Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://t.me/aospa_a3

Μέσο telegram θα βρεις ότι θες.

 

Αλλά να ξέρεις τόσο καλό rendering δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις σε άλλη ρομ.9bc486f492841c85733a67419ac72033.jpg97556f016b5eab9521743601392c807b.jpg

Ευχαριστώ Χίος έχει κάποιο θέμα γενικά η Ρομ δε δουλεύει κάτι η οτιδήποτε ?η όλα τέλεια ?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εντοπίσει κάτι που να μην δουλεύει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τελευταια εχω μεγαλο θεμα με το wi-fι σερνεται στην κυριολεξία και αποσυνδεεται απο τα δίκτια ολη την ωρα....Κατι παιζει με το μπλουτουθ νομιζω γιατι οταν το κλεινω βλεπω μεγαλη διαφορα.Υπαρχει κατι που μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το Bluetooth και το WiFi το είχα στην μαμά ρομ σε aospa δεν υπάρχει. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι αλλαγή ρομ τίποτα άλλο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το Bluetooth και το wifi (όπως και το dect και κάποια συστήματα καμερών, τηλεκοντρόλ, κλπ) χρησιμοποιούν τις ίδιες συχνότητες. Σε ένα περιβάλλον που εκπέμπουν όλα δε μπορούν να δουλέψουν σωστά γιατί πέφτει το ένα πάνω στο άλλο. Δεν είναι σίγουρο ότι το πρόβλημα είναι στο κινητό για να φτιάξει με την αλλαγή rom, μπορεί να ταλαιπωρηθείς χωρίς λόγο.

 

Λογικά το πρόβλημα θα το έχεις σε ένα χώρο και όχι παντού. Μπορείς να αλλάξεις κανάλι στο router σου για αρχή ή ακόμα καλύτερα να χρησιμοποιήσεις wifi στα 5ghz αντί για 2.4 αν έχεις αυτή τη δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τελευταια εχω μεγαλο θεμα με το wi-fι σερνεται στην κυριολεξία και αποσυνδεεται απο τα δίκτια ολη την ωρα....Κατι παιζει με το μπλουτουθ νομιζω γιατι οταν το κλεινω βλεπω μεγαλη διαφορα.Υπαρχει κατι που μπορω να κανω?

 

Ιδιο θέμα ειχα στο Mi A2 Lite, Mi A2, Note 5.

Θέμα ROM δεν πρέπει να είναι, πιθανότατα κάτι παίζει με την σειρά 6ΧΧ και τις ασύρματες συνδέσεις.

με 5GHz WIFI δεν είχε πρόβλημα το ΒΤ.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε july update ?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι , για global, 44Mb, security patch. Ασφαλές για εγκατάσταση, το πέρασα ήδη.

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Ναι , για global, 44Mb, security patch. Ασφαλές για εγκατάσταση, το πέρασα ήδη.
Καμία διαφορά έχει ή απλό σεκιούριτι είναι ?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμία διαφορά έχει ή απλό σεκιούριτι είναι ?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Security μόνο δείχνει. Δεν έχω δει κάτι να έχει αλλάξει μέχρι τώρα. Θα δείξει μέσα στις επόμενες ημέρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Security μόνο δείχνει. Δεν έχω δει κάτι να έχει αλλάξει μέχρι τώρα. Θα δείξει μέσα στις επόμενες ημέρες.

 

Έβαλα τον φορτιστή και μου δείχνει γρήγορη φόρτιση και επίσης το δείχνει και στην μπαταρία (ρυθμίσεις συστήματος).

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η μπαταρία δείχνει πολύ καλά στοιχεία. Θα περιμένω τις επόμενες μέρες για σιγουριά αλλά με τα πάντα ανοικτά και την συνηθισμένη μου χρήση έχω +10% τουλάχιστον από το update και μετά.

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η μπαταρία δείχνει πολύ καλά στοιχεία. Θα περιμένω τις επόμενες μέρες για σιγουριά αλλά με τα πάντα ανοικτά και την συνηθισμένη μου χρήση έχω +10% τουλάχιστον από το update και μετά.
Μήπως άλλαξες κάτι στη χρήση του κινητού σου ?γτ παραειναι τεράστια η διαφορά που λες

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απολύτως τίποτα. Έχω καθημερινά πολύ χρόνο ομιλίας, όπως έγραψα, έχω τα πάντα ανοικτά και δεν έχω αλλάξει κάποια από τις εφαρμογές μου. Και σε εμένα φάνηκε πολύ αλλά είναι 2 ημέρες συνεχομενες με 2,5 ώρες sot και υπόλοιπο μπαταρίας 60 με 70% όταν γυρνάω σπίτι. Όπως επίσης έγραψα είναι κάτι που θα δείξει στις επόμενες ημέρες.

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Απολύτως τίποτα. Έχω καθημερινά πολύ χρόνο ομιλίας, όπως έγραψα, έχω τα πάντα ανοικτά και δεν έχω αλλάξει κάποια από τις εφαρμογές μου. Και σε εμένα φάνηκε πολύ αλλά είναι 2 ημέρες συνεχομενες με 2,5 ώρες sot και υπόλοιπο μπαταρίας 60 με 70% όταν γυρνάω σπίτι. Όπως επίσης έγραψα είναι κάτι που θα δείξει στις επόμενες ημέρες.
Ωραία

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μέρα για να πάρουμε το update σήμερα και δε βλέπω κάτι

 

Σιγά και τι θα της κάνουν ? Δεν θα την ξαναβάλουν στο Android one project ?

:lol::lol::lol:

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Σιγά και τι θα της κάνουν ? Δεν θα την ξαναβάλουν στο Android one project ?

:lol::lol::lol:

 

Που η ίδια "ήδη" έχει εγκαταλείψει; :lol: :rotfl:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εντέλει είδες διαφορά σε κάτι ?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε βλέπω κάτι προς το παρόν. Θα το φορτίσω φουλ να δω μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Απολύτως τίποτα. Έχω καθημερινά πολύ χρόνο ομιλίας, όπως έγραψα, έχω τα πάντα ανοικτά και δεν έχω αλλάξει κάποια από τις εφαρμογές μου. Και σε εμένα φάνηκε πολύ αλλά είναι 2 ημέρες συνεχομενες με 2,5 ώρες sot και υπόλοιπο μπαταρίας 60 με 70% όταν γυρνάω σπίτι. Όπως επίσης έγραψα είναι κάτι που θα δείξει στις επόμενες ημέρες.
Εσένα πώς πάει φιλε η μπαταρία ?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσένα πώς πάει φιλε η μπαταρία ?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτές τις ημέρες (εννοώ με τη ζέστη) έχω περίπου 5 ώρες οθόνης με 15% υπόλοιπο. Το τηλέφωνο είναι όλη την ημέρα ζεστό (φυσιολογικό μιας και δουλεύω εξω) αλλά πιστεύω ότι αν πέσει η θερμοκρασία μπορεί να επιβεβαιώσει τις πρώτες εντυπώσεις. Μη ξεχνάμε ότι είναι 2 ετών μπαταρία. Αυτό επιβεβαιώνεται το πρωί όταν αφαιρεθεί η φόρτιση πέφτει μέχρι τα 96% γρήγορα ενώ στη συνέχεια είναι φυσιολογική η αποφόρτιση.

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...