Jump to content

Samsung Galaxy Tab S6


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπεσε και έσπασε ή οθόνη. Μου ζητάνε μαζί με την εργασία 200 ευρώ στο irepair. Τι λέτε??? Μπορώ να την βρω πιο φθηνά κάπου???

Στάλθηκε από το SM-N9860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, galanakop said:

Έπεσε και έσπασε ή οθόνη. Μου ζητάνε μαζί με την εργασία 200 ευρώ στο irepair. Τι λέτε??? Μπορώ να την βρω πιο φθηνά κάπου???

Στο Aliexpress αν τη βρεις πιο οικονομικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
11 minutes ago, John62 said:

Διάβασα λες άρχισε να κυκλοφορεί η έκδοση 12 του android. Μήπως ξέρουμε ποτέ αναμένεται στην Ελλάδα; 

αυτες ειναι οι τελευταιες πληροφοριες οποτε πλησιαζουμε:   https://www.xda-developers.com/samsung-galaxy-tab-s6-tab-s6-lite-tab-s7-fe-one-ui-4-1-android-12/

Link to comment
Share on other sites

Οταν σκρολαρω καποιες φορες ειναι λες και η οθονη κοβεται στη μεση, δεν ξερω πως λεγεται το φαινομενο στα αγγλικα.. Δεν ξερω εαν ειναι προβλημα του tablet ή φταιει ο browser/site. Αλλα ειναι καθημερινο φαινομενο. Ειτε καποιες αλλες φορες αν εχω πατημενο το δαχτυλο σε ενα σημειο, τρεμοπαιζει η ιστοσελιδα. 

Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2022 at 3:57 ΜΜ, boymanos said:

αυτες ειναι οι τελευταιες πληροφοριες οποτε πλησιαζουμε:   https://www.xda-developers.com/samsung-galaxy-tab-s6-tab-s6-lite-tab-s7-fe-one-ui-4-1-android-12/

τελικά το samsung members γράφει πως θα έρθει το Μάιο 

Edited by John62
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, John62 said:

τελικά το samsung members γράφει πως θα έρθει το Μάιο 

Ετσι ηταν εξαρχης , αν βιαζεσε περνας την γερμανικη μεσω odin.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εμένα μου ήρθε και την πέρασα σημερα

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, επειδή ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο ταμπλετ, θα ήθελα να μου πείτε αναβαθμίσεις μέχρι πότε θα πάρει?  Ειδικά οι ενημερώσεις ασφαλείας...

Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, alfa said:

Καλησπέρα, επειδή ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο ταμπλετ, θα ήθελα να μου πείτε αναβαθμίσεις μέχρι πότε θα πάρει?  Ειδικά οι ενημερώσεις ασφαλείας...

Ευχαριστώ. 

Καλησπέρα. Αναμένεται αναβ'αθμιση σε android 12, η οποία θα είναι και η τελευταία μεγάλη που θα λάβει η συσκευή. Θεωρητικά θα έχει ενημερώσεις ασφαλείας μέχρι και το 2023. Θεωρητικά λέω γιατί η τελευταία που έλαβα είναι Νοεμβρίου 2021 😅 Δε με πειράζει καθόλου, είναι πάρα πολύ καλά όλα, βούτυρο, κανένα κόλλημα.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Μονο εγω το εχω ρουταρει? 

Εγκατάσταση αυτά τα plugin στο magisk: Zygisk-Lsposed, universal safetynet fix, g-visual mode, fbind.(βασικά τα 2 πρώτα κυρίως. Τα άλλα εαν κάποιος τα χρειάζεται, απλα τα γράφω για να ξέρει οποίος δοκιμάσει οτι οντως δουλεύουν στη συσκευή μας). Και στο lsposed εγκατάσταση των plugin: App settings reborn, xposed edge, adblocker reborn, force dark. Και 1000dpi.. + Debloating. Βασικά πλέον δεν εχω κανει απλά debloating αλλά εχω βαλει αυτή την custom rom, αλλά ουσιαστικά της σαμσουνγκ είναι η original απλα debloted με λιγες βελτιώσεις. magisk-rom-firmware-base-convertor-420ro

+microsd 521gb. Αμα του βάλεις και total launcher (μακράν ο ποιο customized launcher του πλανήτη. Περίεργο που δεν τον ξέρει κανείς. Κανείς οτι θες. Δημιουργείς οποίο launcher θες. Απλά με την 1η ματιά φαίνεται άχρηστος. Είναι σαν μια γλώσσα προγραμματισμού για δημιουργια launcher χωρίς κώδικα, με drag and drop. Οταν και αν τον μάθεις, δεν ξανα ασχολησαι με αλλο launcher. Για χάρη του πεταξα το nova απο παντού, που τον είχε χρόνια. Αλλά φυσικά δεν κάνει για όλους, αν δεν έχεις όρεξη να τον μάθεις.). Άλλη συσκευή.. Ούτε update χρειάζεται ουτε νέες ρομ, τίποτα. Έτοιμο για 10 χρόνια..  Ολο λεμε ότι πλέον το ροοτ δεν χρειάζεται, αλλά αμα το ρουταρεις και το φτιάξεις καλα, ουτε μέρα δεν αντέχεις μετα αρουταριστος. Αντίθετα στο κινητό και χωρίς ροοτ είσαι μια χαρα.

🙂

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

On 14/5/2022 at 8:24 ΜΜ, John62 said:

Η 12 ήρθε κανονικά πριν από λίγες μέρες. S6 LTE αγορασμένο στην Ελλάδα.

 

Ωραία. Και γω από Ελλάδα το έχω αλλά έκδοση wifi. Λογικά δε θα αργήσει πολύ ακόμη να έρθει και κατά δω 🤗

Για πες καμιά πρώτη εντύπωση, τι έφτιαξε, τι χάλασε κλπ;

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Μεγάλη ενημέρωση 1,4 gb. Έχει και ενημέρωση ασφαλείας Αυγούστου. Έστω... από Ιουνίου που έχει τώρα. 

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την ενημέρωση χθες και άλλαξε αρκετά η εμφάνιση και το multitasking. Έκαναν τη μπάρα κάτω σαν windows εμφανισιακά, με εικονίδια πρόσφατων εφαρμογών.

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ναι πράγματι. Τα εικονίδια αφορούν τις πρόσφατα χρησιμοποιούμενες εφαρμογές. Πολύ βολικό!

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Με παρατεταμένο πάτημα πάνω της εξαφανίζεται.
μετά, κάνοντας το ίδιο εμφανίζεται ξανά.

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 8/5/2022 at 3:30 ΜΜ, sosimple2 said:

Μονο εγω το εχω ρουταρει? 

Εγκατάσταση αυτά τα plugin στο magisk: Zygisk-Lsposed, universal safetynet fix, g-visual mode, fbind.(βασικά τα 2 πρώτα κυρίως. Τα άλλα εαν κάποιος τα χρειάζεται, απλα τα γράφω για να ξέρει οποίος δοκιμάσει οτι οντως δουλεύουν στη συσκευή μας). Και στο lsposed εγκατάσταση των plugin: App settings reborn, xposed edge, adblocker reborn, force dark. Και 1000dpi.. + Debloating. Βασικά πλέον δεν εχω κανει απλά debloating αλλά εχω βαλει αυτή την custom rom, αλλά ουσιαστικά της σαμσουνγκ είναι η original απλα debloted με λιγες βελτιώσεις. magisk-rom-firmware-base-convertor-420ro

+microsd 521gb. Αμα του βάλεις και total launcher (μακράν ο ποιο customized launcher του πλανήτη. Περίεργο που δεν τον ξέρει κανείς. Κανείς οτι θες. Δημιουργείς οποίο launcher θες. Απλά με την 1η ματιά φαίνεται άχρηστος. Είναι σαν μια γλώσσα προγραμματισμού για δημιουργια launcher χωρίς κώδικα, με drag and drop. Οταν και αν τον μάθεις, δεν ξανα ασχολησαι με αλλο launcher. Για χάρη του πεταξα το nova απο παντού, που τον είχε χρόνια. Αλλά φυσικά δεν κάνει για όλους, αν δεν έχεις όρεξη να τον μάθεις.). Άλλη συσκευή.. Ούτε update χρειάζεται ουτε νέες ρομ, τίποτα. Έτοιμο για 10 χρόνια..  Ολο λεμε ότι πλέον το ροοτ δεν χρειάζεται, αλλά αμα το ρουταρεις και το φτιάξεις καλα, ουτε μέρα δεν αντέχεις μετα αρουταριστος. Αντίθετα στο κινητό και χωρίς ροοτ είσαι μια χαρα.

🙂

εχεις καποιο link με την rom και οδηγιες εγκαταστασης?

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, boymanos said:

εχεις καποιο link με την rom και οδηγιες εγκαταστασης?

Η ρομ είναι αρκετά παλιά πλέον, αν και αυτή χρησιμοποιώ ακόμη. Ίσως είναι καλύτερα απλά να ρουταρεις την τελευταία της σαμσουνγκ πλέον. Πάντως η ρομ είναι αυτη: 

https://forum.xda-developers.com/t/magisk-rom-firmware-base-convertor-420rom-t860-5-v13-3-cue1-android-10-oneui-3-1-sec-patch-05-2021-released-06-07-2021.4103325/

 

Για ροοτ κλπ υπάρχουν όλα εδώ: 

https://forum.xda-developers.com/c/samsung-galaxy-tab-s6.9128/

Ποιο πολύ χρησιμοποιώ το Tab s8 ultra πλέον. 

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, sosimple2 said:

Η ρομ είναι αρκετά παλιά πλέον, αν και αυτή χρησιμοποιώ ακόμη. Ίσως είναι καλύτερα απλά να ρουταρεις την τελευταία της σαμσουνγκ πλέον. Πάντως η ρομ είναι αυτη: 

https://forum.xda-developers.com/t/magisk-rom-firmware-base-convertor-420rom-t860-5-v13-3-cue1-android-10-oneui-3-1-sec-patch-05-2021-released-06-07-2021.4103325/

 

Για ροοτ κλπ υπάρχουν όλα εδώ: 

https://forum.xda-developers.com/c/samsung-galaxy-tab-s6.9128/

Ποιο πολύ χρησιμοποιώ το Tab s8 ultra πλέον. 

σε ευχαριστω, ποια ειναι η τελευταια ρομ της samsung που λες?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, boymanos said:

σε ευχαριστω, ποια ειναι η τελευταια ρομ της samsung που λες?

Για το s6 δεν ξέρω ποια είναι η τελευταία, γιατί εχω μείνει πίσω, εχω ακόμα αυτή που αναφέρω. Αν ρουταρα τώρα, θα εγκαταστουσα την τελευταία επίσημη της σαμσουνγκ, οποία είναι αυτή, και μετά θα τη ρουταρα. Σίγουρα είναι android 12 πάντως η τελευταία, κοίτα και στο link παραπάνω. 

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ενημέρωση ασφαλείας μετά από 5 μήνες. Χλιδή! 

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...