Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατα μέσω όρο βγάζει 7-10 ωρες οθόνη ανάλογα την χρήση... Χθες μου έβγαλε τελικά 7 ωρες οθόνη αλλα ήμουν απο τις 09.30 ως τις 19.00 εξω με δεδομένα ανοιχτά στο 80% και φωτεινότητα στο αυτόματο. Το note10+έχει την καλύτερη μπαταρία απο τους προκατόχους της σειράς σίγουρα και μια απο τις καλύτερες ανάμεσα σε ναυαρχίδες!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες! Αρα μενουμε στο οτι η μπαταρια βγαζει μια μερα λειτουργιας κατα μεσο ορο...
Ανάλογα την χρήση φυσικά αλλά θα έλεγα γύρω στην 1.5 μέρα σαν μέσος όρος και υπολογίζοντας φουλ 24ωρο, χωρίς να το κλείνεις το βράδυ και χωρίς να ψάχνεις να κλείσεις διαφορά για εξοικονόμηση. Όλα αυτά βέβαια ανάλογα την χρήση του καθενός οπως είπαμε.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις προβλημα με το σημα του? vodafone....εμενα παραπονιουνται οτι πολλες φορες φαινετε εκτος δικτυου...κατι που δεν συνεβαινε με το εννιαρι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες! Αρα μενουμε στο οτι η μπαταρια βγαζει μια μερα λειτουργιας κατα μεσο ορο...
Βγάζει μέρα για πλάκα. Πλέον έχω κλείσει μια εβδομάδα με τη συσκευή και είναι σε πολύ καλό επίπεδο η μπαταρία του. Ένα 15% πάνω από s10+.

Εδώ με τη δική μου χρήση που είναι πολύ δυνατή με τα πάντα όλα ανοιχτά χωρίς WiFi μέσα στη μέρα και συνήθως με κακό σήμα 2 κάρτες. Μόλις γύρισα από τη δουλεία με 54% μπαταρία. Αυτό σημαίνει ότι μέχρι της 1 το βράδυ έχω πάνω από τη μισή μπαταρία για χρήση με WiFi. Άνετα θα πιάσει 6 ώρες οθόνη και χωρίς καμία περικοπή 2κ ανάλυση, aod, όλη μέρα έξω στο φως,ανοιχτα δεδομένα GPS Bluetooth συνδεδεμένο με ρολόι και αυτοκίνητο.

Θεωρώ την μπαταρία του άψογη. Για χρήση σε WiFi και χωρίς δεδομένα και Bluetooth ίσως να χτυπάει 10ωρο οθόνη, βέβαια αυτή είναι χρήση tablet για μένα και όχι smartphone.

 

Λάζαρος..

Note 10+

8b18da9faaf34c000d16168173048d55.jpg28f794ffc84eb03c161e6b97a570386b.jpg

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις προβλημα με το σημα του? vodafone....εμενα παραπονιουνται οτι πολλες φορες φαινετε εκτος δικτυου...κατι που δεν συνεβαινε με το εννιαρι
Και εγω παρατήρησα και ανέφερα παλιότερα εδω, ότι δεν έχει πολυ καλο σήμα συγκριτικά με αλλα κινητά που ειχα... παρεμπιπτόντως και εγω με Vodafone...

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η 2κ οθονη ειναι η FHD 2280×1080?

 

στα προτυπα των φορμα η εγγενης αναλυση ειναι 2048 οριζοντια/1080 καθετα.

οποτε το 2280 ειναι 2 και κατι παραπανω k

2k =2000 pxls

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Εγώ 2k αναφέρω την WQHD+ 3040*1440 δηλαδή τέρμα και όχι fhd

 

Λάζαρος..

Note 10+

 

3k ας το πουμε 3 k ειναι το 3040 1440 και οχι 2κ.στις κινητες συσκευες υπαρχει το quad hd.οποτε η αναλυση στο φουλ στη συσκευη μας ειναι 3κ+

Link to comment
Share on other sites

3k ας το πουμε 3 k ειναι το 3040 1440 και οχι 2κ.στις κινητες συσκευες υπαρχει το quad hd.οποτε η αναλυση στο φουλ στη συσκευη μας ειναι 3κ+
Οκ διόρθωση 3κ+ έχω την ανάλυση.

 

Λάζαρος..

Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

η samsung στο μενου αναφερει την αναλυση 2280 1080 ως fhd αλλα ειναι στα 2 κ.

απλα ειναι αλλα τα προτυπα του κινηματογραφου και των οθονων σε σχεση με των κινητων,προφανως γιαυτο ονομαζει ετσι την αναλυση.η λογικη μπορει να ειναι στο οτι κραταμε ορθια προτιστως την συσκευη σε 3,4 και 9,16 αντι 4,3 και 16,9

2K resolution is a horizontal resolution of approximately 2,000 pixels on a display device or content.[1] Digital Cinema Initiatives (DCI) defines 2K resolution standard as 2048×1080

1.png

Inked3840px-Vector-Video-Standards8-svg-LI.jpg

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια αυτο το θεμα που οταν δεχεσαι εισερχομενη κληση καθυστερει λιγο να αναψει η οθονη ενω εχει ξεκινησει να χτυπαει ο ηχος εχει λυση;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την ενημέρωση Νοεμβρίου (πως θα εμπεριέχει το update 2.0.24.20 ) το διάβασες κάπου ή το υποθέτεις;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

στα s10 μολις διαβασα θα ερθει με την ενημερωση νοεμβριου με ενημερωμενη εκδοση 2.0.25.21 σε σχεση με την Push 2.0.24.21.

οποτε και στα note θα ερθει με νεοτερη στο patch νοεμβριου με ενσωματωση στον πυρηνα,οποτε δεν θα χρειαζεται καποιος μετα απο επαναφορα να περιμενει ποτε θα ερθει το push.

https://piunikaweb.com/2019/10/29/surprise-samsung-galaxy-s10-november-security-patch-goes-live-brings-another-fingerprint-firmware-update/

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρε παιδια αυτο το θεμα που οταν δεχεσαι εισερχομενη κληση καθυστερει λιγο να αναψει η οθονη ενω εχει ξεκινησει να χτυπαει ο ηχος εχει λυση;

 

εαν η συσκευη τρεχει στο παρασκηνιο δεκαδες εφαρμογες ειναι λογικο να υπαρχει μια καθυστερηση.μπορεις να κανεις καπου καπου μια βελτιστοποιηση στη φροντιδα συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι η μπαταρία του είναι καλή, πολύ καλή, όχι όμως και κάτι το φοβερό.

Είναι καλύτερη των s10+, note9, λίγο χειρότερη του pro max, p30 pro, mate 30 pro?,,αλλά όλοι περιμένουμε το κάτι καλύτερο από τη samsung....:μία ναυαρχίδα...που θα βγάζει 2 μέρες βαριάς χρήσης! με sot που θα φτάνουν στο θεό...

Όταν θα έρθει εκείνη η μέρα-σε συνδυασμό με την ήδη πολύ γρήγορη φόρτιση-τότε κανείς δεν θα συζητάει πιά για την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι η μπαταρία του είναι καλή, πολύ καλή, όχι όμως και κάτι το φοβερό.

Είναι καλύτερη των s10+, note9, λίγο χειρότερη του pro max, p30 pro, mate 30 pro?,,αλλά όλοι περιμένουμε το κάτι καλύτερο από τη samsung....:μία ναυαρχίδα...που θα βγάζει 2 μέρες βαριάς χρήσης! με sot που θα φτάνουν στο θεό...

Όταν θα έρθει εκείνη η μέρα-σε συνδυασμό με την ήδη πολύ γρήγορη φόρτιση-τότε κανείς δεν θα συζητάει πιά για την μπαταρία.

 

το mate 30 οπως και τα αλλα της χαβαη δεν εχουν την αναλυση των samsung στις οθονες,οσο ανεβαινει η αναλυση τοσο ρουφανε μπαταρια.οποτε εχουν περισσοτερους χρονους σε οθονη

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια αυτο το θεμα που οταν δεχεσαι εισερχομενη κληση καθυστερει λιγο να αναψει η οθονη ενω εχει ξεκινησει να χτυπαει ο ηχος εχει λυση;
Είχε βελτιωθεί με την απενεργοποίηση κάποιας ρύθμισης αλλά δε θυμάμαι δυστυχώς ποια ήταν!

Δοκίμασε Ρυθμίσεις - Σύνθετες Λειτουργίες - Κινήσεις και χειρονομίες - σήκωμα για αφύπνιση ή έξυπνη αναμονή και δες αν θα βελτιωθεί η απόκριση.

 

Sent from my Galaxy S10

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

το mate 30 οπως και τα αλλα της χαβαη δεν εχουν την αναλυση των samsung στις οθονες,οσο ανεβαινει η αναλυση τοσο ρουφανε μπαταρια.οποτε εχουν περισσοτερους χρονους σε οθονη

Γύρισε την οθόνη σου στο Note 10 plus σε full hd και δες σε 2 κύκλους φόρτισης πόσο διαφορά σε αυτονομία έχεις... Εγω που το δοκίμασα με το s10 Plus δεν ειχε ούτε 5%...ουσιαστικά στην καθημερινότητα μου δεν αντιλήφθηκα κάποια διαφορά...αλλα και έτσι να μην είναι πάρε παράδειγμα το Mate 20 Pro με μπαταρία 4200 και 2κ οθόνη που είναι ενα 10% καλύτερο σε αυτονομία από το Note 10 plus για να μην αναφέρω το P30 και το P30 pro που εκεί η διαφορά φεύγει σχεδον στο 20% και μάλιστα με πολύ καλύτερη λήψη σήματος...

Εγω με τα δικά μου σενάρια χρήσης απλά δεν είμαι δυσαρεστημένος με την αυτονομία του Note 10 plus...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ με τπτ να περάσω την Beta του One UI 2.0 Απορώ γτ δεν γίνεται στο recovery Mode μέσα από την microsd. Πείτε μου αν γίνεται με το ADB και πείτε μου έναν οδηγό με τα βήματα.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γύρισε την οθόνη σου στο Note 10 plus σε full hd και δες σε 2 κύκλους φόρτισης πόσο διαφορά σε αυτονομία έχεις... Εγω που το δοκίμασα με το s10 Plus δεν ειχε ούτε 5%...ουσιαστικά στην καθημερινότητα μου δεν αντιλήφθηκα κάποια διαφορά...αλλα και έτσι να μην είναι πάρε παράδειγμα το Mate 20 Pro με μπαταρία 4200 και 2κ οθόνη που είναι ενα 10% καλύτερο σε αυτονομία από το Note 10 plus για να μην αναφέρω το P30 και το P30 pro που εκεί η διαφορά φεύγει σχεδον στο 20% και μάλιστα με πολύ καλύτερη λήψη σήματος...

Εγω με τα δικά μου σενάρια χρήσης απλά δεν είμαι δυσαρεστημένος με την αυτονομία του Note 10 plus...

 

H oθονη ειναι το πιο ενεργοβορο εξαρτημα ετσι και αλλιως στα τηλεφωνα,απο εκει και περα ειναι και οι υπηρεσιες που τρεχουν,γνωριζεις οτι στα samsung τρεχουν εως και εκατονταδες στο παρασκηνιο (σε σχεση με τις υπολοιπες μαρκες).

παντως και με το n9 και n10+ ειμαι κομπλε δεν εχω θεμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ με τπτ να περάσω την Beta του One UI 2.0 Απορώ γτ δεν γίνεται στο recovery Mode μέσα από την microsd. Πείτε μου αν γίνεται με το ADB και πείτε μου έναν οδηγό με τα βήματα.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εισαι στο προγραμμα beta? προσπαθησες να δεις κατι στο youtube?μηπως υπαρχει σχετικος οδηγος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλώδιο για σύνδεση με υπολογιστή ποιό έχετε;

Αν ο υπολογιστής έχει θύρα type C, τότε το καλώδιο που το συνοδεύει στο κουτί του για τη φόρτιση.

Αν πάλι δεν έχει ο υπολογιστής σου τέτοια θύρα, τότε πάρε ένα καλώδιο που να είναι κλασική usb η μια πλευρά και ή άλλη εννοείτε type C.

Link to comment
Share on other sites

Για αντάπτορα type c σε 3.5 καρφί έχετε καμία πρόταση; Είχα κάνα δυο από Huawei συσκευές αλλά δεν παίζουν.

 

Λάζαρος..

Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Για ξυπνητήρι με πολύ σταδιακή αύξηση έντασης (όπως υπήρχε ενσωματωμένο σε παλιότερα Galaxy S) να φανταστώ πλέον μόνο μέσω Play Store?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...