Jump to content

Redmi 7A


stefanospets
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από την αναβάθμιση και μετά εγώ πάντως έχω ένα σοβαρότατο θέμα.

Κάθε φορά που εγώ παίρνω κάποιον ακούω τη φωνή του σαν παράσιτο, ακατάληπτη. Όταν με παίρνουν τηλέφωνο, δεν έχω αυτό το θέμα.

Ακόμη και με factory reset δεν έγινε τίποτα.

Αν δεν καταφέρω να το λύσω, πάει για πέταμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας έκανα και εγώ την αναβάθμιση σε 2 redmi 7a και έχω το ίδιο πρόβλημα όταν κάνω κλήση ακούω μόνο παράσιτα ενώ όταν με καλούν ακούω κανονικά. Υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας έκανα και εγώ την αναβάθμιση σε 2 redmi 7a και έχω το ίδιο πρόβλημα όταν κάνω κλήση ακούω μόνο παράσιτα ενώ όταν με καλούν ακούω κανονικά. Υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα?

 

Η μόνη λύση που βρήκα στο Ίντερνετ και λειτούργησε, είναι ότι άλλαξα το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας στις επιλογές από LTE σε 3G. Έτσι σταμάτησαν τα παράσιτα. Αυτό βέβαια λύνει το θέμα των κλήσεων, αλλά έχασα τη δυνατότητα σύνδεσης σε 4G δίκτυα. Μπορεί να δουλέψει μόνο ή το ένα ή το άλλο. Νομίζω το θέμα είναι σοβαρό και πρέπει να το αναφέρουμε όλοι στη Xiaomi ώστε να το λύσει το συντομότερο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ή λύση σχετικά με το πρόβλημα με την ποιότητα κλήσης είναι αυτή:"Υπάρχει λύση!

Πας στο dialer και πατάς τον συνδυασμό *#*#86583#*#* ώστε να γράψει volte carrier check was disabled. Έπειτα πας Ρυθμίσεις->Κάρτες σιμ και κινητά δίκτυα->κλικάρεις τη σιμ του παρόχου και βάζεις την επιλογή "Χρήση VOLTE" στο off.

Έτοιμος!!!"

Το διάβασα στο fb καί πιθανόν οφείλεται στο volte.

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη λύση που βρήκα στο Ίντερνετ και λειτούργησε, είναι ότι άλλαξα το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας στις επιλογές από LTE σε 3G. Έτσι σταμάτησαν τα παράσιτα. Αυτό βέβαια λύνει το θέμα των κλήσεων, αλλά έχασα τη δυνατότητα σύνδεσης σε 4G δίκτυα. Μπορεί να δουλέψει μόνο ή το ένα ή το άλλο. Νομίζω το θέμα είναι σοβαρό και πρέπει να το αναφέρουμε όλοι στη Xiaomi ώστε να το λύσει το συντομότερο.

 

UPDATE: Τελικά το πρόβλημα «λύθηκε» με τη μέθοδο που περιγράφει ο bill27 διατηρώντας και το 4G δίκτυο με την απενεργοποίηση του VoLTE. Τουλάχιστον σε εμένα δούλεψε. Ελπίζω όμως να το διορθώσει σύντομα και επίσημα η Xiaomi.

Edited by dimaries
Link to comment
Share on other sites

Για πια εταιρεία μιλάμε ότι έχει πρόβλημα;;;

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

UPDATE: Τελικά το πρόβλημα «λύθηκε» με τη μέθοδο που περιγράφει ο bill27 διατηρώντας και το 4G δίκτυο με την απενεργοποίηση του VoLTE. Τουλάχιστον σε εμένα δούλεψε. Ελπίζω όμως να το διορθώσει σύντομα και επίσημα η Xiaomi.

 

Λογικα εχεις vodafone??Ισως να μην φταιει kai καθολου η xiaomi αλλα το volte της voda.Εγω παντως με Q δεν αντιμετωπισα κανενα σχετικο θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Λογικα εχεις vodafone??Ισως να μην φταιει kai καθολου η xiaomi αλλα το volte της voda.Εγω παντως με Q δεν αντιμετωπισα κανενα σχετικο θεμα...

 

Πολύ καλά μάντεψες φίλε μου... Η Vodafone πάντως κάνει τον κινέζο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Λοιπόν ή λύση σχετικά με το πρόβλημα με την ποιότητα κλήσης είναι αυτή:"Υπάρχει λύση!

Πας στο dialer και πατάς τον συνδυασμό *#*#86583#*#* ώστε να γράψει volte carrier check was disabled. Έπειτα πας Ρυθμίσεις->Κάρτες σιμ και κινητά δίκτυα->κλικάρεις τη σιμ του παρόχου και βάζεις την επιλογή "Χρήση VOLTE" στο off.

Έτοιμος!!!"

Το διάβασα στο fb καί πιθανόν οφείλεται στο volte.

 

Με έσωσες από την γκρίνια του πατέρα μου για τα παράσιτα χαχαχχαα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Χθες βγήκε καί MIUI 12 σε redmi 7A global καί τό πέρασα χειροκίνητα, μου φαίνεται πώς πάει αρκετά ποίο γρήγορα το τηλέφωνο Edited by bill27
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα η 12.

 

Πάει τέλεια

 

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι έχει ultra battery saver που φτάνει την αυτονομία σε αστρονομικά μεγέθη

 

Μια χαρά, εύχομαι να έρθει η 12 σύντομα και στο αδερφι του 7Α το redmi 7 που επίσης έχω :)

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μια ερώτηση το έχει μια φίλη μου και προσπάθησα να δούμε you tube σε σμαρτ τιβι.δεν βρήκα το εικονίδιο μέσα στο βίντεο.αυτο που το πατάς και παιζει απ ευθείας το βίντεο.δεν υποστηρίζει αυτή την λειτουργία;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση το έχει μια φίλη μου και προσπάθησα να δούμε you tube σε σμαρτ τιβι.δεν βρήκα το εικονίδιο μέσα στο βίντεο.αυτο που το πατάς και παιζει απ ευθείας το βίντεο.δεν υποστηρίζει αυτή την λειτουργία;
Την λειτουργία cast την υποστηρίζει πρέπει να σύρεις τα εικονίδια δεξιά και θα φανεί242ca77141b26bc5fd44748b4fb45a51.jpg

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επανέρχομαι.πηρα το κινητό στα χέρια μου και δεν έχει τέτοιο εικονίδιο πουθενά.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή αυτή αφορά μόνο αναπαραγωγή οθόνης. Για το chromecast, πατάς το κουμπάκι μέσα στην εφαρμογή. Αν δεν εμφανίζεται, δοκιμασε να ανοίξεις πρώτα την εφαρμογή στη τηλεόραση και να δοκιμάσεις ξανά.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

καλησπέρα, δε γνωρίζω αν έχει απαντηθεί .. αλλά μπορεί κάποιος να με ενημερώσει αν στην SD μπορώ εφόσον την κάνω φορματ με κάποιο τρόπο να περάσω εφαρμογές και να τις τρέχει από εκεί; 

Αν ναι..ποιες ειναι οι προυποθέσεις; 

Το κινητό ειναι στην τελευταία έκδοση, αγορασμένο από Ελλάδα. (αν βοηθάει κάπου)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 ώρες πριν, mariel19 said:

καλησπέρα, δε γνωρίζω αν έχει απαντηθεί .. αλλά μπορεί κάποιος να με ενημερώσει αν στην SD μπορώ εφόσον την κάνω φορματ με κάποιο τρόπο να περάσω εφαρμογές και να τις τρέχει από εκεί; 

Αν ναι..ποιες ειναι οι προυποθέσεις; 

Το κινητό ειναι στην τελευταία έκδοση, αγορασμένο από Ελλάδα. (αν βοηθάει κάπου)

Και να το κατάφερνες αυτό, μετά θα την πέταγες τη συσκευή γιατί θα σερνόταν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, thansof_7 said:

Κατά 99% αυτό δεν γίνεται... 

 

9 ώρες πριν, athanaso77 said:

Και να το κατάφερνες αυτό, μετά θα την πέταγες τη συσκευή γιατί θα σερνόταν.

 

πφφφ ... ευχαριστώ πολύ ... μου ραγίσατε την καρδιά 😪

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...