Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι και εγω το είδα σήμερα το πρωί τυχαία όταν κατα τη διάρκεια της κλήσης κοίταξα το τηλέφωνο για να βαλω ανοιχτή ακρόαση.

 

Πράγματι ψιλοτρόμαξα λίγο, δεν περίμενα να είναι αυτό που αναφέρεις !!

Τα χρειάστηκα λίγο μέχρι να βρω τι είναι!!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος γιατί ενώ το κινητό μπαίνει σε dark mode γιατί κάποιες εφαρμογές δεν μπαίνουν και αυτές αυτόματα σε dark mode; Βλέπε π.χ. viber, YouTube.. ;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος γιατί ενώ το κινητό μπαίνει σε dark mode γιατί κάποιες εφαρμογές δεν μπαίνουν και αυτές αυτόματα σε dark mode; Βλέπε π.χ. viber, YouTube.. ;
Γιατί αυτές που αναφέρεις δίνουν την δυνατοτητα εδώ και καιρό manual και μόνιμα ανεξαρτήτως επιλογής θεματος...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος γιατί ενώ το κινητό μπαίνει σε dark mode γιατί κάποιες εφαρμογές δεν μπαίνουν και αυτές αυτόματα σε dark mode; Βλέπε π.χ. viber, YouTube.. ;
Η χαζομάρα είναι ότι άμα έχεις βάλει κάποιο θέμα δε σε αφήνει να ενεργοποιήσεις το dark mode .

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η χαζομάρα είναι ότι άμα έχεις βάλει κάποιο θέμα δε σε αφήνει να ενεργοποιήσεις το dark mode .

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάζεις οποίο θέμα επιλέξεις, κατεβάζεις την εφαρμογή "dark Mode" από το playstore και αν δεν κάνω λάθος δεν παρεμβάλει καθόλου στο θέμα που έχεις επιλέξει απλά ενεργοποιεί το μαύρο θέμα στις εφαρμογές που το υποστηρίζουν...

Δουλεύει οοως πρέπει ακόμα και σε Android 7,8...εγω το έχω βάλει ακόμα και στο tab s2 και πλεον playstore και ολα τα υπόλοιπα είναι μαύρα... Οπως επίσης το έβαλα και στο P30....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Νέος κάτοχος εδώ. Το τελευταίο Samsung κινητό που είχα ήταν το S3 και επειδή ήταν κάπως τραυματική η εμπειρία μου το σκεφτόμουν όλα αυτά τα χρόνια να πάω σε Samsung, αλλά σκέφτηκα αφού θα το κάνω το βήμα να πάω σε κάτι καλό και δηλώνω ενθουσιασμένος.

Έχω όμως ένα θέμα με τις ειδοποιήσεις των email, και στο gmail αλλά και στο outlook λογαριασμό που έχω είτε αργούν να έρθουν είτε εμφανίζονται μόνο αν ανοίξω την εφαρμογή. Έχω ελέγξει τις ρυθμίσεις στις εφαρμογές και φαίνονται όλα εντάξει, υπάρχει μήπως καμιά ρύθμιση στο τηλέφωνο που πρέπει να τσεκάρω, γιατί δε βρίσκω κάτι. Αν έχει κάποιος καμιά ιδέα ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Νέος κάτοχος εδώ. Το τελευταίο Samsung κινητό που είχα ήταν το S3 και επειδή ήταν κάπως τραυματική η εμπειρία μου το σκεφτόμουν όλα αυτά τα χρόνια να πάω σε Samsung, αλλά σκέφτηκα αφού θα το κάνω το βήμα να πάω σε κάτι καλό και δηλώνω ενθουσιασμένος.

 

Έχω όμως ένα θέμα με τις ειδοποιήσεις των email, και στο gmail αλλά και στο outlook λογαριασμό που έχω είτε αργούν να έρθουν είτε εμφανίζονται μόνο αν ανοίξω την εφαρμογή. Έχω ελέγξει τις ρυθμίσεις στις εφαρμογές και φαίνονται όλα εντάξει, υπάρχει μήπως καμιά ρύθμιση στο τηλέφωνο που πρέπει να τσεκάρω, γιατί δε βρίσκω κάτι. Αν έχει κάποιος καμιά ιδέα ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Πήγαινε ρυθμίσεις

Γράψε στην αναζήτηση "βελτιστοποίηση χρήσης μπαταρίας"

Και ψαξε τις εφαρμογές που θέλεις ούτως ώστε να μην τις "κλείνει"

Δηλαδή να τους απενεργοποιήσεις την βελτιστοποίηση!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις

Γράψε στην αναζήτηση "βελτιστοποίηση χρήσης μπαταρίας"

Και ψαξε τις εφαρμογές που θέλεις ούτως ώστε να μην τις "κλείνει"

Δηλαδή να τους απενεργοποιήσεις την βελτιστοποίηση!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ, έκανα και ένα τεστ και έρχονται απευθείας, όλα τέλεια :)

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ, έκανα και ένα τεστ και έρχονται απευθείας, όλα τέλεια :)
Μια χαρά!!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι πρέπει να κάνω για να μην αποθηκεύει τις φωτογραφίες στην συλλογή μου το viber;

 

Να πας Viber --> ρυθμίσεις --> μέσα και αποθηκευτικός χώρος

 

εκεί ξετικάρεις την αποθήκευση και με δεδομένα και με Wi-Fi.

Link to comment
Share on other sites

Να πας Viber --> ρυθμίσεις --> μέσα και αποθηκευτικός χώρος

 

εκεί ξετικάρεις την αποθήκευση και με δεδομένα και με Wi-Fi.

Με αυτή τη ρύθμιση όμως - αν δεν κάνω λάθος - δε μπορείς να βλέπεις αυτόματα τις φωτογραφίες που σου στέλνουν. Πρέπει να πατήσεις το βελάκι να κατέβουν κι έτσι ούτως ή άλλως αποθηκεύονται στη συσκευή.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω η αντίστροφη φόρτιση που έχει το κινητό μπορέι να φορτίσει πχ ένα garmin samrtwatch ή πρέπει να ειίναι μόνο samsung?

Το έχω δοκιμάσει και δεν βλέπω να το φορτίζει

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω η αντίστροφη φόρτιση που έχει το κινητό μπορέι να φορτίσει πχ ένα garmin samrtwatch ή πρέπει να ειίναι μόνο samsung?

Το έχω δοκιμάσει και δεν βλέπω να το φορτίζει

 

Το Garmin δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή τη ρύθμιση όμως - αν δεν κάνω λάθος - δε μπορείς να βλέπεις αυτόματα τις φωτογραφίες που σου στέλνουν. Πρέπει να πατήσεις το βελάκι να κατέβουν κι έτσι ούτως ή άλλως αποθηκεύονται στη συσκευή.

Αυτήν την ρύθμιση έχω ακριβώς και αποθηκεύει πάλι τις φωτογραφίες... :(

Link to comment
Share on other sites

Το Garmin δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση.

 

¨Αρα πρέπει και η άλλη συσκευη να το υποστηρίζει, δεν φτανει μόνο το Note 10 να έχει την λειτουργία.

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

¨Αρα πρέπει και η άλλη συσκευη να το υποστηρίζει, δεν φτανει μόνο το Note 10 να έχει την λειτουργία.
Λογικό δεν είναι;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις

Γράψε στην αναζήτηση "βελτιστοποίηση χρήσης μπαταρίας"

Και ψαξε τις εφαρμογές που θέλεις ούτως ώστε να μην τις "κλείνει"

Δηλαδή να τους απενεργοποιήσεις την βελτιστοποίηση!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχως σε μενα δεν πιανει αυτο .Καμια αλλη ιδεα ;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα Και εγώ στην παρέα σας.εντυπώσεις πολύ καλές από άποψη μπαταρίας τα σπάει. Από οθόνη κορυφή. Από κάμερα.καλες αλλά στο pixel3xl που εχω και αυτό και όπου μπήκε στο κουτί του μέχρι να πωληθεί, ενα έχω να πω.στης βραδινές το pixel δεν έχει αντίπαλο..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Δλδ τώρα περιμένουμε κάποιο update να έρθει κάποια στιγμή. Εγώ έβγαλα την μαμά μεμβράνη και δεν έχω βάλει άλλη. Ποτέ δεν βάζω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ηρθα Και εγώ στην παρέα σας.εντυπώσεις πολύ καλές από άποψη μπαταρίας τα σπάει. Από οθόνη κορυφή. Από κάμερα.καλες αλλά στο pixel3xl που εχω και αυτό και όπου μπήκε στο κουτί του μέχρι να πωληθεί, ενα έχω να πω.στης βραδινές το pixel δεν έχει αντίπαλο..

 

Εγώ άφησα το pixel 3 xl για το S10 plus τότε.

Και μετά το S10 plus ήρθα στο note.

 

Οι βραδινές του pixel δεν υπάρχουν πουθενά.

Το πορτραίτο επίσης θεωρώ.

Πολύ δυνατή συσκευή το pixel αλλά βρίσκω ποιο ολοκληρωμένες τις συσκευές της Samsung.

 

Οι wide λήψεις πχ με την κεντρική κάμερα πολύ μ αρέσει.

Όπως μου άρεσε η wide selfie του 3xl.

 

Πολλά τα συν πλιν που δίνει σημασία ο καθένας μας για την τελική επιλογή.

Για μένα αυτή τη στιγμή η ποιο ολοκληρωμένη συσκευή είναι το note.

Γι αυτό το πήρα εξάλλου. :)

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δλδ τώρα περιμένουμε κάποιο update να έρθει κάποια στιγμή. Εγώ έβγαλα την μαμά μεμβράνη και δεν έχω βάλει άλλη. Ποτέ δεν βάζω.
Το θέμα είναι ότι μέχρι τότε απ'ότι φαίνεται είναι πιθανό οποιοσδήποτε βάζει μια μεμβράνη πάνω απ'την οθόνη να το ξεκλειδώνει, ακόμα κι αν έχουν καταχωρηθεί τα αποτυπώματα σε γυμνή οθόνη.

 

Εγώ λίγο που προσπάθησα δεν τα κατάφερα βέβαια, αλλά δοκίμασα με πολύ λεπτές μεμβράνες.

 

Όπως και να χει, μεγάλη αστοχία εκ μέρους της Samsung. Μέχρι το update μάλλον πάει για απενεργοποίηση το αποτύπωμα.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά αν καμιά φορά τυχαίνει να φορτίζω το κινητο με φορτιστή samsung 2A ή 1,55Α έχει θεμα αντί με τον δικό του?

Επίσης εφαρμόζει κανείς την αποψη της φόρτισης 20%-80%? Εχει δει κανεις διαφορά?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά αν καμιά φορά τυχαίνει να φορτίζω το κινητο με φορτιστή samsung 2A ή 1,55Α έχει θεμα αντί με τον δικό του?

Επίσης εφαρμόζει κανείς την αποψη της φόρτισης 20%-80%? Εχει δει κανεις διαφορά?

Σαφώς και όχι και στα δύο ερωτήματα. Έχουμε τόσα άγχη κι έννοιες καθημερινά, σιγά μη βάλουμε άλλο ένα για το πως θα φορτίζουμε το κινητό.

Φόρτισε το, όπως σε βολεύει εσένα, δε θα πάθει τίποτα η μπαταρία. Και στη τελική τι να σου κρατήσει 2 χρόνια, τι 2 χρόνια και 2 μήνες...!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...