Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από σήμερα synergy app έχει λάβει αναβάθμιση και υποστήριξη σε one UI 2.0 και Android 10 και έτσι είναι εφικτό η χρήση substratum themes χωρίς root να θεμαρεις είτε εφαρμογές που δεν είναι δυνατόν διαφορετικα πχ whatsapp η Sammy theme store η να βαλεις pure black theme σε play store σε πολλές άλλες εξίσου.

 

Το ίδιο και να προσθέσεις διαφορετικές πινελιές σε UI όπως QS panel η setting menu και αλλού.

 

Κάποιες επιλογές των θεμάτων βέβαια δεν δουλεύουν όπως συμβαίνει με stock /aosp Android η Oxygen με το καιρό όμως με αναβάθμιση των substratum themes θα υπάρξει περαιτέρω δυνατότητα customization πχ gradient color δεν δουλεύει σε setting η volume menu αυτή τη στιγμή ενώ δουλεύει σε QS panel.

 

Βέβαια η διαδικασία εγκατάσταση overly έιναι ολίγων πιο περίπλοκη και απαιτεί extra βήματα σε μη root συσκευές αλλά το αποτέλεσμα σε αποζημιώνει.

 

Ένα ελάχιστο δείγμα παρακάτω.

 

3948bac70b8ab828c0b58f77e1b149f3.jpg

 

4bbe8eb8aca0bff2b78f05b4daba91c1.jpg

 

f6cb2caf98c26c84b095c01c221960d0.jpg

 

b2c6deb5049a0aac84f2b8ef19c050df.jpg

 

f00755ef73d767bb9fdfb6592d62d1a1.jpg

 

a553a75192e84ad9ac83a9a5ee7ece89.jpg

 

a5e1bb4cb6e8a3298dcb4b66e3b956cb.jpg

 

3703158faac0245fcdc9f3c23e4722f0.jpg

 

Εδώ έχει και οδηγίες αναλυτικές για πως λειτουργεί και τρόπος εγκατάστασης

 

https://www.xda-developers.com/synergy-substratum-one-ui-2-0/

 

https://www.xda-developers.com/synergy-lets-you-use-substratum-custom-themes-once-again-on-samsungs-one-ui/

 

https://docs.google.com/document/d/1nXC3P5oiuVmpiY3M6K8qPYGwUCXvLVEU6XWhM3WUukM/mobilebasic

https://del.dog/synergythemes

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει να τραβήξετε βιντεο;Είναι όλα όπως πρέπει ή εχετε κι εσείς θολουρα;Να ξέρω αν είναι να το πάω στην σμαρτεκ.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει να τραβήξετε βιντεο;Είναι όλα όπως πρέπει ή εχετε κι εσείς θολουρα;Να ξέρω αν είναι να το πάω στην σμαρτεκ.

 

Όταν λες θολούρα; Σε χαμηλές συνθήκες φωτισμού ή σε γρήγορη κίνηση για παράδειγμα; Εμένα πάντως πεντακάθαρο είναι με καλές συνθήκες φωτισμού σε εσωτερικό και εξωτερικό χώρο, σε συνθήκες με πολύ χαμηλό φωτισμό δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμη.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Aπο χθές και εγώ κάτοχος του note 10 plus ,εντάξει το κινητο πετάει απίστευτο και το πενακι έρωτας , μόλις το άνοιξα συνχρονισα μέσω google την καινούργια συσκευή με το παλιό μου redmi note 7(αντιγραφο ασφαλειας) και όλα έπαιξαν τζάμι , μετά αφού έκλεισα κάποια άχρηστα service για εμένα και έκανα κάποιες ρυθμίσεις, τα αποτελεσματα της πρώτη μέρας στην δουλειά, σε ενα 5 άωρο με dark mode , κλειστά δεδομένα και bt μιας και δεν τα χρειάστηκα το κινητό κατανάλωσε 10 % μπαταρία , τα τεστ φυσικά θα συνεχιστούν μέχρι να έχω μια ποιο σφαιρική άποψη ώς προς την κατανάλωση .
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει να τραβήξετε βιντεο;Είναι όλα όπως πρέπει ή εχετε κι εσείς θολουρα;Να ξέρω αν είναι να το πάω στην σμαρτεκ.

 

Δεν έχει θολούρα η κάμερα εκ φύσης της. Σε συμβουλεύω να πας smartec.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

To Good lock σας δουλεύει? Καποια modules δεν δουλευαν, αλλα τωρα που το ανοιξα σημερα, πεταει network error και δε δείχνει κανενα module.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει να τραβήξετε βιντεο;Είναι όλα όπως πρέπει ή εχετε κι εσείς θολουρα;Να ξέρω αν είναι να το πάω στην σμαρτεκ.

θολούρα έχει μόνο όταν ενεργοποιείς τη σταθεροποίηση βίντεο αυτό το κίτρινο σημαδάκι που έχει το χεράκι δυστυχώς έτσι δουλεύει με θολούρα

Και νυχτερινό βίντεο για όποιον θέλει να τσεκάρει

Edited by Dimitris_w
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα synergy app έχει λάβει αναβάθμιση και υποστήριξη σε one UI 2.0 και Android 10 και έτσι είναι εφικτό η χρήση substratum themes χωρίς root να θεμαρεις είτε εφαρμογές που δεν είναι δυνατόν διαφορετικα πχ whatsapp η Sammy theme store η να βαλεις pure black theme σε play store σε πολλές άλλες εξίσου.

 

Το ίδιο και να προσθέσεις διαφορετικές πινελιές σε UI όπως QS panel η setting menu και αλλού.

 

Κάποιες επιλογές των θεμάτων βέβαια δεν δουλεύουν όπως συμβαίνει με stock /aosp Android η Oxygen με το καιρό όμως με αναβάθμιση των substratum themes θα υπάρξει περαιτέρω δυνατότητα customization πχ gradient color δεν δουλεύει σε setting η volume menu αυτή τη στιγμή ενώ δουλεύει σε QS panel.

 

Βέβαια η διαδικασία εγκατάσταση overly έιναι ολίγων πιο περίπλοκη και απαιτεί extra βήματα σε μη root συσκευές αλλά το αποτέλεσμα σε αποζημιώνει.

 

Ένα ελάχιστο δείγμα παρακάτω.

 

3948bac70b8ab828c0b58f77e1b149f3.jpg

 

4bbe8eb8aca0bff2b78f05b4daba91c1.jpg

 

f6cb2caf98c26c84b095c01c221960d0.jpg

 

b2c6deb5049a0aac84f2b8ef19c050df.jpg

 

f00755ef73d767bb9fdfb6592d62d1a1.jpg

 

a553a75192e84ad9ac83a9a5ee7ece89.jpg

 

a5e1bb4cb6e8a3298dcb4b66e3b956cb.jpg

 

3703158faac0245fcdc9f3c23e4722f0.jpg

 

Εδώ έχει και οδηγίες αναλυτικές για πως λειτουργεί και τρόπος εγκατάστασης

 

https://www.xda-developers.com/synergy-substratum-one-ui-2-0/

 

https://www.xda-developers.com/synergy-lets-you-use-substratum-custom-themes-once-again-on-samsungs-one-ui/

 

https://docs.google.com/document/d/1nXC3P5oiuVmpiY3M6K8qPYGwUCXvLVEU6XWhM3WUukM/mobilebasic

https://del.dog/synergythemes

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Αυτό δε κάνει κ το hex τόσο καιρό; Δες το δικό μουf74c3cebd3c7160e19ed287c0834658f.jpg46b5678b211953978b70b95aaa8737e9.jpg

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε κάνει κ το hex τόσο καιρό; Δες το δικό μου

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Δεν το γνωρίζω το hex απεναντίας μέσω synergy και substratum themes μου είναι πιο γνώριμη και φιλική η όλη φάση μιας και έχω αγοράσει καμία 15αρια θέματα τελευταία 2-3 έτη και έτσι μπορώ να θεσω τις δικές μου πινελιές στο ui η στις εφαρμογές.

 

Συνδυάζονται μάλιστα και μεταξύ τους έτσι έστω πετύχω το επιθυμητό αποτέλεσμα που θέλω κάθε φορά.

 

 

Edit :Κατέβασα και την τελευταία DBT με Γενάρη security patch και την πέρασα με αναβάθμιση από πάνω μέσω odin.

 

Όλα καλά.

 

701365cc40689b3ec965c64d1740f4b5.jpg

 

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρει κανείς τι γίνεται με τον συνχρονισμο του gmail και τις ειδοποιησεις που δεν ερχονται; Επίσης ξέρει κάποιος πως ορίζουμε το χρόνο του καθε ποτε θα κάνει συνχρονισμο η συσκευή γιατι δεν το εχω βρει όσο και να εχω ψάξει..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρει κανείς τι γίνεται με τον συνχρονισμο του gmail και τις ειδοποιησεις που δεν ερχονται; Επίσης ξέρει κάποιος πως ορίζουμε το χρόνο του καθε ποτε θα κάνει συνχρονισμο η συσκευή γιατι δεν το εχω βρει όσο και να εχω ψάξει..

Δεν λειτουργώ το Gmail αλλα πριν 1 η 2 σελίδες κάποιος ειχε αναφέρει τον τρόπο για να έρχονται ειδοποιήσεις (νομίζω κρατώντας πατημένο το εικονίδιο της εφαρμογής σου βγάζει επιλογή σχετικά με την μπαταρία)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παιδευομαι 3 μέρες με το συνχρονισμο του Gmail στο note , έχω φτάσει σε σημείο να σκέφτομαι σοβαρά να το το στείλω στον αγύριστο και να πάω σε p30 ,δηλαδή μας δουλεύουν οι άνθρωποι; είναι δυνατόν επαγγελματικο τηλ να μην συνεργάζεται σωστα η συσκευή με το gmail και από ότι διαβάζω το πρόβλημα υπάρχει εδώ και 3 μηνες .. Εδώ έχω ένα Xiaomi δίπλα της κακιάς ώρας και ο συνχρονισμος γίνεται στο μπαμ και γελάω.. , επίσης θεωρώ ότι ο σχεδιασμός του λογισμικού της. Samsung σχετικά με τις ενημερώσεις είναι απλά για γέλια μόνο φρου φρου και αρώματα που στο τέλος δεν βγάζεις άκρη .. Κάτι άλλο που θεωρώ αδιανόητο.. είναι δυνατόν σε επαγγελματικό τηλέφωνό να μην μπορείς να φτιάξεις διαφορα προφίλ με τις προσωπικές σου ρυθμίσεις ; Edited by puntix
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παιδευομαι 3 μέρες με το συνχρονισμο του Gmail στο note , έχω φτάσει σε σημείο να σκέφτομαι σοβαρά να το το στείλω στον αγύριστο και να πάω σε p30 ,δηλαδή μας δουλεύουν οι άνθρωποι; είναι δυνατόν επαγγελματικο τηλ να μην συνεργάζεται σωστα η συσκευή με το gmail και από ότι διαβάζω το πρόβλημα υπάρχει εδώ και 3 μηνες .. Εδώ έχω ένα Xiaomi δίπλα της κακιάς ώρας και ο συνχρονισμος γίνεται στο μπαμ και γελάω.. , επίσης θεωρώ ότι ο σχεδιασμός του λογισμικού της. Samsung σχετικά με τις ενημερώσεις είναι απλά για γέλια μόνο φρου φρου και αρώματα που στο τέλος δεν βγάζεις άκρη .. Κάτι άλλο που θεωρώ αδιανόητο.. είναι δυνατόν σε επαγγελματικό τηλέφωνό να μην μπορείς να φτιάξεις διαφορα προφίλ με τις προσωπικές σου ρυθμίσεις ;

 

Κανένα πρόβλημα με το push notification του Gmail εδώ. Τσέκαρες αυτό που ανέφεραν και τα παιδιά παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως υπάρχει προβλημα το εχω τσεκάρει στο android market στα σχόλια της εφαρμογής του gmail , δεκάδες χρήστες note10 έχουν πρόβλημα με ειδοποιήσεις και με μηνυματα που δεν ερχονται , δεν είμαι ο μόνος.. Δυστηχως δεν ξέρω αν το λάθος είναι από πλευράς google η samsung ,το θέμα είναι ότι δεν λειτουργει σωστά η συσκευή.. Edited by puntix
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα πλαϊνά πλήκτρα σε εσάς κάνουν έναν μικρό θόρυβο σαν "τσικ τσικ" όταν τα πιέζετε; Σαν αίσθηση είναι στιβαρά, πιο στιβαρά απ' το note 8 που παίζουν μερικά χιλιοστά, αλλά κάνουν αυτόν τον ήχο. Έστησα σήμερα το τηλέφωνο και κατά τη διάρκεια μια κλήσης χρειάστηκε να αυξομειώσω την ένταση και μου έκανε εντύπωση καθώς στο note 8 δεν ακούγονται καθόλου.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα την λύση για το πρόβλημα των ειδοποιήσεων σε gmail ,το έγραψα και στο μάρκετ, Για όσους έχουν πρόβλημα με συνχρονισμο και με τις ειδοποιήσεις σε samsung note 10 ,πηγαίνετε στο gmail >ρυθμίσεις γενικές >διαχείριση ετικετών τσεκαρετε τον συνχρονισμο μηνυμάτων 30 ημερών και τσεκάρετε την ειδοποίηση για καθε μήνυμα και λογικά θα είστε οκ.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί οταν το φορτίζω το κινητό στην αργή φορτισει δεν φορτίζει σωστά, στα σωστά μιλιαμπερ αν ωρα δηλ. Φορτίζει στα 1000 περίπου μαξ Και πολλές φορές θέλει επανεκκίνηση για να πιάσει τα 1800 το έχει πάθει κανείς .εκανα διαγραφή δεδομένων στην εφαρμογή φροντίδας της συσκευής αλλά τίποτα.το ίδιο έκανε Και στο προηγούμενο νοτε 8 τι να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί οταν το φορτίζω το κινητό στην αργή φορτισει δεν φορτίζει σωστά, στα σωστά μιλιαμπερ αν ωρα δηλ. Φορτίζει στα 1000 περίπου μαξ Και πολλές φορές θέλει επανεκκίνηση για να πιάσει τα 1800 το έχει πάθει κανείς .εκανα διαγραφή δεδομένων στην εφαρμογή φροντίδας της συσκευής αλλά τίποτα.το ίδιο έκανε Και στο προηγούμενο νοτε 8 τι να φταίει?

 

Αυτό με το χρόνο φόρτισης το παρατήρησα και εγώ.

Πάντα φορτίζω με ίδιο φορτιστή εδώ και 4-5 έτη έναν 1.5Α της Sony όλα τα κινητά μου.

 

Θυμάμαι πρώτη μου φόρτιση από 23% έως 100% έκανε 3 ώρες και 10 λεπτά.

 

Στο ίδιο διάστημα με OP7P μου κάνει σχεδόν 1 ώρα κάτω κάθε φορά που φορτίζω.

 

Ε δεν δικαιολογειται τόσο τεράστια διαφορά ενώ στην μια έχουμε 4300 μπαταρία περίπου και στην άλλη 4000.

 

Ε λοιπόν στην δεύτερη φόρτιση από 20-22% μου έκανε 2.5 ώρες που είναι το φυσιολογικό θα έλεγα.

 

Ενδιάμεσα στις 2 πρώτες φορτίσεις είχα κάνει πολλές φορές βέβαια επανεκκίνηση συσκευή λόγο ότι δοκίμαζα τα substratum themes που αναγκαστικά έπρεπε κάνω διότι το απαιτεί για επιτυχή εγκατάσταση των overlays.

 

Να δω στην τρίτη φόρτιση τι θα γράψει το κοντέρ :lol:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει το update Ιανουαρίου στο smartswitch για ελληνικό.

 

Και σε Γερμανικη DBT εδω και 5 μερες σε Smart Switch αλλα OTA τιποτα ακομα..θα περιμενω για OTA οπως και να εχει γιατι δεν εχω pc προς το παρων

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Ένα μπράβο στη samsung που στέλνει τα security updates ταχύτατα, πλέον. Ταυτόχρονα με τα Google pixel και μάλιστα του Ιανουαρίου και νωρίτερα. Ελπίζουμε να συνεχίσει έτσι...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί οταν το φορτίζω το κινητό στην αργή φορτισει δεν φορτίζει σωστά, στα σωστά μιλιαμπερ αν ωρα δηλ. Φορτίζει στα 1000 περίπου μαξ Και πολλές φορές θέλει επανεκκίνηση για να πιάσει τα 1800 το έχει πάθει κανείς .εκανα διαγραφή δεδομένων στην εφαρμογή φροντίδας της συσκευής αλλά τίποτα.το ίδιο έκανε Και στο προηγούμενο νοτε 8 τι να φταίει?

 

Και εμένα πρώτη φορά χθες στην ασύρματη (αργή) φόρτιση που το φορτίζω από την 1η μέρα, είχε σταματήσει στο 86% χωρίς να συνεχίζει... Δεν ξέρω τι παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η διαδικασία;

 

Λάζαρος.. Note 10+

 

Συνδέεις το κινητό στο pc και ανοίγεις το smartswitch πρόγραμμα (εγκατεστημένο στο pc).

Στην αρχική οθόνη θα σου βγάλει ότι υπάρχει update, ακολουθείς την απλη διαδικασια και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...