Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολες exynos.οχι 5G.μονο απο ευρωπη μπορεις να παρεις 5G συσκευη

 

Το όχι 5g μόνο από Ευρώπη δεν το κατάλαβα !! Αυτές που κυκλοφορούν δεν είναι από Ευρώπη δηλαδή ;

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

http://https//ibb.co/yPLCvQg

Καλησπέρα στην παρέα και απο μένα... Κατοχος και εγω του Note 10+. Θα ήθελα να ρωτήσω, οταν εχω ενεργοποιημένο το πληκτρολόγιο, κάτω δεξιά δεξιά έχει ένα εικονίδιο για "φωνητική πληκτρολόγηση" αν το πατήσω μου βγάζει τρείς επιλογές σύν μία επιλογή για απενεργοποίησή του, αφού το απενεργοποιήσω, πώς το επαναφέρω το εικονίδιο;

Edited by themis79
Link to comment
Share on other sites

Το όχι 5g μόνο από Ευρώπη δεν το κατάλαβα !! Αυτές που κυκλοφορούν δεν είναι από Ευρώπη δηλαδή ;

 

Πρεπει να το παραγγειλεις απο το εξωτερικο οπως καποιοι αλλοι παραγγελνουν τα Pixel και One Plus .Στην Ελλαδα θα δουλεψει κανονικα κανοντας υποβαθμιση δικτυου μια και δεν Εχουμε 5G και θα δουλευει σε 4G-3G .Υπαρχει ενδεχομενο να εχει ακομα καλυτερη διαχειριση μπαταριας απο τις 4G συσκευες Note λογο διαφορετικης καταναλωσης ενεργειας του 5G Modem οταν υποβαθμιστει λογο 4G Δικτυου .H συσκευη ενω οπτικα ειναι ιδια και λειτουργικα για να αντεχει ομως να λειτουργει σωστα σε 5G Δικτυα εχει υποστει διαφορετικη βελτιστοποιηση .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να το παραγγειλεις απο το εξωτερικο οπως καποιοι αλλοι παραγγελνουν τα Pixel και One Plus .Στην Ελλαδα θα δουλεψει κανονικα κανοντας υποβαθμιση δικτυου μια και δεν Εχουμε 5G και θα δουλευει σε 4G-3G .Υπαρχει ενδεχομενο να εχει ακομα καλυτερη διαχειριση μπαταριας απο τις 4G συσκευες Note λογο διαφορετικης καταναλωσης ενεργειας του 5G Modem οταν υποβαθμιστει λογο 4G Δικτυου .H συσκευη ενω οπτικα ειναι ιδια και λειτουργικα για να αντεχει να λειτουργει σωστα σε 5G Δικτυα εχει υποστει διαφορετικη βελτιστοποιηση .

 

To 5G modem της Qualcom ειναι διαφορετικό απο το modem για 2/3/4G (σε αντίθεση με της Huawei που τα ενσωματωνει όλα σε ενα νεό modem), αρα δεν νομιζω οτι θα έχει διαφορά στη κατανάλωση μιας και το 5G modem θα ειναι ανενεργό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στον stock browser του Note υπάρχει η επιλογή για διαφορετικό πακέτο icons???

Δεν θέλω αλλαγή θέματος, αλλά αλλαγή icons.

Μου αρέσει ο stock και δεν θέλω ακόμα να βάλω Nova, αλλά ήθελα αλλαγή icons

 

Note 10+

Μόνο με έναν άλλο launcher θα μπορέσεις να αλλάξεις τα εικονίδια. Δοκίμασε τον nova launcher είναι μακράν ο καλύτερος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To 5G modem της Qualcom ειναι διαφορετικό απο το modem για 2/3/4G (σε αντίθεση με της Huawei που τα ενσωματωνει όλα σε ενα νεό modem), αρα δεν νομιζω οτι θα έχει διαφορά στη κατανάλωση μιας και το 5G modem θα ειναι ανενεργό.

Ενταξει ειπα οτι υπαρχει ενδεχομενο .

Ακραιες ταχυτητες = διαφορετικη βελτιστοποιηση . Αλλιως εαν ηταν ιδια θα ειχαν ψηθει στα καρβουνα .Δεν γινεται να μην υπαρχουν αλλαγες στην πλακετα .Εαν καποιος αρχιζει και κατεβαζει αρχεια , ταινιες με 5G ειναι διαφορετικες οι θερμοκρασιες οι αντοχες κτλ.Πιστευω οτι εχει προβλεφθει .

 

EDIT:

Το 5G Μοντελο στην Ευρωπη κυκλοφορει σε Γερμανια , Αγγλια , Ισπανια ,Ιταλια ,Ελβετια με τον κωδικο Galaxy Note 10+ 5G SM-N976B

EDIT2:

Επισης Εδω τα 5G-Firmware για φλασαρισμα:p---->>> https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-note10-plus-5g-/firmware/SM-N976B/

EDIT:3

Και εδω ενα βιντεο με 5G μοντελο---->>>

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Και μετά από μία μέρα το dome στο δακτυλικό σταμάτησε να λειτουργεί. Δυστυχώς το γυαλί δεν ανταποκρίνεται παιδιά. Προσπαθώ εδώ και ώρα να ξαναβάλω καινούργιο δακτυλικό και δεν μπορώ.

Για όσους το δακτυλικό είναι σημαντικό μακριά από το dome.

 

 

Edit.

Μετά από προσπάθεια το ξαναπέρασα αφού δυσκολευτηκα αρκετά.

Να δούμε αν θα είναι όπως πριν.

 

 

Note 10+

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Και μετά από μία μέρα το dome στο δακτυλικό σταμάτησε να λειτουργεί. Δυστυχώς το γυαλί δεν ανταποκρίνεται παιδιά. Προσπαθώ εδώ και ώρα να ξαναβάλω καινούργιο δακτυλικό και δεν μπορώ.

Για όσους το δακτυλικό είναι σημαντικό μακριά από το dome.

 

 

Edit.

Μετά από προσπάθεια το ξαναπέρασα αφού δυσκολευτηκα αρκετά.

Να δούμε αν θα είναι όπως πριν.

 

 

Note 10+

Κατά την εγκατάσταση και μετά το πρώτο cure process ,πίεσες στο σημείο του δαχτυλικού;

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Κατά την εγκατάσταση και μετά το πρώτο cure process ,πίεσες στο σημείο του δαχτυλικού;

 

Note 10+

Nai. Δυστυχώς δεν. Υπάρχει ταλαιπωρία γενικά.

Δεν με πολυενοχλει γιατί δουλεύω σχεδόν πάντα το Face και αν δεν πιάνει το μοτίβο, αλλά για όποιον το δουλεύει το δακτυλικό δυστυχώς δεν ανταποκρίνεται όπως πρέπει.

 

Note 10+

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ξήλωσα τη dome και έβαλα αυτή των Media Markt... Σίγουρα δεν έχει την ευκρίνεια της dome αλλά δουλεύει άψογα το αποτύπωμα...
Link to comment
Share on other sites

Όπως το περίμενα το dome.

Ίδια ταλαιπωρία με το s10 plus από ότι λέτε.

 

Θα μπει αγγελία μάλλον.

 

Έχετε βρει άλλη λύση με tempered glass?

Χωρίς τρύπες στο δακτυλικο και όχι με κόλλα μόνο περιμετρικά?

 

Στο s10 plus που το έψαξα αρκετά καλά δεν υπήρχε κάτι 100% σωστό σε τζάμι.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κάποιος που βρίσκουμε τον φορτιστή με τα 45watt?
Στο νήμα με το τα αξεσουάρ έχει βάλει λινκ ένα παιδί.

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update 156mb!
Καλημέρα. Μόλις την εγκατέστησα. Έχει λέει και βελτίωση στην ποιότητα ήχου των ενσύρματων ακουστικών. Για να δούμε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, δηλαδή 5G υποστηρίζει το chipset αλλα δεν παίζει σε μας λόγω firmware? κατάλαβα σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος κ γω εδω κ 2 μερες του θηριου.Οντως ειναι εξαιρετικο κ η καλυτερη υλοποιηση της sammy μεχρι τωρα κ πανεμορφο.

Αντιμετωπιζω ομως ενα προβλημα κ αν καποιος εχει τη λυση ας βοηθησει.Εχω μαλλον κακη ποιοτητα κλησεων.Εγω ακουω τον αλλον καθαρα κ δυνατα αλλα ο συνομιλητης μου συχνα με χανει ,δε με ακουει καθαρα ή κ καθολου καποια στιγμη.Εχω ενεργοποιησει/απενεργοποισει volte ,ειμαι με 2g κ φουλ ενταση στη ρυθμιση των ηχων κ με φουλ σημα (vodafone).

Εκανα κ factory reset και εννοειται ειμαι στοκ χωρις root,αλλα το προβλημα συνεχιζεται.

Εχει συμβει σε αλλον κ αν ναι υπαρχει καποια ρυθμιση που μου διαφευγει?

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος κ γω εδω κ 2 μερες του θηριου.Οντως ειναι εξαιρετικο κ η καλυτερη υλοποιηση της sammy μεχρι τωρα κ πανεμορφο.

Αντιμετωπιζω ομως ενα προβλημα κ αν καποιος εχει τη λυση ας βοηθησει.Εχω μαλλον κακη ποιοτητα κλησεων.Εγω ακουω τον αλλον καθαρα κ δυνατα αλλα ο συνομιλητης μου συχνα με χανει ,δε με ακουει καθαρα ή κ καθολου καποια στιγμη.Εχω ενεργοποιησει/απενεργοποισει volte ,ειμαι με 2g κ φουλ ενταση στη ρυθμιση των ηχων κ με φουλ σημα (vodafone).

Εκανα κ factory reset και εννοειται ειμαι στοκ χωρις root,αλλα το προβλημα συνεχιζεται.

Εχει συμβει σε αλλον κ αν ναι υπαρχει καποια ρυθμιση που μου διαφευγει?

Πας εκεί που έχει το WI call και βγάζεις την επιλογή 4g δικτύων και επιλέγεις μόνο σε WiFi. Ελπίζω να είναι αυτό.

 

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιταξω Δημητρη , ευχαριστω, τωρα κατεβαινει κ update ελπιζω να φτιαξει.
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

1)Παιδια ιδιαιτερα σε εσας που δεν εχετε βαλει την εφαρμογή AODNOTIFY....Oταν εχεις ενεργοποιημενη την AOD και σου ερχεται ειδοποιηση σας αναβει και το εικονιδιο του δακτυλικου και μενει μονιμα αναμμενο???...Γιατι σε εμενα με το aodnotify ερχετε η ειδοποιηση, ενεργοποιείτε η aod και το εικονιδιο του δακτυλικου μενει αναμμενο μεχρι να δω την ειδοποιηση οποτε και θα απενεργοποιηθεί η aod....

2) Προσπαθησα να κανω εξαγωγή κειμενου από μια φωτογραφια (το κειμενο ηταν στα Ελληνικα) αλλα το αποτέλεσμα ηταν χειροτερο και από κινεζικα...Ξερει καποιος τι παιζει?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πας εκεί που έχει το WI call και βγάζεις την επιλογή 4g δικτύων και επιλέγεις μόνο σε WiFi. Ελπίζω να είναι αυτό.

 

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Που ακριβψπως το βρισκουμε?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που μόλις πριν λίγο ανακάλυψα και μου άρεσε πάρα πολύ (δεν ξερω αν υπήρχε στο S10+) ειναι στην "Συλλογή" στο tab με τα "Albums" μπορείς πλεον να μεταφέρεις ενα album (κρατώντας το πατημένο) πανω απο ενα album και να δημιουργήσεις εναν "φάκελο" που θα περιέχει τα albums που θέλεις...

Δεν εχω βρει πως να κανω εξαγωγή ελληνικού κειμένου απο π.χ. μια φωτογραφία

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα νιωθεις πολυ το ηχειο να παλεται ακομη κ κατω απ την μεση, το ειδα στα media markt κ ηταν το μονο που με χαλασε. Ειναι τοσο εντονο κ σε εσας?

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...