Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ του φοράω Nova σπασμένο που έχει όλα τα καλουδια του prime ανοιχτά και το Double tap για να κλείνει η οθόνη δουλεύει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μόνο που θα με βολέψει και ήταν στις γενικές αλλαγές της 10 αλλά δε ξέρω αν το βάλανε γιατί δεν άκουσα κανένα να το λέει, είναι η δυνατότητα να δεις το αποθηκευμένο WiFi password. Δε θυμάμαι αν βλέπεις το κωδικό ή σου βγάζει QR.
Και τον κωδικό βλέπει και σου βγάζει να κάνεις σάρωση, πολύ καλό τώρα το είδα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες πληροφορίες που αλίευσα, λένε πως τράβηξαν πίσω ξανά την ενημέρωση από τη global έκδοση, γιατί διαπιστώθηκαν προβλήματα...

 

Απίστευτο φιάσκο, δεν βρίσκω άλλο χαρακτηρισμό

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες πληροφορίες που αλίευσα, λένε πως τράβηξαν πίσω ξανά την ενημέρωση από τη global έκδοση, γιατί διαπιστώθηκαν προβλήματα...

 

 

 

Απίστευτο φιάσκο, δεν βρίσκω άλλο χαρακτηρισμό

 

 

ΧΙΑΟΜΙ ANDROID ONE....

 

ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ

 

Νομίζω πως πια η google

Τελειώνει με τον ένα τρόπο ή τον άλλο από τις κινεζικές συσκευές

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ΧΙΑΟΜΙ

ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ

 

Νομίζω πως πια η google

Τελειώνει με τον ένα τρόπο ή τον άλλο από τις κινεζικές συσκευές

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ώπα, τι λες τώρα; Σκουπίδια γιατί μια συσκευή δεν παίρνει Α10; Δλδ όλες οι άλλες MIUI συσκευές τις βγάζει άλλη εταιρεία;

Για ηρεμήσετε μερικοί με τους χαρακτηρισμούς σας γιατί εσείς κρίνεστε...

Το ΜΙ Α3 είναι τραγελαφος όσων αφορά την αναβάθμιση σε Α10 αλλά σίγουρα δεν είναι σκουπίδι, αν τώρα κάποιοι νομίζατε ότι πιάσατε κωτσο την Xiaomi και με 160 ευρώ πήρατε κινητό ναυαρχίδα....μάλλον κάνατε λάθος ...μάλλον σας έπιασε κωτσους η Xiaomi και τώρα γελάει...

Πρέπει να καταλάβετε την διαφορά μεταξύ μιας κακής συσκευής και ενός κακού after sales service... Το πρώτο δεν ισχύει για το ΜΙ Α3, το δεύτερο δεν ισχύει γενικά για την Xiaomi, αλλά στο θέμα του update στο ΜΙ Α3 έχει ξεπεράσει και την χειρότερη εταιρεία..

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δύο μέρες τώρα δεν μπορώ να πω ότι έχω κάποιο θέμα με την 10, καλά πάει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Android one συσκευή...

Θα πάρει android 10 όταν οι άλλοι βάλλουν την 11...

Με αμφίβολο hardware μαζεμένο από όπου να'ναι....

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ώπα, τι λες τώρα; Σκουπίδια γιατί μια συσκευή δεν παίρνει Α10; Δλδ όλες οι άλλες MIUI συσκευές τις βγάζει άλλη εταιρεία;

Για ηρεμήσετε μερικοί με τους χαρακτηρισμούς σας γιατί εσείς κρίνεστε...

Το ΜΙ Α3 είναι τραγελαφος όσων αφορά την αναβάθμιση σε Α10 αλλά σίγουρα δεν είναι σκουπίδι, αν τώρα κάποιοι νομίζατε ότι πιάσατε κωτσο την Xiaomi και με 160 ευρώ πήρατε κινητό ναυαρχίδα....μάλλον κάνατε λάθος ...μάλλον σας έπιασε κωτσους η Xiaomi και τώρα γελάει...

Πρέπει να καταλάβετε την διαφορά μεταξύ μιας κακής συσκευής και ενός κακού after sales service... Το πρώτο δεν ισχύει για το ΜΙ Α3, το δεύτερο δεν ισχύει γενικά για την Xiaomi, αλλά στο θέμα του update στο ΜΙ Α3 έχει ξεπεράσει και την χειρότερη εταιρεία..

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι ειναι αυτα που λες φιλε μου?

Οταν αγιραζεις μια συσκευη δεν αγιραζεις μια καμερα μια οθονη και ενα κομματι αλουμηνιο για να τα βαλεις ολα αμαζι.

Αγοραζεις ενα πακετο hardware που περιλαμβανει και την υποστηριξη λογισμικου που στην περιπτωση του androidone ειναι συγκεκριμενα με εγγυηση.

Τι ανακατευεις τα miui ?

Αν λοιπον η iaomi δημιουργει ολο αυτο το καραγκιοζιλικι στον δευτερο τομεα που ειναι το λογισμικο το τηλεφωνο το κανει σκουπιδι και το ξεφτιλιζει η xiaomi μονη της.

Καλα κανουν ολοι και την βριζουν.

Αν εσυ θελεις να μεινεις στην 9 μεινε αλλα μην προσπαθεις να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα.εκτος αν εισαι υπαλληλος της infoquest που τοτε το καταλαβαινω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποια θέματα με την 10 δεν είναι τόσο smooth.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτα που λες φιλε μου?

 

Οταν αγιραζεις μια συσκευη δεν αγιραζεις μια καμερα μια οθονη και ενα κομματι αλουμηνιο για να τα βαλεις ολα αμαζι.

 

Αγοραζεις ενα πακετο hardware που περιλαμβανει και την υποστηριξη λογισμικου που στην περιπτωση του androidone ειναι συγκεκριμενα με εγγυηση.

 

Τι ανακατευεις τα miui ?

 

Αν λοιπον η iaomi δημιουργει ολο αυτο το καραγκιοζιλικι στον δευτερο τομεα που ειναι το λογισμικο το τηλεφωνο το κανει σκουπιδι και το ξεφτιλιζει η xiaomi μονη της.

 

Καλα κανουν ολοι και την βριζουν.

 

Αν εσυ θελεις να μεινεις στην 9 μεινε αλλα μην προσπαθεις να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα.εκτος αν εισαι υπαλληλος της infoquest που τοτε το καταλαβαινω.

Για αρχή ηρέμησε, αν δεν σου αρέσει (και το έχεις ακόμα) πουλά το και πάρε με 160 ευρώ κάποιο άλλο που να μην είναι σκουπίδι.

Από την άλλη δεν μίλησα σε σένα ούτε σε κανέναν άλλον που έχει πρόβλημα με το κινητό ή την ανύπαρκτη αναβάθμιση, απάντησα σε αυτόν που έγραφε ότι Xiaomi=σκουπίδι, για αυτό ανέφερα την υποστήριξη της εταιρείας σε συσκευές MIUI .

Τέλος, καλό είναι μερικοί να κόψετε τις βλακείες, οπότε δεν έχετε τι να πείτε πετάτε ένα, υπάλληλος της τάδε εταιρείας...με το ίδιο σκεπτικό μπορώ να πω ότι είσαι και εσύ υπάλληλος, βαλτός να κατηγορεί την Xiaomi...

Οπότε ηρέμησε και όταν διαβάζεις κάτι, διάβασε το 2 φορές, για να καταλάβεις τι γράφει.

Αυτά από κάποιον που ούτε υπάλληλος είναι, ούτε εχω Xiaomi...και δεν πρόκειται να πάρω, το κινητό το έχει η γυναίκα μου και βλέπω ότι είναι τίμιο και η τιμή που το πήρα, ίσως η καλύτερη για την κατηγορία του....όταν πάρει Α10 θα σταματήσουν οι γκρίνιες, αλλά κάποιοι θα έχετε εκτεθεί.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή ηρέμησε, αν δεν σου αρέσει (και το έχεις ακόμα) πουλά το και πάρε με 160 ευρώ κάποιο άλλο που να μην είναι σκουπίδι.

Από την άλλη δεν μίλησα σε σένα ούτε σε κανέναν άλλον που έχει πρόβλημα με το κινητό ή την ανύπαρκτη αναβάθμιση, απάντησα σε αυτόν που έγραφε ότι Xiaomi=σκουπίδι, για αυτό ανέφερα την υποστήριξη της εταιρείας σε συσκευές MIUI .

Τέλος, καλό είναι μερικοί να κόψετε τις βλακείες, οπότε δεν έχετε τι να πείτε πετάτε ένα, υπάλληλος της τάδε εταιρείας...με το ίδιο σκεπτικό μπορώ να πω ότι είσαι και εσύ υπάλληλος, βαλτός να κατηγορεί την Xiaomi...

Οπότε ηρέμησε και όταν διαβάζεις κάτι, διάβασε το 2 φορές, για να καταλάβεις τι γράφει.

Αυτά από κάποιον που ούτε υπάλληλος είναι, ούτε εχω Xiaomi...και δεν πρόκειται να πάρω, το κινητό το έχει η γυναίκα μου και βλέπω ότι είναι τίμιο και η τιμή που το πήρα, ίσως η καλύτερη για την κατηγορία του....όταν πάρει Α10 θα σταματήσουν οι γκρίνιες, αλλά κάποιοι θα έχετε εκτεθεί.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω δεν εχω να εκτεθω πουθενα.

Διαβασα πολυ καλα τι εγραψες και ειναι μια καθαρη υπερασπιση της εταιριας για αυτο ειπα τι αναφερεις το miu.

Το αν καποτε σε τρια τερμινα δωσει το update για μενα δεν σημαινει τιποτα γιατι το εχω ξαναγραψει οτι δεν εχω προβλημα με Α10 αλλα με την αθλια συμπεριφορα της εταιριας.

Για μενα η xiaomi εχει πεθανει δωσει δεν δωσει το update.

.

Αν εσυ εισαι ευχαριστημενος μαγκια σου εγω δεν ειμαι και ειναι δικη μου μαγκια.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έχει βγάλει τρεις φορές την αναβάθμιση,και την έχει αποσύρει...

Αυτό λέει πολλά,,, Προτεραιότητα της εταιρείας είναι άλλες συσκευές,αλλά ακόμα και εκεί ένα φτιάχνει δύο χαλάει....Redmi note 7 θέμα με φωτεινότητα,και θέμα με κλήσεις....Το έχω και το βλέπω...Στο Α3 τώρα,πιο πολύ κλείνω στο γεγονός ότι έχει πάρει HW από πολλούς προμηθευτές,και απλά δεν μπορεί να τα κάνει να δουλέψουν όλα χωρίς πρόβλημα...

Δεν θάβω ούτε όμως υποστηρίζω καμία συσκευή,καμία εταιρεία,αλλά στην προκειμένη περίπτωση η Xiaomi είναι λίγο υπόλογη...

Link to comment
Share on other sites

Έχει εντοπίσει κανένας πως να κλείσουμε το message notification για οποίοδηποτε security update που έρχεται δε θέλω ούτε να τα βάζω ούτε να βλέπω το μηνυμα
Link to comment
Share on other sites

Έχει εντοπίσει κανένας πως να κλείσουμε το message notification για οποίοδηποτε security update που έρχεται δε θέλω ούτε να τα βάζω ούτε να βλέπω το μηνυμα
Πατάς παρατεταμένα την ειδοποίηση και απενεργοποιείς την ειδοποίηση. (Γίνεται και απο τις ρυθμίσεις επίσης(Ρυθμίσεις, ειδοποιήσεις καο εφαρμογές, υπηρεσίες Google Play))

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω να εκτεθω πουθενα.

Διαβασα πολυ καλα τι εγραψες και ειναι μια καθαρη υπερασπιση της εταιριας για αυτο ειπα τι αναφερεις το miu.

Το αν καποτε σε τρια τερμινα δωσει το update για μενα δεν σημαινει τιποτα γιατι το εχω ξαναγραψει οτι δεν εχω προβλημα με Α10 αλλα με την αθλια συμπεριφορα της εταιριας.

Για μενα η xiaomi εχει πεθανει δωσει δεν δωσει το update.

.

Αν εσυ εισαι ευχαριστημενος μαγκια σου εγω δεν ειμαι και ειναι δικη μου μαγκια.

Το ότι διόρθωσα κάποιον που έγραψε "ΧΙΑΟΜΙ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ" και μετά το διόρθωσε σε "ΧΙΑΟΜΙ ANDROID ONE.... ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ"

δεν σημαίνει οτι υπερασπίζομαι την Xiaomi, ισια ισα που έγραψα..."Το ΜΙ Α3 είναι τραγέλαφος όσων αφορά την αναβάθμιση σε Α10"

σε αυτό που λες τώρα, για το αν μου αρέσει η Xiaomi...και μόνο που εχω ΟΡ και όχι κάποιο από τα "καλά" της μοντέλα, νομίζω ότι αρκεί για απάντηση.

Όταν έψαχνα, όμως για την γυναίκα μου κινητό, (γιατί το άλλο είχε θέμα με την μπαταρία του που δεν κρατούσε ...Μotorola Z) στα 160 ευρώ με 2 χρόνια εγγύηση (infoquest αλλά από Skroutz), άλλο αντίστοιχο δεν βρήκα. Το αν τώρα πάρει Α10 ή όχι, πίστεψέ με, την γυναίκα μου λίγο την νοιάζει, το βασικό είναι οτι έχει αυτονομία που ούτε το φανταζόταν.οπότε το σκουπίδι για κάποιους, κάνει δουλειά σε άλλους. και αν εξαιρέσουμε την (μη) αναβάθμιση σε Α10, Θέλω να μου πεις πιο κινητό θα έπαιρνες τον Σεπτέμβριο σε αυτά τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

ΧΙΑΟΜΙ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ναι

Αυτο εγραψα και το εννοώ έτσι ακριβώς στο θέμα Του Α3.

Αναφερομενος στο Α3.

Δεν αναφέρομαι γενικά στα ΧΙΑΟΜΙ.

Αγοράσαμε το Α3 όχι γιατί λατρέψαμε τη....HD oθονη ή το κορυφαίο fingerprint sensor κτλ

Αλλά γτ είναι Android one συσκευή.

ΚΑΙ ΜΟΝΟ.

σε αυτό η ΧΙΑΟΜΙ απέτυχε οικτρά

Στο βασικό Ατού του κινητου δλδ.software.

 

Γιά να μη δημιουργούνται παρεξηγήσεις λοιπόν διευκρινησα παραπάνω τι εννοώ στο "ΧΙΑΟΜΙ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ"

Το πακέτο ΧΙΑΟΜΙ/ΑNDROID ONE

 

Το τηλέφωνό απέτυχε να παράσχει αυτό το οποίο διαφήμισε.....

Όσον αφορά το λειτουργικό, έστω Android 9,πως είναι απροβληματιστο και ας δίνει security patches μονο,

 

Προτείνω να τα πουλάει με android 6 αλλα να δίνει τακτικά ανά μήνα security patches.....

 

 

Σωστά;

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό όπως το αγοράσαμε με Android 9 είναι άριστο για τα λεφτά του. Κρατήστε το με Android 9 και τέλος.

Android 10 σωστό δυσκολα θα βγει γι αυτό.

Με την τακτική που ακολουθεί η xiaomi στο hardware έτσι θα γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Ο κάθε ένας έχει την άποψη του, δε πειράζει. Είναι κουραστικό είναι να λέμε τα ίδια και τα ίδια σε κύκλους ο ένας στον άλλο κάθε δεύτερη σελίδα ή λες και διαβάζει υπάλληλος της xiaomi εδώ για να στενοχωρηθεί και να πάρει τηλέφωνο τον CEO να του τα πει.

 

Μερικοί εδώ ήρθαμε από το Α1, οι major ενημερώσεις του οποίου ήταν απόλυτο δράμα, αχρήστευαν το τηλ για 2-3 μήνες μέχρι να το φέρουν σιγά σιγά στα ίσα του. Στα Α2 παρόμοια και χειρότερα προβλήματα (λένε, δεν είχα). Και πάλι όμως, το Α3 το πήραμε και θα πάρουμε και το Α5 όταν βγει αν αξίζει τα λεφτά του. Όχι γιατί αγαπάμε την xiaomi αλλά γιατί δεν υπάρχει καλύτερο σταθμίζοντας τα λεφτά που δίνεις για αυτό που παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ο κάθε ένας έχει την άποψη του, δε πειράζει. Είναι κουραστικό είναι να λέμε τα ίδια και τα ίδια σε κύκλους ο ένας στον άλλο κάθε δεύτερη σελίδα ή λες και διαβάζει υπάλληλος της xiaomi εδώ για να στενοχωρηθεί και να πάρει τηλέφωνο τον CEO να του τα πει.

 

 

 

Μερικοί εδώ ήρθαμε από το Α1, οι major ενημερώσεις του οποίου ήταν απόλυτο δράμα, αχρήστευαν το τηλ για 2-3 μήνες μέχρι να το φέρουν σιγά σιγά στα ίσα του. Στα Α2 παρόμοια και χειρότερα προβλήματα (λένε, δεν είχα). Και πάλι όμως, το Α3 το πήραμε και θα πάρουμε και το Α5 όταν βγει αν αξίζει τα λεφτά του. Όχι γιατί αγαπάμε την xiaomi αλλά γιατί δεν υπάρχει καλύτερο σταθμίζοντας τα λεφτά που δίνεις για αυτό που παίρνεις.

Τα είπες πάρα πολύ σωστά, το τηλέφωνο για μένα είναι άψογο και σίγουρα αν βγει Α4 θα το αγοράσω.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...