Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@punisher24

Είναι πραγματικά καλή.... επίσης φαίνεται πολύ φυσικό το αποτέλεσμα..

Η hypercam είναι Port της Gcam?

 

σ ευχαριστώ φίλε.. ετσι ακριβώς, την κατεβάζεις απο εδω επιλέγοντας μοντέλο και έκδοση

https://gcambrasil.com.br/xiaomi

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Πιο xml έχει στην hypercam 7.2;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πιο xml έχει στην hypercam 7.2;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν ξέρω δεν πέρασα κάποιο, το άφησα στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστώ φίλε.. ετσι ακριβώς, την κατεβάζεις απο εδω επιλέγοντας μοντέλο και έκδοση

https://gcambrasil.com.br/xiaomi

 

Την 7.2 που κατέβασα μόλις επέλεξα 0.6x ζοομ(wide φακος) η εφαρμογή κρασαρε και δεν ξανά δούλεψε. Επίσης από τα λίγα που πρόλαβα να ψαχουλεψω έλειπε το slow-mo.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Την 7.2 που κατέβασα μόλις επέλεξα 0.6x ζοομ(wide φακος) η εφαρμογή κρασαρε και δεν ξανά δούλεψε. Επίσης από τα λίγα που πρόλαβα να ψαχουλεψω έλειπε το slow-mo.

 

Κανε clear data στο app και θα εισαι οκ.

 

Χωρις root δεν μπορεις να κανεις τη gcam να δουλεψει με ultrawide.

Link to comment
Share on other sites

Κανε clear data στο app και θα εισαι οκ.

 

Χωρις root δεν μπορεις να κανεις τη gcam να δουλεψει με ultrawide.

 

Δεν δοκίμασα clear data πάντως το clear cashe δεν δούλεψε. Αυτο με το root και τον wide δεν το ήξερα αλλά επειδή δεν ψήνομαι (για πρώτη φορά μετά από πολλά android) να κάνω root την έσβησα γιατί ακόμα και καταλάθος να πατήσεις η να κανεις pinch out πάει, blockαρει και την stock μερικές φορές και θέλει reboot η συσκευη. Οπότε δεν θα την πρότεινα όσο καλή και αν είναι σε κάποιο τομέα.

Έχω μια gcam (6.2) αλλά δεν θυμάμαι ούτε που την βρήκα ούτε αλλά στοιχεία. Αλλά δεν μου έχει crashaρει ποτέ και έχει slowmo, sphere, κλπ. Είναι σίγουρα καλύτερη από την stock χωρίς να έχω βάλει κανένα xml, δεν έχει βέβαια wide..

Το μόνο που ξέρω είναι ότι εμφανίζεται σαν camera A. Πως μπορώ να την πακεταρω κάπως και να την ανεβάσω να την δοκιμάσετε στο night εσείς οι πιο enthusiasts :happy:

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκίμασα clear data πάντως το clear cashe δεν δούλεψε. Αυτο με το root και τον wide δεν το ήξερα αλλά επειδή δεν ψήνομαι (για πρώτη φορά μετά από πολλά android) να κάνω root την έσβησα γιατί ακόμα και καταλάθος να πατήσεις η να κανεις pinch out πάει, blockαρει και την stock μερικές φορές και θέλει reboot η συσκευη. Οπότε δεν θα την πρότεινα όσο καλή και αν είναι σε κάποιο τομέα.

Έχω μια gcam (6.2) αλλά δεν θυμάμαι ούτε που την βρήκα ούτε αλλά στοιχεία. Αλλά δεν μου έχει crashaρει ποτέ και έχει slowmo, sphere, κλπ. Είναι σίγουρα καλύτερη από την stock χωρίς να έχω βάλει κανένα xml, δεν έχει βέβαια wide..

Το μόνο που ξέρω είναι ότι εμφανίζεται σαν camera A. Πως μπορώ να την πακεταρω κάπως και να την ανεβάσω να την δοκιμάσετε στο night εσείς οι πιο enthusiasts :happy:

 

ανοιξε την εφαρμογη και πηγαινε ρυθμισεις/info εκει λεει ποια ειναι

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

ανοιξε την εφαρμογη και πηγαινε ρυθμισεις/info εκει λεει ποια ειναι

 

Δεν έχει info καπου.

Την ανέβασα drive για λίγο όποιον θέλει να κάνει συγκριτικα.

https://drive.google.com/file/d/17ONWlT9JIVNIJKLjWqF5Cdnt8hoChUPo/view?usp=drivesdk

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστώ φίλε.. ετσι ακριβώς, την κατεβάζεις απο εδω επιλέγοντας μοντέλο και έκδοση

https://gcambrasil.com.br/xiaomi

 

Με διαφορα η ποιο φυσικη εικονα απο οσες δοκιμασα.Το σημαντικο ειναι αυτη η φυσικοτητα και καθαρη εικονα δεν ειναι σε βαρος της λεπτομερειας.Με καποιοες δοκιμες που εκανα -χωρις να κατεχω το αθλημα-πιστευω οτι με λιγο ψαξιμο στις ρυθμισεις οξυτητας,ευκρινειας κ.λ.π καποιος εμπειρος μπορει να τη κανει πολυ καλυτερη.Φυσικη εικονα με πολυ καλη λαπτομερεια.

Link to comment
Share on other sites

Με διαφορα η ποιο φυσικη εικονα απο οσες δοκιμασα.Το σημαντικο ειναι αυτη η φυσικοτητα και καθαρη εικονα δεν ειναι σε βαρος της λεπτομερειας.Με καποιοες δοκιμες που εκανα -χωρις να κατεχω το αθλημα-πιστευω οτι με λιγο ψαξιμο στις ρυθμισεις οξυτητας,ευκρινειας κ.λ.π καποιος εμπειρος μπορει να τη κανει πολυ καλυτερη.Φυσικη εικονα με πολυ καλη λαπτομερεια.

 

έτσι ακριβώς φίλε μου.. για μέρα έχω βάλει ενα κλικ κατω sharpness,contrast και saturation ενω για νυχτερινά ενα κλικ πάνω αντίστοιχα τις default τιμές στο lib patcher

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

έχω παρατηρήσει ότι τα ηχειάκια που έχει δε δουλεύουν και τα 2 σωστά.

συγκεκριμένα το δεξί ακούγεται άψογα. το αριστερό όχι.

δηλαδή αν καλύψω με το χέρι το δεξί, ο ήχος που παράγεται από το αριστερό είναι πολύ χαμηλός.

το αριστερό ψόφιο. Είτε το καλύψω είτε όχι, σχεδόν το ίδιο αποτέλεσμα έχω

όλη η δουλειά δηλαδή γίνεται από το δεξί

 

μπορεί να το ελέγξει κάποιος να μου πει πως ακούγεται στη δική του συσκευήq

 

εννοείται ότι δοκίμασα με ήχους stereo.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες φίλε αλλά το Α3 δεν έχει stereo ήχο, δεξιά μεγάφωνο, αριστερά μικρόφωνο.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Διαγράφτηκαν posts εκτός θέματος και εκτός όρων. Παρακαλώ η κουβέντα να μείνει στα της συσκευής του τίτλου.
Link to comment
Share on other sites

δεν μου ανάβει το led όταν εχω αναπάντητη.. ενω σε sms email messenger αναβοσβήνει κανονικά. έχει κανείς παρόμοιο θέμα;
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

δεν μου ανάβει το led όταν εχω αναπάντητη.. ενω σε sms email messenger αναβοσβήνει κανονικά. έχει κανείς παρόμοιο θέμα;

 

Περιεργο..εκανες επανεκινηση της συσκευης?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο..εκανες επανεκινηση της συσκευης?

 

ναι αλλά δεν άλλαξε κάτι.. επίσης ούτε όταν έρχεται μήνυμα στο viber ανάβει ξέχασα να το αναφέρω

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

δεν μου ανάβει το led όταν εχω αναπάντητη.. ενω σε sms email messenger αναβοσβήνει κανονικά. έχει κανείς παρόμοιο θέμα;

 

Έχεις βάλει εφαρμογή για ειδοποιήσεις ή απλά από τις ρυθμίσεις της συσκευής; Στη δεύτερη περίπτωση δεν δουλεύει το led στις χαμένες κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει εφαρμογή για ειδοποιήσεις ή απλά από τις ρυθμίσεις της συσκευής; Στη δεύτερη περίπτωση δεν δουλεύει το led στις χαμένες κλήσεις.
Έχω απλά ενεργή την επιλογή "φως που αναβοσβήνει" στις ρυθμίσεις. Δεν έχω περάσει κάτι έξτρα

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Έχω απλά ενεργή την επιλογή "φως που αναβοσβήνει" στις ρυθμίσεις. Δεν έχω περάσει κάτι έξτρα

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε εμένα το led άναβε μόνο αν τη στιγμή της αναπάντητης το κινητό βρισκόταν σε τσέπη ή στο τσαντάκι, δηλαδή μόνο αν ο αισθητήρας ήταν καλυμμένος και δεν άναβε η οθόνη. Επίσης, δεν άναβε σε εφαρμογές. Αν δεις παλιότερα μηνύματα, πολλοί είχαν θέμα με το led (είτε δεν άναβε καθόλου, είτε άναβε μόνο σε αναπάντητες, είτε δεν άναβε σε κάποιες εφαρμογές κλπ.), λύνεται με τις διάφορες εφαρμογές για το led, πχ. εγώ χρησιμοποιώ την light flow, μηδενική κατανάλωση μπαταρίας, από τότε που την σέταρα δεν ξανασχολήθηκα και δεν έχω χάσει ούτε μια ειδοποίηση. Αν αποφασίσεις να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή αυτή, μην επιλέξεις χρώμα για το led, δεν θα λειτουργεί καθόλου επειδή το led της συσκευής είναι μόνο λευκό.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlegacy&hl=el

Edited by diamantis_
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και τους δυο σας για τις απαντήσεις, θα περάσω την εφαρμογή αυτή τότε για να λυθεί το θέμα

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χθες στην αρχική οθόνη μου έδειχνε και τον καιρό τώρα όχι, σε σας; αυτό με τον καιρό ποτέ δεν κατάλαβα πια εφαρμογή είναι.

109fdb23e7ec6d5728909267439334d0.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]Καλησπέρα .....

Αν δεν κάνω λάθος έχεις τον Lawnchair τον οποίο έχω και εγώ στο mi a2 .

Θα πατήσεις πάνω στην ημερομηνία και θα σύρεις εκεί που γράφει προσαρμογή ( πάνω δεξιά ) .

Σε πάει στο μενού και θα ενεργοποιήσεις τον καιρό με όποιο πάροχο θέλεις ( Google , open weather , AccuWeather )

Αυτό ήταν

Έχω την ίδια περίπου αρχική οθόνη στο mi a2 .....

Καλό βράδυ

Edited by polhs
Link to comment
Share on other sites

Ο μαμά launcher είναι αυτό, τελικά επανήλθε μόνο του.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...