Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.dragon-tt.com/xx.aspx?id=6164

Οθόνη θέλεις, λόγω amoled η τιμή είναι τσουχτερή δεν ξέρω αν αξίζει να το επισκευάσεις ή να το πουλήσεις για ανταλλακτικά και να πάρεις καινούργιο.

 

δεν αξιζει

αν το κρατησω και οσο παει?

δουλευει κουφετο το κινητο παντως :)

 

παιζει να πεθανει η οθονη καποια στιγμη?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

δεν αξιζει

αν το κρατησω και οσο παει?

δουλευει κουφετο το κινητο παντως :)

 

παιζει να πεθανει η οθονη καποια στιγμη?

 

Σιγά σιγά θα ραγίζει και άλλο και θα χάνει σε touch σε σημεία. Κράτα το και όσο σε βγάλει. Απλά φρόντισε να έχεις τα back up σου.

 

Σε φίλο που το κράτησε σπασμένο (του έβαλε ένα tempered από πάνω) του έβγαλε άλλους 7 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά θα ραγίζει και άλλο και θα χάνει σε touch σε σημεία. Κράτα το και όσο σε βγάλει. Απλά φρόντισε να έχεις τα back up σου.

 

Σε φίλο που το κράτησε σπασμένο (του έβαλε ένα tempered από πάνω) του έβγαλε άλλους 7 μήνες.

αυτο θα κανω

ευχαριστω

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην κοπέλα μου μετά το update παρέδωσε πνεύμα το proximity, factory reset δεν έκανε κάτι. Στα περρισωτερα apps παίζει (viber Facebook κλπ) στης κλήσεις όχι η κάνει κάτι χειρότερο μπορεί να πιάσει και να μην ανοίγει πάλι η οθόνη. Έχει κάποιο fix (εκτός από το να φλασαρο την παλιά rom)
Link to comment
Share on other sites

Όποιος επιχειρισει να πάει στην 9 θα έχει πρόβλημα λόγω Antorollback protection. Ισχύει και για το A1 (από 9 downgrade σε 8), στο Α2/lite (απο 10 σε 9 ή 8) και Α3 (από 10 σε 9).

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην κοπέλα μου μετά το update παρέδωσε πνεύμα το proximity, factory reset δεν έκανε κάτι. Στα περρισωτερα apps παίζει (viber Facebook κλπ) στης κλήσεις όχι η κάνει κάτι χειρότερο μπορεί να πιάσει και να μην ανοίγει πάλι η οθόνη. Έχει κάποιο fix (εκτός από το να φλασαρο την παλιά rom)

 

Για δοκιμασε αυτο μπας και διορθωθει...

 

*#*#64663#*#* χτύπησε αυτό στον dialer βρες τον proximity κάλυψε με το χέρι σου την πάνω μεριά του τηλεφώνου και θα σου γράψει pass, έτσι γίνεται calibration

Link to comment
Share on other sites

Στην 9 με τελείως σβηστή την οθόνη αν ακουμπουσες την οθόνη η σήκωνες λίγο το κινητό αμέσως άναβε ο σενσορας για να δεχτεί το αποτύπωμα. Ισχύουν ακόμα και τα δύο στην 10?

 

Και κάτι γενικο, στην συντριπτικη πλειοψηφία των μεγάλων αναβαθμισεων από ΌΛΕΣ τις εταιρίες υπάρχουν μικρά έως τεράστια bugs μια από αυτές τις περιπτώσεις είναι και αυτή.

Γνώμη μου, από το ποσό προφανη είναι αυτά τα bugs, το update δόθηκε με την γνώση αυτών από την Xiaomi και αυτό έγινε επειδή έμεινε πίσω στο χρονοδιάγραμμα και λόγω πίεσης που δέχθηκε από παντού με την λογική δώσε να ηρεμήσει ο κόσμος και να είμαστε και μέσα στα deadline του one και τα διορθωνουμε μετα.

Καλοφαγωτη λοιπόν σε όποιον βιαστηκε να αναβαθμισει και ταυτόχρονα ευχαριστούμε οι υπόλοιποι που μας γλιτωσατε από το beta testing:)

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τόσο χάλια είναι αυτό το update??

Κάποιοι εδώ γράφουν ότι το τηλέφωνο έγινε καλύτερο και κάποιοι γκρινιάζουν...

Μήπως κάποιοι έχουν ελαττωματικές συσκευές?

Μήπως κάποιοι δεν ξέρουν να τις ρυθμίσουν?

Μήπως σε κάποιους τους φταίνε και τα ρούχα τους?....

Εγώ λόγω το ότι έδωσα το 4/64 και περιμένω το 4/128 δεν μπορώ να εκφέρω άποψη αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αυτή τη διαφορετικότητα στις απόψεις

των όσων διαβάζω εδώ μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Στην 9 με τελείως σβηστή την οθόνη αν ακουμπουσες την οθόνη η σήκωνες λίγο το κινητό αμέσως άναβε ο σενσορας για να δεχτεί το αποτύπωμα. Ισχύουν ακόμα και τα δύο στην 10?

 

Όχι, πλέον για να ανάψει ο σένσορας πρέπει να κάνεις διπλό ταπ στην οθόνη.

Το μόνο ουσιαστικό bug είναι πως κρασάρει η εφαρμογή της κάμερας στην pro λειτουργία. Κατά τα λοιπά όλα είναι άψογα.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τόσο χάλια είναι αυτό το update??

Κάποιοι εδώ γράφουν ότι το τηλέφωνο έγινε καλύτερο και κάποιοι γκρινιάζουν...

Μήπως κάποιοι έχουν ελαττωματικές συσκευές?

Μήπως κάποιοι δεν ξέρουν να τις ρυθμίσουν?

Μήπως σε κάποιους τους φταίνε και τα ρούχα τους?....

Εγώ λόγω το ότι έδωσα το 4/64 και περιμένω το 4/128 δεν μπορώ να εκφέρω άποψη αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αυτή τη διαφορετικότητα στις απόψεις

των όσων διαβάζω εδώ μέσα...

 

Αυτά τα λένε χιλιάδες χρήστες στο εξωτερικό. Γιαυτό και το μάζεψαν το update.

Αυτοί εδώ μέσα που λένε μια χαρά μάλλον δεν το έχουν δοκιμάσει καλά όλα ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Καλοφαγωτη λοιπόν σε όποιον βιαστηκε να αναβαθμισει και ταυτόχρονα ευχαριστούμε οι υπόλοιποι που μας γλιτωσατε από το beta testing:)

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα ως προς αυτό.

Η πλάκα είναι ότι ο μπρούνος που μας τα είχε κάνει τσουρέκια, δεν αναβαθμίστηκε από κωλοφαρδία και κάνει τουμπεκί στην σιχαμερή έκδοση 9..., ενώ οι υπόλοιποι έγιναν beta testers του! :lol:

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν έγινε και τίποτα....Σε όποιον δεν του αρέσει (και φυσικά γνωρίζει) ας flashαρει παλι την 9. Η διαδικασία είναι πανεύκολη...
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα λένε χιλιάδες χρήστες στο εξωτερικό. Γιαυτό και το μάζεψαν το update.

 

Αυτοί εδώ μέσα που λένε μια χαρά μάλλον δεν το έχουν δοκιμάσει καλά όλα ακόμα

Η σημαίνει αυτό που ξέρουμε από προηγούμενες συσκευές της εταιρίας. Διαφορετικό hardware από διάφορους προμηθευτές που ως αποτέλεσμα έχει άλλες συσκευές να παρουσιάζουν προβλήματα κι άλλες όχι. Η να έχουν όλες προβλήματα αλλά διαφορετικά για τον καθένα.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Η σημαίνει αυτό που ξέρουμε από προηγούμενες συσκευές της εταιρίας. Διαφορετικό hardware από διάφορους προμηθευτές που ως αποτέλεσμα έχει άλλες συσκευές να παρουσιάζουν προβλήματα κι άλλες όχι. Η να έχουν όλες προβλήματα αλλά διαφορετικά για τον καθένα.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό που λες στο ΜΙ Α2 ισχυε,μιας και ξέραμε για διαφορετικές μνήμες,οθόνες,σενσορες,δακτυλικο αποτυπωμα,είχανε γραφτεί από την αρχή...

Στο Α3 δεν έχω διαβάσει κάτι παρόμοιο...Ξέρουμε ότι υπάρχουν από διαφορετικούς προμηθευτές μέρη,η κάνουμε εικασίες...

Link to comment
Share on other sites

Η σημαίνει αυτό που ξέρουμε από προηγούμενες συσκευές της εταιρίας. Διαφορετικό hardware από διάφορους προμηθευτές που ως αποτέλεσμα έχει άλλες συσκευές να παρουσιάζουν προβλήματα κι άλλες όχι. Η να έχουν όλες προβλήματα αλλά διαφορετικά για τον καθένα.

:up::up::up:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες στο ΜΙ Α2 ισχυε,μιας και ξέραμε για διαφορετικές μνήμες,οθόνες,σενσορες,δακτυλικο αποτυπωμα,είχανε γραφτεί από την αρχή...

Στο Α3 δεν έχω διαβάσει κάτι παρόμοιο...Ξέρουμε ότι υπάρχουν από διαφορετικούς προμηθευτές μέρη,η κάνουμε εικασίες...

Και στο A1 υπήρχαν παρόμοια θεματακια όταν το είχα πριν δύο χρόνια στην κατοχή μου. Άλλοι είχαν bugs που άλλοι δεν είχαν. Όπως επίσης περιπτώσεις που εάν έκανες εργοστασιακή επαναφορά, έχανες χαρακτηριστικά κλπ.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν έγινε και τίποτα....Σε όποιον δεν του αρέσει (και φυσικά γνωρίζει) ας flashαρει παλι την 9. Η διαδικασία είναι πανεύκολη...

 

Δεν νομίζω ότι γίνεται πλεον.

 

..Hi Mi A3 users,

 

Please be informed that your device should not be rolled back to Android Pie (Android 9) or earlier versions after it updated to Android 10.

 

Since Android 10 has brought many irreversible updates to the system, rolling back to earlier versions may cause errors and defects, which may lead to abnormal functioning of your device.

 

Please take note and thanks for your understanding.

 

Credited to: Muz_paray (488932967)...

 

Link

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες στο ΜΙ Α2 ισχυε,μιας και ξέραμε για διαφορετικές μνήμες,οθόνες,σενσορες,δακτυλικο αποτυπωμα,είχανε γραφτεί από την αρχή...

Στο Α3 δεν έχω διαβάσει κάτι παρόμοιο...Ξέρουμε ότι υπάρχουν από διαφορετικούς προμηθευτές μέρη,η κάνουμε εικασίες...

 

Γι αυτο εμενα η στοκ καμερα ειναι μαυρο χαλι;

Link to comment
Share on other sites

με την 7.2 ultracam πατάω το slow motion αλλά κρασαρει η εφαρμογή. γίνεται να δουλέψει η μπα;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Αντρέα μήπως ξέρεις; κατέβασα την εφαρμογή gcamator και μου βρήκε την συμβατή gcam για το a3. δεν δουλεύει το slow motion? ξέρεις;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει έρθει ακόμα η 10 πάντως τη πήρανε πίσω τελικά?

 

eu rom είσαι ή global

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα μήπως ξέρεις; κατέβασα την εφαρμογή gcamator και μου βρήκε την συμβατή gcam για το a3. δεν δουλεύει το slow motion? ξέρεις;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

slow motion μονο στη Hypercam 6.1

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1022/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Διάβασα στο XDA ότι το νέο update πετσόκοψε το shutter speed στην Pro ρύθμιση της κάμερας. Από 32 δευτερόλεπτα που πήγαινε στην 9, στη 10 πάει μέχρι 1/4 του δευτερολέπτου, κοινώς αχρηστεύτηκε. Μπορεί κάποιος που αναβάθμισε να το επιβεβαιώσει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...