Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβάζω από τους φίλους εδώ μέσα για drain στην αναμονή, το τρίξιμο ή δόνηση στην πλάτη κλπ. Σκέφτομαι μήπως αντί για το 10αρι, αν δεν έχει μεγάλες διαφορές με το 9 και με βγάζει έναν χρόνο ακόμα, δώσω τα χρήματα και πάρω το tablet το S6.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Έχεις tablet τωρα;

Αν το συγκρίνουμε με το Note 9 νομίζω ότι θα δεις μεγάλη βελτίωση στην αυτονομία και στο standby συγκεκριμένα.

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω από τους φίλους εδώ μέσα για drain στην αναμονή, το τρίξιμο ή δόνηση στην πλάτη κλπ. Σκέφτομαι μήπως αντί για το 10αρι, αν δεν έχει μεγάλες διαφορές με το 9 και με βγάζει έναν χρόνο ακόμα, δώσω τα χρήματα και πάρω το tablet το S6.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

το drain θα λυθει...η δονηση τωρα που ειναι και το σοβαροτερο ειναι κατι που δυσκολα θα λυθει ,σε αλλους βεβαια μπορει να μην ενοχλει η να τους αρεσει η δονηση κι ολας....:lol: Εμενα δε θα μου αρεσε,αυριο θα παω να το κοιταξω στο Πλαισιο να το..νιωσω κι εγω....μπορει τελικα τσαμπα να γινεται τοσος ντορος...το πιθανοτερο.

Στη θεση σου θα επαιρνα Samy ταμπλεταρα και θα κραταγα το 9 που ειναι εργαλειαρα...:cool:

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Έχεις tablet τωρα;

Αν το συγκρίνουμε με το Note 9 νομίζω ότι θα δεις μεγάλη βελτίωση στην αυτονομία και στο standby συγκεκριμένα.

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχω tablet και το s6 φαίνεται δυνατό εργαλείο και δουλειάς και ψυχαγωγίας. Όταν με το καλό έρθει θα το δω και αυτό και θα αποφασίσω.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το drain θα λυθει...η δονηση τωρα που ειναι και το σοβαροτερο ειναι κατι που δυσκολα θα λυθει ,σε αλλους βεβαια μπορει να μην ενοχλει η να τους αρεσει η δονηση κι ολας....:lol: Εμενα δε θα μου αρεσε,αυριο θα παω να το κοιταξω στο Πλαισιο να το..νιωσω κι εγω....μπορει τελικα τσαμπα να γινεται τοσος ντορος...το πιθανοτερο.

Στη θεση σου θα επαιρνα ταμπλεταρα και θα κραταγα το 9 που ειναι εργαλειαρα...:cool:

Αφού δεν το έχεις νιώσει δες το πρώτα γιατί νομίζω ότι το κάναμε θέμα εδώ μέσα χωρίς να υπάρχει ουσιαστικά.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχω tablet και το s6 φαίνεται δυνατό εργαλείο και δουλειάς και ψυχαγωγίας. Όταν με το καλό έρθει θα το δω και αυτό και θα αποφασίσω.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Αν δεν έχεις, εγω στην θέση σου θα έπαιρνα tablet. Το note 9 είναι τηλεφωναρα, τι να συζητήσουμε αν σε βγάζει 1 χρόνο ακόμα, εννοείται.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν το έχεις νιώσει δες το πρώτα γιατί νομίζω ότι το κάναμε θέμα εδώ μέσα χωρίς να υπάρχει ουσιαστικά.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αφου το γραφω οτι θα παω αυριο να το...νιωσω....:lol::lol:

Κι εγω αυτο πιστευω,τσαμπα το συζηταμε.....:cool:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Παίδες παρόλο που έχω ενεργοποιημένα τα gestures στην κάμερα όταν κάνω δεξιά αριστερά το πενάκι δε γίνεται τίποτα.

Υπάρχει συγκεκριμένος τρόπος;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Προς επιβεβαίωση της διαφοράς exynos snapdragon:

 

https://wccftech.com/galaxy-note-10-plus-test-exynos-snapdragon/

Εμ νάτα τώρα όλα στην φόρα αυτά που γνωρίζαμε και λέγαμε χρόνια τώρα αλλά μερικοί δεν ήθελαν να χωνέψουν.......

Τόξερες!

και το αγόρασες?:lol::lol::lol:

Υ.Γ. Να δω ποιοί θα αγοράζουν τα μεταχειρισμένα νοτέλια 10+ με τέτοιο υψηλό κόστος που θα χρειάζεται στην αλλαγή της μπαταρίας (και υποχρεωτικά και της οθόνης του). Να πως δικαιολογείται και το χαμηλό κόστος μεταπώλησης του (trade) που έδινε η sams για το Note 9!

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαβάζω από τους φίλους εδώ μέσα για drain στην αναμονή, το τρίξιμο ή δόνηση στην πλάτη κλπ. Σκέφτομαι μήπως αντί για το 10αρι, αν δεν έχει μεγάλες διαφορές με το 9 και με βγάζει έναν χρόνο ακόμα, δώσω τα χρήματα και πάρω το tablet το S6.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

...την ίδια σκέψη έχω και γω....αν καταλήξεις το λες στο αντίστοιχο forum του tablet 6! Πότε κυκλοφορεί? Λέω να το αγοράσω από amazon.de χωρίς ΦΠΑ!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Παίδες παρόλο που έχω ενεργοποιημένα τα gestures στην κάμερα όταν κάνω δεξιά αριστερά το πενάκι δε γίνεται τίποτα.

Υπάρχει συγκεκριμένος τρόπος;

Κρατάς το κουμπί του spen πατημένο;

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμ νάτα τώρα όλα στην φόρα αυτά γνωρίζαμε αλλά μερικοί δεν ήθελαν να χωνέψουν.......

 

Τόξερες!

 

και το αγόρασες?:lol::lol::lol:

 

Υ.Γ. Να δω ποιοί θα αγοράζουν τα μεταχειρισμένα νοτέλια 10+ με τέτοιο υψηλό κόστος που θα χρειάζεται στην αλλαγή της μπαταρίας (και υποχρεωτικά και της οθόνης του). Να πως δικαιολογείται και το χαμηλό κόστος μεταπώλησης του (trade) που έδινε η sams για το Note 9!

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

...την ίδια σκέψη έχω και γω....αν καταλήξεις το λες στο αντίστοιχο forum του tablet 6!

Βρε καλώς τον Tips, δεν είμαστε και κοντά να σου δώσω κανένα "tip" μπας και μας αφήσεις μόνους στον πόνο μας!

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προς επιβεβαίωση της διαφοράς exynos snapdragon:

 

https://wccftech.com/galaxy-note-10-plus-test-exynos-snapdragon/

 

Τα τελευταία χρόνια όι οι εκδόσεις με snap υπερτερούν σε σχέση με τον eksynos αλλά η διαφορά έχει σμικρυνθεί αρκετά. Παρά το γεγονός ότι ο snap υπερτερεί έστω και οριακά πλέον, στην Ασία κοστολογούνται πολύ χαμηλότερα από ότι τα ευρωπαικά . Στο honk Kong η τιμή του note 10 plus 256 είναι 810 ευρώ και του 512 910 ευρώ περίπου. Εμείς τα χρυσοπληρώνουμε .

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Βρε καλώς τον Tips, δεν είμαστε και κοντά να σου δώσω κανένα "tip" μπας και μας αφήσεις μόνους στον πόνο μας!

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

βρε πονάνε οι "άνδρες" με το χρυσίζον Glow στο χέρι???:lol::lol::lol:

Το ότι δεν απάντησα προχθές στα "Σκουπίδια του κερατά" δεν θα έπρεπε να το αγνοήσεις και για την επόμενη φορά... (το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού)

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τις επιδόσεις μεταξύ 2 επεξεργαστών, όλο το υπόλοιπο σου ποστ είναι πέρα για πέρα άκυρο!

 

Φυσικά και θα το αγοράσει όποιος το θέλει.

 

Στοίχημα ότι άμα σου δώσουν 2 συσκευές, η μια με Snapdragon και η άλλη με Exynos δε θα καταλάβεις καμία διαφορά. Άσε την ειρωνεία λοιπόν αν δεν έχεις να πεις κάτι που να βοηθάει και μην κάνεις σαν παιδάκι στην παιδική χαρά.

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

βρε πονάνε οι "άνδρες" με το χρυσίζον Glow στο χέρι???:lol::lol::lol:

Το ότι δεν απάντησα προχθές στα "Σκουπίδια του κερατά" δεν θα έπρεπε να το αγνοήσεις και για την επόμενη φορά... (το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού)

 

Ανάθεμα και αν ξέρεις τι λες. Τελικά εξελίσσεσαι σε καλό τρολάκι ημέρα με την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σκέφτομαι να το πάρω όταν έρθω από διακοπές..έχω τώρα το pixel 3xl. Και λέω να αλλάξω μόνο και μόνο για την οθόνη του..που δεν έχει αυτό τα παλούκι στην οθόνη σαν το pixel. Θέλω να ρωτήσω άκουσα για έκπτωση 100 ευρώ χωρίς να δώσεις το παλιό σου κινητό.αυτο παίζει;; Και σε ποιο κατάστημα και τι είπατε για να πάρετε την έκπτωση;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παίδες παρόλο που έχω ενεργοποιημένα τα gestures στην κάμερα όταν κάνω δεξιά αριστερά το πενάκι δε γίνεται τίποτα.

Υπάρχει συγκεκριμένος τρόπος;

Φίλε μου την ίδια απορία έχω και εγώ. Κάποιος φίλος εδώ έχει βρει πως γίνεται αυτό να μας πει;Πρέπει να πατάμε και το κουμπάκι πάνω στο πενάκι συγχρόνως απ ότι κατάλαβα.

Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ACR τελικά έφαγε πόδι, τρελλό battery drain ακόμα και αν εβαζα την εφαρμογή περιορισμένη και να κλείνει στο παρασκήνιο. Αν διορθωθεί στο μέλλον το ξαναβάζω.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά σκέφτομαι να το πάρω όταν έρθω από διακοπές..έχω τώρα το pixel 3xl. Και λέω να αλλάξω μόνο και μόνο για την οθόνη του..που δεν έχει αυτό τα παλούκι στην οθόνη σαν το pixel. Θέλω να ρωτήσω άκουσα για έκπτωση 100 ευρώ χωρίς να δώσεις το παλιό σου κινητό.αυτο παίζει;; Και σε ποιο κατάστημα και τι είπατε για να πάρετε την έκπτωση;;
Εγώ από Κωτσόβολο το πήρα έτσι, αν θέλεις κάνε μια ερώτηση αναφέροντας για την έκπτωση.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου την ίδια απορία έχω και εγώ. Κάποιος φίλος εδώ έχει βρει πως γίνεται αυτό να μας πει;Πρέπει να πατάμε και το κουμπάκι πάνω στο πενάκι συγχρόνως απ ότι κατάλαβα.

Δεν έκανα κάτι άλλο, κρατώντας το κουμπάκι πατημένο κάνω την κίνηση που θέλω, δοκίμασε την κίνηση με διάφορες ταχύτητες. Εγώ την κάνω γρήγορα, κοφτά.

Link to comment
Share on other sites

Το ACR τελικά έφαγε πόδι, τρελλό battery drain ακόμα και αν εβαζα την εφαρμογή περιορισμένη και να κλείνει στο παρασκήνιο. Αν διορθωθεί στο μέλλον το ξαναβάζω.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ από Κωτσόβολο το πήρα έτσι, αν θέλεις κάνε μια ερώτηση αναφέροντας για την έκπτωση.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έκανα κάτι άλλο, κρατώντας το κουμπάκι πατημένο κάνω την κίνηση που θέλω, δοκίμασε την κίνηση με διάφορες ταχύτητες. Εγώ την κάνω γρήγορα, κοφτά.

 

Από ποιο κατάστημα; Τους είπες εσύ για έκπτωση;;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει drain. Μήπως δεν έκατσε καλά; Περίεργο μου φαίνεται. 215eaf5a3ca20f7d5e100e5742978873.jpg47ea5cf4034bd1dd94b1e842bf1cc5d0.jpg

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Από ποιο κατάστημα; Τους είπες εσύ για έκπτωση;;
Τηλεφωνικά, ναι τους ανέφερα οτι γνωρίζω για 100 ευρώ έκπτωση απο samsung.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα δεν έχει drain. Μήπως δεν έκατσε καλά; Περίεργο μου φαίνεται. 215eaf5a3ca20f7d5e100e5742978873.jpg47ea5cf4034bd1dd94b1e842bf1cc5d0.jpg

 

Note 10+

Ευχαριστώ πολύ. Ναι όντως καμία σχέση. Λες να ξαναδοκιμάσω;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εμ νάτα τώρα όλα στην φόρα αυτά που γνωρίζαμε και λέγαμε χρόνια τώρα αλλά μερικοί δεν ήθελαν να χωνέψουν.......

Τόξερες!

και το αγόρασες?:lol::lol::lol:

Υ.Γ. Να δω ποιοί θα αγοράζουν τα μεταχειρισμένα νοτέλια 10+ με τέτοιο υψηλό κόστος που θα χρειάζεται στην αλλαγή της μπαταρίας (και υποχρεωτικά και της οθόνης του). Να πως δικαιολογείται και το χαμηλό κόστος μεταπώλησης του (trade) που έδινε η sams για το Note 9!

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...την ίδια σκέψη έχω και γω....αν καταλήξεις το λες στο αντίστοιχο forum του tablet 6! Πότε κυκλοφορεί? Λέω να το αγοράσω από amazon.de χωρίς ΦΠΑ!

 

να το!!!εμφανιστηκε και αλλο troll!!!!!Ειληκρινα θα ηθελα να μου πεις που διαβασες αυτο για την οθονη????!!!!Το μονο που εχει ειπωθει ειναι οτι ειναι εξισου περιπλοκη οπως του S10!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει για την οθόνη λόγω χώρου είναι πολύ σφιχτα κολλημένη με τη μπαταρία.

Δεν είναι αδύνατο να αλλαχτεί η μπαταρία μόνο αλλά είναι δύσκολο κι επικίνδυνο. Το ίδιο θέμα έχει και το note9 το οποίο σκέφτομαι να το πάω για αλλαγή μπαταρίας πριν λήξει η εγγύηση του.

Link to comment
Share on other sites

Το ACR τελικά έφαγε πόδι, τρελλό battery drain ακόμα και αν εβαζα την εφαρμογή περιορισμένη και να κλείνει στο παρασκήνιο. Αν διορθωθεί στο μέλλον το ξαναβάζω.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ από Κωτσόβολο το πήρα έτσι, αν θέλεις κάνε μια ερώτηση αναφέροντας για την έκπτωση.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έκανα κάτι άλλο, κρατώντας το κουμπάκι πατημένο κάνω την κίνηση που θέλω, δοκίμασε την κίνηση με διάφορες ταχύτητες. Εγώ την κάνω γρήγορα, κοφτά.

Οκ, ναι τώρα βγάζω άκρη. Το δοκίμασα με την φώτο και σε πλοήγηση και λειτουργεί! Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παντως το τηλεφωνο ειναι σε αλλο level.ας του δωσουμε λιγο χρονο στην μπαταρια!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

παντως το τηλεφωνο ειναι σε αλλο level.ας του δωσουμε λιγο χρονο στην μπαταρια!!

 

Τόσο σε αυτό το βίντεο

που βγάζει 4hr30mins σε μια καθημερινή βαριά χρήση και έχει υπόλοιπο 9%

 

όσο και σε αυτό

που τερματίζει πίσω από το P30pro ακόμη και από το S10+ με τον 8nm Exynos9820, φανερώνει ότι θέλει δουλειά στη μπαταρία.

 

Τρίτη μέρα σήμερα και τα πράγματα είναι λίγο καλύτερα αλλά τα περίμενα αρκετά καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει drain. Μήπως δεν έκατσε καλά; Περίεργο μου φαίνεται. 215eaf5a3ca20f7d5e100e5742978873.jpg47ea5cf4034bd1dd94b1e842bf1cc5d0.jpg

 

Note 10+

Ευτυχώς που το ανέφερες Αφού την ξήλωσα την ξανά πέρασα και τώρα Δουλεύει πολύ καλά καθόλου drain.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...