Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Samsung έβγαλε καινούρια έκδοση του Note 10+ STAR WARS μαζί με διάφορα παραφερνάλια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που δεν θέλω να κάνω αναβάθμιση πως εξαφανίζεται το εικονίδιο όταν έχεις σε παύση το update;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάνουμε επαναφορά πριν και μετά την εγκατάσταση ή όχι;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Δεν χρειαζεται πριν την ενημερωση επαναφορα,μετα την ενημερωση καλο ειναι να γινει αλλα και παλι δεν θα εχεις προβλημα.εγω κανω γενικα επαναφορα μετα απο μια αλλαγη εκδοσης οπως τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Για τα 2 εικονίδια πας γραμμή πλοήγησης και πατάς περισσότερες επιλογές. Εκεί θα το βρεις.

Δε βλέπω κάτι εκεί, μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Με την 10αρα πλεον δεν μπορεις να δεις καθαρο SOT ..δειχνει SOT για καθημερινη 24 ωρη βαση και δεν εχει σημασια αν εχει φορτιστει η οχι το κινητο παλι το μετραει ολο μαζι!
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Λάθος μου Βασίλη,νομίζα εννοείς μετακίνηση ανάμεσα στις εφαρμογές με swipe δεξιά αριστερά. Αυτό που λες δεν ξέρω πως γίνεται. Παλιά πως γινόταν;

 

Λάζαρος.. Note 10+

Ωπ, βολικό όμως αυτό με το hint gesture, το ενεργοποίησα και κάνω εναλλαγή εφαρμογών με swipe όπως είπες, θενξ. :)

 

Στο Android 9, το back gesture γινόταν από κάτω αριστερά ή δεξιά. Κι έτσι με swipe από αριστερά της οθόνης άνοιγες το μενού π.χ. του Gmail.

 

Στο Android 10 αν αλλάξεις το back gesture και το βάλεις να γίνεται από αριστερά ή δεξιά της οθόνης τότε όταν κάνεις swipe π.χ. μέσα στο Gmail κάνει πίσω και δεν ανοίγει το μενού της εφαρμογής.

 

Ενώ στην εφαρμογή της Samsung One Hand Operation μπορείς και ρυθμίζεις το ύψος που θα πιάνει το back για να έχεις έλεγχο και με swipe του μενού των εφαρμογών. Έπρεπε να το είχαν περάσει και στη stock rom.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω κάτι εκεί, μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot;

Γραμμή πλοήγησης, χειρονομίες πλήρους οθόνης (περισσότερες επιλογές), επέλεξε σάρωση προς ,τα κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γρήγορη ερώτηση.

Μετά την αναβάθμιση έκανα επαναφορά και στήσιμο από την αρχή.

 

Στα screenshot πολύ συχνά μου τα βγάζει θολά.

Ειδικά όταν πατάω κάτω το εικονίδιο να σημειώσω πάνω στο screenshot.

 

Ξέρετε τι μπορεί να παίζει.?

 

Στα θολά screenshot, όταν πάω να τα δω από την συλλογή μου βγάζει κάτω κάτω μετάβαση σε Web.

Και όταν πατάω εκεί με πετάει στο my Phone πχ τώρα που κάνω δοκιμές..

 

https://www.dropbox.com/s/qhnhju4abrk4o9k/Screenshot_20191220-152236_Chrome.jpg?dl=0

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά Βασίλη. Αλλά πρέπει να ενεργοποιησεις τις υποδείξεις για χειρονομίες. Θα βγάλει την κλασική παύλα στη μέση και από εκεί κάνεις swipe.

Εγώ έχω άλλη απορία όταν πάω home βγάζει κάτω αριστερά και δεξιά δύο σύμβολα στις γωνίες που είναι για το assistant. Δεν γίνεται να μην εμφανίζονται καθόλου;

 

Λάζαρος.. Note 10+

Στις ρυθμίσεις στο μεγεθυντικό φακό γράψτε εφαρμ. βοήθειας συσκευής, μπαίνετε μέσα και βάζετε καμία.

 

Επίσης για να πάτε στην προηγούμενη εφαρμογή χωρίς την παυλίτσα,κάνετε swipe up για ένα εκατοστό και μετά δεξιά ή αριστερά. Εγώ το έχω συνηθίσει και το βρίσκω πιο βολικό έτσι

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις στο μεγεθυντικό φακό γράψτε εφαρμ. βοήθειας συσκευής, μπαίνετε μέσα και βάζετε καμία.

 

Επίσης για να πάτε στην προηγούμενη εφαρμογή χωρίς την παυλίτσα,κάνετε swipe up για ένα εκατοστό και μετά δεξιά ή αριστερά. Εγώ το έχω συνηθίσει και το βρίσκω πιο βολικό έτσι

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άντε βρες το πως είναι στα Αγγλικά το εφαρμ. βοήθειας συσκευής..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα την εγκατασταση και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.Στησιμο απο την αρχη, βαρετο αλλα παντα κανω μετα απο μια μεγαλη αναβαθμιση.Για να δουμε λοιπον τι νεο μας φερνει το android 10!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις στο μεγεθυντικό φακό γράψτε εφαρμ. βοήθειας συσκευής, μπαίνετε μέσα και βάζετε καμία.

 

Επίσης για να πάτε στην προηγούμενη εφαρμογή χωρίς την παυλίτσα,κάνετε swipe up για ένα εκατοστό και μετά δεξιά ή αριστερά. Εγώ το έχω συνηθίσει και το βρίσκω πιο βολικό έτσι

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ. Τα έψαχνα αυτά.

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως Βασίλη όταν έχεις ελληνικό μενού και κάνεις αναζήτηση στα αγγλικά (αγγλικές λέξεις) δουλεύει κανονικά. Το ανάποδο δεν το κάνει;

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μέτα την αναβάθμιση κολλάει αν και δεν το έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.
Link to comment
Share on other sites

Καλού κακού έκανα επαναφορά σήμερα!!

Όλα οκ μεχρι στιγμής, απλά δεν μου πέρασε τις φώτο που είναι στο onedrive - εννοώ να φαίνονται στις εικόνες!!

Στο onedrive υπάρχιυν κανονικά!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Antutu 468.000 με android 10

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Antutu 468.000 με android 10

 

Παρατηρώ ότι τα γράμματα μου τα έχει συνέχεια με τόνους στο πληκτρολόγιο, το έχει και κανείς άλλος ?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 10 με καθαρή εγκατάσταση...

Ερωτήσεις...

1)Στο πληκτρολόγιο για να αφαιρεθεί η κατω μπάρα που εχει το βελάκι απόκρυψης πληκτρολογίου υπάρχει τρόπος;

2) Στον τρόπο ειδοποίησης με το black hole πλέον δεν έχει όλες τις εφαρμογές...

Προς το παρόν δεν βλέπω αλλαγές σε αναμονή και sot αλλά δεν μπορώ να έχω και ασφαλή γνώμη για την ώρα ...

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 10 με καθαρή εγκατάσταση...

Ερωτήσεις...

1)Στο πληκτρολόγιο για να αφαιρεθεί η κατω μπάρα που εχει το βελάκι απόκρυψης πληκτρολογίου υπάρχει τρόπος;

2) Στον τρόπο ειδοποίησης με το black hole πλέον δεν έχει όλες τις εφαρμογές...

Προς το παρόν δεν βλέπω αλλαγές σε αναμονή και sot αλλά δεν μπορώ να έχω και ασφαλή γνώμη για την ώρα ...

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμίσεις, εμφάνιση , γραμμή πλοήγησης, εμφ. κουμπιού για αποκ. πληκ. ... Έτσι φεύγει το βελάκι

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, εμφάνιση , γραμμή πλοήγησης, εμφ. κουμπιού για αποκ. πληκ. ... Έτσι φεύγει το βελάκι
Σε ευχαριστώ...

Για τις ειδοποιήσεις είχα ξεχάσει ότι ειχα αγοράσει την εφαρμογή aodnotify.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι τα γράμματα μου τα έχει συνέχεια με τόνους στο πληκτρολόγιο, το έχει και κανείς άλλος ?

 

Τέρμα δεξιά, δίπλα στο "Λ" έχει ένα πλήκτρο με τόνο, πάτα το δύο φορές και αφαιρείται ο τονισμός.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά τί γίνεται με το sot στην 10άρα?

Βγάζεται καμιά άκρη? Αν φορτίσω στο 100% μπορώ μετά να μετρήσω sot από το 0?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα φλασαρισμα με Odin για να αλλάξω το csc, τώρα εμφανίζεται ως EUR/EUR,TPH/TPH.

Αρχικα ήταν TPH το πρώτο. Επίσης πιο πάνω στην έκδοση μου βγάζει OXM_EUR πλέον και όχι OXM_TPH.

Θα έχω πρόβλημα με OTA και αν όχι αυτή θα είναι η ελληνική και όχι η πορτογαλικη;

Edited by kostasb13
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...