Jump to content

Ψησταριά ηλεκτρική


rio0013
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε να προτείνεται καμία ηλεκτρική ψησταριά να σκοτώνει;;για μπριζόλες παιδάκια κτλ;;να τα ψήνει σωστά..
Link to comment
Share on other sites

ψήνεις Παιδάκια ( γιατί αυτό γράφεις αν δεν βάλεις δυαλιτικά ) ή ψήνεις "Παϊδάκια"

Και θέλεις και ψησταριά να σκοτώνει ; Παιδάκια .

Ισόβια.

Link to comment
Share on other sites

ψήνεις Παιδάκια ( γιατί αυτό γράφεις αν δεν βάλεις δυαλιτικά ) ή ψήνεις "Παϊδάκια"

Και θέλεις και ψησταριά να σκοτώνει ; Παιδάκια .

Ισόβια.

 

Χαχα παϊδακια εννοούσα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας !

Γράψε στο google "ηλ. ψησταριά το θαυμα" και παράγγειλέ την... απλά τέλεια ψητά όπως στα κάρβουνα χωρίς όμως κάπνα και τέτοια...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας !

Γράψε στο google "ηλ. ψησταριά το θαυμα" και παράγγειλέ την... απλά τέλεια ψητά όπως στα κάρβουνα χωρίς όμως κάπνα και τέτοια...

Τις κριτικές στο Σκρουτζ τις διαβασες .....

Εδώ μιλάμε για επικίνδυνα πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο θεματακια.ειχα μια αερίου και εψηνα μπαλκόνι η οποία ήταν άριστη,αλλά όλα τα καλά τελειωνουν.απο ηλεκτρικές ποτέ δεν έμεινα ευχαριστημένος,αργούσαν παρά πολύ.

Έχει κάποιος να προτείνει καμία ή αυτά τα "ταψιά" για μάτι αν λένε κάτι;

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Σαν τα καρβουνα, ψηνουν μονο τα καρβουνα! Να φατε δηλαδη προβατινα στις υγραεριου ή στις ηλεκτρικες και θα μου πειτε οτι ειναι το ιδιο; Μη τα ισοπεδωνουμε ολα!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Σαν τα καρβουνα, ψηνουν μονο τα καρβουνα! Να φατε δηλαδη προβατινα στις υγραεριου ή στις ηλεκτρικες και θα μου πειτε οτι ειναι το ιδιο; Μη τα ισοπεδωνουμε ολα!

Ισοπεδωσε τα αλλα εφοσον δεν εχεις δοκιμασει δεν μπορεις να κρινεις.Εκαναν καταπληκτικο ψησιμο με το αεριο.

 

rio0013 δεν εχεις αναλογη εμπειρια εσυ ε?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ισοπεδωσε τα αλλα εφοσον δεν εχεις δοκιμασει δεν μπορεις να κρινεις.Εκαναν καταπληκτικο ψησιμο με το αεριο.

 

rio0013 δεν εχεις αναλογη εμπειρια εσυ ε?

 

Άσχετος είμαι...μόνο μπάρμπεκιου έχω στο χωριό..αλλά τώρα έχω μετακομίσει Αθήνα και θέλω κάτι βολικό

Link to comment
Share on other sites

Ισοπεδωσε τα αλλα εφοσον δεν εχεις δοκιμασει δεν μπορεις να κρινεις.Εκαναν καταπληκτικο ψησιμο με το αεριο.

 

rio0013 δεν εχεις αναλογη εμπειρια εσυ ε?

 

Συμφωνώ απολύτως. Με το αέριο έχεις πιο γρήγορη και πιο καθαρή δουλειά. Η νοστιμιά ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απλή ηλεκτρική που ψήνει μια χαρά. Αλλά έσταζαν τα λίπη πανω στην αντίσταση και μου την χάλασε. Την αντικατέστησα. Και βρήκα στο ίντερνετ μια αντικολλητική μεμβράνη που την βάζω πάνω και δεν κολλάει τίποτα. Ούτε ψάρι ούτε κρεας, λαχανικά. Τίποτα. Ψαχτε την.

Κάτι τέτοιο.

https://www.bestprice.gr/cat/2315/diafora-eidh-kouzinas.html?q=barbecue+grill+mat

Όσα έρθουν κι όσα πάνε...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Λόγω επαγγέλματος η ΜΟΝΗ ψηστιερα που ψήνει νόστιμα και οικονομικά είναι οι παλιες αλουμινίου η ανοξείδωτες που σκεπάζουν ναι αυτές της γιαγιάς

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειδα μια ωραια ψησταρια χθες που την εδινε δωρο ο Αρναουτογλου στην εκπομπη του σε διαγωνισμο.Ηταν σαν τζακι-εστια.Στην μεση ειχε μια κοιλη επιφανεια οπου εμπαιναν ξυλα για να αναψεις φωτια και ειχε γυρω γυρω πλακα που πυρακτωνοταν και εβαζες πανω λιγο λαδι και οτι ηθελες να ψησεις.Ετσι ψηνει ομοιομορφα και δεν κινδυνευει να καει το κρεας.Βεβαια αν θες να την αγορασεις ειναι λιγο τσουχτερη η τιμη.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Προτίμησε αερίου και όχι ηλεκτρική.

Πολύ καλύτερο ψήσιμο.

 

+1 , και εγω έχω μια Broil King αεριου και είναι παρα πολυ καλή.

Το μονο σπαστικο το καθάρισμα της!

Link to comment
Share on other sites

Tristar BP-2965

 

πολυ καλη

 

όντως αν και τη πήρα μόνο για τη φθηνή της τιμή και γιατί είχε εξαιρετικά σχόλια στο skroutz είναι όντως εκπληκτική, ψάρια κρέατα όλα τέλεια πολύ κοντά στο κάρβουνο η γεύση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...