Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έτσι αναφορικά να ξανα αναφέρω ότι η εφαρμογή aodnotify είναι πλεον must have για όλες τις συσκευές Samsung με AOD και amoled...

Κάποιες βασικές λειτουργίες τις οποίες να πω πως επιλέγετε εσείς σε ποιες εφαρμογές θα είναι λειτουργούν :

1) Έχεις απενεργοποιημενη την AOD και αυτή ενεργοποιειτε οταν λαμβάνετε ειδοποιήσεις και ξανα απενεργοποιειτε οταν ανοίξετε ή διαγράψετε την ειδοποίηση με αποτέλεσμα στην τεράστια μείωση κατανάλωσης μπαταρίας απο την AOD

2 Αντικαθιστά την εφαρμογή glimpse notification δηλαδή κάθε φορά που λαμβάνετε μια ειδοποίηση ενεργοποιεί την οθόνη και την κρατάει αναμμένη για όσο χρονικό διάστημα εσείς επιλέξετε ώστε να βλέπετε στην οθόνη κλειδώματος λεπτομέρειες τις εκάστοτε ειδοποιήσης..

3.Διαφορα εφέ με led Light γύρω από την οθόνη ή την κάμερα κτλ οπως και το pocket mode που ανέφερε ο φίλος παραπάνω...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Από θέμα wakelocks όμως και battery draining πως πάει;

Κοιταξε σίγουρα θα έχει wake locks αλλα αν δούμε τι στατιστικά που δίνει η συσκευή δεν υπάρχει πουθενά εκεί... Τουλάχιστον εγω όσο το δουλεψα στο s10+ & τώρα στο Note 10 plus δεν έχει μπει ποτέ μέσα στα στατιστικά κατανάλωσης... Εκτός και αν κρύβετε μέσα στο σύστημα...

Πάντως η αυτονομία τις συσκευής μου ανέβηκε πολύ από την στιγμή που το έβαλα και στην θέση του έκλεισα την AOD (ΑΠΟ κατανάλωση 11 με 14% σε 40 ώρες επεσε σε 2 με 3%) την οποία ρύθμισα να ενεργοποιειτε μόνο οταν έρχονται ειδοποιήσεις, οπως και έσβησα το glimpse notification μιας και την λειτουργία του καλύπτει πλέον το Aodnotify...

Εγω λειτουργώ μόνο αυτά τα 2 απο την εφαρμογή..

Αν τώρα κουμπωσετε και led γύρω από την κάμερα και γύρω από την οθόνη εκεί ναι η κατανάλωση θα έχει σαφώς άνοδο

Άλλωστε δεν έχετε παρά να δοκιμάσετε

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το δαχτυλικό πάντως μετά την αναβάθμιση, τα σπάει πραγματικά. Αφενός έχει γίνει πιο γρήγορο, σχεδόν ακαριαίο θα το χαρακτήριζα, αφετέρου πιάνει πιο εύκολα ακόμη και αν δεν πιέσεις όλο το δάχτυλο καλά.
Link to comment
Share on other sites

Το δαχτυλικό πάντως μετά την αναβάθμιση, τα σπάει πραγματικά. Αφενός έχει γίνει πιο γρήγορο, σχεδόν ακαριαίο θα το χαρακτήριζα, αφετέρου πιάνει πιο εύκολα ακόμη και αν δεν πιέσεις όλο το δάχτυλο καλά.
Το θέμα είναι ότι δεν έχει έρθει ακόμα το update σε Ελληνικό.

Αν μπορείτε να γράψετε τι χώρας είναι σε εσάς που έχετε πάρει το update!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν έχει έρθει ακόμα το update σε Ελληνικό.

Αν μπορείτε να γράψετε τι χώρας είναι σε εσάς που έχετε πάρει το update!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν πολύ καταλαβαίνω τι εννοείς "Ελληνικό" αλλα αν εννοείς σε ελληνικές συσκευές ελληνικής εισαγωγής τότε στους περισσότερους οπως και σε εμένα σε ελληνικές συσκευές έχει έρθει... Εμένα είναι Ελληνικό απο κοτσοβολο

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν έχει έρθει ακόμα το update σε Ελληνικό.

Αν μπορείτε να γράψετε τι χώρας είναι σε εσάς που έχετε πάρει το update!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ελληνικό από Κωτσόβολο και πάροχο Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά απο πλαίσιο ελληνικό είναι και εχω ακόμα την 2.0.16.12

Προφανώς δεν έχει να κάνει η χώρα

Link to comment
Share on other sites

η ενημερωση ερχεται απο το ΤΑDownloder δεν γινεται να κανει κανεις χειροκινητη ενημερωση ουτε απο την πολιτικη ασφαλειας στα βιομετρικα οπως διαβασα σε ξενα φορουμ.πηρα την ενημερωση την προηγουμενη εβδομαδα εκανα επαναφορα το κινητο πριν 4 μερες και αφου εβαλα τα αποτυπωματα ηρθε χθες ξανα,δλδ μετα 3 μερες.σε οσους δεν ερθει ως push θα ενσωματωθει στην ενημερωση ασφαλειας του νοεμβριου.

αν δεν εχει καππιος στα βιομετρικα τα αποτυπωματα δεν θα ερθει ως push ,απλα θα ερθει με την ενημερωση του νοεμβριου

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ VODAFONE COSMOTE κτλ.ειναι επειγουσα ενημερωση και δινει καθε λιγες ωρες Push η samsung.αφηστε το wifi ανοιχτο γενικα και θα ερθει.

οσο και να εψαξα για το πηγαιο αρχειο δεν καταφερα να βρω κατι οποτε μονο υπομονη ,αλλιως σε λιγες μερες με την ενημερωση 11/19

 

αν μπειτε στο galaxy store και γραψετε samsung θα δειτε περιπου 20 εφαρμογες που θελουν ενημερωση,θα δειτε το κυκλακι οπου πατατε πανω και ενημερωνονται μια μια

 

Screenshot-20191030-011006-Settings-1.jpg

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

η ενημερωση ερχεται απο το ΤΑDownloder δεν γινεται να κανει κανεις χειροκινητη ενημερωση ουτε απο την πολιτικη ασφαλειας στα βιομετρικα οπως διαβασα σε ξενα φορουμ.πηρα την ενημερωση την προηγουμενη εβδομαδα εκανα επαναφορα το κινητο πριν 4 μερες και αφου εβαλα τα αποτυπωματα ηρθε χθες ξανα,δλδ μετα 3 μερες.σε οσους δεν ερθει ως push θα ενσωματωθει στην ενημερωση ασφαλειας του νοεμβριου.

αν δεν εχει καππιος στα βιομετρικα τα αποτυπωματα δεν θα ερθει ως push ,απλα θα ερθει με την ενημερωση του νοεμβριου

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ VODAFONE COSMOTE κτλ.ειναι επειγουσα ενημερωση και δινει καθε λιγες ωρες Push η samsung.αφηστε το wifi ανοιχτο γενικα και θα ερθει.

οσο και να εψαξα για το πηγαιο αρχειο δεν καταφερα να βρω κατι οποτε μονο υπομονη ,αλλιως σε λιγες μερες με την ενημερωση 11/19

 

επισης αν μπειτε στο galaxy store και γραψετε samsung θα δειτε περιπου 20 εφαρμογες που θελουν ενημερωση,θα δειτε το κυκλακι οπου πατατε πανω και ενημερωνονται μια μια

Screenshot-20191030-011006-Settings-1.jpg

Εδω λένε πως γίνεται αλλά δεν το δοκίμασα να σου πω την αλήθεια!!

https://piunikaweb.com/2019/10/28/how-to-force-galaxy-s10-note-10-fingerprint-update/

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδω λένε πως γίνεται αλλά δεν το δοκίμασα να σου πω την αλήθεια!!

https://piunikaweb.com/2019/10/28/how-to-force-galaxy-s10-note-10-fingerprint-update/

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

xmmm ειναι νεα μεθοδος δεν το ειδα αυτο αλλα προφανως λειτουργει,

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την ενημέρωση Νοεμβρίου (πως θα εμπεριέχει το update 2.0.24.20 ) το διάβασες κάπου ή το υποθέτεις;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την ενημέρωση Νοεμβρίου (πως θα εμπεριέχει το update 2.0.24.20 ) το διάβασες κάπου ή το υποθέτεις;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το διαβασα σε φορουμ του εξωτερικου ,αλλα εννοειται πως θα ενσωματωθει δεν χρειαζεται σκεψη,100% θα ενσωματωθει γιατι ειναι επειγουσα ενημερωση.τελικα δινω την εντολη αλλα οχι δεν τη δεχεται καν στο pshell image.png

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και εγώ μόλις αλλα τίποτα... Δεν με αφήνει!

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και εγώ μόλις αλλα τίποτα... Δεν με αφήνει!

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εχεις αγγλικα τη συσκευη;δεν τη γυρισα τη γλωσσα τωρα το σκεφτηκα αυτο

 

το διαβασα σε φορουμ της samsung απο μηχανικο της εταιρειας που ρωτουσε καποιος αλλα δεν εχω το λινκ εσβησα το ιστορικο στο κινητο ,σχετικα με την ενημερωση για τα αποτυπωματα.

εγγραφε ο μηχανικος λογισμικου οτι θα μπει στην επομενη ενημερωση δλδ του νοεμβριου

μαλλον θελει ενεργη την απασφαλματωση (επιλογες προγραμματιστη)

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Ναι έβαλα αγγλικά έκανα επανεκκίνηση έτρεξα adb και την εντολή αλλα τίποτα...(έκανα και το usb debug)

Μια αλλη ερώτηση...

Στην φροντίδα συσκευής το σύστημα Android ποσο τοις εκατό πάει σε εσένα;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by geotrvs
Link to comment
Share on other sites

Μια αλλη ερώτηση...

Στην φροντίδα συσκευής το σύστημα Android ποσο τοις εκατό πάει σε εσένα;

 

συνηθως το κοιταζω καθε 3-4 μερες αλλα ειναι στο 93- 94 τοις εκατο

αλλα καθε ξημερωμα κανει συντηρηση

στις 3 το ξημερωμα απο προεπιλογη κανει συντηρηση απο οσο βλεπω τωρα

 

στο νοτε 9 επεφτε και 88 καποιες φορες που θυμαμαι ,εδω το ξεσκιζω το 10ρι και ειδα μεχρι 93.δεν υπαρχει μεγαλος κατακερματισμος πολυ καλη βελτιωση ανα μοντελο

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Μια αλλη ερώτηση...

Στην φροντίδα συσκευής το σύστημα Android ποσο τοις εκατό πάει σε εσένα;

 

συνηθως το κοιταζω καθε 3-4 μερες αλλα ειναι στο 93- 94 τοις εκατο

αλλα καθε ξημερωμα κανει συντηρηση

στις 3 το ξημερωμα απο προεπιλογη κανει συντηρηση απο οσο βλεπω τωρα

Δες τι εννοώ στο σύστημα Android... Νομίζω οτι το 16% είναι πολύ... 254bff4a8182a8fd53559ade7cdb0441.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ααα εννοεις τη μπαταρια και την καταναλωση,εκανα επαναφορα πριν 4 μερες οποτε δεν δειχνει τα στατιστικα ακομα,αλλα γενικα απο εφαρμογες εχω το whatsapp ,whats up ,adm.απο οσο θυμαμαι το φβ ρουφουσε τη μπαταρια οσο ειχα πιο παλια αλλα δεν εχω πλεον φβ.το μονο που εβλεπα καταναλωση ηταν η εφαρμογη του φβ,η αθλια και κακογραμμενη

 

 

Screenshot-20191030-020724-Device-care-1.jpg

 

Screenshot-20191030-020746-Settings-1.jpg

 

Screenshot-20191030-020757-Device-care-1.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχεις αρκετη καταναλωση στο συστημα android.καποια εφαρμογη εχει πολλους δεικτες χειρισμου και δουλευει καταφωρα το συστημα ,το κανονικο θα ηταν καπου 3-6 τοις εκατο αν δεν εκανες επαναφορα τις τελευταιες 10 μερες

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν μπορώ με τπτ να περάσω την Beta του One UI 2.0 Απορώ γτ δεν γίνεται στο recovery Mode μέσα από την microsd. Πείτε μου αν γίνεται με το ADB και πείτε μου έναν οδηγό με τα βήματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος με συσκευή απο cosmote και firmware (COS/COS,COS/COS).

Εχω vodafone sim οπότε για να έχω volte και vowifi πρέπει να βάλω το firmware της vodafone?

Αν βάλω το EUR θα εχω volte και vowifi;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάπου είχα βρεί όταν πατάς παρατεταμένα πάνω σε μία εφαρμογή έβγαζε περισσότερες επιλογές, ξέρει κανείς που είναι αυτήν η ρύθμιση;

 

Και ακόμα αν υπάρχει κάτι να καταγράφει βίντεο με κληστή την οθόνη σαν το παλιό > https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiLnNr06cPlAhUoMewKHZVsDaEQFjAAegQIBBAB&url=https%3A%2F%2Fapkpure.com%2Fhidden-recorder%2Fcode.main.sound&usg=AOvVaw1lWKTOAb_sKJcQHdj7Q5be

 

Μας έκοψαν την καταγραφή κλήσεων, μας έκοψαν και αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δίνει πόνο το Samsung Notes στην κατανάλωση βλέπω. Όπως και στο Note9. Λίγο το άνοιξα να δω κάτι και βγήκε με τη μία στην κατανάλωση

 

Galaxy Note 10 Plus & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δίνει πόνο το Samsung Notes στην κατανάλωση βλέπω. Όπως και στο Note9. Λίγο το άνοιξα να δω κάτι και βγήκε με τη μία στην κατανάλωση

 

Galaxy Note 10 Plus & Tapatalk Pro

Εγώ πάντως ούτε στο note 9 ούτε τώρα στο 10 είχα θεμα με την κατανάλωση της εφαρμογής, πολύ χαμηλή.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...