Jump to content

Samsung Galaxy Tab S6


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ελληνική έκδοση έχει βγει 4-5 μέρες αλλά ακόμα δεν υπάρχει OTA. Να κάνω την εγκατάσταση με smart switch;

 

Ήρθε ΟΤΑ προχθές αλλά λέω να περιμένω λίγο, για παν ενδεχόμενο.

 

Καλησπέρα παιδιά τη βοήθεια σας παρακαλώ.

 

Θέλω το ταμπλετ για να φτιάχνω σημειώσεις.

Το spen έχει λεπτομερή και καλή απόκριση;

Με one note η το πρόγραμμα της samsung η γραφή είναι άνετη, ομαλη;

Έχει κολληματα;

Για προστασία οθονης τι προτείνετε χωρίς να επηρεάζει το δαχτυλικο αλλά κυρίως τη γραφη;

Ευχαριστώ εκ των προτερων

 

Έχει πολύ καλή απόκριση ναι, και εξαιρετική αναγνώριση γραφής, δηλαδή γράφεις με το χέρι ελληνικά και αναγνωρίζει (αν θες) τους χαρακτήρες ακαριαία και τους κάνει κείμενο.

 

Κολλήματα ακόμη δε μου έχει κάνει, γενικά ως συσκευή.

 

Επειδή έχω τη γνήσια θήκη με καπάκι, δεν έχω προστασία οθόνης και δεν ξέρω σχετικά.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάζω γενικά ότι το γνήσιο πληκτρολόγιο θήκη της samsung για το ταμπλετ δεν αξίζει γιατί έχει θέματα με το πίσω μέρος. Μετά από λίγο καιρό ξεκολλάει και είναι άχρηστο.

Το έχει κάποιος να πει αποψεις; δεν είναι και φθηνό για αγορά γιαυτό ρωτάω.

Άμα είναι να κοιτάξω σε κάποιο αξιόλογο Bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

 

Μετά την ολοκλήρωση της τελευταίας ενημέρωσης που προηγήθηκε της αναβάθμισης του Tab S6 LTE που έχω σε Android 11 (και οι 2 ενημερώσεις με ΟΤΑ), ξεκίνησε να μη λειτουργεί το carrier aggregation ώστε να μπορει να συνδέεται σε δίκτυο 4G+ (πριν τη συγκεκριμένη ενημέρωση λειτουργούσε κανονικά σε 4G+). Συνδέεται το πολύ σε 4G. Για την ακρίβεια, συνδεόταν σε LTA-A 800 + 1800 MHz (όπως συνεχίζουν να συνδέονται ένα S10+ κι ένα Α71 που επίσης υπάρχουν στο σπίτι), ενώ τώρα εναλλάσσεται μεταξύ 800 και 1800.

 

Καμιά ιδέα; (Προσπαθώ να αποφύγω το factory reset)

 

Ευχαριστώ!

Edited by Balou2013
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάζω γενικά ότι το γνήσιο πληκτρολόγιο θήκη της samsung για το ταμπλετ δεν αξίζει γιατί έχει θέματα με το πίσω μέρος. Μετά από λίγο καιρό ξεκολλάει και είναι άχρηστο.

 

Το έχει κάποιος να πει αποψεις; δεν είναι και φθηνό για αγορά γιαυτό ρωτάω.

 

Άμα είναι να κοιτάξω σε κάποιο αξιόλογο Bluetooth

Ένα χρόνο τώρα η θήκη με το πληκτρολόγιο είναι το καλύτερο αξεσουάρ που έχω αγοράσει ποτέ. Όχι δε ξεκολλάει είναι ένα σώμα πλέον με το ταμπλετ. Θεωρώ το ταμπλετ μισό χωρίς αυτό το αξεσουάρ.

 

Λάζαρος Note 20 ultra

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ένα χρόνο τώρα η θήκη με το πληκτρολόγιο είναι το καλύτερο αξεσουάρ που έχω αγοράσει ποτέ. Όχι δε ξεκολλάει είναι ένα σώμα πλέον με το ταμπλετ. Θεωρώ το ταμπλετ μισό χωρίς αυτό το αξεσουάρ.

 

Λάζαρος Note 20 ultra

 

Καλησπέρα παιδια.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε Λάζαρε.

 

Παρέλαβα σήμερα το 6/128. Το αγόρασα στα 450 μερικών μηνών σε κατάσταση μόλις αγορασμένου, μαζί με τη μαμά θήκη. Χρώμα το blue. Επίσης βρήκα σε προσφορά το πληκτρολόγιο θήκη στα 120 από eshop.

Πρώτες εντυπώσεις μιας και το ...ξετίναξα.

 

Οθόνη: Απλά απίστευτη. Το περίμενα αφού στο σπίτι υπάρχουν τα note 10plus & note20 ultra.

 

Επεξεργαστής: Εδώ όντως είδα κατι καλύτερο από τον exynos του note 10 plus. Δεν κατάλαβε τίποτα ούτε μετά από format ούτε κατα την διάρκεια του στησίματος. Κανένα lag κανένα κόλλημα.

 

Ηχεία: Πάρα πολύ καλά με πολύ καλό μπασο.

 

Σύνδεση και χρήση πληκτρολογίου-θήκης: Απλά δεν το περίμενα. Είχα διαβάσει πολλά αλλα είναι φοβερό συμπλήρωμα το πληκτρολόγιο στο τάμπλετ. Ίσως η στιγμή να αντικατασταθεί το λάπτοπ μου από ένα ολοκληρωμένο τάμπλετ.

 

Για δουλειές γραφείου που το ήθελα μετα από τη σύνδεση του office 365 έχω ολοκληρωμένη τη σουίτα του office οπως τη χρειαζόμουν.

 

Για τα δικά μου θέλω δεν μετανιώνω μεχρι στιγμης για την αγοράτου, αντιθέτως έπρεπε να την είχα κάνει προ πολλού

 

 

Μπαταρία βράχος.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 1 εβδομάδα το ταμπλετ και μπορώ να πω ότι με εχει ενθουσιάσει η αμολεντ.

Είχα το S2 πιο πριν.

Έχετε καμία πρόταση για θήκη;

Εχω παρει μια και μόλις ακουμπάει πίσω στην πλάτη το κάλυμμα της θήκης, κάποιες φορές μου κλείνει την οθόνη. Ίσως έχει κάποιο μαγνήτη και μου το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει τελικά καμιά εβδομάδα που έβαλα το One ui 3, χύμα, ούτε επαναφορά έκανα, ούτε τίποτα και όλα καλά. Καμία επίδραση στην ομαλότητα ή τη μπαταρία, πολύ ευχαριστημένος όπως και πριν :happy:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Αμα το πουλαει κανείς σε νορμάλ τιμη, στείλτε μου pm, ευχαριστώ.

 

Το πουλάω εγώ 500€... έκδοση WiFi 8/256 με δύο θήκες και προστατευτικό οθόνης.

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3 και τώρα  Motorola Razr 40 Ultra   :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Νέο update Απριλίου

Το έβαλα χτες. Πλεον μετά το update, οταν φορτίζεις δεν εχει μόνιμα αναμμένη στην οθόνη την ένδειξη της φόρτισης ή έκανα κάτι εγω και αλλαξε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Αναβάθμιση με ενημέρωση ασφαλείας Αυγούστου. Δεν παρατήρησα κάποια άλλη αλλαγή 😊

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Άριστη η θήκη πλάτης της Spigen. 

Κρατάει σφιχτά και το πενάκι οπότε δεν υπάρχει κίνδυνος να χαθεί.

Μπορεί κάποιος να προτείνει κάποιο καλό και ετοιμοπαραδοτο tempered glass από Ελλάδα ή Amazon? 

Της Spigen δείχνει εξαφανισμένο. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 minutes ago, vadergr said:

Μπορεί κάποιος να προτείνει κάποιο καλό και ετοιμοπαραδοτο tempered glass από Ελλάδα ή Amazon? 

Δες της ESR, είναι ότι πιο value for money.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 minutes ago, vadergr said:

Κάθεται άψογα?

Αυτό με νοιάζει 

Δεν το έχω δοκιμάσει στη συγκεκριμένη συσκευή. Ωστόσο είναι ποιοτική εταιρία και έχει δοκιμασμένα πολύ καλά προϊόντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, athanaso77 said:

Δεν το έχω δοκιμάσει στη συγκεκριμένη συσκευή. Ωστόσο είναι ποιοτική εταιρία και έχει δοκιμασμένα πολύ καλά προϊόντα.

Thanks, αλλά από ότι βλέπω και αυτή είναι εξαντλημενη από καιρό σαν την spigen 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
33 minutes ago, vadergr said:

Thanks, αλλά από ότι βλέπω και αυτή είναι εξαντλημενη από καιρό σαν την spigen 

Το είδα και εγώ. Νομίζω ότι θα χρειαστεί να αρκεστείς στα noname που είναι διαθέσιμα στο best price.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, athanaso77 said:

Το είδα και εγώ. Νομίζω ότι θα χρειαστεί να αρκεστείς στα noname που είναι διαθέσιμα στο best price.

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B07R48DRQT/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A1602LYAFOXFVQ&psc=1

Να τη τσιμπήσω? 

Δείχνει να έχει πολλές καλές κριτικές 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
16 minutes ago, vadergr said:

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B07R48DRQT/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A1602LYAFOXFVQ&psc=1

Να τη τσιμπήσω? 

Δείχνει να έχει πολλές καλές κριτικές 

Ναι μια χαρά φαίνεται, και δεδομένων των κριτικών… 😉

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αυτο με το καινουριο Update που χωριζει την οθονη στα δυο οταν μπαινεις στις ρυθμισεις γιατι το επανεφεραν; Καθολου βολικο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ενημέρωση ασφαλείας Νοεμβρίου, θηρίο, 1.2 GB!

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...