Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://t.me/aospa_a3/25169

Αυτήν την ρομ λέω.

Προσοχή αν είστε σε Α11 ούτε σε miui μπορείς να πας θα πέσεις σε Hard Brick

 

Σε ευχαριστώ για την rom...κατεβάζω

 

Για το miui το σκέφτηκα μετά...θεωρείται downgrade...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να πας σε miui δεν υπάρχει ακόμα TWRP για A11 αν το δοκιμάσεις θα πέσεις σε brick

 

Καλύτερα φλασαρε με adb και επέλεξε flash all μην κλειδώσεις ακόμα.δεν είμαι σίγουρος αν χαθούν τα δεδομένα σου.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω fastboot και φλασάρω με miflash έτσι δεν είναι? χρειάζεται να προσέξω κάτι άλλο?

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Η με mi flash ή με adb οποίο σε βολεύει

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η με mi flash ή με adb οποίο σε βολεύει

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ολα οκ...επανήλθε η συσκευή. Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα σου τα έχασες;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα σου τα έχασες;

Ναι γιατί επέλεξα clean all από το miflash. Δεν ήθελα να μείνει κάτι και να δημιουργηθεί κανα conflict.

Μικρό το κακό...δεν είναι κύρια συσκευή...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω πως προέκυψε η λίστα με υποτιθέμενα προβλήματα της προηγούμενης σελίδας, αλλά εγώ έχω άλλη εφαρμογή για φωτογραφίες που ανοίγει μια χαρά με διπλό κλικ του power (άρα είναι default) και οι φουσκάλες δουλεύουν, άλλο που δε το χρησιμοποιώ. Τα υπόλοιπα δεν με απασχολούν οπότε δε μπαίνω καν στον κόπο να δω αν ισχύουν.
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω πως προέκυψε η λίστα με υποτιθέμενα προβλήματα της προηγούμενης σελίδας, αλλά εγώ έχω άλλη εφαρμογή για φωτογραφίες που ανοίγει μια χαρά με διπλό κλικ του power (άρα είναι default) και οι φουσκάλες δουλεύουν, άλλο που δε το χρησιμοποιώ. Τα υπόλοιπα δεν με απασχολούν οπότε δε μπαίνω καν στον κόπο να δω αν ισχύουν.
ακριβώς.. ξέρεις εάν γίνεται να σταματήσει να δονείται όταν με διπλο κλικ του power ανοίγει η εφαρμογή της κάμερας;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δε δονείται! Από όσο θυμάμαι έχω κλειστά τα haptic feedback (ήχος ή δόνηση σε πάτημα πληκτρολογίου, επιλογών, κλπ), μάλλον αυτό είναι.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δε δονείται! Από όσο θυμάμαι έχω κλειστά τα haptic feedback (ήχος ή δόνηση σε πάτημα πληκτρολογίου, επιλογών, κλπ), μάλλον αυτό είναι.
και εγώ έχω απενεργοποιησει τις δονήσεις αλλά εκεί πάλι δονείται. και από ότι θυμάμαι το ίδιο έκανε και με Android 10!τι ρομ έχεις; EU η global ;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι εξακολουθώ να έχω πρόβλημα όταν είμαι σε εξοικονόμηση μπαταρίας, πράγμα το οποίο το ενεργοποιω συχνά , μου κόβει το ίντερνετ σε πολλές εφαρμογές ? Υπάρχει κάποια ρύθμιση που να το επηρεάζει αυτό ?

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος :worry: ?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι εξακολουθώ να έχω πρόβλημα όταν είμαι σε εξοικονόμηση μπαταρίας, πράγμα το οποίο το ενεργοποιω συχνά , μου κόβει το ίντερνετ σε πολλές εφαρμογές ? Υπάρχει κάποια ρύθμιση που να το επηρεάζει αυτό ?

 

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος :worry: ?

ε ναι νομίζω αυτή είναι η λογική της "εξοικονομησης" σου κόβει πράγματα για να γλιτώσει μπαταρία...

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ε ναι νομίζω αυτή είναι η λογική της "εξοικονομησης" σου κόβει πράγματα για να γλιτώσει μπαταρία...

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Στο 9 και 10 δεν έκοβε καν τις ειδοποιήσεις από τις εφαρμογές . Τώρα ξαφνικά βάλθηκε να εξοικονομήσει ενέργεια από μια εφαρμογή που την έχω προσκήνιο και τη δουλεύω ?

Δεν νομίζω να είναι αυτός ο τρόπος που υποτίθεται πως πρέπει να δουλεύει η εξοικονόμηση .

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Στο 9 και 10 δεν έκοβε καν τις ειδοποιήσεις από τις εφαρμογές . Τώρα ξαφνικά βάλθηκε να εξοικονομήσει ενέργεια από μια εφαρμογή που την έχω προσκήνιο και τη δουλεύω ?

Δεν νομίζω να είναι αυτός ο τρόπος που υποτίθεται πως πρέπει να δουλεύει η εξοικονόμηση .

 

Ευτυχώς που δεν έκανα αναβάθμιση.

Για δοκίμασε να εξαιρέσεις τις εφαρμογές αυτές από τον περιορισμό στο παρασκήνιο

Link to comment
Share on other sites

"Skiathos88

Δημοσιεύθηκε: Σήμερα, 10:31

mia3

δεν ξερω το λογο που δεν μπορω να απαντησω στο forum αλλα η λυση ειναι να κατεβασεις την νεοτερη εκδοση της xcam απο το port τις gcam https://www.celsoazevedo.c...era/dev-xtrme/

και περνα το xml που εδιναν πριν το παλιο που ειχες στην xcam11 ετσι εκανα και ειναι κομπλε αν μπορεις γραψε το στο forum ως απαντηση στα παιδια να εχουν την λυση και καλημερα"

 

Δουλεψε μια χαρα, σε ευχαριστω φιλε μου.παιρνει κ της ρυθμισεις κ ολα!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 11 χθες. Πρόβλημα στο μεσεντζερ δεν ακούγονται τα ηχητικά που στέλνω. Ούτε ο ήχος από τα βίντεο. Συν ότι όταν είμαι σε άλλη εφαρμογή και μου έρχονται μηνύματα δεν ανοίγει το μεσεντζερ πάνω στην άλλη εφαρμογή αλλά ανοίγει ξεχωριστά μόνο του.. έτυχε σε άλλον; Κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου ήρθε και εμένα σήμερα το push notification για το android 11 update, απλά αγχώνομαι λίγο μη γίνει καμιά στραβή και μπλέξω με το update. Το κινητό το έχω σε stock κατάσταση (android 10, χωρίς να έχει γίνει root ποτέ). Πιστεύετε θα πάει καλά το update?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου ήρθε και εμένα σήμερα το push notification για το android 11 update, απλά αγχώνομαι λίγο μη γίνει καμιά στραβή και μπλέξω με το update. Το κινητό το έχω σε stock κατάσταση (android 10, χωρίς να έχει γίνει root ποτέ). Πιστεύετε θα πάει καλά το update?

 

Ρίξε μια ματιά στα προηγούμενα μηνύματα. Λες να πάει καλά; Μείνε με την 10 γιατί υπάρχουν πολλές πιθανότητες να στραβωσει κάτι είτε με εφαρμογές είτε με λειτουργίες του κινητού. Γνώμη μου πάντα.

Edited by dentaltech_13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου ήρθε και εμένα σήμερα το push notification για το android 11 update, απλά αγχώνομαι λίγο μη γίνει καμιά στραβή και μπλέξω με το update. Το κινητό το έχω σε stock κατάσταση (android 10, χωρίς να έχει γίνει root ποτέ). Πιστεύετε θα πάει καλά το update?

Γενικά δεν έχει προβλήματα. Κάποιες ιδιαιτερότητες που είναι επιλογές της Google και όχι bugs.

Προβλήματα είχε και η 10, από τις περισσότερες αναφορές, η 11 δεν έχει περισσότερα.

 

Στο δικό μας (ανήκει σε ένα από τα παιδιά μου τώρα) παίζει η 11 μια χαρά και η συσκευή "υποφέρει" στα χέρια έφηβου. :lol:

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 11 δεν έχω θέματα την θεωρώ πολύ καλύτερη από την 10, δεν βλέπω λόγω να μην την βάλει κάποιος.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ όλα άψογα με την 11, εκτός από ένα θεματάκι με την αυτόματη σύνδεση σε αποθηκευμένο δίκτυο.. Πολύ συχνά δεν συνδέεται αυτόματα στα αποθηκευμένα δίκτυα (φυσικά έχω κάνει τη σχετική ρύθμιση), παρά μόνο όταν ανοίξω τη λίστα με τα δίκτυα wifi.

 

Συμβαίνει και σε άλλους ή παίζει να φταίει ότι δεν έκανα reset με τόσο μεγάλη ενημέρωση;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...