Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με άλλο ρούτερ ή access point πως συμπεριφέρεται; Μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο παλιότερα με άλλη συσκευή, και υπήρχε κάτι σαν συμβατότητα με το ρούτερ που έχω σπίτι, γιατί το έκανε μόνο με αυτό. Τελικά ψάχνοντας στο δίκτυο βρήκα πως υπήρχε αναβάθμιση λογισμικού για το συγκεκριμένο ρούτερ, που μόλις την έκανα διορθώθηκε και το πρόβλημα που είχα με εκείνη τη συσκευή. Επίσης θα δοκίμαζα να αλλάξω και κανάλι εάν είναι εφικτό, μπας και.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν είναι εφικτό και υποστηρίζει το ρούτερ σου στα 5ghz , εγώ έτσι το δουλεύω και δεν έχω κανένα θέμα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Με άλλο ρούτερ ή access point πως συμπεριφέρεται; Μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο παλιότερα με άλλη συσκευή, και υπήρχε κάτι σαν συμβατότητα με το ρούτερ που έχω σπίτι, γιατί το έκανε μόνο με αυτό. Τελικά ψάχνοντας στο δίκτυο βρήκα πως υπήρχε αναβάθμιση λογισμικού για το συγκεκριμένο ρούτερ, που μόλις την έκανα διορθώθηκε και το πρόβλημα που είχα με εκείνη τη συσκευή. Επίσης θα δοκίμαζα να αλλάξω και κανάλι εάν είναι εφικτό, μπας και.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Τα ίδια, tested σε 3 access point που έχω στο σπίτι και σε 2 σπίτια φίλων με διαφορετικό εξοπλισμό.

 

Δοκίμασε αν είναι εφικτό και υποστηρίζει το ρούτερ σου στα 5ghz , εγώ έτσι το δουλεύω και δεν έχω κανένα θέμα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είτε σε 2.4ghz είτε σε 5Ghz έχει την ίδια συμπεριφορά.

Link to comment
Share on other sites

Τότε πήγαινέ το για σέρβις(αν δεν στρώσει φυσικά με επαναφορά).

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Τότε πήγαινέ το για σέρβις(αν δεν στρώσει φυσικά με επαναφορά).

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Thnx, την οποία θα κάνω έτσι κι αλλιώς για να το πάω "κενό". :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εφαρμογή winbank της Τράπεζας Πειραιώς και μόλις την ανοίγω μου εμφανίζει το μήνυμα screen overlay detected. Πατάω αναγκαστικά το κουμπί ρυθμίσεις αλλά με πετάει στο μενού "εμφάνιση πάνω σε άλλες εφαρμογές" και δεν ξέρω τι πρέπει να επιλέξω από εκεί.

Έχει συναντήσει κανείς άλλος με το ίδιο κινητό αυτό το πρόβλημα;

 

Αν θυμάμαι καλά, όταν φορτώνεις την εφαρμογή, να περιμένεις να κλείσουν όποια παράθυρα ή μηνύματα εμφανίζονται στην οθόνη πριν πατήσεις είσοδος...εγώ κάποιες φορές είχα το πρόβλημα που λες, δεν έκανα κάποια ρύθμιση ή αλλαγή απλά περίμενα λίγο και μετά πάταγα είσοδο...

Mi A3 Not just Blue 4GB RAM 64GB ROM, official international version, PFQEUXM
Link to comment
Share on other sites

Βάζω αυτό *#*#64663#*#* στο dialer αλλά δεν μπαίνει στο service menu.

Άκυρο έφταιγε που είχα άλλο dialer προεπιλεγμενο

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση Σεπτεμβρίου να υποθέσω, 11.0.21.0.

 

Θα είναι διαθέσιμο για το 5% των χρηστών και μετά σε όλους.

 

 

https://c.mi.com/thread-3344323-1-0.html

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Είναι για global, εμείς με eu πάντα αργεί λίγο.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα την αναβάθμιση και μετά από μισή ώρα έφαγε μια επανεκκίνηση στα καλά καθούμενα. Αγχώθηκα λέτε να αρχίσουν τώρα αυτά;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα την αναβάθμιση και μετά από μισή ώρα έφαγε μια επανεκκίνηση στα καλά καθούμενα. Αγχώθηκα λέτε να αρχίσουν τώρα αυτά;
Από τι γράφει είναι beta stable γιαυτό και δόθηκε στο 5% λογικό να υπάρχουν κάποια θέματα, ίσως δώσουν κάποιο φιξ.

αν θες γύρνα το σε eu που οι αναβάθμιση έρχεται πιο αργά αλλά είναι και πιο σταθερή.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Από τι γράφει είναι beta stable γιαυτό και δόθηκε στο 5% λογικό να υπάρχουν κάποια θέματα, ίσως δώσουν κάποιο φιξ.

αν θες γύρνα το σε eu που οι αναβάθμιση έρχεται πιο αργά αλλά είναι και πιο σταθερή.

Πριν 5 λεπτά το πιάνω στα χέρια πάω να το ξεκλειδώσω και μένει κολλημένο με το αποτύπωμα να φαίνεται σε κλειστή οθόνη, περίμενα δύο τρία λεπτά τίποτα, τώρα πάτησα το power παρατεταμένα και έκανε επανεκκίνηση. Εβιβα λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

ποιο dns βάζουμε για να μην έχουμε διαφημίσεις;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

dns.adguard.com

Αυτό έχω και κάνει δουλειά.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

dns.adguard.com

Αυτό έχω και κάνει δουλειά.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι αυτό ήταν το είχα ξεχάσει ευχαριστώ!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο εκεί που φόρτιζε το πιάνω και με το που πατάω στο δαχτυλικο αποτύπωμα αρχίζει η οθόνη και αναβωσβήνει (3,4 φορές) μέχρι που έκανε επανεκκίνηση. Κάτι μου λέει ότι θα το χάσω το κινητό από μια αποτυχημένη αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μέρα σήμερα του μήνα και η ενημέρωση Σεπτεμβρίου δεν έχει έρθει.

Το κλείσανε το μαγαζί?

Link to comment
Share on other sites

Το καλό πράγμα αργή να γίνει, άσε μην πάθουμε τα χάλια της global που έχει προβλήματα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, την ώρα που με καλούνε ενώ ακούω μουσική από τα bluetooth ακουστικά και πατάω να απαντήσω στην κλήση, όπως είναι φυσικό ενεργοποιεί το μικρόφωνο του bluetooth ακουστικού. Αλλά επειδή δεν με ακούνε, σε κάθε κλήση το αλλάζω να μην παίρνει είσοδο απο τα bluetooth ακουστικά αλλά από το μικρόφωνο του κινητού και το ακουστικό του κινητού φυσικά. Μπορώ να αποφύγω αυτήν την διαδικασία και κάθε φορά που με καλούνε να έχω ως προεπιλογή να απαντάω από το κινητό και όχι από τα ακουστικά? (Βέβαια δεν έχω δοκιμάσει ποτέ να κλείσω απλά το bluetοοth να δω αν εκείνη την στιγμή θα περαστεί στο κινητό όπως και λογικά θα γίνει...) Edited by GeorgeR1_700
Link to comment
Share on other sites

Να πας στις ρυθμίσεις Bluetooth, και στην συσκευή σου (τα ακουστικά), να πατήσεις πάνω και θα σου ανοίξει επιλογές και πρέπει να έχει δύο διακόπτες, για κλήσεις και για αναπαραγωγή πολυμέσων. Κλείσε αυτόν που λέει κλήσεις, αλλά δεν θα σου πηγαίνει καμία κλήση μετά εκεί, θα είναι μόνο για μουσική.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Να πας στις ρυθμίσεις Bluetooth, και στην συσκευή σου (τα ακουστικά), να πατήσεις πάνω και θα σου ανοίξει επιλογές και πρέπει να έχει δύο διακόπτες, για κλήσεις και για αναπαραγωγή πολυμέσων. Κλείσε αυτόν που λέει κλήσεις, αλλά δεν θα σου πηγαίνει καμία κλήση μετά εκεί, θα είναι μόνο για μουσική.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Ναι αυτό ακριβώς ήθελα, έφαγα όλες τις ρυθμίσεις και για κάποιον λόγο δεν σκέφτηκα να συνδέσω τα ακουστικά και να δω από κει τις ρυθμίσεις :p Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

V11.0.8.0 ΕΕΑ Είναι διαθέσιμη, δεν ξέρω αν ήρθε η ενημέρωση μέσω ΟΤΑ, αλλά πάντως τον σύνδεσμο για τη fastboot rom μπορείτε να το βρείτε εδώ.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος μέχρι στιγμής όλα καλά σε μερικές μέρες θα έχω εικόνα.e79324ea1eef0d07a5c015ab387a0592.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...