Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα οχι δεν δημιουργει προβλημα.εχουν κανει τοσο καλη δουλεια με τις οθονες που οχι δεν υπαρχει θεμα.ουτε bug ειναι φυσικα.το ιδιο κανω κ γω το βαζω νυχτα στην γρηγορη φορτιση αλλα αναβει μεχρι που θα το βγαλω απο τη πριζα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατηρώ μια περίεργη συμπεριφορά με την στοκ εφαρμογή mail της Samsung... Έχω συνδέσει 4 λογαριασμούς (Gmail, yahoo, Hotmail) απο τους οποίους οι 3 που εχω στην παρένθεση λειτουργούν χωρίς κανένα μα κανένα θέμα... Ο 4ος λογαριασμός είναι το mail της εργασίας μου ενας imap λογαριασμός μέσο roundcube... Σε αυτον τον λογαριασμό μπορώ να στέλνω mail αλλα δεν λαμβάνω mail με τίποτα όσες φορές και αν προσπάθησα με διαγραφεί του app κτλ... Μιας και εχω και ένα Huawei P30 εκεί λειτουργώ το Bluemail στο οποίο εκεί λειτουργεί σωστά οπως επίσης λειτουργούσε σωστά σε όλες τις συσκευές Samsung που είχα με το stock mail app... Δεν χρησιμοποιώ Gmail app γιατί δεν έχει επιλογή να μετατρέπει το μέγεθος των φωτογραφιών που στέλνω καθημερινά πριν την αποστολή

Αν γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να φταίει ας βοηθήσει

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατηρώ μια περίεργη συμπεριφορά με την στοκ εφαρμογή mail της Samsung... Έχω συνδέσει 4 λογαριασμούς (Gmail, yahoo, Hotmail) απο τους οποίους οι 3 που εχω στην παρένθεση λειτουργούν χωρίς κανένα μα κανένα θέμα... Ο 4ος λογαριασμός είναι το mail της εργασίας μου ενας imap λογαριασμός μέσο roundcube... Σε αυτον τον λογαριασμό μπορώ να στέλνω mail αλλα δεν λαμβάνω mail με τίποτα όσες φορές και αν προσπάθησα με διαγραφεί του app κτλ... Μιας και εχω και ένα Huawei P30 εκεί λειτουργώ το Bluemail στο οποίο εκεί λειτουργεί σωστά οπως επίσης λειτουργούσε σωστά σε όλες τις συσκευές Samsung που είχα με το stock mail app... Δεν χρησιμοποιώ Gmail app γιατί δεν έχει επιλογή να μετατρέπει το μέγεθος των φωτογραφιών που στέλνω καθημερινά πριν την αποστολή

Αν γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να φταίει ας βοηθήσει

 

Συνήθως οι εταιρικοί λογαριασμοί έχουν κάποιες ρυθμίσεις ασφαλείας που δεν είναι συμβατές με όλες τις εφαρμογές. Και εγώ έχω 4 mail και σε ένα εταιρικό έχω πρόβλημα. Λειτουργεί μόνο με Blue mail, outlook, gmail και Nine (έχω καταλήξει στο Nine). Ακόμα και το aqua mail δεν λειτουργούσε με αυτόν τον λογαριασμό. Πιθανόν να είναι ασυμβατότητα του εταιρικού σου mail με το samsung mail.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως οι εταιρικοί λογαριασμοί έχουν κάποιες ρυθμίσεις ασφαλείας που δεν είναι συμβατές με όλες τις εφαρμογές. Και εγώ έχω 4 mail και σε ένα εταιρικό έχω πρόβλημα. Λειτουργεί μόνο με Blue mail, outlook, gmail και Nine (έχω καταλήξει στο Nine). Ακόμα και το aqua mail δεν λειτουργούσε με αυτόν τον λογαριασμό. Πιθανόν να είναι ασυμβατότητα του εταιρικού σου mail με το samsung mail.

Ναι το καταλαβαίνω αλλα μου κάνει εντύπωση που λειτουργεί σωστά σε S10+, Tab S2 και Note 9 με το stovk mail της Samsung και μόνο σε εμένα κάνει νούμερα ουσιαστικά μόνο στον συγχρονισμό των εισερχομένων

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι το καταλαβαίνω αλλα μου κάνει εντύπωση που λειτουργεί σωστά σε S10+, Tab S2 και Note 9 με το stovk mail της Samsung και μόνο σε εμένα κάνει νούμερα ουσιαστικά μόνο στον συγχρονισμό των εισερχομένων
Έχεις περάσει μόνος σου τον εταιρικό λογαριασμό στο stock app;Αν ναι διέγραψε τον και πήγαινε στο IT department στην εταιρία σου να τον περάσουν. Thank me later.
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει μόνος σου τον εταιρικό λογαριασμό στο stock app;Αν ναι διέγραψε τον και πήγαινε στο IT department στην εταιρία σου να τον περάσουν. Thank me later.

 

Ναι μόνος μου αλλα δεν είναι κάποιος λογαριασμός με ιδιωτικό server, ασφάλεια κτλ.... Διεύθυνση mail, κωδικός και διακομιστής imap και smtp και τέλος... Τόσο απλά γιαυτό μου κάνει εντύπωση...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξανα κανω την ερωτηση μηπως δοκιμασε κανεις ποσο κανει να φορτισει το spen αφου αδειασει;(στο n9 περιπου 1 λεπτο εκανε στο 10 πανω απο 5) Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξανα κανω την ερωτηση μηπως δοκιμασε κανεις ποσο κανει να φορτισει το spen αφου αδειασει;(στο n9 περιπου 1 λεπτο εκανε στο 10 πανω απο 5)
Είναι λογικό. Αν σκεφτείς ότι το καινούργιο έχει μπαταρία και μεγαλύτερο capacitor. Όπως θα θυμάσαι ούτε η διάρκεια τους Είναι ίδια!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομιζα εχει μονο πυκνωτη και αυτο δεν το ξερα οτι εχει και μπαταρια.αν και δεν το δουλεψα πανω απο 10 λεπτα απο τοτε που το αγορασα το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος για αυτόματη μετάφραση ιστοσελίδων στο samsung internet browser? Δεν μπορώ να το βρω με τπτ.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος για αυτόματη μετάφραση ιστοσελίδων στο samsung internet browser? Δεν μπορώ να το βρω με τπτ.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

όταν λες αυτόματα τι εννοείς???Να ανοίγεις αγγλική σελίδα π.χ και να στην εμφανίζει στα ελληνικά κατευθείαν???Υπάρχει επιλογή όταν επιλέγεις ένα κείμενο και το κανείς copy τοτε το google translate να το μεταφραζει απευθειας.Μονο αυτο βρηκα

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος για αυτόματη μετάφραση ιστοσελίδων στο samsung internet browser? Δεν μπορώ να το βρω με τπτ.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόνο με chrome...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρει κανείς γιατί όταν συνδέω Bluetooth ακουστικά και έρχεται κάποιο μήνυμα ή με παίρνει τηλέφωνο κάποιος χτυπάει μόνο στα ακουστικά και όχι το ίδιο το κινητό?

Αν έχω τα ακουστικά εκτός αυτιού χάνω τις ειδοποιήσεις μου.

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Τι λεει ο samsung browser καλος ειναι; εχει σταθεροτητα σαν τον chrome?

 

Εγώ τον δοκιμάζω ανά τον χρόνο αλλά πάντα επιστρέφω γρήγορα στον Chrome.

 

Ίσως είναι και θέμα συνήθειας..

Προσωπικά πάντως δεν με βολεύει.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα λιγες ωρες αλλα δεν...εχω συνηθισει τον chrome ειδικα η μεταφραση απο τοσα sites σε διαφορες γλωσσες ειναι το βασικοτερο για μενα.πηρα και μια θηκη διαφανη πρωτη φορα στα τοσα κινητα που ειχα αλλα την εβγαλα τελικα.ειναι ενα κοσμημα που θελει προσοχη ομως.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρει κανείς γιατί όταν συνδέω Bluetooth ακουστικά και έρχεται κάποιο μήνυμα ή με παίρνει τηλέφωνο κάποιος χτυπάει μόνο στα ακουστικά και όχι το ίδιο το κινητό?

Αν έχω τα ακουστικά εκτός αυτιού χάνω τις ειδοποιήσεις μου.

 

Εμένα ο ήχος κλήσης ακούγεται κανονικά και από τα ακουστικά και από το τηλέφωνο...οι ειδοποιήσεις όχι( ακούγονται μόνο από το bluetooth)...:O:O:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μικρινω τα εικονιδια εφαρμογων;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μία πρώτη κίνηση είναι να επιλέξεις στις ρυθμίσεις αρχικής οθόνης πλέγμα 5Χ6....Μετά από εκεί παίζεις και από τις ρυθμίσεις εμφάνισης με το ζουμ...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μία πρώτη κίνηση είναι να επιλέξεις στις ρυθμίσεις αρχικής οθόνης πλέγμα 5Χ6....Μετά από εκεί παίζεις και από τις ρυθμίσεις εμφάνισης με το ζουμ...
Στο Note 8 που είχα θυμάμαι εκεί στις ρυθμίσεις προγραμματιστών που έλεγε άλλαζα την ανάλυση και μικρενανε και άλλο ! στο note 10 τώρα δεν το βρίσκω!!

Το ζουμ το εχω στο πιο μικρο αλλα θέλω περισσότερο!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ligizos
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα τα αυτοκόλλητα που είχε το κινητό στο πάνω και κάτω μέρος και παρατήρησα μερικα απαλά γδαρσίματα

Έχω το άσπρο το 10αρι

Πολύ παράξενο που ήταν κάτω από το αυτοκόλλητο

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα τα αυτοκόλλητα που είχε το κινητό στο πάνω και κάτω μέρος και παρατήρησα μερικα απαλά γδαρσίματα

Έχω το άσπρο το 10αρι

Πολύ παράξενο που ήταν κάτω από το αυτοκόλλητο

 

Μη μας λες τέτοια και το έχω ακόμα με τις ζελατίνες, μέχρι να έρθει το skin που περιμένω.

Στην πλάτη τα είδες? Πάνω ή κάτω?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...