Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ηχογράφηση κλήσεων με το cube acr λειτουργεί στην 11?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.catalinagroup.callrecorder

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα. Μετά την αναβάθμιση σε 11 δεν μπορώ να βρω πως κάνω screenshot. Πριν πατούσα παρατεταμένα το power button και μου εμφάνιζε την επιλογή. Τώρα όχι. Ξέρετε πώς μπορώ να το κάνω; Ευχαριστώ.

 

Γιατί δεν το βάζεις εκεί που κατεβάζουμε την κουρτίνα; Εγώ εκεί το έβαλα, το μόνο κακό είναι ότι σε ρωτάει κάθε φορά που το πατάς αν θέλεις να κάνεις καταγραφή της οθόνης και κάτι τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπάρχει στην κουρτίνα για να την βάλει;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπάρχει στην κουρτίνα για να την βάλει;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εκεί το πήγαν. Γι'αυτό το λέω. Εγώ το έβαλα.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν υπάρχει, μήπως δεν έχεις eu rom και έχεις global;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν υπάρχει, μήπως δεν έχεις eu rom και έχεις global;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι global έχω. Γιατί αλλάζει από EU σε global; Αν είναι έτσι τότε συγνώμη δεν το ήξερα.

Link to comment
Share on other sites

Και με tasker λένε μπορείς να το βάλεις κανονικά στο power button το screenshot αλλά εγώ δεν το κατάφερα.

Έβγαλε ένα error και αυτόματα με πήγε σε φόρμα να στείλω μέηλ, με προσυμπληρωμένα τα στοιχεία του λάθους, στον δημιουργό ο οποίος απάντησε μέσα σε ένα τέταρτο και ζητάει κι άλλα στοιχεία.

Υπέροχο customer support αλλά τι να το κάνω που δεν δουλεύει η εφαρμογή σε αυτό που θέλω να κάνω;

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια η κατασταση οσο παει και χειροτερευει.

Στα EU εδωσε android 11 με security δεκεμβριου και ενω τωρα εχουμε φεβρουαριο ακομα δεν εδωσε ουτε security ιανουριου.

Για μενα παντως η xiaomi εχει τελειωσει εδω και πολυ καιρο και δεν προκειται να ξανακουμπησω συσκευες της.

Ειναι ανιθηκη εταιρια απολυτα ξεφτιλα για το μεγεθος της.

Link to comment
Share on other sites

Μα πάντα έτσι έκανε πρώτα δίνει στις global συσκευές update και μετά σε μας, οι global τρέχουν Ιανουαρίου, αυτές τις μέρες έρχεται και εδώ, εδώ συσκευές πολλαπλάσιας αξίας είναι πίσω από μας και εμείς με κινητό 160€ είμαστε update και έχουμε και παράπονο;

Το κακό που έκανε η xiaomi είναι που άφησε το android one.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Συμβιβασμός είναι η xiaomi φίλε μου, καλές συσκευές σε συμφέρουσες τιμές, με τα όποια θεματάκια σε software και υποστήριξη. Προσωπικά συμβιβάζομαι, νομίζω ότι έχουμε καλή συσκευή για τα χρήματα που δώσαμε. Ίσως το επόμενο κινητό μου να μην είναι xiaomi, αλλά θα είναι για την αλλαγή και όχι γιατί ελπίζω ότι θα βρω την "τίμια" εταιρεία με τα φθηνά αλλά καλά κινητά και την καλή υποστήριξη. Αν κάνεις μια βόλτα σε άλλα νήματα με κινητά παρόμοιου μπάτζετ, νομίζω πως σε 8 στα 10 θα διαβάσεις παράπονα, μάλλον δεν είναι η κακή εξαίρεση η xiaomi. Ίσως να μας ταλαιπωρεί λίγο παραπάνω, αλλά περίπου στα ίδια πλαίσια με τις άλλες εταιρείες κινείται..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δεν κάνω λάθος oneplus 8 pro που το πληρώνεις χρυσάφι έχει Νοεμβρίου patch, εδώ μας χάρισαν τον γάιδαρο και τον κοιτάμε στα δόντια, κάποιοι νομίζουν ότι αν πάνε αλλού είναι καλύτερα, όλες έχουν τα θέματα τους. Για αυτά που πλήρωσα είμαι υπέρ ευχαριστημένος.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδια .η xiaomi ειναι φοβερη η πρωτη εταιρια και οτι και αν κανει ακομα και την συνφωνια να σπασει του androidone ειναι φθηνη και τα ξεχναμε ολα.

Μαλλον εγω ακομα δεν κολλησα το μικροβιο του καταναλωτη και ζηταω συγνωμη θα κοιταξω να το κολησω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δεν κάνω λάθος oneplus 8 pro που το πληρώνεις χρυσάφι έχει Νοεμβρίου patch, εδώ μας χάρισαν τον γάιδαρο και τον κοιτάμε στα δόντια, κάποιοι νομίζουν ότι αν πάνε αλλού είναι καλύτερα, όλες έχουν τα θέματα τους. Για αυτά που πλήρωσα είμαι υπέρ ευχαριστημένος.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ας πούμε ότι έχει..η oneplus δεν συγκρίνεται ούτε με το mi 10..δεν έχει androiod one..πόσο καιρό κυκλοφορεί η 11;εσύ που έχεις android one ποτέ την πήρες;;πόσα προβλήματα έχεις ,να μην αναφέρω ότι πολύ κάτοχοι δεν έχουν το συγκεκριμένο τηλεφωνο τους με όλα τα δεδομένα τους,φωτό κτλ γιατί έγινε τούβλο..με το android 10 πόσες φορές έδωσε και και πήρε πίσω την αναβάθμιση γιατί σταμάτησαν να δουλεύουν πόσα τηλέφωνα;;πιστεύεις ότι ένα φθηνό cubot θα είχε αυτά τα προβλήματα;;αλλά ναι θα είχες patch Οκτωβρίου...σε κάθε αναβάθμιση σε αυτήν την εταιρία δεν ξέρεις τι θα χαλάσει και τι θα φτιάξει,αλλά είναι αποδεκτό γιατί το πήρες φθηνά,στο συγκεκριμένο τηλεφωνο και patch που έρχεται σκέφτεσαι αν θα το κάνεις.εντομεταξυ είναι πολύ πιο εύκολο να γίνει σωστά γιατί περνάει έτοιμοι την τον και προσθέτει τους drivers,ενώ στο miui έχει να βελτιώσει πόσα πράγματα και να προσθέσει και κάτι.

 

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να συνηθίσω το νέο τρόπο πλοήγησης χωρίς τα κουμπιά κάτω τώρα που δουλεύει με όλα τα launcher στην 11 αλλά παρόλο που του έδωσα δύο βδομάδες δε με βόλεψε.

 

Πιο αργό από το "κουμπί" να επιστρέψεις, σε browsing μερικές φορές έκανα άλλο από αυτό που ήθελα (πχ ήθελα να κάνω scroll πήγαινε λίγο πλάγια το δάχτυλο και νόμιζε ότι πάτησα πίσω), η εναλλαγή των εφαρμογών είναι πιο αργή αφού πρέπει να κρατήσεις πατημένο και αν το αφήσεις πιο γρήγορα ξανά από την αρχή, η ένδειξη περιστροφής οθόνης εμφανίζεται σε σημείο που μπορεί να είχες σκοπό να πατήσεις και όλα αυτά για μισό πόντο οθόνη στο κάτω μέρος που δεν παίζει και πολύ ρόλο για μένα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πριν λίγο μου έπεσε το κινητό και έσπασε η οθόνη...αποτέλεσμα η μισή να δείχνει μαύρη και η άλλη μισή να τρεμοπαίζει...

Γνωρίζετε αν αξίζει να κοιτάξω για αλλαγή οθόνης ή πάμε για άλλα?

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να πας σε άλλη συσκευή, είναι λίγο ακριβή ο οθόνη, κρατά το μπορεί να βρεις κάποια στιγμή συσκευή με άλλο πρόβλημα και να το φτιάξεις.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκαιο, από αναζήτηση που έκανα πάει πάνω από το 100αρι η οθόνη...το irepair που είναι δίπλα μου ζητάει 175:cry:

 

Τι να πω, το είχα βολευτεί αφάνταστα το κινητάκι... και ότι είχε πάρει και την αναβάθμιση...γκαντεμιά

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να συνηθίσω το νέο τρόπο πλοήγησης χωρίς τα κουμπιά κάτω τώρα που δουλεύει με όλα τα launcher στην 11 αλλά παρόλο που του έδωσα δύο βδομάδες δε με βόλεψε.

 

Πιο αργό από το "κουμπί" να επιστρέψεις, σε browsing μερικές φορές έκανα άλλο από αυτό που ήθελα (πχ ήθελα να κάνω scroll πήγαινε λίγο πλάγια το δάχτυλο και νόμιζε ότι πάτησα πίσω), η εναλλαγή των εφαρμογών είναι πιο αργή αφού πρέπει να κρατήσεις πατημένο και αν το αφήσεις πιο γρήγορα ξανά από την αρχή, η ένδειξη περιστροφής οθόνης εμφανίζεται σε σημείο που μπορεί να είχες σκοπό να πατήσεις και όλα αυτά για μισό πόντο οθόνη στο κάτω μέρος που δεν παίζει και πολύ ρόλο για μένα...

Συμφωνώ απόλυτα , σορυ αλλά η μπαρουφα/gestures που μας πασαρε πρώτη η apple και αντέγραψαν και οι υπόλοιποι είναι πολύπλοκη και πιο αργή από τα τρία κουμπάκια στο κάτω μέρος και ας "κερδίζω" λίγη οθονη.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί ήρθε update 300+ mb σε EU

ήρθε και το screen recording

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα Την κάνω εγκατάσταση τώρα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος στο 11 να δοκιμάσει αν δουλεύει η ηχογράφηση κλήσης με αυτό? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.catalinagroup.callrecorder
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Μου ήρθαν και εμένα οι αναβαθμίσεις και τις έκανα αλλά στην δεύτερη τουλάχιστον περίμενα να έχουν διορθώσει το θέμα με το λαμπάκι ειδοποιήσεων, κρίμα......

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

δουλεύει κανονικά το Cube ACR

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...