Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω και γω να το αγορασω,αλλα κολλαω στο ποση καλη δουλεια κανει.αν κ κυριως η αισθηση με ενδιαφερει διοτι το ξεκλειδωνω κυριως με το face recognition.

Επισης,ψαχνοντας για αγορα στο amazon,ειδα στο θεμα των ερωτησεων πως ελεγαν αφου λερασουμε την πρωτη φορα το φως πανω και κατω και οχι στη μεση,μετα βαζουμε δαχτυλικο και το πιεζουμε αρκετα για ενα λεπτο και μετα περναμε δευτερη φορα το φως.το αναφερω μηλως οντως ισχυει και βοηθαει για οποιον το βαλει

Ακομα,πρεπει να ενεργοποιησουμε την αυξηση της ευαισθησιας αφης,αυτη που ειναι οταν το χρησιμοποιουμε με γαντια.μηπως βοηθαει και αυτο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

5540745c-f75e-4e1c-ab3a-2a55ac3e92e7-original.png?width=1920&height=1080&fit=bounds

Αν είσαι και εσύ κυρίως Face unlock μην το σκέφτεσαι κάν. Άλλη αίσθηση το γυαλί. Και παιδιά μέχρι τώρα δεν έχω αστοχία στο δακτυλικό, απλά λίγο παραπάνω ζορισμα στο χέρι.

Υ/Σ

Αγορά και τοποθέτηση σε 15 λεπτά στο mozik,για όσους δεν πιάνει το χέρι τους όπως εμένα!!!

 

Note 10+

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια εβδομαδα χρήσης, και σε συγκριση με το mate 20 pro που ειχα και με το p30 pro της γυναικαε μου, μπορώ να πω οτι απογοητευτηκα απο την καμερα η οποια στο φως της ημερας ειναι χονδρικα υστερει10% και σε χαμηλό φωτισμό και νυχτα υστερεί χαοτικα, καθώς και σε βιντεο

 

Πως γινεται να απογοητευτηκες σε video απο το note10+?

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να απογοητευτηκες σε video απο το note10+?
Του Σπανού τα γένια δεν γίνονται εδώ μέσα, όλα τα άλλα γίνονται! :-D

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο φως της ημερας δεν απογοητεύτηκα. Ειναι παρόμοια με το mate 20 pro. Το βραδυ όμως εξω αλλα και μεσα σε σπίτι με φως δωματίου'και ειδικά στην 4k ανάλυση, τα βίντεο του note έχουν παρα πολυ θόρυβο κοινως χιονια.

Τα ειρωνικά σχολια δεν τα καταλαβαίνω.οπως ειπα και παραπάνω εχω αρχειο και οποιος αμφιβάλει και θέλει να δει του τα στέλνω.

www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι και εσύ κυρίως Face unlock μην το σκέφτεσαι κάν. Άλλη αίσθηση το γυαλί. Και παιδιά μέχρι τώρα δεν έχω αστοχία στο δακτυλικό, απλά λίγο παραπάνω ζορισμα στο χέρι.

Υ/Σ

Αγορά και τοποθέτηση σε 15 λεπτά στο mozik,για όσους δεν πιάνει το χέρι τους όπως εμένα!!!

 

Note 10+

Επειδη μενω επαρχια,θα με ενδιεφερε να το αγορασω και να το τοποθετησω μονος μου.πιστευω θα τα καταφερω.σε σχεση με την εργοστασιακη μεμβρανη,αλλη αισθηση σε αφη και ευκρινια οθονης απ’οτι κε τη μεμβρανη?επισης,εχει καποια εγγυηση.στην amazon σου δινουν καινουριο με 13€,καπου αναφερθηκε.επισης και το site το official λεει πως εχει εγγυηση

Το παχος του γυαλιου,προεξεχει της συσκευης?καταλαβαινεις οτι φοραει γυαλι?με θηκες εχει θεμα?

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο με το καλό θα ανεβάσω συγκριτικά δείγματα φωτογραφιών μεταξύ NOTE 10+ και P30 pro σε κλειστό χώρο με χαμηλό (σχετικα) φωτισμό ...Την ημέρα είτε εξω είτε μέσα οι φωτογραφίες και από τις 2 συσκευές είναι εξαιρετικές...Σε χαμηλό φωτισμό παιδιά δεν υπάρχει αντίπαλος του P30 Pro...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εδώ, έχουμε καμιά 10αρια τρόπους να πάρουμε screenshot.

 

https://www.sammobile.com/2019/09/03/how-to-take-a-screenshot-on-the-galaxy-note-10/

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το nice lock και μετα με πεταει στο xda.απο κει κατεβασω καποιο apk και απο κει κανω download ο,τι θελω?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο με το καλό θα ανεβάσω συγκριτικά δείγματα φωτογραφιών μεταξύ NOTE 10+ και P30 pro σε κλειστό χώρο με χαμηλό (σχετικα) φωτισμό ...Την ημέρα είτε εξω είτε μέσα οι φωτογραφίες και από τις 2 συσκευές είναι εξαιρετικές...Σε χαμηλό φωτισμό παιδιά δεν υπάρχει αντίπαλος του P30 Pro...

Τα δείγματα ανέβηκαν σήμερα στο θεμα με τις φωτογραφίες μιας και το ξενυχτησα

Ξέρω είναι πολλά και μην αρχίσετε να με κραζετε...2 ωρες έφαγα μέχρι να ανέβουν...για όποιον ενδιαφέρεται να τα δει

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κώστα link δεν έβαλες. Δώσε link να τα δούμε.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

Καλε εδώ στο επίσημο θεμα έχει ανοιχτεί για φωτογραφιες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=479284

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Στο φως της ημερας δεν απογοητεύτηκα. Ειναι παρόμοια με το mate 20 pro. Το βραδυ όμως εξω αλλα και μεσα σε σπίτι με φως δωματίου'και ειδικά στην 4k ανάλυση, τα βίντεο του note έχουν παρα πολυ θόρυβο κοινως χιονια.

Τα ειρωνικά σχολια δεν τα καταλαβαίνω.οπως ειπα και παραπάνω εχω αρχειο και οποιος αμφιβάλει και θέλει να δει του τα στέλνω.

 

Μα εσυ πιο πισω γενικα ειπες οτι απογοητευτηκες,ενω τωρα γινεσαι συγκεκριμενος οτι αναφερεσαι σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου που προφανως Huawei και Google ειναι καλυτερες.

 

Το σχολιο λοιπον απο μενα εκει πηγαινε προφανως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγινα κατοχος και εγω του θηριου.

Το πηρα μεταχειρισμενο

ερωτηση: μεσα στο κουτι δεν υπηρχε ο ανταπτορας usb για να διαβαζει στικακια. Μηπως δεν το βαζει στο Note 10+ γιατι στο S10+ που ειχα υπηρχε ανατπρορας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγινα κατοχος και εγω του θηριου.

Το πηρα μεταχειρισμενο

ερωτηση: μεσα στο κουτι δεν υπηρχε ο ανταπτορας usb για να διαβαζει στικακια. Μηπως δεν το βαζει στο Note 10+ γιατι στο S10+ που ειχα υπηρχε ανατπρορας.

 

Τα εδω Ευρωπαικα μοντελα δεν τον εχουν τον ανταπτορα OTG(το επιβεβαιωσα απο ενα unboxing που ειδα απο techblog).

 

Τα Αμερικανικα ομως τον εχουν κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στον stock browser του Note υπάρχει η επιλογή για διαφορετικό πακέτο icons???

Δεν θέλω αλλαγή θέματος, αλλά αλλαγή icons.

Μου αρέσει ο stock και δεν θέλω ακόμα να βάλω Nova, αλλά ήθελα αλλαγή icons

 

Note 10+

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στον stock browser του Note υπάρχει η επιλογή για διαφορετικό πακέτο icons???

Δεν θέλω αλλαγή θέματος, αλλά αλλαγή icons.

Μου αρέσει ο stock και δεν θέλω ακόμα να βάλω Nova, αλλά ήθελα αλλαγή icons

 

Note 10+

 

Και φυσικά έχει.... Απο την εφαρμογή Samsung themes

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τα εδω Ευρωπαικα μοντελα δεν τον εχουν τον ανταπτορα OTG(το επιβεβαιωσα απο ενα unboxing που ειδα απο techblog).

 

Τα Αμερικανικα ομως τον εχουν κανονικα.

 

Ισχύει, ούτε γώ τον βρήκα, είχα αυτόν που ήρθε με το S9+

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα επισης πολύ καλη και καθαρη ποιότητα κλήσεων και γραφει και HD+ στις κλήσεις ενω στο Note 8 μονο HD
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά έχει.... Απο την εφαρμογή Samsung themes
Sorry ίσως δεν το έγραψα σωστά. Θέλω να ξέρω αν μπορώ να προσαρμόσω icons αγορασμενα από το play store.

Έχω αγορασμενα αρκετά και δεν βλέπω να μπορώ να τα προσαρμόσω στον stock browser.

 

Note 10+

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Sorry ίσως δεν το έγραψα σωστά. Θέλω να ξέρω αν μπορώ να προσαρμόσω icons αγορασμενα από το play store.

Έχω αγορασμενα αρκετά και δεν βλέπω να μπορώ να τα προσαρμόσω στον stock browser.

 

Note 10+

Θυμαμαι οτι γινόταν αυτο που θες με μια εφαρμογή, αλλα πλεον δε θυμάμαι ποια, ουτε αμα ηθελε ροοτ. Με απλο τρόπο χωρις τίποτα δε νομίζω να γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές που κυκλοφορούσαν στην Ελλάδα έχουν όλες τον επεξεργαστή exynos? 5g δίκτυα υποστηρίζουν ; Ευχαριστώ

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές που κυκλοφορούσαν στην Ελλάδα έχουν όλες τον επεξεργαστή exynos? 5g δίκτυα υποστηρίζουν ; Ευχαριστώ

 

Ολες exynos.οχι 5G.μονο απο ευρωπη μπορεις να παρεις 5G συσκευη

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Sorry ίσως δεν το έγραψα σωστά. Θέλω να ξέρω αν μπορώ να προσαρμόσω icons αγορασμενα από το play store.

Έχω αγορασμενα αρκετά και δεν βλέπω να μπορώ να τα προσαρμόσω στον stock browser.

 

Note 10+

Όχι δε γίνεται. Χρειάζεσαι third party launcher.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Sorry ίσως δεν το έγραψα σωστά. Θέλω να ξέρω αν μπορώ να προσαρμόσω icons αγορασμενα από το play store.

Έχω αγορασμενα αρκετά και δεν βλέπω να μπορώ να τα προσαρμόσω στον stock browser.

 

Note 10+

 

Το καθε icons pack λεει με ποιους launchers συνεργαζεται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...