Jump to content

Samsung Galaxy Tab S6


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως πουλάει κάποιος τη θήκη με το keyboard; ευχαριστώ

 

Λάζαρος..

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έφαγε μια φλασια σήμερα. Γύρισα από τη δουλειά και το βρήκα στο 52%, ενώ το είχα βγαλει απ το φορτιστή πριν φύγω, φορτισμένο στο 100! Εννοείται, εννοείται όμως, ότι εκεί που δείχνει τις καταναλώσεις δεν υπήρχε τίποτα. Μηδέν, ούτε καν το σύστημα. Έτυχε ποτέ σε κανένα;

 

Και εμένα ακριβώς τα ίδια. Για να δούμε τι είναι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έφαγε μια φλασια σήμερα. Γύρισα από τη δουλειά και το βρήκα στο 52%, ενώ το είχα βγαλει απ το φορτιστή πριν φύγω, φορτισμένο στο 100! Εννοείται, εννοείται όμως, ότι εκεί που δείχνει τις καταναλώσεις δεν υπήρχε τίποτα. Μηδέν, ούτε καν το σύστημα. Έτυχε ποτέ σε κανένα;

 

Και εμένα ακριβώς τα ίδια. Για να δούμε τι είναι?

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ακριβώς τα ίδια. Για να δούμε τι είναι?

 

Πάντως δεν μου το έκανε ξανά :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε να έχουμε τη φωτεινότητα στο πάνω μέρος της κουρτίνας;

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε να έχουμε τη φωτεινότητα στο πάνω μέρος της κουρτίνας;

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η μόνη ρύθμιση που έχω υπόψη είναι αν θα είναι πάνω ή κάτω από τις ειδοποιήσεις. Στην πρώτη περίπτωση εμφανίζεται από το πρώτο σύρσιμο, αλλιώς πρέπει να αναπτυχθεί πλήρως ο πίνακας.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη ρύθμιση που έχω υπόψη είναι αν θα είναι πάνω ή κάτω από τις ειδοποιήσεις. Στην πρώτη περίπτωση εμφανίζεται από το πρώτο σύρσιμο, αλλιώς πρέπει να αναπτυχθεί πλήρως ο πίνακας.
Ευχαριστώ. Που είναι αυτή η ρύθμιση;

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Που είναι αυτή η ρύθμιση;

 

Λάζαρος.. Note 10+

 

Ανοίγεις τελείως τον πίνακα, πας 3 τελίτσες πάνω δεξιά και επιλέγεις "διάταξη πίνακα"

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εμένα ακόμη δεν ήρθε...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μετά από πολύ καιρό, μου έκανε ξανά εκείνη την αλλόκοτη κατανάλωση, που αναφέρθηκε κι από άλλους. Πήγε από το 100 στο 47% σε 8 ώρες, χωρίς να το αγγίξω και όντας σε flight mode. Κι ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι οι καταναλώσεις είναι κενές, δεν υπάρχει ούτε εφαρμογή ούτε σύστημα.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ενημέρωση Ιουλίου. Δεν έχει κάτι, μόνο ασφαλείας. Κάλλιο αργά... :Ρ

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχει παρατηρήσει κανενας μια ανομοιόμορφια στο μαύρο όταν το εχεις σε portrait mode και dark mode ? κατεβάζεις την μπάρα του μενού και διαλέγεις πχ update ,στην μέση και αριστερά φωτίζει πιο πολυ η οθόνη απ ότι στην δεξιά πλευρα, αυτό θα το παρατηρήσετε σχεδον σε απόλυτο σκοτάδι στο περιβάλλον. Οταν παντως βαλω να τρέξει ένα test screen δεν βλεπω να το κανει
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήσει κανενας μια ανομοιόμορφια στο μαύρο όταν το εχεις σε portrait mode και dark mode ? κατεβάζεις την μπάρα του μενού και διαλέγεις πχ update ,στην μέση και αριστερά φωτίζει πιο πολυ η οθόνη απ ότι στην δεξιά πλευρα, αυτό θα το παρατηρήσετε σχεδον σε απόλυτο σκοτάδι στο περιβάλλον. Οταν παντως βαλω να τρέξει ένα test screen δεν βλεπω να το κανει

 

Ναι το κάνει, αλλά σε ελάχιστα σενάρια. Εγώ το παρατηρώ όταν βλέπω βίντεο σε τέρμα σκοτάδι και έχει μια πάρα πάρα πολύ σκοτεινή σκηνή.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κάνει, αλλά σε ελάχιστα σενάρια. Εγώ το παρατηρώ όταν βλέπω βίντεο σε τέρμα σκοτάδι και έχει μια πάρα πάρα πολύ σκοτεινή σκηνή.
Αυτα δυστυχως ειναι κουσουρια των amoled.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Νομιζα μόνο οι lcd το κάνουν λόγο backlight οι amoled νομιζα κάνουν το απόλυτο μαύρο. Μαλλον ειναι θέμα software, ισως δεν κανει καλη διαχείριση στην αντίθεση σε καθε σεναριο
Link to comment
Share on other sites

Νομιζα μόνο οι lcd το κάνουν λόγο backlight οι amoled νομιζα κάνουν το απόλυτο μαύρο. Μαλλον ειναι θέμα software, ισως δεν κανει καλη διαχείριση στην αντίθεση σε καθε σεναριο
Στο note 8 οταν η οθονη δειχνει οχι μαυρο αλλα σκουρο σκουρο γκρι και ειναι σε τελειως σκοτεινο περιβαλλον, εχει ανομοιομορφια. Για την ακριβεια εχει σαν λωριδες που αλλου ειναι πιο σκουρο και αλλου πιο ανοιχτο. Οι lcd εχουν αλλο θεμα ( οχι ολες) με backlight bleed που φαινεται πιο φωτεινο στις ακρες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο note 8 οταν η οθονη δειχνει οχι μαυρο αλλα σκουρο σκουρο γκρι και ειναι σε τελειως σκοτεινο περιβαλλον, εχει ανομοιομορφια. Για την ακριβεια εχει σαν λωριδες που αλλου ειναι πιο σκουρο και αλλου πιο ανοιχτο. Οι lcd εχουν αλλο θεμα ( οχι ολες) με backlight bleed που φαινεται πιο φωτεινο στις ακρες.
Αυτό που αναφέρεις είναι screen uniformity. Και ναι μπορεί να φανεί σε γκρι λευκό μπλε πράσινο κόκκινο και άλλα, αλλά όχι στα μαύρα, τα μαύρα στις oled είναι μαύρα γιατί τα led σβήνουν.

 

Samsung galaxy S20 Ultra

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεις είναι screen uniformity. Και ναι μπορεί να φανεί σε γκρι λευκό μπλε πράσινο κόκκινο και άλλα, αλλά όχι στα μαύρα, τα μαύρα στις oled είναι μαύρα γιατί τα led σβήνουν.

 

Samsung galaxy S20 Ultra

Σωστος, οπως το λες ειναι. Μηπως τοτε η οθονη δεν δειχνει μαυρο αλλα σκουρο γκρι? Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σωστος, οπως το λες ειναι. Μηπως τοτε η οθονη δεν δειχνει μαυρο αλλα σκουρο γκρι?
Όχι Γιάννη αυτό αποκλείεται. Μάλλον η εικόνα που βλέπεις έχει φόντο γκρι και όχι μαύρο. Βάλε ένα βίντεο στο YouTube "black oled" και θα δεις μαύρα. Τα μενού της σαμσουνκ όπως και της Google στις εφαρμογές γράφουν dark mode κα είναι σκούρα γκρι κανένα δεν είναι μαύρο. Και φυσικά σε συνδιασμο με τη χαμηλή φωτεινότητα φαίνεται και η παραμικρή ανομοιομορφία του πάνελ.

 

Samsung galaxy S20 Ultra

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...