Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, με ποιον τρόπο, σε περίπτωση που θέλεις να κάνεις factory reset, κρατιούνται οι ρυθμίσεις και οι κωδικοί των λογαριασμών email για να μη χρειάζεται να τους ξαναπεράσεις από την αρχή;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα φλασαρισμα με Odin για να αλλάξω το csc, τώρα εμφανίζεται ως EUR/EUR,TPH/TPH.

Αρχικα ήταν TPH το πρώτο. Επίσης πιο πάνω στην έκδοση μου βγάζει OXM_EUR πλέον και όχι OXM_TPH.

Θα έχω πρόβλημα με OTA και αν όχι αυτή θα είναι η ελληνική και όχι η πορτογαλικη;

 

Αν βαλεις την καρτα σιμ στην δευτερη υποδοχη (Sim 2) θα αλλαξει και η 3η σειρα σε EUR/EUR/EUR/TPH..Η τεταρτη σειρα δεν αλλαζει ποτε καθως ειναι η εκδοση με το οποιο ερχεται μαμα το κινητο!

Θα παιρνεις κανονικα αναβαθμισεις μεσω ΟΤΑ και θα ειναι Ελληνικη!

 

Ακομα και με αυτην την εκδοση το κινητο σου παραμενει official και εχεις κανονικα εγγυηση!

Αν τυχον δεν παιρνεις αναβαθμισεις μεσω OTA λογικα πρεπει να ξαναβαλεις την Ρομ με την οποια προερχεται εργοστασιακα το κινητο δηλαδη την ΤPH.

Edited by edangel8
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο σημείο του μενού Ρε παιδιά βγάζβ τα εικονίδια τις συντομεύσεις που έχει εδώ κάτω!;fe2569a5ddd0de53e4607f89f5afdfa9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο σημείο του μενού Ρε παιδιά βγάζβ τα εικονίδια τις συντομεύσεις που έχει εδώ κάτω!;fe2569a5ddd0de53e4607f89f5afdfa9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εκει που λεει πανω αναζητηση πατα τις 3 τελιτσες και επιλεγεις ρυθμισεις!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Από όταν κατέβηκε η 10 κ έκανα κ επαναφορά ρυθμίσεων το κινητό παρουσιάζει ένα τρέμουλο καθώς μπαίνω σε εφαρμογές η αλλάζω οθόνες. Σαν να λαγκαρει ένα περίεργο πράμα. Δεν είναι καθόλου ομαλό τη να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις την καρτα σιμ στην δευτερη υποδοχη (Sim 2) θα αλλαξει και η 3η σειρα σε EUR/EUR/EUR/TPH..Η τεταρτη σειρα δεν αλλαζει ποτε καθως ειναι η εκδοση με το οποιο ερχεται μαμα το κινητο!

Θα παιρνεις κανονικα αναβαθμισεις μεσω ΟΤΑ και θα ειναι Ελληνικη!

 

Ακομα και με αυτην την εκδοση το κινητο σου παραμενει official και εχεις κανονικα εγγυηση!

Αν τυχον δεν παιρνεις αναβαθμισεις μεσω OTA λογικα πρεπει να ξαναβαλεις την Ρομ με την οποια προερχεται εργοστασιακα το κινητο δηλαδη την ΤPH.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Ελπίζω ότι δεν θα έχω θέμα με τις OTA στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Από όταν κατέβηκε η 10 κ έκανα κ επαναφορά ρυθμίσεων το κινητό παρουσιάζει ένα τρέμουλο καθώς μπαίνω σε εφαρμογές η αλλάζω οθόνες. Σαν να λαγκαρει ένα περίεργο πράμα. Δεν είναι καθόλου ομαλό τη να κάνω?

Καλησπερα.Εκανες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και σου κανει τετοια ??Ἕμενα ολα μια χαρα.Δοκιμασε να ξανακανεις επαναφορα,συνηθως αυτο λυνει το προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 10 μπορείτε στην καρτα sd να δημιουργήσετε ομάδες φακέλων για να μην είναι ανω κατω? Στην 9 τους ειχα όλους σε ομάδες και τώρα μου βγάζει πως δεν γίνεται να δημιουργήσει ομάδες....

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκει που λεει πανω αναζητηση πατα τις 3 τελιτσες και επιλεγεις ρυθμισεις!
Σε ευχαριστώ φίλε μου

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Εντυπωσεις θετικες απο το Android 10,αλλα οκ ,οχι τοσο ''θεαματικες'' οσο απο την αναβαθμιση απο Android 8 σε Android 9 Pie.Δειχνει πιο smooth ,καποιες ουσιαστικες βελτιωσεις θα ελεγα και οχι τοσο ''εφετζιδικες''.Σχετικα με την μπαταρια δεν μπορω να καταλαβω ακομα αν το Android 10 την βοηθαει γενικοτερα.Το κινητο γενικα ποιο καλο πιο ομαλο, ολα μια χαρα μεχρι τωρα :)Ενα μονο δεν εχω καταλαβει και ας με βοηθησει καποιος φιλος.Στις επιλογες προγραμματιστη εχουν προστεθει νεες λειτουργιες.Μια απο αυτες ειναι η ''προσθηκη θεματων''.Οταν επιλεγω να αλλαξω κατι, πχ το χρωμα εμφασης δεν μου αλλαζει πουθενα τιποτα.Ξερει κανεις τι παιζει εκει??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα navigation gestures πως τα χρησιμοποιείτε πλέον;

Προτιμώ τον native τρόπο του Android 10 με το back στο πλάι της οθόνης. Πολύ πιο γρήγορο από το κάτω μέρος της οθόνης.

Ωστόσο δε δουλεύει το μενού των εφαρμογών που γίνεται με swipe.

 

Toν native τροπο που λες πως τον ενεργοποιούμε?

 

Επισης ψάχνω changelog της νεας έκδοσης αλλα δεν βρηκα κατι, αν έχει πετύχει κάποιος κατι και το έχει πρόχειρο, feel free :)

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Toν native τροπο που λες πως τον ενεργοποιούμε?

 

Επισης ψάχνω changelog της νεας έκδοσης αλλα δεν βρηκα κατι, αν έχει πετύχει κάποιος κατι και το έχει πρόχειρο, feel free :)

 

Αν πατήσεις στην επιλογή Τελευταία ενημέρωση, στο μενού της Ενημέρωσης Λογισμικού, στις Ρυθμίσεις, θα σου βγάλει changelog, εφόσον την πέρασες officially με κάλώδιο ή OTA.

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις στην επιλογή Τελευταία ενημέρωση, στο μενού της Ενημέρωσης Λογισμικού, στις Ρυθμίσεις, θα σου βγάλει changelog, εφόσον την πέρασες officially με κάλώδιο ή OTA.

 

Ευχαριστώ :)

Το full screen gestures που λεει added new navigation gestures σε ποιο μενου ειναι? Γιατι μονο τακλασικά μου δειχνει..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση παρατήρησα ότι το φόντο είναι πιο σκοτεινο σε σχέση με τα εικο ίδια εφαρμογών. Ξέρει κάποιος πως το αλλάζουμε αυτό?
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :)

 

Το full screen gestures που λεει added new navigation gestures σε ποιο μενου ειναι? Γιατι μονο τακλασικά μου δειχνει..

Settings - Display - Navigation bar - Full screen gestures - More options.

Δουλεύει μόνο με τον launcher της Samsung Oneui.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Toν native τροπο που λες πως τον ενεργοποιούμε?

 

Επισης ψάχνω changelog της νεας έκδοσης αλλα δεν βρηκα κατι, αν έχει πετύχει κάποιος κατι και το έχει πρόχειρο, feel free :)

Settings > Display > Navigation bar > Full screen gestures > More options > Swipe from sides and bottom

 

Μετά την αναβάθμιση παρατήρησα ότι το φόντο είναι πιο σκοτεινο σε σχέση με τα εικο ίδια εφαρμογών. Ξέρει κάποιος πως το αλλάζουμε αυτό?

Settings > Display > Dark mode > Apply to wallpaper

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ καλό κολπάκι για να έχουμε Dark mode και στις 3rd party εφαρμογές.

 

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Settings - Display - Navigation bar - Full screen gestures - More options.

Δουλεύει μόνο με τον launcher της Samsung Oneui.

 

Sent from my Galaxy S10

 

Ευχαριστώ Λαζαρε μολις με γλιτωσες απo wipe γιατι το more options ηταν γκριζαρισμενο, οποτε υπέθεσα οτι κατι δεν έκατσε καλα στο update. Τελικα ηταν πως ειμαι με nova :D

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο καμερα πως τα παει η συσκευη?

Προσφατα πηρα iphone 11 αλλα νομιζω οτι δε βγαζει τοσο καλα φωτογραφιες οσο το s9 π.χ

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Settings > Display > Navigation bar > Full screen gestures > More options > Swipe from sides and bottom

 

 

Settings > Display > Dark mode > Apply to wallpaper

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ καλό κολπάκι για να έχουμε Dark mode και στις 3rd party εφαρμογές.

 

 

Εξαιρετικο find αυτο για το Dark Mode. :D

Παρεμπιπτοντως το mod αυτο δεν λειτoυργει με το Facebook και το Messenger και αν το απενεργοποιησετε παραμενει μεχρι να κανετε restart. Μακαρι να υπηρχε τροπος να το θεσουμε per app...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εκανες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και σου κανει τετοια ??Ἕμενα ολα μια χαρα.Δοκιμασε να ξανακανεις επαναφορα,συνηθως αυτο λυνει το προβλημα.

Τελικά μετά από 2 επαναφορά και πέρασμα τις εφαρμογές μια μια το τηλέφωνο έστρωσε και είναι όπως πρέπει να είναι ένα κινητό τόσο ακριβό.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν υπαρχει μαλλον εφαρμογη για ηχογραφηση κλησεων που να δουλευει στην 10...
Call recorder-cube acr απο playstore.Κανε οτι σου λεει και στο τελος μπες στην εφαρμογη,πατα τις 3 παυλες πανω αριστερα-recording-phone recording audio source και βαλτο voice recognition (software).

Κι εισαι κομπλε απολαυσε!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

]Καλησπέρα το πενάκι στο κάτω μέρος της οθόνης δεν πιάνει καθόλου. Το αντιμετωπίζει κάποιος άλλος αυτό το θέμα? Για παράδειγμα είμαι με τον browser της samsung και δεν πιάνει με τίποτα τον αριθμό των καρτελων στο κάτω μέρος. Υπάρχει κάποια λύση?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...