Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια γρήγορη απάντηση σας παρακαλώ πολύ,παλμούς και οξυμετρο δεν έχει πλέον το 10?
Nope......

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ο Samsung music Παίζεις σε σας εγώ έχω μόνο το πρόβλημα? συνδέω τα ακουστικά JBL Everest 100 πάω να ακούσω μουσική, το πρώτο κομμάτι οκ και μετά κολλάει έχει ένα δυνατό χαρακτηριστικό ήχο γρατζούνισμα,δοκιμάζω Αλλά ακουστικά το ίδιο στα ηχεία του κινητού δουλεύει μία χαρά ,κατεβάσω το Google player τα ίδια,κατεβάζω το Poweramp παίζουν κανονικά τα ακουστικά στο MP4 που έχω κατεβάσει, όχι μόνο παίζουν απογειώνεται και ο ήχος, με το μαμά γιατί δεν παίζουν? είναι θέμα δικό μου!η στο Samsung players ?η Τίποτα στην κάρτα micro sd! Την εφαρμογή την διέγραψα την ξαναέβαλα τα ίδια πάλι ακούς το πρώτο κομμάτι και μετά άστα να πάνε.
Link to comment
Share on other sites

Ομάδα καλημέρα ερώτηση όταν ανοίγεις ένα συνημμένο το οποίο στο ανοίγει με polaris office και θέλεις να το ανοίξεις με άλλο πρόγραμμα που πας για να αλλάξεις την επιλογή του polaris???
Link to comment
Share on other sites

Έγινε updated και το Edge Lightning+ και υποστηρίζει το Note 10, έτσι μπορεί να μπει το hole punch σαν notification led.

 

https://www.sammobile.com/news/galaxy-note-10-display-cutout-notification-led/

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έγινε updated και το Edge Lightning+ και υποστηρίζει το Note 10, έτσι μπορεί να μπει το hole punch σαν notification led.

 

https://www.sammobile.com/news/galaxy-note-10-display-cutout-notification-led/

Ωπ, δεν την ηξερα αυτη την εφαρμογη.Τι ακριβως κανει??Αξιζει να την κατεβασω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενα Strava watch βρίσκω. Είναι watchface που έχει απ ότι λεει την δυνατότητα να ξεκινήσει την εφαρμογή.

 

http://apps.samsung.com/gear/appDetail.as?appId=com.strava.watchface

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ για την επιβεβαίωση. Η εφαρμογή λείπει για ΝΟΤΕ 10...

Link to comment
Share on other sites

Έγινε updated και το Edge Lightning+ και υποστηρίζει το Note 10, έτσι μπορεί να μπει το hole punch σαν notification led.

 

https://www.sammobile.com/news/galaxy-note-10-display-cutout-notification-led/

Ωραίος! Αν δεν μπεις στο Good Lock δεν σου δειχνει το update η μπούρδα!

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Αν δεν μπεις στο Good Lock δεν σου δειχνει το update η μπούρδα!

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Παιδιά σας παρακαλώ επειδή δεν έχω :(ασχοληθεί με αυτές τις εφαρμογές μπορείτε λίγο να με βοηθήσετε;; Τι ακριβώς κατεβάζω, από που κλπ. Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από χθες αποχωρίστηκα το ΝΟΤΕ 8 και ήρθα στη παρέα σας με το ΝΟΤΕ 10+. Πραγματικά ωραία συσκευή, αλλά το ότι δεν έχει τον αισθητήρα για παλμούς και οξυγόνο λίγο ( πολύ λίγο ) με χάλασε όπως και η έλλειψη του notification led. Σε αυτό όμως είδα ότι αναφέρθηκε λύση με το good lock. Τι ακριβώς είναι αυτό και ποια η διαδικασία για εγκατάσταση;

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από χθες αποχωρίστηκα το ΝΟΤΕ 8 και ήρθα στη παρέα σας με το ΝΟΤΕ 10+. Πραγματικά ωραία συσκευή, αλλά το ότι δεν έχει τον αισθητήρα για παλμούς και οξυγόνο λίγο ( πολύ λίγο ) με χάλασε όπως και η έλλειψη του notification led. Σε αυτό όμως είδα ότι αναφέρθηκε λύση με το good lock. Τι ακριβώς είναι αυτό και ποια η διαδικασία για εγκατάσταση;

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Ευχαριστώ.

Φίλε μου ακριβώς με τα ίδια πράγματα ξενέρωσα και εγώ..Κρίμα. Για το Led την ίδια ερώτηση έχω κάνει και εγώ. Αναμένουμε κάποια πληροφόρηση από κάποιο φίλο εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ομάδα καλημέρα ερώτηση όταν ανοίγεις ένα συνημμένο το οποίο στο ανοίγει με polaris office και θέλεις να το ανοίξεις με άλλο πρόγραμμα που πας για να αλλάξεις την επιλογή του polaris???
Θα πας ρυθμίσεις/εφαρμογές και πάνω δεξιά έχει 3 τελείες ,εκεί θα πατήσεις στο "προεπιλεγμένες εφαρμογές"

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την επιβεβαίωση. Η εφαρμογή λείπει για ΝΟΤΕ 10...
Παρακαλώ. Υπομονή, θα μπει στην πορεία φαντάζομαι.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από χθες αποχωρίστηκα το ΝΟΤΕ 8 και ήρθα στη παρέα σας με το ΝΟΤΕ 10+. Πραγματικά ωραία συσκευή, αλλά το ότι δεν έχει τον αισθητήρα για παλμούς και οξυγόνο λίγο ( πολύ λίγο ) με χάλασε όπως και η έλλειψη του notification led. Σε αυτό όμως είδα ότι αναφέρθηκε λύση με το good lock. Τι ακριβώς είναι αυτό και ποια η διαδικασία για εγκατάσταση;

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Ευχαριστώ.

Παιδιά σας παρακαλώ επειδή δεν έχω :(ασχοληθεί με αυτές τις εφαρμογές μπορείτε λίγο να με βοηθήσετε;; Τι ακριβώς κατεβάζω, από που κλπ. Ευχαριστώ.
Θα κατεβάσετε το Nice lock από το play store και μετά θα κάνετε εγκατάσταση όσες εφαρμογές σας ενδιαφέρουν. Από εκεί μετά θα βλέπετε ποιες θέλουν update .

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ο ανιψιός μου χτες πήγε να παραλάβει το note 10+ από media markt , όταν έφτασε του το έδωσαν αλλα το είχαν ανοίξει για να του περάσουν όπως είπαν ζελατίνα μπροστά,το κάνουν λέει για να είναι ready το use.

Εκείνος δεν το παρέλαβε γιατί δεν το ήθελε ανοιχτό και έφυγε.

Έχετε ακούσει τίποτα παρόμοιο; γιατί δεν ξέρει τι να κάνει.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ο ανιψιός μου χτες πήγε να παραλάβει το note 10+ από media markt , όταν έφτασε του το έδωσαν αλλα το είχαν ανοίξει για να του περάσουν όπως είπαν ζελατίνα μπροστά,το κάνουν λέει για να είναι ready το use.

Εκείνος δεν το παρέλαβε γιατί δεν το ήθελε ανοιχτό και έφυγε.

Έχετε ακούσει τίποτα παρόμοιο; γιατί δεν ξέρει τι να κάνει.

Ευχαριστώ πολύ

Do not accept if the seal is broken ! Τα λέει όλα το αυτοκόλλητο!

 

Καλά έκανε και δε το παρέλαβε.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσετε το Nice lock από το play store και μετά θα κάνετε εγκατάσταση όσες εφαρμογές σας ενδιαφέρουν. Από εκεί μετά θα βλέπετε ποιες θέλουν update .

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ φίλε μου, θα δοκιμάσω και αν κάτι χρειαστώ πάλι θα σας ενοχλήσω...….

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ο ανιψιός μου χτες πήγε να παραλάβει το note 10+ από media markt , όταν έφτασε του το έδωσαν αλλα το είχαν ανοίξει για να του περάσουν όπως είπαν ζελατίνα μπροστά,το κάνουν λέει για να είναι ready το use.

Εκείνος δεν το παρέλαβε γιατί δεν το ήθελε ανοιχτό και έφυγε.

Έχετε ακούσει τίποτα παρόμοιο; γιατί δεν ξέρει τι να κάνει.

Ευχαριστώ πολύ

 

Πολύ σωστά έπραξε. Καταρχάς, έχει ήδη περασμένη προστασία οθόνης από την Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου, θα δοκιμάσω και αν κάτι χρειαστώ πάλι θα σας ενοχλήσω...….

Το << κατέβασα >> πάτησα μετά στο Edge Lighting + με πήγε στο Xda και από εκεί τι; κατέβασα δύο ζιπαρισμένα αρχεία που είδα αλλά ούτε ξέρω που πήγαν ούτε τι άλλο να κάνω; Οεο!!!!

Help please !

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να εξαφανισω το ποσοστό μπαταρίας απο το AOD ?? Είναι καθαρά θεμα ψυχαναγκαστικο και τιποτα αλλο.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ψάχνουν κάτι στο XDA , stock όχι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα!

Ηθελα να ρωτησω,μολις πηρα το note 10 και στο Phone info μου δειχνει battery health στο 40 % !! ειναι νορμαλ αυτο και πρεπει να περασουν καποιοι κυκλοι φορτισης ή πρεπει να επικοινωνησω με το σερβις?

 

Bug είναι. Μη δίνεις σημασία.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ο ανιψιός μου χτες πήγε να παραλάβει το note 10+ από media markt , όταν έφτασε του το έδωσαν αλλα το είχαν ανοίξει για να του περάσουν όπως είπαν ζελατίνα μπροστά,το κάνουν λέει για να είναι ready το use.

Εκείνος δεν το παρέλαβε γιατί δεν το ήθελε ανοιχτό και έφυγε.

Έχετε ακούσει τίποτα παρόμοιο; γιατί δεν ξέρει τι να κάνει.

Ευχαριστώ πολύ

 

Και εγώ δε θα το έπαιρνα αλλά βλέπω με τι σθενος το λένε και οι άλλοι συνφορουμίτες και απορώ,όταν θέλουν και θέλουμε να επιστρέψουμε εντός 15 ημερών μια συσκευή που έχουμε ανοίξει, τι την κάνει το μαγαζί ? Δηλαδή πας και παίρνεις κάτι και δε σου αρέσει και το τρώει ο άλλος που έχει ένα 5% κέρδος ? Και 20% να ήταν πάλι χαμένος δεν είναι ? Θεωρώ ότι απλά του πασαραν κάτι τέτοιο, και όπως λέω ούτε εγώ θα την έπαιρνα αλλά πιστεύω ότι και σφραγισμένο να ήταν θα μπορούσε να είναι επιστροφή..απλά βάζουν 2η ταινία από πάνω, σύνηθες φαινόμενο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δε θα το έπαιρνα αλλά βλέπω με τι σθενος το λένε και οι άλλοι συνφορουμίτες και απορώ,όταν θέλουν και θέλουμε να επιστρέψουμε εντός 15 ημερών μια συσκευή που έχουμε ανοίξει, τι την κάνει το μαγαζί ? Δηλαδή πας και παίρνεις κάτι και δε σου αρέσει και το τρώει ο άλλος που έχει ένα 5% κέρδος ? Και 20% να ήταν πάλι χαμένος δεν είναι ? Θεωρώ ότι απλά του πασαραν κάτι τέτοιο, και όπως λέω ούτε εγώ θα την έπαιρνα αλλά πιστεύω ότι και σφραγισμένο να ήταν θα μπορούσε να είναι επιστροφή..απλά βάζουν 2η ταινία από πάνω, σύνηθες φαινόμενο

 

Δεν καταλαβαίνω.

 

Αν από ότι λες ούτε εσυ θα την έπαιρνες (όπως ούτε και γώ), τα υπόλοιπα περιττεύουν.

Οι επιχειρήσεις έχουν και τα ρίσκα τους. Με αυτά τρέχουν. Οταν ο άλλος ρίχνει ζεστό χρήμα για να αγοράσει κάτι, δεν έχει καμία διάθεση να πάρει κάτι πρακτικά μεταχειρισμένο (μιλώ για τη περιπτωση που η συσκευή έχει επιστραφει μετά από άνοιγμα).

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω.

 

Αν από ότι λες ούτε εσυ θα την έπαιρνες (όπως ούτε και γώ), τα υπόλοιπα περιττεύουν.

Οι επιχειρήσεις έχουν και τα ρίσκα τους. Με αυτά τρέχουν. Οταν ο άλλος ρίχνει ζεστό χρήμα για να αγοράσει κάτι, δεν έχει καμία διάθεση να πάρει κάτι πρακτικά μεταχειρισμένο (μιλώ για τη περιπτωση που η συσκευή έχει επιστραφει μετά από άνοιγμα).

Δυστυχώς ( LOL ) θα συμφωνήσω.

Η δυνατότητα επιστροφής εντός 15 ημερών είναι πολιτικη του καταστήματος, προφανώς για να προσελκύσει πελατεία, αλλά επιβάλεται και απο το νόμο περί καταναλωτή. Από την άλλη, η πώληση ανοιγμένων συσκευών ως καινούριων, δεν είναι ούτε η πολιτική τους, ούτε νόμιμη ενέργεια.

Είναι επομένως θέμα επιχειρηματικού ρίσκου.

Τι θα κάνουν τις συσκευές που τους επιστρέφονται ανοιγμένες? Μπορούν είτε να μην τις δέχονται (ρισκάροντας να έρθουν αντιμέτωποι με το νόμο) είτε να τις πωλούν σε λίγο χαμηλότερη τιμή. Αν δούν ότι δεν τους συμφέρει, υπάρχει πάντα η επιλογή να κλείσουν. Δεν θα κλάψουμε.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...