Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Yπαρχει καποια εφαρμογη ηχογραφησης κλησεων που να δουλευει με την 10.0 & χωρις root?

 

acr μόνο που δεν κάνει εγγραφή μέσο bluetooth...

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Το δαχτυλικο έχει γίνει , πιστεύω, ότι πιο γρήγορο και πιο ακριβές υπάρχει σε in display. Θέλει μια περίοδο εκμάθησης που είναι ακριβώς ο αισθητήρας και πως να ακουμπάτε το δάχτυλο πάνω στην οθόνη . Εγώ προσωπικά έχω 101% επιτυχία (πραγματικά δεν το πιστεύω, καμία σχέση με το λανσάρισμα του κινητού) και δουλεύει κάτω από όλες τις συνθήκες ( βρεγμένα, λερωμένα η λιπαρά δάχτυλα κατι που οι optical δεν καταφέρνουν να κάνουν) . Το μόνο μου παράπονο είναι το μέγεθος του αισθητηρα που θα το ήθελα μεγαλύτερο ώστε να μην χρειάζεται καν αυτή η περίοδος εκμάθησης , κάτι που λέγανε ότι θα φέρουν στο s20, αλλά τελικά δεν...

 

Υπόψιν: γράφω για το S10+ ,που είναι ακριβώς ο ίδιος αισθητήρας.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Συμφωνώ 100%!!

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Οταν ανάβει το AOD μπορείς να βλέπεις τις πληροφορίες καιρού?
HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Μια ερωτησουλα.Πηρα το honor band 5 και εχω προβλημα με την εφαρμογη Huewai health.Το κανει μονο στο note που εχουμε το android 10.Στο note 8,σε s9 και σε samsung A10 δουλευει μια χαρα.Εχει κανεις το ιδιο προβλημα, η καποιος να προτεινει καποια λυση??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Μια ερωτησουλα.Πηρα το honor band 5 και εχω προβλημα με την εφαρμογη Huewai health.Το κανει μονο στο note που εχουμε το android 10.Στο note 8,σε s9 και σε samsung A10 δουλευει μια χαρα.Εχει κανεις το ιδιο προβλημα, η καποιος να προτεινει καποια λυση??

 

Έχω το Huawei Health με το huawei watch gt 2 και δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα.

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανάβει το AOD μπορείς να βλέπεις τις πληροφορίες καιρού?

 

Ναι με διπλό χτύπημα και σύρσιμο αριστερά δεξιά. Φτάνει να το έχεις ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις της AOD

Edited by pacodiaz
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Huawei Health με το huawei watch gt 2 και δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα.

Εμενα δυστυχως δεν δουλευει.Ζηταει να κανω εγκατασταση και το Huawei mobile service και εκει αρχιζει το...χαος.Βγαζει συνεχεια μηνυμα οτι η εφαρμογη Huawei mobile service διακοπτεται επανειλλημενα...Τι κανω λαθος??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δυστυχως δεν δουλευει.Ζηταει να κανω εγκατασταση και το Huawei mobile service και εκει αρχιζει το...χαος.Βγαζει συνεχεια μηνυμα οτι η εφαρμογη Huawei mobile service διακοπτεται επανειλλημενα...Τι κανω λαθος??

 

ναι κ εγω εχω κανει εγκατασταση το Huawei mobile service αλλα ολα καλα....

:(

Η αληθεια ειναι πως δεν εκανα κατι ιδιαιτερο κατα την εγκατασταση εγω. Οτι εκανε απο μονο του και απλα εγινε η συνδεση μετα.

Μηπως να στειλεις καποιο μειλ στη huawei με τα errors που σου βγαζει;

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

ναι κ εγω εχω κανει εγκατασταση το Huawei mobile service αλλα ολα καλα....

:(

Η αληθεια ειναι πως δεν εκανα κατι ιδιαιτερο κατα την εγκατασταση εγω. Οτι εκανε απο μονο του και απλα εγινε η συνδεση μετα.

Μηπως να στειλεις καποιο μειλ στη huawei με τα errors που σου βγαζει;

Μαλιστα, οκ ευχαριστω για τις πληροφοριες, θα στειλω δεν χανω τιποτα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δυστυχως δεν δουλευει.Ζηταει να κανω εγκατασταση και το Huawei mobile service και εκει αρχιζει το...χαος.Βγαζει συνεχεια μηνυμα οτι η εφαρμογη Huawei mobile service διακοπτεται επανειλλημενα...Τι κανω λαθος??

Φίλε μου σβήσε τα Huawei mobile service & το Huawei health... Εγκατέστησε τα Huawei mobile services(μην τρέξεις την εφαρμογη) ...Εγκατέστησε το Huawei Health (μην τρέξεις την εφαρμογή)

Πηγαινε ρυθμίσεις - εφαρμογές και βρες τις 2 παραπάνω εφαρμογές(Huawei mobile service & Huawei health) και δώσε τους όλες τις άδειες...

Τώρα άνοιξε την εφαρμογή Huawei Health να δεις αν τρέχει σωστά και αν ναι κανε ζεύξη...

Και εμένα παντως Huawei watch gt2 Huawei Mobile Service & Huawei Health συνεργάζονται άψογα χωρίς καν να κανω ολόκληρη την παραπάνω διαδικασία...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι με διπλό χτύπημα και σύρσιμο αριστερά δεξιά. Φτάνει να το έχεις ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις της AOD

 

Ψάχνω να βρω που ειναι αυτη η ρυθμιση του καιρού στο aod για να ενεργοποιηθεί αλλα δεν την βρίσκω

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σβήσε τα Huawei mobile service & το Huawei health... Εγκατέστησε τα Huawei mobile services(μην τρέξεις την εφαρμογη) ...Εγκατέστησε το Huawei Health (μην τρέξεις την εφαρμογή)

Πηγαινε ρυθμίσεις - εφαρμογές και βρες τις 2 παραπάνω εφαρμογές(Huawei mobile service & Huawei health) και δώσε τους όλες τις άδειες...

Τώρα άνοιξε την εφαρμογή Huawei Health να δεις αν τρέχει σωστά και αν ναι κανε ζεύξη...

Και εμένα παντως Huawei watch gt2 Huawei Mobile Service & Huawei Health συνεργάζονται άψογα χωρίς καν να κανω ολόκληρη την παραπάνω διαδικασία...

Καλησπέρα.Φιλε μου ευχαριστώ για τις οδηγίες τις ακολούθησα όπως ακριβώς μου γράφεις αλλά δυστυχώς το πρόβλημα δεν λύνεται. Δεν θέλω να φτάσω στο σημείο να κανω factory reset, Που και πάλι δεν ξέρω αν θα βοηθήσει. Πραγματικά παράξενο.

Τελικα βρηκα λυση χαρη στις οδηγιες φιλου απο το νημα honor band 5.Σε ευχαριστω και παλι για την βοηθεια!

Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Κάτοχος σχεδόν 2 μήνες, ακόμα να προσαρμοστώ πλήρως στην μετάβαση μου απο ΝΟΤΕ 4. Έχω κάποιες απορίες και θα ήθελα την βοήθεια σας.

1. Υπάρχει τρόπος οι σελίδες της αρχικής οθόνης να κάνουν κυκλική εναλλαγή και όχι μόνο μπρός πίσω, δηλαδή απο την τέρμα δεξιά σελίδα, σέρνοντας προς τα δεξιά να έρχεται η

τέρμα αριστερά;

2. Παλιά μπορούσες να έχεις ένα Background που έκανε scroll ή parallax καθώς πήγαινες τις σελίδες της αρχικής οθόνης δεξιά αριστερά. Τώρα πως γίνεται (αν γίνεται);

3. Αυτο που με κύλιση πάνω κάτω εναλλάσει την οθόνη εφαρμογών με την αρχιή το βρίσκω ενοχλήτικό. Απο την άλλη αν το αλλάξεις φέρνει όλες τις εφαρμογές και σου σκίζει την

οργάνωση των εφαρμογών. Εξάλου στις σελίδες της αρχικής θέλω να έχω οργανωμένα μόνο αυτά που χρησιμοποιώ συχνά. Στο ΝΟΤΕ 4 όλες οι εφαρμογές υπήρχαν στις σελίδες της

οθόνης εφαρμογών και οι σελίδες της αρχικής είχαν αυτές που ήθελες, και μπορούσες να τις οργανώσεις. Γίνεται κάτι αντίστοιχο εδώ;

4. Στην κάμερα α) Οι ρυθμίσεις για αναλύσεις σε φωτογραφία και βίντεο γίνονται απο εξωτερική εφαρμογή, β) Για να τραβήξεις βίντεο ενώ είσαι σε φωτογραφία και το ανάποδο

χρειάζεται να κάνεις scroll στο mode και μετά πάτημα στο κεντρικο κουμπί.

5. Η εφαρμογή με τις επαφές, εμφανίζει τα γράμματα απο τα δύο αλφάβητα με αποτέλεσμα να μην εμφανίζει όλα τα γράμματα αλλά κάποια σαν τελείες.

6. Η εφαρμογή τηλεφώνου κάτω κάτω έχει τα κουμπιά Πληκτρολ. Πρόσφατα Επαφές Μέρη με κείμενο και ελάχιστο ύψος χωρίς να εμφανίζονται ώς κουμπιά με σύμβολα.

Γίνεται να αλλάξει και πώς;

και

7. Γενικά στους Η/Υ μου προτιμώ το λειτουργικό σύστημα στα Αγγλικά με Αγγλικά μενού κλπ. Ενώ κάποιες εφαρμογές π.χ. Office με Ελληνικό μενού. Στο android γίνεται; Όταν το γυρνάω στα Αγγλικά, τότε στα Ελληνικά στον τηλεφωνικό κατάλογο και στις ταξινομίσεις τα φέρνει πρώτα τα Αγγλικά και μετά τα Ελληνικά, αλλάζει αυτό;

Ελπίζω να μην κούρασα πολύ.

Καλό Σαββατοκύριακο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δουλεύει κάνει ζώνη καρδιακων παλμών με το κινητό ? Έχω ένα GPS κοντέρ ποδηλάτου της Sigma sport που έχει και ζώνη. Με το s10 που είχα κατάφερα να συνδέσω τη ζώνη στο sports tracker και να έχω παλμους στην εφαρμογή. Μετά με mate 20 pro και τώρα με note plus μια συνδέεται 5 δε συνδέεται., ξέρει κανείς τι παίζει ? Να έχω καμία εξοικονόμηση σε καμία εφαρμογή που σχετίζεται ?

 

 

2η ερώτηση, τη σταθεροποιηση βίντεο την έχετε ανοιχτή ? Μου φαίνεται αλλοιωνει αποτέλεσμα όταν αλλάζεις κατεύθυνση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω που ειναι αυτη η ρυθμιση του καιρού στο aod για να ενεργοποιηθεί αλλα δεν την βρίσκω

Είναι settings-lockscreen-facewidgets και έχει και κάποιες άλλες εφαρμογές για να ενεγοποιησεις. Απλά τσέκαρε και το show on always on display απο κάτω!

Συγνώμη για τα αγγλικά φαντάζομαι καταλαβαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δουλεύει κάνει ζώνη καρδιακων παλμών με το κινητό ? Έχω ένα GPS κοντέρ ποδηλάτου της Sigma sport που έχει και ζώνη. Με το s10 που είχα κατάφερα να συνδέσω τη ζώνη στο sports tracker και να έχω παλμους στην εφαρμογή. Μετά με mate 20 pro και τώρα με note plus μια συνδέεται 5 δε συνδέεται., ξέρει κανείς τι παίζει ? Να έχω καμία εξοικονόμηση σε καμία εφαρμογή που σχετίζεται ?

 

 

2η ερώτηση, τη σταθεροποιηση βίντεο την έχετε ανοιχτή ? Μου φαίνεται αλλοιωνει αποτέλεσμα όταν αλλάζεις κατεύθυνση

Εγώ έχω την Η10 της Polar και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα.

Όσον αφορά τη σταθεροποίηση, όταν αλλάζεις πλάνο (γυρνάς δεξιά - αριστερά) και σε εμένα θολώνει, σαν να το πασαλοίφει κάπως. Θέλει πάααρα πολύ αργή περιστροφή για να έχεις κάπως σωστό αποτέλεσμα. Γενικότερα, νομίζω πως με την κάμερα του Note 8, ήμουν πιο ευχαριστημένος. Ειδικά στις νυχτερινές, στο auto. Εδώ αν δεν βάλεις night mode, ξέχνα το...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την Η10 της Polar και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα.

Όσον αφορά τη σταθεροποίηση, όταν αλλάζεις πλάνο (γυρνάς δεξιά - αριστερά) και σε εμένα θολώνει, σαν να το πασαλοίφει κάπως. Θέλει πάααρα πολύ αργή περιστροφή για να έχεις κάπως σωστό αποτέλεσμα. Γενικότερα, νομίζω πως με την κάμερα του Note 8, ήμουν πιο ευχαριστημένος. Ειδικά στις νυχτερινές, στο auto. Εδώ αν δεν βάλεις night mode, ξέχνα το...

 

Με τη ζώνη έβγαλα άκρη, όταν βάζω το ρολόι με ΒΤ μετά δε βλέπει τη ζώνη, αν βάλω πρώτα τη ζώνη και μετά συνδέσω ρολόι δεν έχει θέμα. Περίεργο αλλά το δοκίμασα και κατέληξα σε αυτό..

 

Για το βίντεο ναι δεν περίμενα τέτοια θολούρα, έκλεισα σταθεροποιηση και είναι καλύτερα εξάλλου το ois δουλεύει, το eis απλά κλείνει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ποια YouTube κατεβάζετε για να παίζει και στο παρασκήνιο? Γιατί μου έλειψε το YouTube premium

 

Eδω εισαι!!

 

https://youtubevanced.com/

 

Κατεβασε την εκδοση για Non root και μην ξεχασεις και τα microg για να μπορεσεις να συνδεθεις στον λογαριασμο σου!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Eδω εισαι!!

 

https://youtubevanced.com/

 

Κατεβασε την εκδοση για Non root και μην ξεχασεις και τα microg για να μπορεσεις να συνδεθεις στον λογαριασμο σου!

 

Μπορείς να μου στείλεις ακριβώς ποιο κατεβάζω γιατί έχει πολλά?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

ξερω πως ισως δεν ειναι το καταλληλο μερος για την ερωτηση μου, αλλα επιδη ειμαι αρκετα μπερδεμενος ευελπΙστω στην βοηθεια σας ,κ θα παρακαλεσω να ειναι οσο γινετε πιο αντικειμενικες οι αποψεις σας. Ειμαι κατοχος του huawei p20 pro και σκεφτομαι την μεραβαση στο note 10 plus.Ξερω οτι στην συνολικη εικονα το note κανει παπαδες. Ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το τηλεφωνο μου, ειδικα σε θεμα αυτονομιας και καμερας. Η ερωτηση μου ειναι προς ολους εσας που εχετε το note 10 plus αν ειστε ευχαριστημενοι απο την συνολικη εικονα , και το ΒΑΣΙΚΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ γιατι δεν θελω να πεσω σε χειροτερη αυτονομια απο αυτην που εχω τωρα. Στα χαρτια οι μπαταρια του note ειναι μεγαλυτερη ωστοσο αυτο δεν μου λεει κατι γιατι κ στις καμερες στα χαρτια οι αναλυσεις ειναι υπερ του p20 pro αλλα σε φωτος που εχω δει και του note μια χαρα ειναι με μικρες διαφορες. Ελπιζω να με βοηθησετε να αποφασισω σωστα γιατι τα χρηματα ειναι πολλα κ δεν θελω να απογοητευτω στον συγκεκριμενο τομεα

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου στείλεις ακριβώς ποιο κατεβάζω γιατί έχει πολλά?
Καλημέρα. Για κοίτα λίγο τα screenshots! 5c6c531071463c72a6fce1d9bc345d69.jpg7b9e12e183451fed45376bc1d04adade.jpg

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλή σου ημέρα , και εγώ πρώην κάτοχος P20 PRO και μπορώ να σου πω ότι από θέμα μπαταρίας το P20 είναι καλύτερο σε σχέση με το ΝΟΤΕ 10+

αλλά πρέπει να λάβεις υπόψιν σου ότι το NOTE 10+ έχει να διαχειριστεί αρκετά μεγαλύτερη οθόνη με μεγαλύτερη ανάλυση χωρίς αυτό να σημάνει ότι δεν έχει καλή αυτονομία , έμενα μου βγάζει άνετα την ήμερα με σχετικά βάρια χρήση αλλά έχοντας απενεργοποιημένο το AOD.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα.μια ερωτηση στην εφαρμογή κλησεων της συσκευής υπαρχει τρόπος να μειώσεις τις επιλογές?δηλαδη οταν την ανοίγεις να μην γραφει τηλέφωνο προσφατα επαφές μέρη.να γράφει πιο λίγα?ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Το δαχτυλικο έχει γίνει , πιστεύω, ότι πιο γρήγορο και πιο ακριβές υπάρχει σε in display. Θέλει μια περίοδο εκμάθησης που είναι ακριβώς ο αισθητήρας και πως να ακουμπάτε το δάχτυλο πάνω στην οθόνη . Εγώ προσωπικά έχω 101% επιτυχία (πραγματικά δεν το πιστεύω, καμία σχέση με το λανσάρισμα του κινητού) και δουλεύει κάτω από όλες τις συνθήκες ( βρεγμένα, λερωμένα η λιπαρά δάχτυλα κατι που οι optical δεν καταφέρνουν να κάνουν) . Το μόνο μου παράπονο είναι το μέγεθος του αισθητηρα που θα το ήθελα μεγαλύτερο ώστε να μην χρειάζεται καν αυτή η περίοδος εκμάθησης , κάτι που λέγανε ότι θα φέρουν στο s20, αλλά τελικά δεν...

 

Υπόψιν: γράφω για το S10+ ,που είναι ακριβώς ο ίδιος αισθητήρας.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Πραγματικά δε ξέρω αν έχει τον ίδιο αισθητήρα με το S10 αλλα σε μένα προσωπικά είναι χάλια. Θεωρώ οτι δε δουλεύει σωστά.

Λέτε να φταίει που δεν έχω βγάλει την εργοστασιακή προστασία οθόνης;

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...