Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ όλους για τις διευκρινίσεις.

Έχει μπει αγγελία το op 7 Pro και θα πάω σε note μόλις φύγει.

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις διευκρινίσεις.

Έχει μπει αγγελία το op 7 Pro και θα πάω σε note μόλις φύγει.

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Α ρε Γιάννη δεν ησυχάζεις πουθενά. Και σε 3 μήνες S11 :D ποιος ο λόγος για την μετάβαση;

Πάντως πέρα από την πλάκα το Note είναι το καλύτερο τηλέφωνο που κράτησα ποτέ με διαφορά από όλα τα υπόλοιπα. Και πίστεψε με δεν ήταν λίγα.

Τάσο ευχαριστώ για το link θα το τσεκάρω. Είναι η official; θα παίρνει Ota κανονικά;

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ

Πρέπει να το ονομάσεις update.zip

Να το βάλεις στην sd

Και apply update from sd απο το stock recovery

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=81218243&postcount=290

 

 

 

Τα είχα και τα 2 (και εξακολουθώ να έχω το Note10+)

Τα 60hz του 1+7Pro φαίνονται απαράδεκτα μπροστά στην οθόνη του Note10+

 

Μπαταρία έχω καλύτερη με το Note10+ (περίπου 30λ-1ω SOT)

 

Η οθόνη (παρόλο με το notch) είναι καλύτερη στο Note10+. Γιατί:

1. Πιο φωτεινή

2. Λίγο πιο ζωντανά χρώματα

3. Λίγο πιο άμεση ανταπόκριση στο δάκτυλο

 

Σε θέμα ταχύτητας, είναι πάνω κάτω τα ίδια

Από αναβαθμίσεις, σχετικά καλά με την Samsung. Δεν μπορώ να πώ, βελτιώθηκε αρκετά και βγάζει πιο συχνά από ότι παλιότερα

 

Κάμερα προφανώς πάει στο Note10+ αν και με κάλυπτε αυτή του 1+7Pro

 

Σαν κατασκευή, τα νίωθεις το ίδιο

 

Φυσικά άμα έχεις όπως εγώ και τα Galaxy Buds και το Gear S3, με το Note10+, όλα θα δουλεύουν ρολόι

Ενώ με το 1+7Pro, είχε τα θεματάκια του

 

ΥΓ. Ωραία τα 90hz αλλά δεν με έλειψαν καθόλου όταν έπιασα στο χέρι μου το Note10+

OTA updates θα περνούμε κανονικά στην συνέχεια, σωστά;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Γιάννη δεν ησυχάζεις πουθενά. Και σε 3 μήνες S11 :D ποιος ο λόγος για την μετάβαση;

Πάντως πέρα από την πλάκα το Note είναι το καλύτερο τηλέφωνο που κράτησα ποτέ με διαφορά από όλα τα υπόλοιπα. Και πίστεψε με δεν ήταν λίγα.

Τάσο ευχαριστώ για το link θα το τσεκάρω. Είναι η official; θα παίρνει Ota κανονικά;

Λάζαρος.. Note 10+

 

Πολλοι έχουμε αυτό το καταραμένο μικρόβιο και φεύγουν αβέρτα τα λεφτά :lol: :lol:

 

Είναι επίσημο αλλά για να συνεχίζει να δέχεται ΟΤΑ, πρέπει (καποια στιγμή) να βγει το SL7 και στα κινητά με EUR CSC

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Γιάννη δεν ησυχάζεις πουθενά. Και σε 3 μήνες S11 :D ποιος ο λόγος για την μετάβαση;

Πάντως πέρα από την πλάκα το Note είναι το καλύτερο τηλέφωνο που κράτησα ποτέ με διαφορά από όλα τα υπόλοιπα. Και πίστεψε με δεν ήταν λίγα.

Τάσο ευχαριστώ για το link θα το τσεκάρω. Είναι η official; θα παίρνει Ota κανονικά;

Λάζαρος.. Note 10+

Χάχα 6 μήνες το εχω το oneplus..

Λες να κρατηθώ για το s11 plus?

Αυτό πότε ανακοινώνεται?τέλη Φλεβάρη?

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω PC που να δουλευει θα θελα και γω να το κανω update μεσω sd card!

Αλλα..εχω csc vd2 (vodafone)!

Αν κανω αυτο με την καρτα sd update θα περασει την csc DΒΤ την γερμανικη?

Θελω να διωξω την vd2 της vodafone και να χω το μανισιο της DBT της Γερμανιας μιας και μενω Γερμανια!

 

Οποιος μπορει να με πει και ξερει ας με διαφωτισει!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω PC που να δουλευει θα θελα και γω να το κανω update μεσω sd card!

Αλλα..εχω csc vd2 (vodafone)!

Αν κανω αυτο με την καρτα sd update θα περασει την csc DΒΤ την γερμανικη?

Θελω να διωξω την vd2 της vodafone και να χω το μανισιο της DBT της Γερμανιας μιας και μενω Γερμανια!

 

Οποιος μπορει να με πει και ξερει ας με διαφωτισει!

 

το αρχείο γίνεται εγκατάσταση μόνο σε csc που ανήκουν στο OXM και πουθενά αλλου

Link to comment
Share on other sites

S11 για 18 Φλεβάρη λένε... Νεα κάμερα νέα μπαταρία (κάτι για 5500mAb λενε) άστα να πανε....

Εγω για να καλύψω την τρέλα μου εχω ενα Note 10 plus και ενα Huawei P30... Ολόκληρη την ημέρα με το Note 10 plus (μαζί με ενα Huawei watch gt 2) και το βράδυ για κανένα 2ωρω με το P30....

Έτσι ικανοποιω λιγάκι την τρέλα μου και θεωρώ πως το Note 10 plus το εχω κρατήσει όσο καμία άλλη συσκευή τα τελευταία 2,5 χρόνια (έκλεισα 3,5 μήνες)....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πολλοι έχουμε αυτό το καταραμένο μικρόβιο και φεύγουν αβέρτα τα λεφτά :lol: :lol:

 

 

 

Είναι επίσημο αλλά για να συνεχίζει να δέχεται ΟΤΑ, πρέπει (καποια στιγμή) να βγει το SL7 και στα κινητά με EUR CSC

Όπως και εγώ πάσχω από το ίδιο μικρόβιο :D

Δηλαδή για να καταλάβω εγώ έχω csc eur όταν βγει το sl7 θα πρέπει πάλι να το φλασαρω η θα το πάρει οτα; Άρα αν φλασαρω αυτό τώρα από ότι καταλαβαίνω δεν θα πάρουμε οτα πχ το patch Γενάρη. Σωστά;

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

το αρχείο γίνεται εγκατάσταση μόνο σε csc που ανήκουν στο OXM και πουθενά αλλου

 

Αρα για να εχω και γω μονο OXM csc μιας και εχω την γερμανικη ΟFV,πρεπει να φλασαρω απο Odin ολο το firmware της DBT με OXM csc!

Καταλαβα σωστα?

Ρωταω για να μην κανω καμια πατατα !

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Όπως και εγώ πάσχω από το ίδιο μικρόβιο :D

Δηλαδή για να καταλάβω εγώ έχω csc eur όταν βγει το sl7 θα πρέπει πάλι να το φλασαρω η θα το πάρει οτα; Άρα αν φλασαρω αυτό τώρα από ότι καταλαβαίνω δεν θα πάρουμε οτα πχ το patch Γενάρη. Σωστά;

 

Λάζαρος.. Note 10+

Θα πάρεις OTA με την μόνη προϋπόθεση ότι και στο eur θα βγει το SL7 και όχι καμία άλλη έκδοση του Android 10 (πχ SL8)

Αρα για να εχω και γω μονο OXM csc μιας και εχω την γερμανικη ΟFV,πρεπει να φλασαρω απο Odin ολο το firmware της DBT με OXM csc!

Καταλαβα σωστα?

Ρωταω για να μην κανω καμια πατατα !

Σωστά

Αν και μπορείς να πας κατευθείαν και στο δεκαρι και στο OXM μέσα από το odin

Link to comment
Share on other sites

 

Σωστά

Αν και μπορείς να πας κατευθείαν και στο δεκαρι και στο OXM μέσα από το odin

 

Ευχαριστω πολυ!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την δεκάρα από το πρωί πρωί

 

Μέσω odin γίνεται μια χαρά (και κρατάει το eur csc) αλλά θα γίνει φορματ όλο το κινητό

 

Κάτι αξιοζήλευτο από την 10, δεν έχω δει οπότε άμα δεν σας τρώει ο κ.... σας όπως εμένα, μην βιαστείτε

Τα διάφορα animations πως τα βλέπεις από smoothness? Στο xda παραπονιούνται κάποιοι για μπόλικα shutters στη 10 αλλά δεν αναφέρουν αν έχουν snap ή exynos.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα διάφορα animations πως τα βλέπεις από smoothness? Στο xda παραπονιούνται κάποιοι για μπόλικα shutters στη 10 αλλά δεν αναφέρουν αν έχουν snap ή exynos.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Δεν μου άρεσαν από την πρώτη στιγμή τα animations. Πολύ αργά χωρίς λόγο. Ενεργοποίησα την "Μείωση κίνησης" και τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα

 

Σχετικά smooth είναι, δεν παρατήρησα κάτι. Βέβαια έκανα clean install

 

Edit: Η μπαταρία του είναι ακόμα μαύρα χάλια αλλά θα περιμένω λίγο ακόμα πριν πω τίποτε

Edited by tasosathan
Link to comment
Share on other sites

Εγινε η αναβαθμιση μεσω Odin κςι επιτελους εφυγε η σαβουρα της vodafone που ειχα πλεον εχω καθαρο DBT Γερμανικη!

Ευχαριστω τα παιδια με με βοηθησαν!

 

Πολυ καλες εντυπωσεις απο την 10αρα!

Μονο ενα πραμα δεν μπορω να βρω..που στο καλο πηγε το μενου για να δω αναμονη οθονης το λεγομενο SOT?Ηταν στην ρυθμισεις μπαταριας!Τωρα δεν εχει τιποτα..

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Κατα την διάρκεια φόρτισης του κινητού υπάρχει κάποιο ενδεικτικό λεντ κόκκινο πρασινο

ειδικά όταν το κινητό είναι απενεργοποιημενο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε δοκιμάσει κάποιο καλώδιο usb c σε hdmi, 1080p 60hz κατά προτίμηση που να δουλεύει σίγουρα με το note και να υπάρχει στο skroutz? Ο official αντάπτορας της Samsung δεν υπάρχει πουθενά διαθέσιμος Ελλάδα κι εκτός αυτού πρέπει να κουβαλάς κι έξτρα καλώδιο hdmi μαζί..

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανε την εμφάνισή του στο Sammobile το ελληνικό EUR firmware της 10.

Άρα αναμένουμε OTA update πολύ σύντομα (ίσως και εντός της ημέρας).

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 10, αλλά βλέπω ότι δεν έχει αλλάξει η χώρα. Ειχα TPH/EUR/TPH/TPH και παρέμεινε το ίδιο. Δεν θα έπρεπε να έχει αλλάξει σε DBT;

Γενικά το πορτογαλικό παίρνει γρηγορα updates ή να το αλλαξω;

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε η 10!σχεδον 2gb.με ΟΤΑ.Θα την περασω μολις γυρισω σπιτι λοιπον

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε η 10!σχεδον 2gb.με ΟΤΑ.Θα την περασω μολις γυρισω σπιτι λοιπον

 

Ναι μόλις ήρθε και σε μένα EUR ..!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το sammobile μεντιουμ το παιζει σημερα χαχαχαχ

Εντωμεταξυ γραφει οτι στην ελλαδα την πηραμε 15/12.

 

Μολις τωρα μου ηρθε η BSL7 σε EUR 1921,09MB

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...