Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα κ καλή εβδομάδα. Ένδιαφέρομαι για το κινητό αυτό κ το βρήκα σε ένα μαγαζί

"Xiaomi Mi A3 More than White 4GB/128GB Dual Sim (Global Version-Ελληνικό μενού)" στα 170€.

Θα παίζει με WIND? Επίσης, με αναβαθμίσεις κ εγγύηση τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς θα παίζει με wind;; τρολαρεις μάλλον.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς θα παίζει με wind;; τρολαρεις μάλλον.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρωτάει αν έχει την μπάντα 20 στα 800 MHz 4g , δεν τρολαρει.

Την 20 την έχει οπότε δεν θα έχει πρόβλημα, αρκεί να είναι global ή EU.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάει αν έχει την μπάντα 20 στα 800 MHz 4g , δεν τρολαρει.

Την 20 την έχει οπότε δεν θα έχει πρόβλημα, αρκεί να είναι global ή EU.

Γράφει ότι είναι global, οπότε λογικά δεν θα έχω θέμα.

Σχετικά με αναβαθμίσεις, τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από χθες,ακόμα το ψάχνω..Η οθόνη μια χαρά,πριν είχα το a7 2018. Ποια Google camera βάζουμε και από πού?

 

βαλε αυτη

Arnova's Advanced 1.6: Gcam_6.1.021_Advanced_V1.6.190614.0200.apk

ειναι η καλυτερη ειδικα το βραδυ σε indoor φωτισμο απο οσες εχω βαλει αν βρεις καποια καλυτερη πες μου

Link to comment
Share on other sites

βαλε αυτη

Arnova's Advanced 1.6: Gcam_6.1.021_Advanced_V1.6.190614.0200.apk

ειναι η καλυτερη ειδικα το βραδυ σε indoor φωτισμο απο οσες εχω βαλει αν βρεις καποια καλυτερη πες μου

 

Έχεις δοκιμάσει αυτές που προτείνω σελίδα 26; Έχεις κανένα συγκριτικό;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει αυτές που προτείνω σελίδα 26; Έχεις κανένα συγκριτικό;

Λοιπόν δοκίμασα την πρώτη.. Αρχικά να πω πώς υπάρχουν διαφορές μεταξύ στοκ και gcam,την ημέρα η στοκ δείνει λίγο παραπάνω έκθεση και καίει τα λευκά περισσότερο από την gcam, κυρίως σε θέματα με ουρανό, σύννεφα κτλ.Ειναι όμως αρκετά κοντά, επίσης το HDR της gcam που δοκίμασα είναι λίγο καλύτερο, φωτίζει πιο πολύ της περιοχές με σκιά.Τωρα την νύχτα η διαφορά είναι μεγαλύτερη υπέρ της gcam,στα πολύ σκοτάδια μου έκανε εντύπωση πόσο φως δίνει και με τόσο λίγο θόρυβο, αντίθετα με την στοκ που έχει παραπάνω θόρυβο..

Σε γενικές γραμμές μπορείς να ζήσεις και με την στοκ κάμερα ,το mi a3 έχει πολύ καλό αισθητήρα, μου έχει κάνει αρκετά θετική εντύπωση και μιλάμε για ένα κινητό των 150 ευρώ..

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι στο θέμα με το bt και τις παρεμβολές όταν άνοιγα το hotspot η το wifi γενικά. οι δοκιμές είχαν γίνει με 2 Plantronics. τώρα αγόρασα το Jabra talk 15 και το πρόβλημα εξαφανίστηκε ευτυχώς! άρα ήταν θέμα Plantronics. όχι του κινητού

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα να ρωτήσω αν έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει το vowifi σε δίκτυο vodafone.

Ενώ έχω κανονικά volte το vowifi αρνείται πεισματικά να εμφανιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει αυτές που προτείνω σελίδα 26; Έχεις κανένα συγκριτικό;

ναι ειναι καλυτερη απο αυτες που ειναι στην σελιδα 26.αυτη που εχω ειναι καλη και μερα και νυχτα και γρηγορη στο μεσαιο hdr+ βγαζω και μερα και νυχτα και βγαζει με καλυτερο φως χωρις να ειναι κουνημενες.αυτες στην σελ 26. ειναι ποιο αργες τη νυχτα, η ποιοτητα στο δεξιο hdr+ ειναι ιδια με το μεσαιο hdr+ στη δικη μου.αντι να φτιαχνει το θορυβο στο μαυρο το μαυριζει και δεν μου αρεσει.πχ σε επιπλο venge το εκανε μαυρο και δεν ξεχωριζε οτι ειναι ξυλο καφε σκουρο με νερα..τερμα δεξιο hdr+ βγαζει μονο τοπια και με δυσκολια πρεπει να εχεις σταθερο χερι.δεν υπαρχει λογος αφου με το μεσαιο hdr+ εγω βγαζω καλυτερες φωτο και ποιο γρηγορα χωρις να θαμπωνει.σε σχεση με stock παντως ολες αυτες οι gcam ειναι καλυτερες και μερα και νυχτα .

Link to comment
Share on other sites

βαλε αυτη

 

Arnova's Advanced 1.6: Gcam_6.1.021_Advanced_V1.6.190614.0200.apk

 

ειναι η καλυτερη ειδικα το βραδυ σε indoor φωτισμο απο οσες εχω βαλει αν βρεις καποια καλυτερη πες μου

την κατεβάζω εγώ τώρα να δοκιμάσω. μετά από αυτήν που λες έχει και άλλες. να κατεβάσω καμία επόμενη ξέρεις εάν είναι καλύτερες;

 

 

μπα... έχεις κανένα λινκ γιατί την εγκατέστησα και η selfie δεν δουλεύει η κανονική δεν δείχνει τίποτα και στο portrait δεν πατιέται το κουμπί είναι γκρι αχνό! 07a56281ffb765bf07dccb448b81e090.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την κατεβάζω εγώ τώρα να δοκιμάσω. μετά από αυτήν που λες έχει και άλλες. να κατεβάσω καμία επόμενη ξέρεις εάν είναι καλύτερες;

 

 

μπα... έχεις κανένα λινκ γιατί την εγκατέστησα και η selfie δεν δουλεύει η κανονική δεν δείχνει τίποτα και στο portrait δεν πατιέται το κουμπί είναι γκρι αχνό! 07a56281ffb765bf07dccb448b81e090.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

μπα η σελφι δεν δουλεύει με τίποτα!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πείτε νούμερο ποστ για τις κάμερες του Αντρέα γιατί μέσω Tapatalk δεν μπορώ να βρω την σελίδα 26

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν νομίζω να ειναι καλύτερη από αυτές που ποσταρα. Τουλαχιστον οχι χωρίς να παιξετε με ρυθμίσεις. ;)

 

Εγω σε αυτές κατέληξα παλεύοντας αρκετές μέρες με ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν νομίζω να ειναι καλύτερη από αυτές που ποσταρα. Τουλαχιστον οχι χωρίς να παιξετε με ρυθμίσεις. ;)

 

Εγω σε αυτές κατέληξα παλεύοντας αρκετές μέρες με ρυθμίσεις.

Αντρέα δώσε λίγο αριθμό ποστ με τις κάμερες σου!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από χθες,ακόμα το ψάχνω..Η οθόνη μια χαρά,πριν είχα το a7 2018. Ποια Google camera βάζουμε και από πού?

 

Ολες οι ενημερωσεις για τις gcam του Α3

https://t.me/Mi_A3_Google_Camera_Mods

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι ενημερωσεις για τις gcam του Α3

https://t.me/Mi_A3_Google_Camera_Mods

 

Εχεις δοκιμασει την τελευταια με την astrophotography;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου.. Το ψιλό είδα λίγο αλλά δεν ασχολήθηκα πολύ.... Ερώτηση

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση προς τους κατόχους. Επειδή μ ενδιαφέρει η συσκευή για φίλη, το stock Android του mia3 έχει ρύθμιση app lock? Δηλαδή να κλειδώνεις μια εφαρμογή και να ξεκλειδώνει με αποτύπωμα ή μοτίβο

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ειμαι πρωταρης στην XIAOMI διαβασα σε ενα αρθρο για μια εφαρμογη την οποια βαζεις μοντελο κινητου-διαλεγεις ρομ και λοιπα και την κατεβαζεις..ειναι αξιοπιστο?η εφαρμογη ειναι αυτη..

 

https://izadi.xyz/downmi/

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,νεος κάτοχος απο σήμερα,Το κινητό υποστηρίζει wifi call με κοσμοτε;δεν μου εμφανίζει επιλογή, πριν είχαredmi 7 και ειχα κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...