Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει πρόβλημα

Προτείνω αυτό

https://www.protectionfilms24.com/article/brotect-airglass-glass-screen-protector-xiaomi-mi-a3-2736194.html

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

τελικά το πρόβλημα με τον ήχο που κάνει μόνο στο Bluetooth είναι συνέχεια και πολύ έντονο με το που ανοίξω το Hotspot αλλά τώρα παρατήρησα ότι το κάνει αραιά και που και χωρίς να ανοίξω το Hotspot. μολις γυρίσω στο ακουστικό του κινητού όλα τέλεια.

έχω δοκιμάσει 3 ακουστικά Plantronics. τι να φταίει γμτ;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

τελικά το πρόβλημα με τον ήχο που κάνει μόνο στο Bluetooth είναι συνέχεια και πολύ έντονο με το που ανοίξω το Hotspot αλλά τώρα παρατήρησα ότι το κάνει αραιά και που και χωρίς να ανοίξω το Hotspot. μολις γυρίσω στο ακουστικό του κινητού όλα τέλεια.

έχω δοκιμάσει 3 ακουστικά Plantronics. τι ΝΔ φταίει γμτ;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Άλλη μαρκα ίσως?
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Ευχαριστώ. Εφαρμόζει καλά αυτό;

 

Σαν πρώτες εντυπώσεις γενικά καλές. Ωραίο, γρήγορο, καλή οθόνη με ωραία χρώματα, δεν την είδα ακόμη πως φαίνεται κάτω από τον ήλιο. Η ανάλυση δεν με ενόχλησε, παρόλο που το redmi 4 prime που είχα πριν είχε full HD. Ο fingerprint sensor δεν με τρέλανε, θα ήθελα ιδανικά να ήταν στο πλάι, μου φαίνεται χαζό το in display. Με χαλάει που δεν έχει double tap to wake, με βόλευε πάρα πολύ. Θες να δεις την ώρα, τι κάνεις; Κάνεις double tap στην οθόνη, θα έλεγα εγώ. (Αν και το "πατάς το on off" θα ήταν μια αποδεκτή απάντηση. :-) ) Για δοκιμή πάντως, απενεργοποίησα την αυτόματη ενεργοποίηση του fingerprint sensor και εγκατέστησα το wave up https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jarsilio.android.waveup που λειτουργεί περνώντας το χέρι από το proximity sensor και ανάβει την οθόνη. Μπαταρία δεν φαίνεται να καταναλώνει πολύ. Με την κάμερα θέλω να ασχοληθώ λίγο, να βάλω gcam κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ναι εφαρμόζει τέλεια σε όλη την οθόνη και δεν έχει τα άσχημα μαύρα περιθώρια γύρω γύρω που χαλάνε την εμφάνιση. Έτσι είναι σχεδόν αόρατο δεν καθρεφτίζει και δεν κάνει καθόλου δαχτυλιές.

Σε τρεις τέσσερεις μέρες έχει έρθει με το ταχυδρομείο.

Για τις led ειδοποιήσεις βρήκα και αυτό που κάνει δουλεία στις αναπάντητες κλπ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlegacy

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, στις αναπάντητες δεν λειτουργεί το ambient display και το led?

Δες και αυτή, είναι δωρεάν χωρίς διαφημίσεις : https://play.google.com/store/apps/details?id=de.nullgrad.glimpse

Link to comment
Share on other sites

πάντως η υλοποίηση της pie στο α3 είναι πολύ χειρότερη από το mi a2 lite που είχα πριν. απορώ πως το κατάφεραν αυτό οι Κινέζοι δεδομένου ότι είναι Android one!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυο μέρες σχεδόν από τη πρίζα και έβγαλε 8 ώρες οθόνης!!!

 

Στο redmi note 7 σε δυο μέρες έβγαζε κάπου 6 ώρες ενώ η αυτόματη φωτεινότητα του ήταν γενικά πολύ πιο χαμηλή (δηλαδή αν βάζαμε ίδια φωτεινότητα θα άνοιγε ακόμα περισσότερο η ψαλίδα)

 

Και να σημειωθεί ότι συνεχίζω να έχω ενα μικρό drain πάλι από google photos

 

Screenshot-20191011-021140.png

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

ηρθα και εγω στην παρεα .Μου εχει κάνει πολυ καλή εντύπωση σαν τηλεφωνο μεχρι στιγμης

το μονο που δεν μου αρέσει ειναι ο launcher πολυ φτωχός,αν και με nova λύνεται το πρόβλημα ,οπως του double tap αλλα και αλλων ρυθμισεων που εχει ο nova

Link to comment
Share on other sites

ηρθα και εγω στην παρεα .Μου εχει κάνει πολυ καλή εντύπωση σαν τηλεφωνο μεχρι στιγμης

 

το μονο που δεν μου αρέσει ειναι ο launcher πολυ φτωχός,αν και με nova λύνεται το πρόβλημα ,οπως του double tap αλλα και αλλων ρυθμισεων που εχει ο nova

φαντάζομαι εννοείς double tap για να σβήνει όχι να ανάβει, η οθόνη, ε;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι εννοείς double tap για να σβήνει όχι να ανάβει, η οθόνη, ε;

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Ναι, για να σβήνει. Κι εγώ nova εχω

 

Με το notification led τι γινεται; τη μια παιζει καλα, την αλλη οχι. Δηλαδη ενω εχω ειδοποιησεις, δεν αναβει.

Ειναι bug της ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, για να σβήνει. Κι εγώ nova εχω

 

Με το notification led τι γινεται; τη μια παιζει καλα, την αλλη οχι. Δηλαδη ενω εχω ειδοποιησεις, δεν αναβει.

Ειναι bug της ρομ;

 

Εγώ δεν έχω app. Έχω κανονικά για όλες εκτός από κλήσεις που επειδή το εχω δυνατά ακόμα και αν δεν το προλάβω το έχω ακούσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω app. Έχω κανονικά για όλες εκτός από κλήσεις που επειδή το εχω δυνατά ακόμα και αν δεν το προλάβω το έχω ακούσει.

Ουτε κι εγω εχω app. Το app που ανεφερα το wave up ηταν για να ξυπναει την οθονη. Για το led μιλαω. Με τις αναπαντητες κλησεις παρατηρησα οτι δεν αναβει το led. Ενω οταν ερχεται στο messenger ειδοποιηση αναβει το led κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Δυο μέρες σχεδόν από τη πρίζα και έβγαλε 8 ώρες οθόνης!!!

 

Στο redmi note 7 σε δυο μέρες έβγαζε κάπου 6 ώρες ενώ η αυτόματη φωτεινότητα του ήταν γενικά πολύ πιο χαμηλή (δηλαδή αν βάζαμε ίδια φωτεινότητα θα άνοιγε ακόμα περισσότερο η ψαλίδα)

 

Και να σημειωθεί ότι συνεχίζω να έχω ενα μικρό drain πάλι από google photos

 

Screenshot-20191011-021140.png

 

Εμενα το drain σταματησε αφου εκλεισα τα αντιγραφα στην εφαρμογη φωτογραφιες.Τωρα εχω 42% μπαταρια με 6 38 sot και φωτηνοτητα 90% σταθερα.πολυ καλα μπορω να πω.

https://app.box.com/s/i0bg4s21c85q7wivddstzr9goynqy7mb

Edited by jonakic
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το drain σταματησε αφου εκλεισα τα αντιγραφα στην εφαρμογη φωτογραφιες.Τωρα εχω 42% μπαταρια με 6 38 sot και φωτηνοτητα 90% σταθερα.πολυ καλα μπορω να πω.

https://app.box.com/s/i0bg4s21c85q7wivddstzr9goynqy7mb

 

Εννοείς έκλεισες το να κάνει backup τις φωτογραφίες στο cloud?

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν έχει χωριστή ρύθμιση έντασης για ήχους ειδοποιήσεων και κλήσης Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το drain σταματησε αφου εκλεισα τα αντιγραφα στην εφαρμογη φωτογραφιες.Τωρα εχω 42% μπαταρια με 6 38 sot και φωτηνοτητα 90% σταθερα.πολυ καλα μπορω να πω.

https://app.box.com/s/i0bg4s21c85q7wivddstzr9goynqy7mb

 

Δεν ειναι λυση για μένα αυτο. Ειναι ενα χαρακτηριστικό που προσωπικά χρειάζομαι και ας τρώει μπαταρία.

 

Τώρα γιατι εχω τετοιο drain στο mi a3 που δεν ειχα ξαναδει σε αλλες συσκευες δεν μπορω να καταλαβω...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος κάτοχος μπορεί να μου πει αν δουλεύει το volte ή το vowifi της Κοσμοτε;
Volte ναι. Βγάζει ένα σηματακι hd πάνω και όταν κανεις κλήσεις παρεμενει σε 4g. Vowifi δεν νομίζω να δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Volte ναι. Βγάζει ένα σηματακι hd πάνω και όταν κανεις κλήσεις παρεμενει σε 4g. Vowifi δεν νομίζω να δουλεύει.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Η ποιότητα του σήματος συγκριτικά με άλλα τηλέφωνα που είχατε είναι καλή;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λυση για μένα αυτο. Ειναι ενα χαρακτηριστικό που προσωπικά χρειάζομαι και ας τρώει μπαταρία.

 

Τώρα γιατι εχω τετοιο drain στο mi a3 που δεν ειχα ξαναδει σε αλλες συσκευες δεν μπορω να καταλαβω...

Μήπως επειδή κάνεις upload και βίντεο που είναι μεγάλα;

Κι εγώ το έχω στο off και η μπαταρία για πρώτη φόρτιση νομίζω πάει πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν έχει χωριστή ρύθμιση έντασης για ήχους ειδοποιήσεων και κλήσης

 

κατέβασε και βάλε το volume pie και θα μπορείς να αλλάξεις τους ήχους ξεχωριστά.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

υπάρχει τρόπος να αλλάξουν σειρά τα εικονίδια στην πάνω μπάρα ;

Μου έχει σπάσει τα νεύρα το εικονίδιο του Wifi που όταν έχει κίνηση εμφανίζονται τα βελάκια του και

μετακινούν τα υπόλοιπα που είναι στα αριστερά του, ή αν υπάρχει άλλο σύμβολο που να τα έχει σταθερά πάντα ενεργά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...