Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Μία ερώτηση.

Στην κάμερα στην επιλογή με την τριπλή κάμερα χωρίς zoom σαν κάνει κυκλικά σκοτεινό φόντο (εφέ) ή όχι και υπάρχει ρύθμιση να βγει τελείως;

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα, από s9+

Τί οθοναρα είναι τούτη....

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα, από s9+

Τί οθοναρα είναι τούτη....

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άστο φίλε μαγεία, Καλώς μας ήρθες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μία ερώτηση.

Στην κάμερα στην επιλογή με την τριπλή κάμερα χωρίς zoom σαν κάνει κυκλικά σκοτεινό φόντο (εφέ) ή όχι και υπάρχει ρύθμιση να βγει τελείως;

 

Το έλυσα...εμπόδιζε το προστατευτικό που έβαλα στην κάμερα...χαχαχα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!Έχω ένα θεματάκι με το Note 10 μου,το οποίο λογικά έχει και το 10+.

Σε προηγούμενα κινητά μου οπως το S8+ Ή το Note 9, είχα την AOD μονίμως ενεργοποιημενη.Κι όταν έβαζα το κινητό στην τσέπη,ο αισθητήρας το καταλάβαινε και την έσβηνε την AOD.

Αυτό δεν συμβαίνει στο Note 10.Λειπει ο αισθητηρας;

Λογικά οχι αφού όταν μιλάω σε κληση και βάζω το κινητο στο αυτί μου η οθόνη σβήνει.

Όμως κάποια ρύθμιση δεν μπορώ να βρω όσο κι αν έψαξα.

Αν παίζει ρόλο φοράω ακόμα την εργοστασιακή ζελατίνα στην οθόνη.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχει κανείς ιδέα τι συμβαίνει με το Android Auto και την τελευταία έκδοση του Android? Το προηγούμενο τηλέφωνο μου ήταν το S9+ και μου είχαν εγκαταστήσει από τη Hyundai μέσω του apkmirror μια έκδοση (δε θυμάμαι ποια) και με το Note μετά την αναβάθμιση σε Android 10 αδυνατώ να βγάλω άκρη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Αυτό που έχω καταλάβει ως τώρα είναι ότι δεν υπάρχει εικονίδιο για το Android auto στο μενού.υπάρχει εγκατεστημένο σαν υπηρεσία και κάνεις αυτόματα ενημέρωση της εφαρμογής.

Αν το ψάξεις στο κινητό θα το βρεις. Δοκίμασα όλα τα apk που βρήκα και σε κανένα δεν εμφάνιζε μενού.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να βρεις και να περάσεις το android auto for mobile phone και θα σου εμφανισθεί και σαν μενού.

Πάντως το νοτε8 έτρεχε πιο smooth τον χάρτη

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς δεν γίνεται φίλε μου , ας ελπίσουμε με κάποια μελλοντική αναβάθμιση να το φτίαξουν , μέχρι τότε μπορείς να δοκιμάσεις την εφαρμογή

aodNotify

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς δεν γίνεται φίλε μου , ας ελπίσουμε με κάποια μελλοντική αναβάθμιση να το φτίαξουν , μέχρι τότε μπορείς να δοκιμάσεις την εφαρμογή

aodNotify

Επειδή μπερδεύτηκα,σε εμένα απαντας;

Κι αν ναι τι σχέση έχει το aod notify;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ναι σέ εσένα, ή εφαρμογή αυτή έχει μέσα αυτό που ζητάς καί που δεν έχει τό τηλέφωνο
Σου είναι εύκολο να μου δείξεις που είναι αυτη η ρύθμιση στο aod notify γιατί όσο το πάλεψα δεν κατάφερα να το βρω..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Στα settings τής εφαρμογής, η επιλογή pocket mode

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν καί νομίζω ότι υπάρχει μόνο στην επί πληρωμή version

Link to comment
Share on other sites

Το χω πληρώσει αλλά τελικά δεν μου κάνει.Και στις ρυθμίσεις δεν υπάρχει η επιλογή που λες για pocket.Ισως να είναι επιλογή μόνο για το note 10+ κι Όχι για το απλό note 10.

Αλλά μου κάνει εντύπωση.Εχει αισθητήρα που κατά την διάρκεια μιας κλήσης όταν το βάζω στο αυτί μου,κλείνει την οθόνη.Στην AOD όμως φαίνεται πως δεν λειτουργεί.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή δεν επιλέγει τηλέφωνα για να βγάλει το ανάλογο menu ....... η ρύθμιση υπάρχει ανεξαρτήτου τηλεφώνου που την χρησιμοποιεί
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή δεν επιλέγει τηλέφωνα για να βγάλει το ανάλογο menu ....... η ρύθμιση υπάρχει ανεξαρτήτου τηλεφώνου που την χρησιμοποιεί
Επειδή θα τρελαθώ ,μου βγάζεις ένα screenshot να δω που είναι γιατί θα χαζέψω στο τέλος...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

C:\Users\vasil\OneDrive\Desktop\20200306_112623.jpg
Κάτι λάθος έκανες.Πρεπει να το ανεβάσεις σε κάποιο cloud ή βάλτο στο tapatalk.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Eμενα δεν το έχει αυτό.Αρα γι'αυτό δεν μπορώ να το βρω..Μήπως κάτι δεν έχει το μικρό note 10.

7fc9d352f61377355c35a574a00d2339.jpg

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Eμενα δεν το έχει αυτό.Αρα γι'αυτό δεν μπορώ να το βρω..Μήπως κάτι δεν έχει το μικρό note 10.

7fc9d352f61377355c35a574a00d2339.jpg

Προφανώς δεν έχεις τήν αγορασμένη έκδοση

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή είναι ή πληρωμένη έκδοσηc5fe7272c0fe88a36ad084be6b17293e.jpg

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το συζηταγα αν δεν την είχα πληρωμένη.Ουτε σπασμένη είναι.Απο Google play κανονικά η πληρωμή.7e8f0a322f57de226d778921196765ae.jpg

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το συζηταγα αν δεν την είχα πληρωμένη.Ουτε σπασμένη είναι.Απο Google play κανονικά η πληρωμή.7e8f0a322f57de226d778921196765ae.jpg
Τότε φίλε μου κάτι άλλο γίνεται,δεν μπορώ νά καταλάβω, καί σίγουρα τό note 10 , όπως καί τό note 10 plus θά έχουν τούς ίδιους αισθητήρες

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τότε φίλε μου κάτι άλλο γίνεται,δεν μπορώ νά καταλάβω, καί σίγουρα τό note 10 , όπως καί τό note 10 plus θά έχουν τούς ίδιους αισθητήρες

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Από ότι βλέπω όμως έχεις βάλει τό screenshot που ανέβασα εγώ...

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση κατεβάζω το Android pay από το apkmirror το κάνω install περνάω καρτα λειτουργει μετά από λίγο μου το κάνει uninstall μόνο του άσχετα αμα δεν είναι για Ελλάδα uninstall γιατί το κάνει;;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα καινούργιος κάτοχος και εγώ εδώ και 4 μέρες. Και πρώτη φορά με κινητό Samsung προερχόμενος από Huawei Mate 20 X και Xiaomi παλαιότερα. Χωρίς να θέλω να κουράσω θα πω 2 λόγια για το κινητό.

1. Το αγόρασα καθαρά λόγω εμφάνισης είναι ότι πιο όμορφο έχω πιάσει στα χέρια μου ιδίως το Aura Glow.

2.Ταχύτητα πολύ γρήγορο, ίδιο σε σχέση με το Mate 20 X που δεν είχα κανένα παράπονο. Ίσως το Oneplus 7t pro είναι ένα κλικ πιο γρήγορο το οποίο όμως είναι εντελώς ανεπαίσθητο.

3. Ένα μεγάλο συν του κινητού είναι η κεραία του κινητού έχω Vodafone για κλήσεις και έβγαινα τα τελευταία 4 χρόνια στο μπαλκόνι να μιλήσω λόγω κακού σήματος στην περιοχή που μένω. Τώρα είμαι άνετος στον καναπέ μου!!!

5. Μπαταρία δυστυχώς δεν συγκρίνεται το Mate 20 X που φορτιζα κάθε 2 και 3 μέρες. Πρέπει να συνηθίσω να φορτίζω κάθε μέρα.

6. Η οθόνη σε σύγκριση με το Huawei πριν το δώσω ιδίως σε θέαση φωτογραφίας είναι πιο μουντή λίγο σε σχέση με την ολοκάθαρη και κάτασπρη του Mate. Από ότι διάβασα είναι το έχει κάνει έτσι η ίδια η Samsung για να μην κουράζονται τα μάτια μας.

7. Ένα παράπονο που έχω είναι ότι έχω 2 κάρτες σιμ και ενώ υπάρχει επιλογή στο μενού για προεπιλογή κλήσης από σιμ 1 η σιμ 2 όποτε πάω να κάνω κλήση δεν καλεί αμέσως αλλά μου βγάζει πάντα και τις 2 σιμ και πρέπει να προσέχω να πατάω πάντα τη σιμ που θέλω να καλέσω. Θα ήθελα αν υπάρχει κάποια λύση και ξέρει κάποιος να με βοηθήσει.

Αυτά προς το παρόν.

Το κινητό είναι κόσμημα και πραγματικά αξίζει τα χρήματα του! Να το χαιρόμαστε και να ακούμε μόνο καλά νέα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, μια ερώτηση για τους γνώστες.... φωνητική πληκτρολόγηση ελληνικά πως κάνουμε? Γιατί το πληκτρολόγιο της Samsung έχει μόνο αγγλικά, μπορούμε να βάλουμε και ελληνικά?

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις το πληκτρολόγιο της Samsung. Πάνω δεξιά έχει ένα γρανάζι . Το πατάς στην καρτέλα που θα σου ανοίξει προσθέτει στην ελληνική γλώσσα και είσαι έτοιμος. Στο πληκτρολόγιο εκεί που πατάς κενό διάστημα το σέρνεις αριστερά ή δεξιά και αλλάζει τη γλώσσα.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ πως να γράψω ελληνικά αλλά πως θα μιλάω ελληνικά και να γράφει το μνμ στα ελληνικά

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...