Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν , μετά από το update παρατηρώ καλύτερο screen off time, μιλάμε για 89-90% σε σχέση με το 75-78% που είχα πριν.

Θα συνεχίσω να το ψάχνω αλλά είναι ενδιαφέρων.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , μετά από το update παρατηρώ καλύτερο screen off time, μιλάμε για 89-90% σε σχέση με το 75-78% που είχα πριν.

Θα συνεχίσω να το ψάχνω αλλά είναι ενδιαφέρων.

Καλημερα.Και εγω παρατηρω το ιδιο οπως επισης και η μπαταρια εχει καλυτερη επιδοση.Εχθες απο τις 8 το πρωι με 95% με εβγαλε μεχρι τις 0100 την νυχτα στο 35% με φουλ χρηση και συνεχη κινηση με αυτοκινητο μεσα στην μερα.Δεν ξερω αλλα μιας και εχω και note 8 με τα γνωστα θεματα μπαταριας,με το 10αρι απλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To note 10/10+ κυκλοφόρησε τον Αύγουστο. Δείτε πως στην 10/άδα του Antutu δεν υπάρχει κανένα κινητό με exynos τον Αύγουστο!

(όσοι είχαν το ευρωπαικό ( Ελλάδας) Note 9 θα είχαν καταλάβει ότι το κινητό ήταν υποδεέστερο του πάλαι ποτέ Snap 845 κ.ο.κ.)

Μάλιστα στην Αμερική που η Samsung δεν κάνει βλακείες (όπως σε μας εδώ που που μας ταίζει κουτόχορτο) ή εκεί όπου θέλει να εντυπωσιάσει, πουλάει τις συσκευές της μόνο με Snapdragon! Τα υπόλοιπα - μπορεί όποιος θέλει να τα δει εμπεριστατωμένα στο youtube, όπου σχεδόν όλοι ισχυρίζονται αυτό που λέω - είναι άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε! Μην ξεχνάτε το τρικ που δίνει 12 ram (τυράκι) για να ξεχάσετε την ταχύτητα που δεν παίρνει κάποιος από τον exynos (φάκα).

(στο tablet της S6 κυκλοφορεί το ανώτατο μοντέλο της με snap 855 + 8 ram. Άραγε εδώ γιατί εδώ φτάνει η λιγότερη ram?)

Το ότι δεν έδωσε το Note 10+ με snap τον 855 plus είναι ένα άλλο μείον της ¨"λεγόμενης" (μιας και δεν φέρει αρκετά τεχνολογικά επιτεύγματα που υπήρχαν τότε στην αγορά) ναυαρχίδας, καθώς δεν έχει ούτε γρήγορη υποστήριξη (σε σύνολο μηνών κυκλοφορίας κάθε νέας συσκευής) του soft της! Πως θα πουλήσει του χρόνου τον Exynos 980....αν έδινε τώρα τον 855 plus! https://gr.gizchina.com/2019/09/05/antutu-top-10-ta-koryfaia-smartphones-gia-ton-aygoysto-toy-2019/

Τέλος, στην εν λόγω συσκευή (Note 10+) μετά από μια εβδομάδα χρήσης βρίσκω ότι....

Έχει κατασκευαστικές αστοχίες στην τοποθέτηση των κουμπιών της και στην τοποθέτηση μπαταρίας-οθόνης (μεγάλη δυσκολία αλλαγής), δεν είναι ένα γρήγορο κινητό (855plus) ούτε έχει γρήγορο σε υποστήριξη soft (Android Q), δεν φέρνει τεχνολογικές εξελίξεις που θα περίμενε κανείς από μια τέτοια ναυρχίδα (θα μπορούσε π.χ. να έχει 4κ οθόνη, καθώς πρωτοστατεί στις 8κ οθόνες tv) αντιθέτως έβγαλε πολλά καλούδια που ήταν χρήσιμα σε πολλούς, δεν έχει καλή κάμερα σε foto σε σχέση με άλλα πρώτα κινητά ενώ έχει την τεχνολογία να το κάνει (βλέπε Α90), κρέμασε οικονομικά τους αγοραστές της στο dayone! Τώρα αν το πενάκι είναι η πρώτη σας προτεραιότητα, αλλάζει το θέμα....και όλα θα σας φαίνονται ωραία!

 

Συγνώμη αλλά τελικά εξαρτάται από το τι θέλει κάποιος από αυτό που αγοράζει (και δεν αναφέρομαι σε κινητά απαραίτητα).

Πχ. αν αγοράζεις ένα κινητό , αφού για αυτά μιλάμε, με την αγωνία να εισαι ο ταχύτερος, το έχεις ήδη κάψει. Μα πρώτος να εισαι σε όλα τα benchmarks, κάποια στιγμή απλά δεν θα είσαι (technology much?), όσοι είμαατε στον κλάδο το γνωρίζουμε.

Προσωπικά το Note 10+ με έχει αφήσει υπερευχαριστημένο και :

1. σε ότι αφορά την ταχύτητα δεν υπάρχει κάποιο θέμα, απλά ειναι ταχύτατο

2. Δεν υπάρχει κάποιο κατασκευαστικό θέμα , τι ειναι αυτά που λες, όταν θα το ΄δωσω για service στην smartec αδιαφορώ για το βαθμό επισκευασημότητας ο οποίος έχει να κάνει για DIY τύπου επισκευής. Λες να βάλω ποτέ χέιρι στο note ?

3. Τα έχουμε ξαναπεί για τη ΣΩΣΤΗ τοποθέτηση των κουμπιών αριστερά, το αν δεν το έκανε για το tab s6 δε με απασχολεί, βλακεία τους.

 

Τέλος, ναι, το πενάκι είναι πρώτη προτεραιόττηα σε όποιον αγοράζει note, τουλάχιστον θα έπρεπε. Αν δεν το παίρνει για αυτό, υπάρχουν σίγουρα και άλλες πορτοκαλιές, είτε εντός samsung (S10+) είτε εκτός (huaweri για όσο υπάρχει όπως πάνε τα πράγματα, One plus κλπ)

Edited by aroutis
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

To note 10/10+ κυκλοφόρησε τον Αύγουστο. Δείτε πως στην 10/άδα του Antutu δεν υπάρχει κανένα κινητό με exynos τον Αύγουστο!

(όσοι είχαν το ευρωπαικό ( Ελλάδας) Note 9 θα είχαν καταλάβει ότι το κινητό ήταν υποδεέστερο του πάλαι ποτέ Snap 845 κ.ο.κ.)

Μάλιστα στην Αμερική που η Samsung δεν κάνει βλακείες (όπως σε μας εδώ που που μας ταίζει κουτόχορτο) ή εκεί όπου θέλει να εντυπωσιάσει, πουλάει τις συσκευές της μόνο με Snapdragon! Τα υπόλοιπα - μπορεί όποιος θέλει να τα δει εμπεριστατωμένα στο youtube, όπου σχεδόν όλοι ισχυρίζονται αυτό που λέω - είναι άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε! Μην ξεχνάτε το τρικ που δίνει 12 ram (τυράκι) για να ξεχάσετε την ταχύτητα που δεν παίρνει κάποιος από τον exynos (φάκα).

(στο tablet της S6 κυκλοφορεί το ανώτατο μοντέλο της με snap 855 + 8 ram. Άραγε εδώ γιατί εδώ φτάνει η λιγότερη ram?)

Το ότι δεν έδωσε το Note 10+ με snap τον 855 plus είναι ένα άλλο μείον της ¨"λεγόμενης" (μιας και δεν φέρει αρκετά τεχνολογικά επιτεύγματα που υπήρχαν τότε στην αγορά) ναυαρχίδας, καθώς δεν έχει ούτε γρήγορη υποστήριξη (σε σύνολο μηνών κυκλοφορίας κάθε νέας συσκευής) του soft της! Πως θα πουλήσει του χρόνου τον Exynos 980....αν έδινε τώρα τον 855 plus! https://gr.gizchina.com/2019/09/05/antutu-top-10-ta-koryfaia-smartphones-gia-ton-aygoysto-toy-2019/

Τέλος, στην εν λόγω συσκευή (Note 10+) μετά από μια εβδομάδα χρήσης βρίσκω ότι....

Έχει κατασκευαστικές αστοχίες στην τοποθέτηση των κουμπιών της και στην τοποθέτηση μπαταρίας-οθόνης (μεγάλη δυσκολία αλλαγής), δεν είναι ένα γρήγορο κινητό (855plus) ούτε έχει γρήγορο σε υποστήριξη soft (Android Q), δεν φέρνει τεχνολογικές εξελίξεις που θα περίμενε κανείς από μια τέτοια ναυρχίδα (θα μπορούσε π.χ. να έχει 4κ οθόνη, καθώς πρωτοστατεί στις 8κ οθόνες tv) αντιθέτως έβγαλε πολλά καλούδια που ήταν χρήσιμα σε πολλούς, δεν έχει καλή κάμερα σε foto σε σχέση με άλλα πρώτα κινητά ενώ έχει την τεχνολογία να το κάνει (βλέπε Α90), κρέμασε οικονομικά τους αγοραστές της στο dayone! Τώρα αν το πενάκι είναι η πρώτη σας προτεραιότητα, αλλάζει το θέμα....και όλα θα σας φαίνονται ωραία!

Πάντα τα tablet είχαν λιγότερη Ram από τις ναυαρχίδες της Sammy. Το tab s4 έχει πχ 4gb ram και το Note 9 6gb. Επίσης μέχρι το s4 είχαν Exynos και εμείς snapdragon με εξαίρεση κάποιες συσκευές. Στην Αμερική συνεργάζονται με την Qualcomm Για ευνόητους λόγους και τα chip τους έχουν υποχρεωτικά ράδιο Γιατί σε κάποιες περιοχές δεν υπάρχει σήμα κινητής και τα χρησιμοποιούν για να μαθαίνουν νέα για τα καιρικά φαινόμενα.

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα νιωθεις πολυ το ηχειο να παλεται ακομη κ κατω απ την μεση, το ειδα στα media markt κ ηταν το μονο που με χαλασε. Ειναι τοσο εντονο κ σε εσας?

Στο τραπεζακι πχ ενιωθες το τριξιμο. Συμβαινει κ σε ολα ή ηταν το εκθεσιακο ετσι?

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα νιωθεις πολυ το ηχειο να παλεται ακομη κ κατω απ την μεση, το ειδα στα media markt κ ηταν το μονο που με χαλασε. Ειναι τοσο εντονο κ σε εσας?

Στο τραπεζακι πχ ενιωθες το τριξιμο. Συμβαινει κ σε ολα ή ηταν το εκθεσιακο ετσι?

Σε ότι με αφορά , ακόμα και με 100% ένταση , υπάρχει μια δόνηση (τριξιμο δεν το λες). Με μία θηκη αυτό φαντάσου το ότι κόβεται τουλάχιστο κατά 75% - τουλάχιστο στη περίπτωση μου

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

To note 10/10+ κυκλοφόρησε τον Αύγουστο. Δείτε πως στην 10/άδα του Antutu δεν υπάρχει κανένα κινητό με exynos τον Αύγουστο!

(όσοι είχαν το ευρωπαικό ( Ελλάδας) Note 9 θα είχαν καταλάβει ότι το κινητό ήταν υποδεέστερο του πάλαι ποτέ Snap 845 κ.ο.κ.)

Μάλιστα στην Αμερική που η Samsung δεν κάνει βλακείες (όπως σε μας εδώ που που μας ταίζει κουτόχορτο) ή εκεί όπου θέλει να εντυπωσιάσει, πουλάει τις συσκευές της μόνο με Snapdragon! Τα υπόλοιπα - μπορεί όποιος θέλει να τα δει εμπεριστατωμένα στο youtube, όπου σχεδόν όλοι ισχυρίζονται αυτό που λέω - είναι άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε! Μην ξεχνάτε το τρικ που δίνει 12 ram (τυράκι) για να ξεχάσετε την ταχύτητα που δεν παίρνει κάποιος από τον exynos (φάκα).

(στο tablet της S6 κυκλοφορεί το ανώτατο μοντέλο της με snap 855 + 8 ram. Άραγε εδώ γιατί εδώ φτάνει η λιγότερη ram?)

Το ότι δεν έδωσε το Note 10+ με snap τον 855 plus είναι ένα άλλο μείον της ¨"λεγόμενης" (μιας και δεν φέρει αρκετά τεχνολογικά επιτεύγματα που υπήρχαν τότε στην αγορά) ναυαρχίδας, καθώς δεν έχει ούτε γρήγορη υποστήριξη (σε σύνολο μηνών κυκλοφορίας κάθε νέας συσκευής) του soft της! Πως θα πουλήσει του χρόνου τον Exynos 980....αν έδινε τώρα τον 855 plus! https://gr.gizchina.com/2019/09/05/antutu-top-10-ta-koryfaia-smartphones-gia-ton-aygoysto-toy-2019/

Τέλος, στην εν λόγω συσκευή (Note 10+) μετά από μια εβδομάδα χρήσης βρίσκω ότι....

Έχει κατασκευαστικές αστοχίες στην τοποθέτηση των κουμπιών της και στην τοποθέτηση μπαταρίας-οθόνης (μεγάλη δυσκολία αλλαγής), δεν είναι ένα γρήγορο κινητό (855plus) ούτε έχει γρήγορο σε υποστήριξη soft (Android Q), δεν φέρνει τεχνολογικές εξελίξεις που θα περίμενε κανείς από μια τέτοια ναυρχίδα (θα μπορούσε π.χ. να έχει 4κ οθόνη, καθώς πρωτοστατεί στις 8κ οθόνες tv) αντιθέτως έβγαλε πολλά καλούδια που ήταν χρήσιμα σε πολλούς, δεν έχει καλή κάμερα σε foto σε σχέση με άλλα πρώτα κινητά ενώ έχει την τεχνολογία να το κάνει (βλέπε Α90), κρέμασε οικονομικά τους αγοραστές της στο dayone! Τώρα αν το πενάκι είναι η πρώτη σας προτεραιότητα, αλλάζει το θέμα....και όλα θα σας φαίνονται ωραία!

Ερώτηση ακαδημαϊκή και χωρίς να περιμένω απάντηση...... Αφού έχει όλα αυτά τα αρνητικά που αναφέρεις και δεν σε καλύπτει η δεν σου κάνει, γιατί το αγόρασες και δεν πήγαινες σε μια άλλη επιλογή? Δόξα το θεό υπάρχουν ένα σκασμός επιλογές που φαντάζομαι ότι θα σε καλύψουν.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά τελικά εξαρτάται από το τι θέλει κάποιος από αυτό που αγοράζει (και δεν αναφέρομαι σε κινητά απαραίτητα).

Πχ. αν αγοράζεις ένα κινητό , αφού για αυτά μιλάμε, με την αγωνία να εισαι ο ταχύτερος, το έχεις ήδη κάψει. Μα πρώτος να εισαι σε όλα τα benchmarks, κάποια στιγμή απλά δεν θα είσαι (technology much?), όσοι είμαατε στον κλάδο το γνωρίζουμε.

Προσωπικά το Note 10+ με έχει αφήσει υπερευχαριστημένο και :

1. σε ότι αφορά την ταχύτητα δεν υπάρχει κάποιο θέμα, απλά ειναι ταχύτατο

2. Δεν υπάρχει κάποιο κατασκευαστικό θέμα , τι ειναι αυτά που λες, όταν θα το ΄δωσω για service στην smartec αδιαφορώ για το βαθμό επισκευασημότητας ο οποίος έχει να κάνει για DIY τύπου επισκευής. Λες να βάλω ποτέ χέιρι στο note ?

3. Τα έχουμε ξαναπεί για τη ΣΩΣΤΗ τοποθέτηση των κουμπιών αριστερά, το αν δεν το έκανε για το tab s6 δε με απασχολεί, βλακεία τους.

 

Τέλος, ναι, το πενάκι είναι πρώτη προτεραιόττηα σε όποιον αγοράζει note, τουλάχιστον θα έπρεπε. Αν δεν το παίρνει για αυτό, υπάρχουν σίγουρα και άλλες πορτοκαλιές, είτε εντός samsung (S10+) είτε εκτός (huaweri για όσο υπάρχει όπως πάνε τα πράγματα, One plus κλπ)

Στο tab S6 δεν ειναι καθολου βλακεια τους, απλά δεν έχει νόημα, για να ανοίξεις και να δουλεψεις ενα tablet 10.5 αναγκαστικά θα το πιάσεις με τα δυο χέρια οπότε δεν κερδίζεις κατι αν αλλάξεις την διάταξη των πλήκτρων όπως στο note, δεν χρειάζεται πολυ μυαλό νομίζω.

Μην ψαρώνετε με τις "εξυπνάδες" του καθενός εδώ μέσα.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Αν τα είχες από την πρώτη μέρα και τα δύο τότε θα την έβλεπες την διαφορά κυρίως στην μπαταρία. Με τον καιρό και τα διάφορα update είναι αλήθεια ότι έφτασε δίπλα στον snap.

Η ουσία βέβαια είναι αυτό που λες ότι πλέον δεν βλέπεις καμία διαφορά.

 

Note 10+

 

Νικο, ειμαστε αρκετα μεγαλα παιδια για να μην κρινουμε την 1η μερα...την 1η μερα βλεπουμε ενα καρο κουλα παντα. Εγω το πηρα 3 μηνες μετα, οχι 3 χρονια μετα, δδηλαδη σε μια τιμη και μια περιοδο που οι πιο πολλοι θα το επιλεξουν...και ειδα οτι ειναι μια χαρα και τα 2, και δε νομιζω να "εθαψε" το snap για να δειξει οτι το αλλο ειναι ισαξιο.

Εξαλλου μην ξεχναμε οτι βλεπουμε διαφορές και παρατραγουδα καμια φορα και απο χωρα σε χωρα που απλα αλλαζει η ρομ, και καμια φορα λεμε βαλε την ταδε ειναι πιο σταθερη ή πχ δεν εχει θεματα..μια ζωη τα βλεπουμε αυτα.

Παιδες οποιος εχει ασχοληθει με κωδικα μπορει να καταλαβει ποσο συνθετο ειναι ολο αυτο και οτι δεν γινεται ποτε να δουλευουν ολα τελεια. απο εκει και περα η συζητηση αναμεσα στα 2 soc ειναι για τα κλικ και τα views Μονο....

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο tab S6 δεν ειναι καθολου βλακεια τους, απλά δεν έχει νόημα, για να ανοίξεις και να δουλεψεις ενα tablet 10.5 αναγκαστικά θα το πιάσεις με τα δυο χέρια οπότε δεν κερδίζεις κατι αν αλλάξεις την διάταξη των πλήκτρων όπως στο note, δεν χρειάζεται πολυ μυαλό νομίζω.

Μην ψαρώνετε με τις "εξυπνάδες" του καθενός εδώ μέσα.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε το είχα σκεφτεί έτσι. I stand corrected , thanks !

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Δε το είχα σκεφτεί έτσι. I stand corrected , thanks !
You are welcome.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι με αφορά , ακόμα και με 100% ένταση , υπάρχει μια δόνηση (τριξιμο δεν το λες). Με μία θηκη αυτό φαντάσου το ότι κόβεται τουλάχιστο κατά 75% - τουλάχιστο στη περίπτωση μου

 

Ευχαριστω! Η αληθεια ειναι πως κ στο s10+ το ιδιο κανει,συνηθισμενος απο την σειρα s8+ που δεν το κανει τοσο εντονα,μου φανηκε καπως παραξενο σαν αισθηση

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Τέλος, στην εν λόγω συσκευή (Note 10+) μετά από μια εβδομάδα χρήσης βρίσκω ότι....

 

Εγραψες πιο πισω οτι αγορασες 2 Note10+,ενα για τον γιο σου και ενα για σενα που θα το ειχες σφραγισμενο στο κουτι του και επισης ειπες οτι το Note9 δεν το αλλαζεις.

 

Τωρα μας λες για 1εβδομαδα χρησης ξαφνικα.

 

Η ραδιο αρβυλα παει συννεφο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χθεσινή αγορά του Note 10+ για δώρο στον τελειόφοιτο πληροφορικάριο γιό μου.

Κάτοχος του Note 9 blue που δεν αλλάζω με τίποτα έτσι όπως το έχω στημένο

Μπήκαν σχεδόν 1000 εφαρμογές, 10.000 βίντεο - τραγούδια και 20 ταινιούλες (π.χ. Men in Black international κ.λ.π.),

40 περιοδικά-podcast και έμεινε ικανοποιητικός ακόμη χώρος ακόμη για προσωπική του χρήση...(12/256), έτοιμο για test σήμερα.

Υ.Γ. Το κινητό αγοράστηκε εις διπλούν...μία για να μην ανοιχτεί ποτέ για να μπει ατόφιο στο μουσείο κινητών που διατηρώ εδώ και 29 χρόνια

Να δουμε μεχρι ποτε θα συνεχισει αυτο το πραγμα.

 

Τελος εχει αναφερθει καμια 90ρια φορες οτι στην Αμερικη η Samsung εχει υπογραψει συμφωνια για χρονια,γιαυτο και φοραει μονο Snapdragon επεξεργαστες,αλλιως και εκει exynos θα εβαζε.

Link to comment
Share on other sites

Εγραψες πιο πισω οτι αγορασες 2 Note10+,ενα για τον γιο σου και ενα για σενα που θα το ειχες σφραγισμενο στο κουτι του και επισης ειπες οτι το Note9 δεν το αλλαζεις.

 

Τωρα μας λες για 1εβδομαδα χρησης ξαφνικα.

 

Η ραδιο αρβυλα παει συννεφο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να δουμε μεχρι ποτε θα συνεχισει αυτο το πραγμα.

 

Τελος εχει αναφερθει καμια 90ρια φορες οτι στην Αμερικη η Samsung εχει υπογραψει συμφωνια για χρονια,γιαυτο και φοραει μονο Snapdragon επεξεργαστες,αλλιως και εκει exynos θα εβαζε.

Ξέχασε να γράψει ότι αγόρασε και ένα τρίτο για χρήση. Είναι ξεχασιαρης απλά :p

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον δεν το γνωρίζει. Στο Windows Store υπάρχει και το Samsung Notes και το Samsung Galaxy.

 

Υ.Γ. το Samsung notes Υποτίθεται ότι έχει βγει για υπολογιστές Samsung που έχουν και spen για αυτό θα σας βγάλει μήνυμα ότι δεν είναι συμβατή η εφαρμογή. Κάντε ένα search στο Google και θα τη βρείτε και δουλεύει κανονικότατα.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασε να γράψει ότι αγόρασε και ένα τρίτο για χρήση. Είναι ξεχασιαρης απλά :p

 

Δηλαδη θελεις να μου πεις οτι πληρωσε 3 note10+ με σκοπο να τα κραζει αυτα και την Samsung στο θεμα αυτο? :lol:

Link to comment
Share on other sites

το ειδα χθες στον κοτσο. οθοναρα το 10+ πολυ γρηγορο. εκει εβγαλα 4-5 φοτο. πολυ καλες. αλλα εξω στο δρομο δεν ξερω τι πιανει σε πιο σκοτεινο μερος. πολυ λεπτο κοσμημα λεμε.
Link to comment
Share on other sites

το ειδα χθες στον κοτσο. οθοναρα το 10+ πολυ γρηγορο. εκει εβγαλα 4-5 φοτο. πολυ καλες. αλλα εξω στο δρομο δεν ξερω τι πιανει σε πιο σκοτεινο μερος. πολυ λεπτο κοσμημα λεμε.

 

Ναι... Η συσκευή είναι απλά υπέροχη... Υπέροχη οθόνη, ήχος και κάμερα σε όλες τις συνθήκες...Τρομερή ποιότητα κατασκευής... Προς το παρόν περιμένω βελτίωση στην μπαταρία μιας και είμαι στην 4η φόρτιση απο την επαναφορά (12η φόρτιση συνολικά) και μέχρι στιγμής βλέπω 25% λιγότερη από το P30 pro

Δεν ξέρω αν ευθύνεται η εφαρμογή AOD notify...

Δεν φαίνεται πουθενά στα στατιστικά αλλα κάποιος είχε πει ότι τρέχει συνέχεια από κάτω οπότε ίσως δεν αφήνει το σύστημα σε ηρεμία...

Αν κάποιος την έχει βάλει και ταυτόχρονα κάνει monitor την μπαταρία και έχει την εφαρμογή ας μας πει...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι... Η συσκευή είναι απλά υπέροχη... Υπέροχη οθόνη, ήχος και κάμερα σε όλες τις συνθήκες...Τρομερή ποιότητα κατασκευής... Προς το παρόν περιμένω βελτίωση στην μπαταρία μιας και είμαι στην 4η φόρτιση απο την επαναφορά (12η φόρτιση συνολικά) και μέχρι στιγμής βλέπω 25% λιγότερη από το P30 pro

Δεν ξέρω αν ευθύνεται η εφαρμογή AOD notify...

Δεν φαίνεται πουθενά στα στατιστικά αλλα κάποιος είχε πει ότι τρέχει συνέχεια από κάτω οπότε ίσως δεν αφήνει το σύστημα σε ηρεμία...

Αν κάποιος την έχει βάλει και ταυτόχρονα κάνει monitor την μπαταρία και έχει την εφαρμογή ας μας πει...

 

Την διαφορά που λες, την βλέπω εγώ που έχω το μικρό ΝΟΤΕ 10. Στο + δεν νομίζω να έχει μεγαλύτερη διαφορά από 10%.

Link to comment
Share on other sites

Ναι... Η συσκευή είναι απλά υπέροχη... Υπέροχη οθόνη, ήχος και κάμερα σε όλες τις συνθήκες...Τρομερή ποιότητα κατασκευής... Προς το παρόν περιμένω βελτίωση στην μπαταρία μιας και είμαι στην 4η φόρτιση απο την επαναφορά (12η φόρτιση συνολικά) και μέχρι στιγμής βλέπω 25% λιγότερη από το P30 pro

 

Δεν ξέρω αν ευθύνεται η εφαρμογή AOD notify...

 

Δεν φαίνεται πουθενά στα στατιστικά αλλα κάποιος είχε πει ότι τρέχει συνέχεια από κάτω οπότε ίσως δεν αφήνει το σύστημα σε ηρεμία...

 

Αν κάποιος την έχει βάλει και ταυτόχρονα κάνει monitor την μπαταρία και έχει την εφαρμογή ας μας πει...

 

 

 

Και εδώ χωρίς την aod με σοβαρή χρήση κοντά στο 5ωρο οθόνη σε 18 ώρες χρήση.

Καλή δεν την λες. Μέτρια χρήση αλλά περιμένω δυο τρία update μπας και κερδίσουμε ακόμα μια ώρα. Θα δείξει. Φανταστείτε να βάλω και δεύτερη κάρτα δεν θα περνάει το 4ωρο.

 

 

 

Νίκος Mate 20 pro

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα με aod ανοιχτη 6-22.00 με δυο καρτες και συγχρονισμο 5 μειλ το κινητο με το ζορι βγαζει μερα αν μιλησω πολυ και με οθονη περιπου 4 ωρες...

Το καλο ομως ειναι πως ειτε στο γραφειο ειτε σπιτι αν το καρφωσω για μιση ωρα φορτιζει πολυ γρηγορα...Οποτε νομιζω στην ουσια δεν παιζει θεμα με μπαταρια...

Ειτε γραφειο,ειτε σπιτι,ειτε αμαξι καπου θα βρεις 30 λεπτα να του δωσεις...

 

Το μονο που ακομα δεν εχω βολευτει ειναι το screen protector...

Εβγαλα της μανας του εβαλα dome με την οποια το αποτυπωμα σε ενα βαθμο το ξεχνας...Τη ξηλωσα και εβαλα αυτη των media markt στην οποια το αποτυπωμα φυσαει..Μπορω πλεον να πω οτι με την τελευταια αναβαθμιση παει οπως του P30 pro...Εξαιρετικο...Με χαλαει μονο που με τη συγκεκριμενη μενει στην οθονη ετσι σα λαδιλα απ τα δαχτυλα και με ενοχλει...

Αν καποιος εχει καλη εμπειρια απο protector film και οχι glass μου να ειναι αψογο ια ηταν χαρα μου να μου το πει...

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν έχω την συσκευή. Το trade n save δεν υπάρχει ? Έχω note 8- note 9- S10 plus. Νομίζω είχε το public.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν έχω την συσκευή. Το trade n save δεν υπάρχει ? Έχω note 8- note 9- S10 plus. Νομίζω είχε το public.

 

https://www.public.gr/cat/corporate/ypiresies/trade-n-save/

Link to comment
Share on other sites

Το link μια χαρα δουλευει(απο desktop που το ανοιγω τελος παντων).

Το Public εχει μονιμα την υπηρεσια trade n save για κινητα και video games πχ.

 

Αν αναφερεσαι στο παλιοτερο promo με τα +100ευρω που εδινε η Samsung,αυτο τελειωσε εδω και μερες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...