Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να την αγοράσεις. Αξίζει.

 

Μόλις το έκανα και ρύθμισα τις ειδοποιήσεις όπως ήθελα. Ευχαριστώ για την συμβουλή. Φυσικά την συστήνω και εγώ την εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα και ρύθμισα τις ειδοποιήσεις όπως ήθελα. Ευχαριστώ για την συμβουλή. Φυσικά την συστήνω και εγώ την εφαρμογή

 

Οταν σβήσεις την ειδοποίηση απο τον πίνακα ειδοποιήσεων παραμένει η αριθμητική ειδοποίηση πάνω στο εικονίδιο αν δεν έχεις διαβάσει το μήνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Από χτες (που έκανα αναζήτηση ενημερώσεων) έχει εμφανιστεί το patch του Οκτωβρίου, αλλά αναφέρει και κάτι για το face unlock:

 

"Please, kindly notice that" Face Unlock" is now the only face unlock feature on this device for better experience".

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Από χτες (που έκανα αναζήτηση ενημερώσεων) έχει εμφανιστεί το patch του Οκτωβρίου, αλλά αναφέρει και κάτι για το face unlock:

 

"Please, kindly notice that" Face Unlock" is now the only face unlock feature on this device for better experience".

 

Μηιως εννοεί ότι θα χρησιμοποιηθεί μόνο για το ξεκλείδωμα του κινητού και όχι για κάποια εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Οταν σβήσεις την ειδοποίηση απο τον πίνακα ειδοποιήσεων παραμένει η αριθμητική ειδοποίηση πάνω στο εικονίδιο αν δεν έχεις διαβάσει το μήνυμα;
Ναι αν σβήσεις την ειδοποίηση σβήνει και η αριθμητική από το εικονίδιο και ας μην έχεις διαβάσει το μνμ.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο ποιοτικό tempered glass από Ελλάδα; Γιατί από εκεί που το πήραδεν είχαν καθόλου.

 

Εγω παντα παιρνω απο εδω

https://www.protectionfilms24.com/article/brotect-airglass-glass-screen-protector-xiaomi-mi-a3-2736194.html

Σε 3 μερες ερχεται ειναι ολο διαφανες χωρις μαυρα γυρω οποτε ειναι αορατο και δεν κραταει δαχτυλιες ουτε καθρεπτιζει πολυ

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να γίνει κανα τρελό να χουμε android q μεχρι τέλος του μήνα .

Όχι ρε συ τώρα πήραμε αναβάθμιση, να βγει και 2η μες στο μήνα με τόσο λίγες μέρες διαφορά αναιρεί αυτή που μόλις πήραμε, η οποία να πούμε ότι δεν ήταν και τόσο μικρή ώστε να είναι μόνο το security update, στο a1 η αντίστοιχη αναβάθμιση ήταν πολύ μικρότερη άρα σε εμάς ήταν παραπάνω πράγματα από το security patch

 

Ας ελπίσουμε ότι με του Νοεμβρίου θα έχουμε και 10

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Μηιως εννοεί ότι θα χρησιμοποιηθεί μόνο για το ξεκλείδωμα του κινητού και όχι για κάποια εφαρμογή

 

Αυτό που σκέφτομαι και δε θέλω να ισχύει, είναι να μένει σαν μοναδικός τρόπος ξεκλειδώματος της συσκευής το face unlock.

 

Έχει εγκαταστήσει κάποιος το update; Και αν ναι, είναι διαθέσιμοι και οι άλλοι τρόποι ξεκλειδώματος;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ τώρα πήραμε αναβάθμιση, να βγει και 2η μες στο μήνα με τόσο λίγες μέρες διαφορά αναιρεί αυτή που μόλις πήραμε, η οποία να πούμε ότι δεν ήταν και τόσο μικρή ώστε να είναι μόνο το security update, στο a1 η αντίστοιχη αναβάθμιση ήταν πολύ μικρότερη άρα σε εμάς ήταν παραπάνω πράγματα από το security patch

 

Ας ελπίσουμε ότι με του Νοεμβρίου θα έχουμε και 10

 

Παρόλαυτα οι Ινδοί επιμένουν , ότι μέχρι τέλος Οκτωβρίου θα έχει βγει. Υπερβολικό αλλά πότε δεν ξέρεις https://piunikaweb.com/2019/10/18/mi-a3-october-security-patch/

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σκέφτομαι και δε θέλω να ισχύει, είναι να μένει σαν μοναδικός τρόπος ξεκλειδώματος της συσκευής το face unlock.

 

Έχει εγκαταστήσει κάποιος το update; Και αν ναι, είναι διαθέσιμοι και οι άλλοι τρόποι ξεκλειδώματος;

Ναι, το εβαλα κι εγω. Εχει και fingerprint, οπως πριν. Για λανθασμενη διατυπωση μου κανει

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είμαι ο μόνος που βλέπει με μισό μάτι την επερχόμενη αναβάθμιση σε 10 καθώς καταργείται η μέθοδος αλλαγής των πλήκτρων του Navbar μέσω του ταπεινού adb shell (χωρίς root).

Το πλήκτρο επιστροφής στα αριστερά είναι εντελώς δυσλειτουργικό για μένα.

Υπάρχει άραγε η δυνατότητα να παραμείνει κάποιος στην 9;

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το εβαλα κι εγω. Εχει και fingerprint, οπως πριν. Για λανθασμενη διατυπωση μου κανει

 

Thanks.

 

Το πλήκτρο επιστροφής στα αριστερά είναι εντελώς δυσλειτουργικό για μένα.

 

Ελπίζω να εννοείς στα δεξιά..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κάποια δωρεάν εφαρμογή για τις διαφημίσεις έχουμε; Δοκίμασα δυο με καλές κριτικές αλλά μου έκανε αρνητική εντύπωση ότι πέταγαν οι ίδιες οι εφαρμογές διαφημίσεις όταν πήγαινα να σετάρω ρυθμίσεις.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Κάποια δωρεάν εφαρμογή για τις διαφημίσεις έχουμε; Δοκίμασα δυο με καλές κριτικές αλλά μου έκανε αρνητική εντύπωση ότι πέταγαν οι ίδιες οι εφαρμογές διαφημίσεις όταν πήγαινα να σετάρω ρυθμίσεις.:lol:

Αυτό και τέλος

https://block-this.com/

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να εννοείς στα δεξιά..

Στα αριστερά (την προκαθορισμένη θέση δηλαδή) μου είναι δύσκολο, πρέπει να κάνει μεγάλη διαδρομή ο δεξής αντίχειρας για να το πατήσει.

Για την ώρα είμαι καλυμμένος αλλά στην 10 που δεν αλλάζει θα έχω πρόβλημα.

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Στα αριστερά (την προκαθορισμένη θέση δηλαδή) μου είναι δύσκολο, πρέπει να κάνει μεγάλη διαδρομή ο δεξής αντίχειρας για να το πατήσει.

Για την ώρα είμαι καλυμμένος αλλά στην 10 που δεν αλλάζει θα έχω πρόβλημα.

 

Προσωπικά έχω βάλει fluid gestures και έχω κρύψει τη μπάρα με ui tuner.

Link to comment
Share on other sites

Όχι σβήνει και η αριθμητική ειδοποίηση. Κατ' ουσία η αριθμητική είναι αντιγραφή του πίνακα ειδοποιήσεων. Δεν έχω δει ακόμα τι γίνεται με τα sms όμως δλδ αν ισχύει το ίδιο με τις υπόλοιπες ειδοποιησεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι σβήνει και η αριθμητική ειδοποίηση. Κατ' ουσία η αριθμητική είναι αντιγραφή του πίνακα ειδοποιήσεων. Δεν έχω δει ακόμα τι γίνεται με τα sms όμως δλδ αν ισχύει το ίδιο με τις υπόλοιπες ειδοποιησεις

Άκυρο απαντήθηκε πιο πριν

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αυτη την στιγμη ελληνικο στα 209 ευρω στο eshop με εγγυηση απο infoquest για οποιον ενδιαφερεται
Link to comment
Share on other sites

Θησαυρός το παρών θέμα για το Α3, καθώς λόγω της έλλειψης miui, το ενδιαφέρον γενικά και οι πληροφορίες για την συσκευή στο νετ είναι περιορισμένες.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει βρει κάποιος τρόπο να αφαιρεθεί η επιλογή κλήσεως έκτακτης ανάγκης από την οθόνη κλειδώματος.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θησαυρός το παρών θέμα για το Α3, καθώς λόγω της έλλειψης miui, το ενδιαφέρον γενικά και οι πληροφορίες για την συσκευή στο νετ είναι περιορισμένες.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει βρει κάποιος τρόπο να αφαιρεθεί η επιλογή κλήσεως έκτακτης ανάγκης από την οθόνη κλειδώματος.

Ευχαριστώ

 

Καλά ναι ,η απόλυτη ξεφτίλα το γνωστό ελληνικό club της Xiaomi .Δεν έχουν ανοίξει καν νήμα , λόγω προκατάληψης ..., προς το στοκ android. Κ έχω κάθε λόγο το να το πιστεύω αυτό γτ αδυνατώ να πιστέψω ότι το micc9 που έχει δικό του νήμα έχει πιο πολλούς κατόχους στην Ελλάδα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...