Jump to content

Samsung Galaxy Tab S6


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.

Γενικά αξίζει η αγορά του ταμπλετ;

Από πρόβληματα έχει κάποια που να είναι στάνταρ;

Όπως πχ λένε για το WiFi του s5e;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Γενικά αξίζει η αγορά του ταμπλετ;

Από πρόβληματα έχει κάποια που να είναι στάνταρ;

Όπως πχ λένε για το WiFi του s5e;

 

Έχω το 8/256 wifi ενάμισι χρόνο, σούπερ είναι. Μπαταριάρα, ταχύτητα, τα πάντα. Δεν με απασχολεί κανένα θέμα, όλα κομπλέ.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω το 8/256 wifi ενάμισι χρόνο, σούπερ είναι. Μπαταριάρα, ταχύτητα, τα πάντα. Δεν με απασχολεί κανένα θέμα, όλα κομπλέ.

 

Μόλις έφυγε παραγγελία το 8/256

Σε περιπου 10-15 μερες πιστεύω να το έχω

 

Παιδια καμια πρόταση για θηκη εχουμε;

Καποιο λινκ; ευχαριστώ

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφυγε παραγγελία το 8/256

Σε περιπου 10-15 μερες πιστεύω να το έχω

 

Παιδια καμια πρόταση για θηκη εχουμε;

Καποιο λινκ; ευχαριστώ

 

Έχω το γνήσιο cover, για μέσα στο σπίτι μια χαρά. Δεν προστατεύει περιμετρικά και αν το κυκλοφορούσα έξω θα έπαιρνα και κάποια αλλη

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

για αρχη παρηγγειλα αυτη https://www.skroutz.gr/s/21151295/Slim-Smart-Flip-Cover-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-Tab-S6-10-5.html

 

και τζαμακι παρηγγειλα 2 απο ebay

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφυγε παραγγελία το 8/256

Σε περιπου 10-15 μερες πιστεύω να το έχω

 

Παιδια καμια πρόταση για θηκη εχουμε;

Καποιο λινκ; ευχαριστώ

Εχω την παρακατω της INFILAND.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07T3JQH24/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s01?ie=UTF8&psc=1

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε με θέλει...

Με πήραν τηλέφωνο εχτές από το κατάστημα και μου είπε ότι δεν υπάρχει το ταμπλετ και πρέπει να ακυρώσω την παραγγελία :mad:

Ξενερωμα

Η θήκη πάντως μου ήρθε και για τα χρήματα της είναι πολύ καλή.

Εντωμεταξύ κοιτάω το Samsung tab s7 το απλό αλλά αυτό δεν έχει αμολεντ :(

Νομίζω είναι απαραίτητη σε τόσα χρήματα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξεκίνησε στη Γερμανία η διάθεση του One Ui 3.1 με android 11. Για να δούμε :happy:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα στο Ελληνικό μου S6 (LTE). Χρειαστηκε αρκετη ωρα για να συνελθει μετα το πρωτο reboot αλλα τα κατάφερε!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα στο Ελληνικό μου S6 (LTE). Χρειαστηκε αρκετη ωρα για να συνελθει μετα το πρωτο reboot αλλα τα κατάφερε!:lol:
Πρώτες (πρώιμες) εντυπώσεις;

 

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει κάτι που να μη δουλεύει. Απλά δεν έχει όλα τα νέα features που έχουν τα s21 η το S7 (πχ λείπει το google feed και το app continuity στον Internet browser), κατά τα άλλα όλα καλά!

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που δε μου αρεσει μεχρι στιγμης ειναι η αποκριση στο δαχτυλικο αποτυπωμα, ειδικα με τελειως κλειστη την οθονη. Και πολλες φορες δε πιανει με τιποτα..

 

Και ενα μικρο μειονεκτημα ειναι η μπαταρια του, αλλα βεβαια εχει 2k οθονη, οποτε μη τα θελουμε και ολα!

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που δε μου αρεσει μεχρι στιγμης ειναι η αποκριση στο δαχτυλικο αποτυπωμα, ειδικα με τελειως κλειστη την οθονη. Και πολλες φορες δε πιανει με τιποτα..

 

Και ενα μικρο μειονεκτημα ειναι η μπαταρια του, αλλα βεβαια εχει 2k οθονη, οποτε μη τα θελουμε και ολα!

Η μπαταρία και μένα μου φαίνεται λιγάκι αναξιόπιστη, σε σχέση με τις θεωρητικές επιδόσεις.Στο tab s4 έβγαζα αρκετά μεγαλύτερο sot

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που δε μου αρεσει μεχρι στιγμης ειναι η αποκριση στο δαχτυλικο αποτυπωμα, ειδικα με τελειως κλειστη την οθονη. Και πολλες φορες δε πιανει με τιποτα..

 

Και ενα μικρο μειονεκτημα ειναι η μπαταρια του, αλλα βεβαια εχει 2k οθονη, οποτε μη τα θελουμε και ολα!

 

Αυτά με την αναβάθμιση σε android 11 χάλασαν; :blink:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Αυτά με την αναβάθμιση σε android 11 χάλασαν; :blink:

 

Στο δικο μου πίανει πάντα - οπως πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου πίανει πάντα - οπως πρώτα.

 

Κατάλαβα. Και γω με το δακτυλικό δεν έχω κανένα θέμα, ούτε με τη μπαταρία, 9-10-11 ώρες οθόνης (ανάλογα τη χρήση) δε μου είναι λίγες, αλλά δεν έβαλα τη νέα έκδοση, γι' αυτό ανησύχησα. Θα περιμένω το ΟΤΑ.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μπω σε recovery mode.

Έχω κλειστό το tablet και πατάω ταυτόχρονα power off button και volume up...

Με τίποτα δεν μπαίνει στο revovery...

Έχει αλλάξει κάτι στη διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι κάτοχος κ μου κλείνει το μάτι :-) , μήπως πρέπει πρώτα να το κλείσεις με power button και down?

https://www.hardreset.info/devices/samsung/samsung-galaxy-tab-s6/

 

-------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι κάτοχος κ μου κλείνει το μάτι :-) , μήπως πρέπει πρώτα να το κλείσεις με power button και down?

https://www.hardreset.info/devices/samsung/samsung-galaxy-tab-s6/

 

-------

Tapa

 

Το δοκιμασα κι αυτο....αλλα μια απο τα ιδια...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μπω σε recovery mode.

Έχω κλειστό το tablet και πατάω ταυτόχρονα power off button και volume up...

Με τίποτα δεν μπαίνει στο revovery...

Έχει αλλάξει κάτι στη διαδικασία?

Αν έχεις κάνει αναβάθμιση android 11, πλέον θέλει να είναι συνδεμένο με pc ή να έχεις συνδεμένα τα ακουστικά στην θύρα type-c (γενικότέρα να είναι ενεργή η type-c), για να σου επιτρέψει να μπεις σε recovery. Όπως ακριβώς ισχύει και με τα κινητά της Sammy πλέον.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει αναβάθμιση android 11, πλέον θέλει να είναι συνδεμένο με pc ή να έχεις συνδεμένα τα ακουστικά στην θύρα type-c (γενικότέρα να είναι ενεργή η type-c), για να σου επιτρέψει να μπεις σε recovery. Όπως ακριβώς ισχύει και με τα κινητά της Sammy πλέον.

 

Το είχα υπόψη μου αυτό γιατί στο S20 που έχω βαζω τα ακουστικά.

Τελικά στο τάμπλετ δεν παίζει με τα ακουστικά και έπρεπε να το συνδέσω με τον υπολογιστή για να μπει στο recovery.

Ευχαριστώ για τη βοήθειά σας!

Link to comment
Share on other sites

Να κανω το Update ή να περιμενω λιγο καιρο μηπως δωσουν καποιο διορθωση; Διαβαζω οτι υπαρχουν διαφορα bugs.
Link to comment
Share on other sites

Η ελληνική έκδοση έχει βγει 4-5 μέρες αλλά ακόμα δεν υπάρχει OTA. Να κάνω την εγκατάσταση με smart switch;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά τη βοήθεια σας παρακαλώ.

 

Θέλω το ταμπλετ για να φτιάχνω σημειώσεις.

Το spen έχει λεπτομερή και καλή απόκριση;

Με one note η το πρόγραμμα της samsung η γραφή είναι άνετη, ομαλη;

Έχει κολληματα;

Για προστασία οθονης τι προτείνετε χωρίς να επηρεάζει το δαχτυλικο αλλά κυρίως τη γραφη;

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...