Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, διαβάζω ότι η ανάλυσή του είναι 720 Χ 1560. Ισχύει;

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι διαφημίσεις που πετάει συνεχώς υπάρχει τρόπος να τις κόψουμε..?
Ποιες διαφημίσεις;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/mi-a3/how-to/guide-remove-fingerprint-animation-t3966514 δοκιμάστε αυτό , απενεργοποίηση του animation κ αστραπιαίο ξεκλείδωμα
Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/mi-a3/how-to/guide-remove-fingerprint-animation-t3966514 δοκιμάστε αυτό , απενεργοποίηση του animation κ αστραπιαίο ξεκλείδωμα
Όντως το εκανα και έχει αποτέλεσμα ξεκλειδώνει ποιο γρήγορα. Σε μια στιγμή αναλαμπης το μεσημέρι το led μου έδωσε ειδοποίηση για viber αλλά μετά ξανασιγησε..
Link to comment
Share on other sites

Όντως το εκανα και έχει αποτέλεσμα ξεκλειδώνει ποιο γρήγορα. Σε μια στιγμή αναλαμπης το μεσημέρι το led μου έδωσε ειδοποίηση για viber αλλά μετά ξανασιγησε..

 

Μου θύμισε ξεκλείδωμα όπως είναι πίσω στην πλάτη . Ωραιο tip

Link to comment
Share on other sites

Ξανά τα ίδια παιδιά, γενικά κάποια πραγματακια έχουν αρχίσει και με ξενερώνουν,κάθε δυο-τρεις μέρες συμβαίνει αυτό και δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες στο Facebook.ff361ac6a7b92494694307097c2b8a61.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει διακόπτη να πατά για να κλείνει η οθόνη αντί να πατά συνέχεια το power button, μπορεί να ενεργοποιηθεί από την προσβασιμότητα στις ρυθμίσεις το μενού προσβασιμότητας. Αυτό τι κάνει: τοποθετεί ένα εικονίδιο σαν ανθρωπάκι κάρτω δεξιά στην οθόνη δίπλα στο home button και πατώντας πάνω του ανοίγουν κάποιοι διακοπτες. Ενας από αυτούς είναι και το κλείδωμα της οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει διακόπτη να πατά για να κλείνει η οθόνη αντί να πατά συνέχεια το power button, μπορεί να ενεργοποιηθεί από την προσβασιμότητα στις ρυθμίσεις το μενού προσβασιμότητας. Αυτό τι κάνει: τοποθετεί ένα εικονίδιο σαν ανθρωπάκι κάρτω δεξιά στην οθόνη δίπλα στο home button και πατώντας πάνω του ανοίγουν κάποιοι διακοπτες. Ενας από αυτούς είναι και το κλείδωμα της οθόνης.
Έχει και για screenshot, πολύ χρήσιμο.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά πάει στη θέση που έχει το κουμπί της περιστροφής, όταν έχεις κλειστή την αυτόματη περιστροφή, το οποίο μάλλον εμένα μου χρειάζεται περισσότερο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα γιατί δεν δούλευε το led. Πρέπει στην εφαρμογή που θες να έχεις ειδοποιήσεις να μην είναι ενεργοποιημένο το άναμμα της οθόνης στις ειδοποιήσεις. Μόλις το απενεργοποίησα πχ στο viber messenger κλπ τότε το led δουλεύει. και αυτό το πήρα χαμπάρι διότι ενώ το είχα μέσα στην τσέπη ήρθε viber μνμ και η οθόνη προφανώς δεν άναψε και είδα το led μετά να αναβοσβήνει.
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι βρήκα την καλύτερη gcam μέσω του mi 9 με τα αντίστοιχα xml . Xtreme 6.11 https://forum.xda-developers.com/Mi-9/themes/xiaomi-mi9-googlecam-port-t3910034/page100 . Η καλύτερη απλά ειδικά; Στο σκοτάδι
Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτό το κουμπί που λες για την περιστροφή;

 

αν κλειδώσεις την περιστροφή, όταν γυρίζεις το κινητό θα σου το βγάζει πχ σε ένα βίντεο

 

είναι βολικό για όσους δεν θέλουν περιστροφές χωρίς να το επιθυμούν, όταν πχ το αφήνεις αναμμένο πάνω σε ένα γραφείο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

αν κλειδώσεις την περιστροφή, όταν γυρίζεις το κινητό θα σου το βγάζει πχ σε ένα βίντεο

 

είναι βολικό για όσους δεν θέλουν περιστροφές χωρίς να το επιθυμούν, όταν πχ το αφήνεις αναμμένο πάνω σε ένα γραφείο

Δεν το είχα παρατηρήσει, ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Όντως το εκανα και έχει αποτέλεσμα ξεκλειδώνει ποιο γρήγορα. Σε μια στιγμή αναλαμπης το μεσημέρι το led μου έδωσε ειδοποίηση για viber αλλά μετά ξανασιγησε..

 

Δε βλέπω ιδιαίτερη διαφορά,βασικά καμιά

 

Delete row και uninstall

 

Αν και όντως δεν μου αρέσει ιδιαίτερα αυτό το animation οπότε ίσως το ξαναβάλω

 

Αυτό πάντως που έχω βγάλει από την αρχή είναι τη δόνηση για το αποτύπωμα γιατί παραειναι δυνατή χωρίς λόγο

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω ιδιαίτερη διαφορά,βασικά καμιά

 

 

 

Delete row και uninstall

 

 

 

Αν και όντως δεν μου αρέσει ιδιαίτερα αυτό το animation οπότε ίσως το ξαναβάλω

 

 

 

Αυτό πάντως που έχω βγάλει από την αρχή είναι τη δόνηση για το αποτύπωμα γιατί παραειναι δυνατή χωρίς λόγο

Πώς βγαίνει η δόνηση του αποτύπωματος?
Link to comment
Share on other sites

Επίσης καποιος που έκανε την ρύθμιση και έχει το πρόγραμμα να μου πει τι τιμή έχει στη γραμμή hide rotation lock tongle for accessibility. Γιατι έπαιξα λίγο με την τιμή και δεν θυμάμαι αν ήταν στο 1 η στο 2.

34bc4153ff033edb60d64f523e3b6a3f.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς βγαίνει η δόνηση του αποτύπωματος?
Άκυρο το βρήκα.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ χτες το κινητό. Η οθόνη μια χαρά είναι, γρήγορο δεν κολλάει πουθενά. Η κάμερα έχει κάπου ρυθμίσεις ανάλυσης?

Έχετε βρει κάποια θήκη που να εξέχει από τις κάμερες γιατί αυτή που είχε μέσα νομίζω δεν τις προστατεύει.

Από tempered glass καμία πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ χτες το κινητό. Η οθόνη μια χαρά είναι, γρήγορο δεν κολλάει πουθενά. Η κάμερα έχει κάπου ρυθμίσεις ανάλυσης?

 

Έχετε βρει κάποια θήκη που να εξέχει από τις κάμερες γιατί αυτή που είχε μέσα νομίζω δεν τις προστατεύει.

 

Από tempered glass καμία πρόταση?

Τζαμακι το πιο φθηνό έβαλα έκατσε μια χαρά απλά αφήνει λίγο στα πλάγια περιθώριο, θήκη οποία και να πάρεις θα προστατεύει την κάμερα, εγώ πήρα την Spigen clear crystal που έχει προστασία και είναι και διαφανής να μην κρύβει το κινητό,το αρνητικό της η τιμή.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα γιατί δεν δούλευε το led. Πρέπει στην εφαρμογή που θες να έχεις ειδοποιήσεις να μην είναι ενεργοποιημένο το άναμμα της οθόνης στις ειδοποιήσεις. Μόλις το απενεργοποίησα πχ στο viber messenger κλπ τότε το led δουλεύει. και αυτό το πήρα χαμπάρι διότι ενώ το είχα μέσα στην τσέπη ήρθε viber μνμ και η οθόνη προφανώς δεν άναψε και είδα το led μετά να αναβοσβήνει.

 

Που είναι η ρύθμιση αυτή σε άλλες εφαρμογές?

Πχ Gmail whats up messenger?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τζαμακι το πιο φθηνό έβαλα έκατσε μια χαρά απλά αφήνει λίγο στα πλάγια περιθώριο, θήκη οποία και να πάρεις θα προστατεύει την κάμερα, εγώ πήρα την Spigen clear crystal που έχει προστασία και είναι και διαφανής να μην κρύβει το κινητό,το αρνητικό της η τιμή.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ θα τις ψάξω.

Υπάρχει ρύθμιση να σώζονται οι φώτο στην sd. Και από τη gcan και από την κανονική κάμερα?

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Που είναι η ρύθμιση αυτή?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ θα τις ψάξω.

 

Υπάρχει ρύθμιση να σώζονται οι φώτο στην sd. Και από τη gcan και από την κανονική κάμερα?

Η gcam δυστυχώς όχι,τις σώζει μόνο στην μνήμη του τηλεφώνου, μετά πρέπει να τις κάνεις μεταφορά.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...