Jump to content

Samsung Galaxy Tab S6


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού είναι Android... Πώς να συνδεθεί στα Windiws;

 

Όπως συνδέονται τα Note 10+ και Note 9 τα οποία έχω και επίσης είναι Android.Ίσως δεν ξέρεις την συγκεκριμένη λειτουργία.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Το παρήγγειλα πριν 4 μέρες. Να σας πω το πρόβλημα μου γιατί θα σκάσω. Δίνω την παραγγελία την Τρίτη 7 Ιανουαρίου. Παίρνω τηλέφωνο και μετά από αναμονή 40 λεπτών και το πέρα δώθε μέχρι να με συνδέσουν με το κατάλληλο τμήμα, μιλάω με μια υπάλληλο και την ρωτάω ποτέ θα γίνει η αποστολή. Η κοπέλα μου λέει ότι η αποστολή θα γίνει Παρασκευή και θα παραλάβω μάλλον την επόμενη Πέμπτη!! Ρωτάω τον λόγο και μου απαντάει ότι οι θέσεις είναι καλυμμένες και δε μπορεί να γίνει αποστολή! Προσπαθώ να καταλάβω τί εννοεί και τη ρωτάω αν θα σταλθει με κούριερ ή μεταφορική. Η κοπέλα μου απαντάει ότι θα σταλθεί με κούριερ την Παρασκευή. Την ρωτάω ξανά για ποιο λόγο να σταλθεί τόσες μέρες μετά και μου απαντάει το ίδιο! Δεν άντεξα τότε και της λέω, συγγνώμη, με λεωφορείο θα έρθει και δεν υπάρχει θέση;; Μετά από 4 δευτερόλεπτα μου ξανά λέει ότι θα φύγει με κούριερ. Ζητάω κάποιον ανώτερο και μου λέει ότι θα μου πούνε τα ίδια, όταν της εξήγησα ότι θέλω να μπινελικώσω κάποιον και καλό θα είναι να μη τα ακούσει μια πωλήτρια η τι είναι με Σύνδεσε με το τμήμα παραπόνων. Εδώ τώρα ξεκινάει το ωραίο κομμάτι. Αφού μιλάω με την υπεύθυνη μου εξηγεί ότι δεν υπάρχει λόγος να φύγει σε 3 μέρες και η αποστολή θα γίνει αύριο (Τετάρτη). Όντως την Τετάρτη έρχεται μήνυμα και με ενημερώνει για την εξέλιξη και έχει ένα tracking number . Βάζω το tracking number την επόμενη μέρα (Πέμπτη) και βλέπω ότι το δέμα έχει πάει Φιλιατρά ! Εγώ είμαι Καστοριά και μας χωρίζουν περίπου 650 χιλιόμετρα! Επικοινωνώ με την Γενική και μου λένε ότι η αποστολή έγινε κανονικά στην περιοχή που ζήτησαν, στο site του Κωτσόβολου γράφει τη διεύθυνση σωστά, Τοιχιό Καστοριάς 52059 και σε επικοινωνία με τον Κωτσόβολοεπιμένουν ότι έγινε σωστά η αποστολή και μάλιστα ο ΤΚ ανήκει στα Φιλιατρά! Του εξηγώ ότι αν ψάξει στο Google Θα δει ότι το 52059 βγαίνει για Τοιχιό-Δήμος Βιτσίου και ότι τα Φιλιατρά έχουν τκ 24300! Ο τύπος συνεχίζει να επιμένει μέχρι που μου είπε ότι θα με ξανά καλέσουν μέσα στη μέρα για να με ενημερώσουν. Η γενική μου λέει ότι θα πρέπει να πάει ξανά Αθήνα και από εκεί να γίνει αποστολή στην Καστοριά και ότι θα παραλάβω τη Δευτέρα! Το tracking παραμένει ίδιο όπως με ενημέρωσαν αλλά το δέμα είναι από τις 16:32 στη Κυπαρισσία. Κανονικά το δέμα θα έπρεπε να έχει ξεκινήσει για Καστοριά και το Σάββατο να είναι εδώ. Τι να κάνω ρε παιδιά; Να ζητήσω κανένα εξτραδάκι από τον Κωτσόβολο; Να τα χώσω στη γενική που ενώ γράφει τκ 52059 το έστειλαν Φιλιατρά;; Θα με σκάσουν! Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

Παρολο που καταλαβαινω τον πονο σου, εισαι ελαφρως οφφ τοπικ. Εκτος κι αν η μεγαλη αλυσιδα ή ο κουριερ κανει τετοια καψωνια μονο στις παραγγελιες tab S6. :) :)

Καλη(τερη) χρονια οπως και να χει.

Link to comment
Share on other sites

Παρολο που καταλαβαινω τον πονο σου, εισαι ελαφρως οφφ τοπικ. Εκτος κι αν η μεγαλη αλυσιδα ή ο κουριερ κανει τετοια καψωνια μονο στις παραγγελιες tab S6. :) :)

Καλη(τερη) χρονια οπως και να χει.

 

Το ξέρω ότι είμαι off topic ! Αλλά δεν αντέχω με τον παραλογισμό! Ήθελα κάπου να τα πω !

 

Ερώτηση . Το Tab S6 έχει θέματα όπως το note 9 10 κτλ ;

 

Καλή χρονιά φίλε μου με υγεία τύχη και ευτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Δε το έθεσα σωστά. Τα θέματα themes που κατεβάζεις από το store και αλλάζουν την εμφάνιση της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Δε το έθεσα σωστά. Τα θέματα themes που κατεβάζεις από το store και αλλάζουν την εμφάνιση της συσκευής.

 

Αν κοιτάξεις παραπάνω το έχω θέσει αυτό το ερώτημα και εγώ. Δυστυχώς δεν υπάρχει το Samsung Themes και ρωτούσα μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται με αυτό γιατί έχω και το S10+ και έχω αγοράσει αρκετά θέματα. Δεν ξέρω αν υπάρχει σε app το Samsung Themes και αν μπορεί να γίνει εγκατάσταση... αλλιώς... περιμένουμε κατά την άνοιξη για αναβάθμιση με το One UI 2.0 μήπως και το προσθέσουν... :(

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3 και τώρα  Motorola Razr 40 Ultra   :respect:

Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο την εφαρμογη της Samsung Galaxy Store πατε στο οι εφαρμογες μου και εκει θα δειτε και τα θεματα;)
...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς!
Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο την εφαρμογη της Samsung Galaxy Store πατε στο οι εφαρμογες μου και εκει θα δειτε και τα θεματα;)
Για ξαναδες το... Δεν νομίζω ότι έχει θέματα εκεί...

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ σήμερα. Το 256gb 4G πήρα. Μέχρι στιγμής σε σύγκριση με το Tab S4 που είχα βλέπω τεράστια διαφορά στα ηχεία και στο βάρος. Το δακτυλικό δουλεύει άψογα και ολες οι εφαρμογές ανοίγουν ακαριαία. Σε σύγκριση με το S4 που δεν είχα παράπονο σε επιδόσεις, με το S6 βλέπω ότι όλα κυλάνε πιο ομαλά χωρίς κάποιο κόμπιασμα. Θα περιμένω και μερικες ημερες να δω τι παίζει από μπαταρία. Τώρα ψάχνω να βρω την επίσημη book cover σε κάπως καλύτερη τιμή γιατί τα 50 και τα 60 μου φαίνονται υπερβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Για ξαναδες το... Δεν νομίζω ότι έχει θέματα εκεί...

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

 

 

Αν δεν κανω λάθος ρώτησες για αγορασμένα θεματα.

Αλλιώς δες το σκρινακι μου.

 

Screenshot-20200111-173521-Galaxy-Store.jpg

 

Το Samsung Themes...τελείωσε...ψόφησε..

 

Παντως αν το θες σκεναρε αυτο. Ειναι μονο για το Android 10.0+

Unbenannt.jpg

Edited by Farkadonitis
...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λάθος ρώτησες για αγορασμένα θεματα.

Αλλιώς δες το σκρινακι μου.

 

Screenshot-20200111-173521-Galaxy-Store.jpg

 

Το Samsung Themes...τελείωσε...ψόφησε..

 

Παντως αν το θες σκεναρε αυτο. Ειναι μονο για το Android 10.0+

Unbenannt.jpg

Μα τό βλέπεις από κινητό, όχι το tablet (τουλάχιστον έτσι δείχνει το screenshot που έβαλες). Στο κινητό έχω και εγώ.

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι δεν υποστηρίζει θέματα το τάμπλετ αυτό. Μόνο γραμματοσειρές και πληκτρολόγια.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Μα τό βλέπεις από κινητό, όχι το tablet (τουλάχιστον έτσι δείχνει το screenshot που έβαλες). Στο κινητό έχω και εγώ.

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

 

 

Ωραια..Δεν το εχω πλέων στην κατοχή μου και δεν μπορω να πω με σιγουρια. Ομως ριξε μια ματια στις ρυθμισεις;)

Screenshot-20200114-112053-One-UI-Home.jpg Screenshot-20200114-111218-Settings.jpg

 

 

Screenshot-20200114-111300-Galaxy-Themes.jpg

 

 

Ισως να ειναι οπως στα σκρινακια

...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς!
Link to comment
Share on other sites

Ωραια..Δεν το εχω πλέων στην κατοχή μου και δεν μπορω να πω με σιγουρια. Ομως ριξε μια ματια στις ρυθμισεις;)

Screenshot-20200114-112053-One-UI-Home.jpg Screenshot-20200114-111218-Settings.jpg

 

 

Screenshot-20200114-111300-Galaxy-Themes.jpg

 

 

Ισως να ειναι οπως στα σκρινακια

Αυτό που δείχνεις είναι στα κινητά. Αυτό το ξέρουμε. Στο tablet δεν υπάρχει τέτοια επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Όπως το περίμενα...

Πριν λίγο με κάλεσαν από το Κοτσώβολο (μετά από τόσο καιρό παραγγελίας, SMS για καθυστέρηση του προϊόντος και αναμονής) για να μου πουν πως ακυρώνεται η παραγγελία της Samsung keyboard θήκης λόγο κατάργησής της.

Τυχαία την είχα δει πριν λίγο καιρό στα 150 ευρώ στο skroutz σε ελάχιστη τιμή και τώρα που κοίταξα την έχει μόνο ένα κατάστημα στα 166,50 ευρώ.

Δεν ξέρω καθόλου τι να κάνω, να την πάρω σε αυτήν την τιμή να τελειώνω μήπως και στο τέλος δεν θα την βρίσκω πουθενά ή να περιμένω μήπως την βρω αλλού φθηνότερα.

 

Υ.Γ. Απαράδεκτο να μην υπάρχει το Samsung Health και Θέματα γι αυτήν την (κορυφαία) συσκευή στο Galaxy Store ή μέσα στην ίδια την ταμπλέτα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως το περίμενα...

Πριν λίγο με κάλεσαν από το Κοτσώβολο (μετά από τόσο καιρό παραγγελίας, SMS για καθυστέρηση του προϊόντος και αναμονής) για να μου πουν πως ακυρώνεται η παραγγελία της Samsung keyboard θήκης λόγο κατάργησής της.

Τυχαία την είχα δει πριν λίγο καιρό στα 150 ευρώ στο skroutz σε ελάχιστη τιμή και τώρα που κοίταξα την έχει μόνο ένα κατάστημα στα 166,50 ευρώ.

Δεν ξέρω καθόλου τι να κάνω, να την πάρω σε αυτήν την τιμή να τελειώνω μήπως και στο τέλος δεν θα την βρίσκω πουθενά ή να περιμένω μήπως την βρω αλλού φθηνότερα.

 

Υ.Γ. Απαράδεκτο να μην υπάρχει το Samsung Health και Θέματα γι αυτήν την (κορυφαία) συσκευή στο Galaxy Store ή μέσα στην ίδια την ταμπλέτα.

Μηπως να δεις για κάπιο άλλο πληκτρολόγιο, όπως αυτό της microsoft που διπλώνει για λόγους φορητότητας? Προσωπική μου άποψη, είναι υπερβολικά τα 160€ για ένα πληκτρολόγιο. Δεν σου δίνει κάποιο επιπλέον χαρακτηριστικό. Αν είχε έστω μια - δυο usb c επάνω, θα μπορούσα να πω ότι δικαιολογεί την τιμή του γιατί έχει και κάτι το extra. Αλλά για πληκτρολόγιο με trackpad είναι πολλά.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο αλλά πες το και κόλλημα, θέλω την συγκεκριμένη.

Μάλλον θα περιμένω έστω και καιρό μήπως και την πετύχω πουθενά σε καμιά καλή τιμή και την τσιμπήσω.

Τουλάχιστον δεν την βιάζομαι κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κακά τα ψέματα το ταμπλετάκι με την original keyboard case πραγματικά απογειώνεται σε άκρως επαγγελματικό εργαλείο.

Έχεις τάμπλετ και λάπτοπ μαζί με την βοήθεια του DEX

Link to comment
Share on other sites

Λόγω χορήγησης από τη δουλειά μου ενός latitude το s6 πάει για πώληση. Μαζί με τις αυθεντικές keyboard και cover θήκες. Θα ανέβει σύντομα στις αγγελίες. Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρα αλλά το Samsung Health ούτε στο Samsung Store υπάρχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα τα δοκιμάσω.

Ευχαριστώ πολύ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υ.Γ.: Χρόνια Πολλά με Υγεία & Τύχη σε όλους.

 

Οποιοδήποτε πρόγραμμα έχεις στο κινητό μπορείς να το περάσεις στο tablet με το apk extractor.

Έτσι περασα κανονικά και το Samsung Health και το Galaxy Themes και ένα πρόγραμμα που βλέπω τηλεόραση με εξωτερική κάρτα (tivizen). To Health παίζει κανονικά απλά μόνο για να βλέπω τις μετρήσεις που έχω κάνει από το Note9. Δεν έχει το TAB S6 μετρητές παλμού και οξύμετρο. Το Galaxy themes ανοίγει αλλά δεν λειτουργεί...

Το θεματικό πάρκο δείχνει να παίζει κανονικά αν και δεν τον χρησιμοποιώ...

 

Πολύ χρήσιμο το nicelock που έστειλα από το Note 9 με πολύ χρήσιμα προγραμματάκια που έχει το Samsung good lock από το xda-developers...

Πλέον στο Note9 που πέρασα το Android 10 δεν λειτουργεί θα πρέπει να περιμένουμε ενημέρωση είναι μόνο για Android 9 (pie) ...

Edited by KostasNK
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχει πάρει κανείς το security patch του Ιανουαρίου γιατί τελειώνει ο μήνας και ακόμα τίποτα.

 

Χαλαρά :p Εδώ ακόμα έχουμε Νοεμβρίου στα κινητά (s9+).

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Στον Κωτσόβολο υπάρχει άμεσα διαθέσιμη η θήκη με το πληκτρολόγιο. Σήμερα παρέλαβα την δική μου. Ημερομηνία κατασκευής 8.01.2020. Είμαι περίεργος να δω αν πέφτει η πλάτη με τον καιρό ή αν είναι η βελτιωμένη που είπαν ότι θα βγάλουν.

 

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...