Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε και εμένα. Καλά τα άκουγα τα "διάφορα" τις τελευταίες μέρες λοιπόν και όχι για Ιανουαρίο!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mολις ηρθε και σε εμενα!

Ξεκινησε το download!

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοηθήστε. Επειδή θα περάσω την ελληνική μέσω Odin, πως θα ειμαι σίγουρος ότι θα αλλάξει το κινητό από πορτογαλικό TPH σε ελληνικο EUR;

Πρέπει να φλασαρω το csc_oxm και όχι το home; στα developers options ενεργοποιω το ξεκλείδωμα OEM;

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το checkαρα και ηρθε κ σε μένα. Δυστυχώς πρεπει να φύγω για δουλειά και δεν προλαβαίνω. Το βράδυ λοιπόν έχουμε δουλίτσα
Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Άρχισε και η Samsung τις κακές μεταφράσεις σαν την OnePlus

Screenshot-20191219-145812-Settings.png

Χρέωσης=Charging

Φόρτισης=Charging

Χρέωσης≠Φόρτισης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την πέρασε κάνεις;; Για πείτε εντυπώσεις!! Δεν έχω προλάβει ακόμα να την κατεβάσω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την πέρασε κάνεις;; Για πείτε εντυπώσεις!! Δεν έχω προλάβει ακόμα να την κατεβάσω.

 

Τώρα την περνάω OTA, να είναι καλά τα free GB της CosmOTE :)

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα εγω dirty απο πανω απο την 9....βλεπω διαφορά εδω και εκεί οπως ας πουμε ότι δουλευω το photo frame widger της Samsung και βλεπω ότι πανω σε αυτό το widget αν κανω gesture προς τα κατω δεν κατεβαίνει η μπάρα ειδοποιήσεων... Το alpha wallet κρασαρει...

Θα κανω επαναφορά και στήσιμο από το μηδεν και βλέπουμε

Παντως σαφώς βελτιωμένο το one ui2 και ιδιαίτερα ότι αφορά το dark theme που πλεον υπάρχει παντού...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε κ σε μένα σήμερα!!

Όσοι χρησιμοποιούν το nicelock, κάποια modules δεν λειτουργουν στην 10! Πχ το Quick star!! Περιμένουμε update!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα εγω dirty απο πανω απο την 9....βλεπω διαφορά εδω και εκεί οπως ας πουμε ότι δουλευω το photo frame widger της Samsung και βλεπω ότι πανω σε αυτό το widget αν κανω gesture προς τα κατω δεν κατεβαίνει η μπάρα ειδοποιήσεων... Το alpha wallet κρασαρει...

Θα κανω επαναφορά και στήσιμο από το μηδεν και βλέπουμε

Παντως σαφώς βελτιωμένο το one ui2 και ιδιαίτερα ότι αφορά το dark theme που πλεον υπάρχει παντού...

Στο alpha wallet δεν έχω κανένα θέμα εγώ.

Σημαντική διαφορά επίσης στα animation των transition. Πολύ πιο ομαλά πλέον όλα.

Έχουν αλλάξει πάρα πολλά πράγματα σε επίπεδο kernel και φαίνεται πολύ η διαφορά

 

Ήρθε κ σε μένα σήμερα!!

Όσοι χρησιμοποιούν το nicelock, κάποια modules δεν λειτουργουν στην 10! Πχ το Quick star!! Περιμένουμε update!!

Εκτός από αυτό, δεν λειτουργούν και άλλα module όπως το synergy

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα εγω dirty απο πανω απο την 9....βλεπω διαφορά εδω και εκεί οπως ας πουμε ότι δουλευω το photo frame widger της Samsung και βλεπω ότι πανω σε αυτό το widget αν κανω gesture προς τα κατω δεν κατεβαίνει η μπάρα ειδοποιήσεων... Το alpha wallet κρασαρει...

Θα κανω επαναφορά και στήσιμο από το μηδεν και βλέπουμε

Παντως σαφώς βελτιωμένο το one ui2 και ιδιαίτερα ότι αφορά το dark theme που πλεον υπάρχει παντού...

 

Δε χρειάζεται εγκατάσταση από το μηδέν, απλά ενα clear cache.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε κ σε μένα σήμερα!!

Όσοι χρησιμοποιούν το nicelock, κάποια modules δεν λειτουργουν στην 10! Πχ το Quick star!! Περιμένουμε update!!

 

Σωστά, το χρησιμοποιω για να κρύβω το ρολόι και κάποια άλλα icons αλλά να κρατάω άλλα icons active.

 

Υποθέτω συντομα θα έρθει update :)

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε κ σε μένα σήμερα!!

Όσοι χρησιμοποιούν το nicelock, κάποια modules δεν λειτουργουν στην 10! Πχ το Quick star!! Περιμένουμε update!!

 

Αυτο παρατήρησα και εγώ.

Δεν λειτουργεί ούτε το task changer.

 

Ακόμα δεν πρόλαβα να τσεκάρω καλά καλά.

Θα πάω κάποια στιγμή σε στήσιμο από το μηδέν.

Νομίζω του χρειάζεται μετά από τόσο μεγάλη αναβάθμιση.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Τα navigation gestures πως τα χρησιμοποιείτε πλέον;

Προτιμώ τον native τρόπο του Android 10 με το back στο πλάι της οθόνης. Πολύ πιο γρήγορο από το κάτω μέρος της οθόνης.

Ωστόσο δε δουλεύει το μενού των εφαρμογών που γίνεται με swipe.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τα navigation gestures πως τα χρησιμοποιείτε πλέον;

Προτιμώ τον native τρόπο του Android 10 με το back στο πλάι της οθόνης. Πολύ πιο γρήγορο από το κάτω μέρος της οθόνης.

Ωστόσο δε δουλεύει το μενού των εφαρμογών που γίνεται με swipe.

 

Συμφωνώ απόλυτα!

Link to comment
Share on other sites

Τα navigation gestures πως τα χρησιμοποιείτε πλέον;

Προτιμώ τον native τρόπο του Android 10 με το back στο πλάι της οθόνης. Πολύ πιο γρήγορο από το κάτω μέρος της οθόνης.

Ωστόσο δε δουλεύει το μενού των εφαρμογών που γίνεται με swipe.

Δουλεύει κανονικά Βασίλη. Αλλά πρέπει να ενεργοποιησεις τις υποδείξεις για χειρονομίες. Θα βγάλει την κλασική παύλα στη μέση και από εκεί κάνεις swipe.

Εγώ έχω άλλη απορία όταν πάω home βγάζει κάτω αριστερά και δεξιά δύο σύμβολα στις γωνίες που είναι για το assistant. Δεν γίνεται να μην εμφανίζονται καθόλου;

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά Βασίλη. Αλλά πρέπει να ενεργοποιησεις τις υποδείξεις για χειρονομίες. Θα βγάλει την κλασική παύλα στη μέση και από εκεί κάνεις swipe.

Εγώ έχω άλλη απορία όταν πάω home βγάζει κάτω αριστερά και δεξιά δύο σύμβολα στις γωνίες που είναι για το assistant. Δεν γίνεται να μην εμφανίζονται καθόλου;

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρε δε νομίζω ότι γίνεται. Π.χ. όταν είσαι μέσα στο GMail κι έχεις ενεργοποιημένα τα νέα gestures, πως ενεργοποιείς το burger menu (τις 3 παράλληλες παύλες πάνω αριστερά) με swipe;

 

Όσον αφορά το Google assistant με τα δύο μικρά εικονίδια είναι πράγματι ενοχλητικό αλλά δεν έχω βρει πως απενεργοποιείται.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει στην νέα 10άρα κάποιο lag με το s-pen κάτω δεξιά?!

Ειδικά στο youtube, δεν πατιούνται τα "εισερχόμενα" & "βιβλιοθήκη" !

Ενώ όταν είναι σε landscape mode δεν λαγκάρει.

Link to comment
Share on other sites

Ο καινούργιος τρόπος του navigstion gesture, δεν λειτουργεί ακόμα σε nova!!!
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Λάζαρε δε νομίζω ότι γίνεται. Π.χ. όταν είσαι μέσα στο GMail κι έχεις ενεργοποιημένα τα νέα gestures, πως ενεργοποιείς το burger menu (τις 3 παράλληλες παύλες πάνω αριστερά) με swipe;

 

Όσον αφορά το Google assistant με τα δύο μικρά εικονίδια είναι πράγματι ενοχλητικό αλλά δεν έχω βρει πως απενεργοποιείται.

Λάθος μου Βασίλη,νομίζα εννοείς μετακίνηση ανάμεσα στις εφαρμογές με swipe δεξιά αριστερά. Αυτό που λες δεν ξέρω πως γίνεται. Παλιά πως γινόταν;

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε έτσι να το είχε όπως τα έχουν σε pixel,xiaomi, oneplus και όλες aosp rom να ρυθμίζεις το ύψος όπου με swipe από τα πλάγια θα λειτουργεί ως back.

 

Πχ εγώ εδώ το έχω ρυθμίσει το side back gesture να λειτουργεί μόνο στο 1/3 της οθόνης από κάτω και το υπόλοιπο 2/3 να λειτουργεί κανονικά ως swipe να ανοίγεις μενού των διαφόρων εφαρμογών χωρίς πρόβλημα.

 

Αν και η αλήθεια προτιμώ το bottom swipe gesture ως back με έχει βολέψει περισσότερο.

 

e45f2539d3e12f9dbbc572a47aa5e768.jpg

 

Ο καινούργιος τρόπος του navigstion gesture, δεν λειτουργεί ακόμα σε nova!!!

Κάκιστα έπρεπε να παρείχε αυτή την επιλογή όπως εδώ και 2-3 μήνες το έχουν λύση σε pixel, oneplus, xiaomi και όλες aosp rom.

 

Sent from my MI MIX 3 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...