Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν γίνετε τίποτα για adhell. Το samsung disabler δεν ξερω. Με άλλο τρόπο βεβαια αν θες να κανεις uninstall apps και system apps γίνετε άμα εχεις pc με adb. Αλλα δεν μπορείς να κάνει freeze apps. Βεβαια αν δεν βαριέσαι μπορείς να σβήσει ότι σαβούρα υπάρχει και να κανεις debloat χωρίς root και χωρίς sabs,adhell. Αλλα είναι χρονοβόρο.

 

Το samsung disabler pro κάνει εξαιρετική δουλειά αλλά τελευταία δεν μου δουλεύει (άλλοι δεν έχουν θέμα)

Ποια είναι η διαδικασία debloat?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ , το συγκεκριμένο (καρτέλλες στο task manager) δεν έχει σχέση με το Nova launcher, είναι κομμάτι του One UI.

Οτι launcher και να βάλεις από πάνω, υπάρχουν κομμάτια του One UI που χρησιμοποιούνται αυτουσια, ένα εκ των οποίων ειναι και αυτό.

 

Δεν ειμαι σιγουρος, γιατι το συγκεκριμενο γραφικο ειναι λιιιιγο διαφορετικο στον νοβα, απο οτι στο one ui.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος, γιατι το συγκεκριμενο γραφικο ειναι λιιιιγο διαφορετικο στον νοβα, απο οτι στο one ui.

 

Νομίζω πως ο aroutis έχει δίκιο. Όταν απενεργοποίησα το one ui (με package disabler) δεν λειτουργούσα τα gestures

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το samsung disabler pro κάνει εξαιρετική δουλειά αλλά τελευταία δεν μου δουλεύει (άλλοι δεν έχουν θέμα)

Ποια είναι η διαδικασία debloat?

 

Στην αρχή όλα disabler δουλεύουν. Tο θέμα είναι πως η samsung τα κυνηγάει και τα κάνει block μαζί με την google. Oπως όλα τα παλιότερα disablers όπως το sabs,adhell και το substratum. Αμα συνεχίσει να λειτουργεί ως τα χριστούγγενα χωρίς να το έχει καταλάβει η samsung και η google θα είναι θαύμα. θα σου δώσω ένα tutorial που έχω κάνει. θέλει 5 steps στην αρχή για να γίνει σωστά. Μόλις τα κανεις είναι πολύ εύκολο στην χρήση. Και μπορείς να σβήσεις ότι θες με 100% επιτυχία. Σε Note 10+ δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Aλλα πιστεύω λειτουργεί όπως και σε ολα τα αλλα samsung κινητα. System service μην σβήσεις αλλα άμα θες να σβήσεις κάποια γράψτα μου και θα σου πω αν είναι safe για σβήσιμο. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=465804

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ο aroutis έχει δίκιο. Όταν απενεργοποίησα το one ui (με package disabler) δεν λειτουργούσα τα gestures
Άλλο τα gestures , αλλο τα γραφικα που λεμε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Άλλο τα gestures , αλλο τα γραφικα που λεμε.

 

Μόλις δοκίμασα και το One UI και τον Nova. Οπως είπα, είναι το ίδιο πράγμα, ο Nova από πίσω καλεί το One UI σε ότι αφορά αυτό που ρωτάς.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα powerbank Tronsmart που υποστηρίζει quick charge 3.0.

Το περίεργο είναι ότι δε φορτίζει με τον φορτιστή του Note 10.

Με του S10 φορτίζει κανονικά.

Το ίδιο γίνεται και με τα δικά σας;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα powerbank Tronsmart που υποστηρίζει quick charge 3.0.

Το περίεργο είναι ότι δε φορτίζει με τον φορτιστή του Note 10.

Με του S10 φορτίζει κανονικά.

Το ίδιο γίνεται και με τα δικά σας;

Tο ιδιο προβλημα εχω και εγω, μολις τωρα το δοκιμασα με την διαφορα οτι το δικο μου powerbank ειναι στα 2.1.Με το σουπερ γρηγορο φορτιστη του 10+ δεν φορτιζει ενω με τον γρηγορο του note 8 φορτιζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα και το One UI και τον Nova. Οπως είπα, είναι το ίδιο πράγμα, ο Nova από πίσω καλεί το One UI σε ότι αφορά αυτό που ρωτάς.
Σποραδικα drop frames παντως κατα το ανοιγμα της καρτελας προσφατων εφαρμογων εχει δει σε εκθεσιακα ου εχω περιεργαστει. Προφανως δεν ειναι θεμα επεξεργαστη ή γενικα hw αλλα λογισμικου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

απο σημερα κατοχος και εγω του νοτε. οθοναρα τι να λεμε!!

Καλορίζικο και καλώς ήρθες στην παρέα μας!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην κορυφή και στο night mode.

 

https://techmaniacs.gr/dxomark-galaxy-note-10-stin-koryfi-ton-wide-camera-tests-vasilias-tis-nychtas-mazi-me-to-huawei-p30-pro/457a71a260d1e6e5fe4bc959b1c9727e.jpg1609d9b7a264a012edaf0a283d7be16a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει ότι το πενάκι μυρίζει λες και είναι καμμένο κάτι τέτοιο όταν το βγάζεις ειδικά μέσα από τη συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Ρε ομάδα εδώ και 1-2 μέρες στο Spotify παίζω κανονικά ( με ακουστικά και κλειστή οθόνη) αλλά ξαφνικά σταματάει να παίζει και μόλις ανοίξω την οθόνη όλα μια χαρά.

Σαν χρήστης Spotify είμαι με κατεβασμένα τα κομμάτια και για offline αναπαραγωγή.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει;;

Link to comment
Share on other sites

Ρε ομάδα εδώ και 1-2 μέρες στο Spotify παίζω κανονικά ( με ακουστικά και κλειστή οθόνη) αλλά ξαφνικά σταματάει να παίζει και μόλις ανοίξω την οθόνη όλα μια χαρά.

Σαν χρήστης Spotify είμαι με κατεβασμένα τα κομμάτια και για offline αναπαραγωγή.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει;;

 

Πηγαινε στις ρυθμισεις της μπαταριας και εξαιρεσε το spotify απο το να μπαινει σε αδρανεια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σποραδικα drop frames παντως κατα το ανοιγμα της καρτελας προσφατων εφαρμογων εχει δει σε εκθεσιακα ου εχω περιεργαστει. Προφανως δεν ειναι θεμα επεξεργαστη ή γενικα hw αλλα λογισμικου.
Τα εκθεσιακα γενικά μη τα λαμβάνεις υπόψη. Κακοδιαχείρισης το καγγελο και updates αμφιβάλλω.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχετε παρατηρήσει ότι το πενάκι μυρίζει λες και είναι καμμένο κάτι τέτοιο όταν το βγάζεις ειδικά μέσα από τη συσκευή
Ε;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει ότι το πενάκι μυρίζει λες και είναι καμμένο κάτι τέτοιο όταν το βγάζεις ειδικά μέσα από τη συσκευή

 

Στο δικό μου δε συμβαίνει αυτό που λες και το έλεγξα προσεκτικά.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δε συμβαίνει αυτό που λες και το έλεγξα προσεκτικά.
Τι να συμβαίνει ρε παιδιά, να μυρίζει καμμένο, εαν συμβαίνει σε κάποιον, δεν κάθεται να ρωτήσει πηγαίνει στο service χθες.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος εννοεί έχει μυρωδιά ηλεκτρονικών κυκλωμάτων σε λειτουργία αφού βρίσκεται εγκλωβισμένο μέσα. Λογικό είναι και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις κλησεις δεν εχει τη δυνατοτητα να κανει web αναζητηση στον αριθμο που καλει εκεινη την ωρα...Αυτο προφανως οφειλεται στο Ελληνικο firmware.Εχω παρατηρησει σε συσκευες απο skroutzoμαγαζα που εχουν πχ γερμανικο firmware υπαρχει κανονικα αυτη η επιλογη στις ρυθμισεις κλησεων.

Υπαρχει καποια λυση γι αυτο?

Εχετε καποιο καλο οδηγο να περασω firmware αλλης χωρας?

Θα παιρνει κανονικα αναβαθμισεις μετα?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω βάλει Youtube vanced.

Ερώτηση: Γίνεται να αυξάνεται η φωτεινότητά του τόσο πολύ όπως στο κανονικό Youtube?

Αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος γιατί στο "εργαλείο βελτίωσης βίντεο" δεν υπάρχει το vanced.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω βάλει Youtube vanced.

Ερώτηση: Γίνεται να αυξάνεται η φωτεινότητά του τόσο πολύ όπως στο κανονικό Youtube?

Αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος γιατί στο "εργαλείο βελτίωσης βίντεο" δεν υπάρχει το vanced.

Μήπως έχεις ενεργοποιημένο το χειρισμό της φωτεινότητας με swipe;

Αν είναι έτσι δεν ακολουθεί την αυτόματη φωτεινότητα αλλά μένει εκεί που το αφήνεις!

ae7ccd8260fdaf02a03ff2c8817165d6.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...