Jump to content

Samsung Galaxy Tab S6


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατεβασα την τελευταια εκδοση του samfirm, βαζω την γερμανια και μου βγαζει μονο την εκδοση του οκτωβριου, κανω κατι λαθος?
Ναι, δεν ξέρω πως ψάχνεις παλαιότερο Firmware μέσα από το tool. Μπορείς να πας όμως εδω w@w.updato.com και να βρεις το προηγούμενο. Το download speed είναι την υπομονής εκτός εάν αγοράσεις premium πακέτο.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν ξέρω πως ψάχνεις παλαιότερο Firmware μέσα από το tool. Μπορείς να πας όμως εδω w@w.updato.com και να βρεις το προηγούμενο. Το download speed είναι την υπομονής εκτός εάν αγοράσεις premium πακέτο.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

 

δεν πειραζει, το κατεβαζω τωρα και ας αργησει. αν σου ειναι ευκολο πες μου ποια κουμπια πατας για να μπεις σε download mode για να κατεβασεις απο το odin ?

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει, το κατεβαζω τωρα και ας αργησει. αν σου ειναι ευκολο πες μου ποια κουμπια πατας για να μπεις σε download mode για να κατεβασεις απο το odin ?
Το κλείνεις, και πατώντας το vol up και vol down ταυτόχρονα συνδέεις το USB και μετά πατάς vol up όταν είσαι στο menu για download mode!

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κλείνεις, και πατώντας το vol up και vol down ταυτόχρονα συνδέεις το USB και μετά πατάς vol up όταν είσαι στο menu για download mode!

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

 

σε ευχαριστω. πες μου κατι, κατεβασα το fimware απο εκει που μου ειπες, εχει ομως μεσα 4 αρχεια αντι για 5, λειπει το CP, δεν χρειαζεται?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω. πες μου κατι, κατεβασα το fimware απο εκει που μου ειπες, εχει ομως μεσα 4 αρχεια αντι για 5, λειπει το CP, δεν χρειαζεται?

 

Καλημερα, τα χρειαζεσαι ολα - AP, BL, CP και βαλε το HOME_CSC_OMC στο CSC! Μου κανει εντυπωση που δεν ειχε μεσα το CP στο zip?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, τα χρειαζεσαι ολα - AP, BL, CP και βαλε το HOME_CSC_OMC στο CSC! Μου κανει εντυπωση που δεν ειχε μεσα το CP στο zip?

 

και εμενα μου εκανε εντυπωση, παντα κατεβαζα απο το sammobile, αλλα τωρα υπαρχει λεει καποιο προβλημα και δεν με αφηνει να κατεβασω, θα το ξανακατεβασω αν και θελει μια ημερα περιπου να κατεβει.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου εκανε εντυπωση, παντα κατεβαζα απο το sammobile, αλλα τωρα υπαρχει λεει καποιο προβλημα και δεν με αφηνει να κατεβασω, θα το ξανακατεβασω αν και θελει μια ημερα περιπου να κατεβει.

 

edit : κατεβασα το fimware και απο το sammobile, αλλα και αυτο δεν ειχε μεσα το cp, οποτε καλυτερα να περιμενω την οτα αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

ελληνικο? εγω σε 6/128 wifi εχω ιουλιου, ελληνικο.

 

Ναι, ελληνικό.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό στο καλύτερο σου μοντέλο (8/256 4G) η τελευταία ενημέρωση να είναι 1 Μαΐου.

Edit: Σήμερα ήρθε update..ενημέρωση ασφαλείας 1η Σεπτεμβρίου

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

σημερα ηρθε η ενημερωση 01.09.2020 σε eur μοντελο wifi 6/128, 1544,05mb.

 

Και μένα ήρθε, έχει το one ui 2.5

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τραγικό στο καλύτερο σου μοντέλο (8/256 4G) η τελευταία ενημέρωση να είναι 1 Μαΐου.

Edit: Σήμερα ήρθε update..ενημέρωση ασφαλείας 1η Σεπτεμβρίου

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχες κάποια δυσλειτουργία εξ' αυτού του λόγου;

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Aνεξάρτητα από το αν η αναβάθμιση φέρνει ή όχι κάποιες νέες λειτουργίες, η αναβαθμίσεις ασφαλείας είναι σημαντικότερες.

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ αυτή τη διαχείριση, να δίνει δηλαδή μόνο όταν έχει κάτι ουσιαστικό, παρά να τρέχει και να μη φτάνει και να δίνει πατάτες. Βλέπω και στο S9+, ακόμη κι όταν είναι μόνο αναβάθμιση για security update, έρχεται το ένα, έχω μισή μπαταρία, έρχεται το άλλο τη φτιάχνει κάπως, το άλλο την ξαναχαλάει και το επόμενο την πάει επιτέλους στο αρχικό κ.ο.κ. Πάντως περίεργο το σκέτο wifi να είναι στην ενημέρωση Σεπτέμβρη (πλέον Οκτώβρη) και το 4g τόσους μήνες πίσω.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σκεφτομαι την αγορα του συγκεκριμενου ταμπλετ. Θελω να ρωτησω εαν μπορεις να το κανεις root ευκολα, και εαν προκειται να παρει android 11 και τι υποστηριξη δινει η Samsung στα tablets της με τα updates και για ποσα χρονια.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι την αγορα του συγκεκριμενου ταμπλετ. Θελω να ρωτησω εαν μπορεις να το κανεις root ευκολα, και εαν προκειται να παρει android 11 και τι υποστηριξη δινει η Samsung στα tablets της με τα updates και για ποσα χρονια.

 

να κανεις root για ποιο λογο? θα παρει και την 11 και την 12, εχει ανακοινωθει σε αυτα που θα παρουν την 3ετη υποστηριξη.

Link to comment
Share on other sites

να κανεις root για ποιο λογο? θα παρει και την 11 και την 12, εχει ανακοινωθει σε αυτα που θα παρουν την 3ετη υποστηριξη.
ΓΙατι ετσι εχω εδω και χρονια στα oneplus κινητα μου, για να κανω διαφορα tweaks, να βαζω custom roms, debloat και διαφορα αλλα. Το επιτρεπει η samsung ή οχι;
Link to comment
Share on other sites

ΓΙατι ετσι εχω εδω και χρονια στα oneplus κινητα μου, για να κανω διαφορα tweaks, να βαζω custom roms, debloat και διαφορα αλλα. Το επιτρεπει η samsung ή οχι;

 

το επιτρεπει, αλλα χανεις την εγγυηση. και εγω βαζω custom rom εφοσον ομως ληξει η εγγυηση, μηχανηματα ειναι, πολλα μπορουν να παθουν.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει ουσία να πάρει κάποιος το τάμπλετ τώρα. Ποια θεωρείτε είναι μι ακαλή τιμή αγοράς; Επίσης μπορεί κάποιος να μου πει πως πάει από μπαταρία; Ευχαριστώ πολύ
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει ουσία να πάρει κάποιος το τάμπλετ τώρα. Ποια θεωρείτε είναι μι ακαλή τιμή αγοράς; Επίσης μπορεί κάποιος να μου πει πως πάει από μπαταρία; Ευχαριστώ πολύ

 

Η συσκευή είναι σούπερ, δε του λείπει κάτι, εκτός αν ψάχνεις υψηλό ρυθμό ανανέωσης οθόνης. Η μπαταρία θηρίο. Είχα δει από προχθές το μήνυμά σου αλλά ήθελα να δω μετά από 13 μήνες που το έχω, αν έχει αλλάξει κάτι. Στο 16% είχα 9μισι ώρες οθόνης σε 3 μέρες μικτής χρήσης, netflix, browsing, παίξιμο και ελαφρύ και βαρύ (asphalt 9).

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι σούπερ, δε του λείπει κάτι, εκτός αν ψάχνεις υψηλό ρυθμό ανανέωσης οθόνης. Η μπαταρία θηρίο. Είχα δει από προχθές το μήνυμά σου αλλά ήθελα να δω μετά από 13 μήνες που το έχω, αν έχει αλλάξει κάτι. Στο 16% είχα 9μισι ώρες οθόνης σε 3 μέρες μικτής χρήσης, netflix, browsing, παίξιμο και ελαφρύ και βαρύ (asphalt 9).
Ευχαριστώ φίλε. Όχι δεν με ενδιαφέρει ο Ρυθμός ανανέωσης ιδιαίτερα. Θέλω ένα τάμπλετ για διάβασμα, σερφαρισμα, μιντια, διορθώμα pdf με το πενάκι και ιδανικά κούμπωμα πληκτρολογίου για γράψιμο. Απλά με ενδιαφέρει αρκετά η υποστήριξη και πολύ περισσότερο το θέμα μπαταρία.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα το εχω σε λιγες ημερες στα χερια μου. Για θηκη κατεληξα στην Infiland, αλλα δεν εχω ιδεα εαν πρεπει να βαλω και tempered glass. Εσεις τι εχετε κανει;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τη γνήσια keyboard αλλα πάντα βαζω tempered.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...