Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως δίνουν σα καταστήμα 1 χρόνο παραπάνω αλλά πρέπει να ρωτήσεις τρελό deal πάντως vfm

 

ναι εννοείται γι αυτο και το τσίμπησα.. ήθελα απο καιρό να δοκιμάσω τη συσκευή και τώρα έκατσε κουτί

 

αύριο που θα παραλάβω θα ενημερώσω τι παίζει με τον εναν επιπλέον χρόνο εγγύησης

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Η urnyx για νυχτα

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-urnyx05/

Δοκίμασε τις ρυθμίσεις αυτές

https://t.me/hellasmobiles/40607

 

Δοκίμασα την τελευταία 2.1 με το xml σου.

Και ενώ έχει πολύ καλή λεπτομέρεια σε σχέση με την μαμά και με άλλη μια που έχω, μου έκανε όμως crash στο slow motion και μαύριζε η οθόνη σε σελφι-πορτρετο.:(

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Η urnyx για νυχτα

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-urnyx05/

Δοκίμασε τις ρυθμίσεις αυτές

https://t.me/hellasmobiles/40607

 

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!!

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :)

 

Το αγόρασα χθες από το Γερμανό στα 159, για δώρο. Εξαιρετικό κινητό τελικά, και η οθόνη δεν με ενοχλεί οπότε λέω να τσιμπήσω κι εγώ ένα xD

 

Ερώτηξη: κάποιο καλό δοκιμασμένο τζαμάκι να κάθεται σωστά χωρίς halo; Μην δίνω τσάμπα 10-15 ευρώ... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :)

 

Το αγόρασα χθες από το Γερμανό στα 159, για δώρο. Εξαιρετικό κινητό τελικά, και η οθόνη δεν με ενοχλεί οπότε λέω να τσιμπήσω κι εγώ ένα xD

 

Ερώτηξη: κάποιο καλό δοκιμασμένο τζαμάκι να κάθεται σωστά χωρίς halo; Μην δίνω τσάμπα 10-15 ευρώ... :)

 

Καλοριζικο φιλε μας και καλως ηρθες στην παρεα.Εγω απο Ebay.UK παιρνω και δεν εχω θεμα κανενα

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :)

 

Το αγόρασα χθες από το Γερμανό στα 159, για δώρο. Εξαιρετικό κινητό τελικά, και η οθόνη δεν με ενοχλεί οπότε λέω να τσιμπήσω κι εγώ ένα xD

 

Ερώτηξη: κάποιο καλό δοκιμασμένο τζαμάκι να κάθεται σωστά χωρίς halo; Μην δίνω τσάμπα 10-15 ευρώ... :)

Δοκίμασα 5-6 τζαμακια από ali και μακράν το καλύτερο ήταν αυτο

 

#Aliexpress € 1,34 31%OFF | 2 in 1 Full Cover Tempered Glass For Xiaomi Mi A3 Lite Back Camera Lens Screen Protector Glass For Xiaomi Mi A3 Camera Lens Film

https://a.aliexpress.com/_sFyA3k

 

Δεν αφήνει κενά σχεδόν καθόλου, 2 τεμάχια 1.80€

 

Καμιά flip θήκη της προκοπής έχει βρει κανένας;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by demolition22

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Sos βρε παιδιά!

Είμαι έτοιμος να τσιμπήσω το κινητό για τη γυναίκα, ενώ έχω ήδη ένα Μi 8 για μένα.

Είναι τόσο χάλι η οθόνη; Δεν καταλαβαίνω τη διαφορά που είδα στα Public σε σχέση με τα Redmi Note 7 & 8 που είναι οι κύριοι ανταγωνιστές του.

Η κάμερα είναι παρόμοια με τα παραπάνω αν πετάξω μια gcam, σωστά;

Μια γνώμη βρε παιδιά γρήγορα, μην εξαντληθούν. Ήδη στα υπόλοιπα μεγάλα καταστήματα δεν υπάρχει ονλάιν, παρά μόνο σε φυσικά καταστήματα.

Τα -60 ευρώ με 2 έτη εγγύηση επίσημης αντιπροσωπείας και στοκ Android είναι τρομερά δελεαστική πρόταση.

Σκαλώνω στην οθόνη και στην απόδοση κάμερας (vs RN 7 & 8).

Edited by Alexcxvtr

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του είναι μια χαρά, προχώρα άφοβα, εγώ θα έδινα στην γυναίκα το τραγικό mi8 και θα κρατούσα Α3, απόλυση το κινητό, νερό τρέχει

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του είναι μια χαρά, προχώρα άφοβα, εγώ θα έδινα στην γυναίκα το τραγικό mi8 και θα κρατούσα Α3, απόλυση το κινητό, νερό τρέχει

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σούπερ!

 

οφτοπικ.

Τραγικό το 8?

Λόγω μπαταρίας?

Διότι ρολάρει τρελά και έχει σούπερ κάμερα.

Τι συνέβη στο δικό σου?

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία, audio Jack, radio, sd card, αν εσένα σε καλύπτει ΟΚ.

Δεν θα αγόραζα ποτέ τηλέφωνο χωρίς αυτά και βασικά χωρίς μεγάλη μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία, audio Jack, radio, sd card, αν εσένα σε καλύπτει ΟΚ.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ, κατάλαβα.

:)

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι με το "τραγικό" Mi 8 και την μπαταρία του.

 

Τέλος πάντων, on topic τώρα, γράφω από το μόλις αγορασμένο A3 της συζύγου, ενώ κατεβαίνει και η ενημέρωση του λογισμικού. Μια χαρά φαίνεται (φυσικά είναι πολύ νωρίς για ασφαλή συμπεράσματα).

Και εγώ με Mi 8 είμαι τους τελευταίους 16 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Sos βρε παιδιά!

Είμαι έτοιμος να τσιμπήσω το κινητό για τη γυναίκα, ενώ έχω ήδη ένα Μi 8 για μένα.

Είναι τόσο χάλι η οθόνη; Δεν καταλαβαίνω τη διαφορά που είδα στα Public σε σχέση με τα Redmi Note 7 & 8 που είναι οι κύριοι ανταγωνιστές του.

Η κάμερα είναι παρόμοια με τα παραπάνω αν πετάξω μια gcam, σωστά;

Μια γνώμη βρε παιδιά γρήγορα, μην εξαντληθούν. Ήδη στα υπόλοιπα μεγάλα καταστήματα δεν υπάρχει ονλάιν, παρά μόνο σε φυσικά καταστήματα.

Τα -60 ευρώ με 2 έτη εγγύηση επίσημης αντιπροσωπείας και στοκ Android είναι τρομερά δελεαστική πρόταση.

Σκαλώνω στην οθόνη και στην απόδοση κάμερας (vs RN 7 & 8).

 

Καμερα έχει εξαιρετική . Δεν έχει σχέση με rn7 8 κλπ. Natural beauty Villa Borghese Roma y piazza del popolo

Link to comment
Share on other sites

Sos βρε παιδιά!

Είμαι έτοιμος να τσιμπήσω το κινητό για τη γυναίκα, ενώ έχω ήδη ένα Μi 8 για μένα.

Είναι τόσο χάλι η οθόνη; Δεν καταλαβαίνω τη διαφορά που είδα στα Public σε σχέση με τα Redmi Note 7 & 8 που είναι οι κύριοι ανταγωνιστές του.

Η κάμερα είναι παρόμοια με τα παραπάνω αν πετάξω μια gcam, σωστά;

Μια γνώμη βρε παιδιά γρήγορα, μην εξαντληθούν. Ήδη στα υπόλοιπα μεγάλα καταστήματα δεν υπάρχει ονλάιν, παρά μόνο σε φυσικά καταστήματα.

Τα -60 ευρώ με 2 έτη εγγύηση επίσημης αντιπροσωπείας και στοκ Android είναι τρομερά δελεαστική πρόταση.

Σκαλώνω στην οθόνη και στην απόδοση κάμερας (vs RN 7 & 8).

 

Σε αυτή τη τιμή και με επίσημη εγγύηση,δεν το συζητάω καν...Αξίζει με 1000....

Link to comment
Share on other sites

Urnyx vs Hypercam

49436522192_e5a88c88bc_c.jpgIMG_20200124_195245 by Vag Man, on Flickr

 

49435823328_034321c30e_c.jpgIMG_20200124_195406_null by Vag Man, on Flickr

 

hypercam νομιζω ειναι καλυτερη. ποια εκδοση? εβαλες και καποιες ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση η ενημερωση του ιανουαριου να επηρεασε την καμερα;Οσο παει γινεται χειροτερα .Η μια ειναι στοκ HDR και η αλλη gcam.https://photos.google.com/search/_tra_

Ουσιαστικα ειμαι χωρις καμερα.Αναγκαστικα ψαχνω απο δω και απο κει οτι γκουγλοκαμ υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

hypercam νομιζω ειναι καλυτερη. ποια εκδοση? εβαλες και καποιες ρυθμισεις?

 

Ναι έχει πιο πολύ λεπτομέρεια με λίγο παραπάνω θορυβο

 

Εχω βάλει την τελευταία έκδοση με clean ρυθμίσεις του Αντρέα που είχε δώσει παραπάνω για την xcam

https://gofile.io/?c=S61dAs

https://mega.nz/#!hgRxgaLJ!xHQUfYkvCMTOVngTcS7Tz4mMDxGmju4VaoMezHIKYzU

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Update ασφαλείας είναι. Παίζει να μην έχει καμία αλλαγή για την οποία μπορείς να σχολιάσεις κάτι...

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...