Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Για δοκιμασε φιλε την open camera, εχω το mi a2 και δουλευει η σταθεροποιηση πολυ καλα σε 4k

 

την είχα ξεχάσει τελείως αυτή

 

έκανα μια γρήγορη δοκιμή και μου φαίνεται ότι όντως είναι πιο καλά τα πράγματα και η ποιότητα του βίντεο δεν είναι ιδιαίτερα διαφορετική από τη στοκ (γιατί της gcam δε μου άρεσε)

 

θα το ξαναδοκιμάσω εκεί που θέλω να τραβάω κανονικά βίντεο και θα επανέλθω με εντυπώσεις

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Η σταθεροποίηση δουλεύει στο 1080 30fps με πολύ καλά αποτελέσματα.(stock camera).

 

Ναι αλλά είμαι κρίμα όταν υπάρχει και το 4Κ όπου η διαφορά στην ποιότητα είναι γιγάντια

 

Και δε μιλάμε μόνο για 4Κ μόνιτορ όπου το 1080 φαίνεται φτωχό, αλλά και 1080 να παίξεις το βίντεο χάνει πολύ σε λεπτομέρεια

 

Επίσης δυστυχώς είναι χαλί και το 1080/60, διαφορετικά ίσως το σκεφτόμουν για 1080, αλλά τώρα θέλω οπωσδήποτε 4Κ

 

τεσπά αφού η open camera φαίνεται να κάνει δουλίτσα θα πορευθώ με αυτό

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είμαι κρίμα όταν υπάρχει και το 4Κ όπου η διαφορά στην ποιότητα είναι γιγάντια

 

Και δε μιλάμε μόνο για 4Κ μόνιτορ όπου το 1080 φαίνεται φτωχό, αλλά και 1080 να παίξεις το βίντεο χάνει πολύ σε λεπτομέρεια

 

Επίσης δυστυχώς είναι χαλί και το 1080/60, διαφορετικά ίσως το σκεφτόμουν για 1080, αλλά τώρα θέλω οπωσδήποτε 4Κ

 

τεσπά αφού η open camera φαίνεται να κάνει δουλίτσα θα πορευθώ με αυτό

Όλα υπάρχουν όχι σε αυτό το price range ομος
Link to comment
Share on other sites

Όλα υπάρχουν όχι σε αυτό το price range ομος

 

δεν θα είχα θέμα να δώσω κάτι παραπάνω ώστε το κινητό να ήταν πιο "σωστό", εμένα προσωπικά με δεσμεύει ότι θέλω android one και λίγο πολύ έχω καταλήξει στην xiaomi για πράγματα όπως δίκαρτο/ir/audio jack

 

και δυστυχώς δεν βλέπω να βγαίνει έκδοση "pro" του α3

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

δεν θα είχα θέμα να δώσω κάτι παραπάνω ώστε το κινητό να ήταν πιο "σωστό", εμένα προσωπικά με δεσμεύει ότι θέλω android one και λίγο πολύ έχω καταλήξει στην xiaomi για πράγματα όπως δίκαρτο/ir/audio jack

 

και δυστυχώς δεν βλέπω να βγαίνει έκδοση "pro" του α3

 

Κάνει καλή δουλειά το giogle photos απλά θέλει λίγο χρόνο .

Link to comment
Share on other sites

Κάνει καλή δουλειά το giogle photos απλά θέλει λίγο χρόνο .

 

αρχικά καλό θα είναι να έχουμε μια optimized έκδοση για τη συσκευή μας και μετά μιλάμε

 

το ξέρω ότι κάνει δουλειά, στο α1 με αυτό την έβγαζα γιατί εκεί η στοκ ήταν χάλι μαύρο.. αλλά εδώ η στοκ της xiaomi είναι αρκετά καλή

 

βέβαια δοκιμάζοντας περισσότερο βλέπω ότι και η open camera και σε φωτό είναι αρκετά καλή , στη selfie όχι τόσο όσο η στοκ και με καμία άλλη δεν έχεις τον ευρυγώνιο φακό δυστυχώς

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

δεν θα είχα θέμα να δώσω κάτι παραπάνω ώστε το κινητό να ήταν πιο "σωστό", εμένα προσωπικά με δεσμεύει ότι θέλω android one και λίγο πολύ έχω καταλήξει στην xiaomi για πράγματα όπως δίκαρτο/ir/audio jack

 

 

 

και δυστυχώς δεν βλέπω να βγαίνει έκδοση "pro" του α3

Το κάτι παραπάνω είναι αρκετά παραπάνω το επόμενο range που θέλεις μς αυτά που θέλεις είναι ναυαρχιδες πολύ πολύ ποιο ακριβές από το κινιτο αυτο
Link to comment
Share on other sites

Το κάτι παραπάνω είναι αρκετά παραπάνω το επόμενο range που θέλεις μς αυτά που θέλεις είναι ναυαρχιδες πολύ πολύ ποιο ακριβές από το κινιτο αυτο

όχι ρε φίλε δεν πάει έτσι, από τα 200-250 (και πολλά λέω γιατί πρόκειται για ένα κινητό των 170-180 κανονικά) ευρώ δεν υπάρχουν μόνο τα 600+ των ναυαρχίδων

 

υπάρχουν και τα 300 και τα 350..

 

δηλαδή αν το κινητό είχε 1080 οθόνη (και amoled ας το κρατήσουμε αυτό) και nfc με 60-80€ παραπάνω ή ίσως και ελάχιστα καλύτερο soc θα ήταν άσχημα ή θα θεωρούταν ναυαρχίδα; άσε το ois, απλά πραγματάκια, βασικά σε άλλες συσκευές

 

και δεν είναι ότι δεν παίζουν πράγματα τέτοια στον ανταγωνισμό ή και μέσα στην ίδια την xiaomi, απλά δεν έχουν και όλα όσα έχει το πακέτο του α3. τελικά για εμένα το πακέτο του α3 ήταν το πιο ελκυστικό, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δε θα μπορούσε και να είναι καλύτερο και ας ήταν λίγο πιο ακριβό

 

οι ναυαρχίδες είναι τελείως άλλο πράγμα

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι η xiaomi δεν θέλει να προωθήσει Android one συσκευές αλλά MIUI, θα προτιμούσα να είχε λίγο πιο ακριβά το Α3 και να φόραγε fhd οθόνη, όχι ότι είναι κακό αλλά μπορούσε να ήταν καλύτερο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι η xiaomi δεν θέλει να προωθήσει Android one συσκευές αλλά MIUI, θα προτιμούσα να είχε λίγο πιο ακριβά το Α3 και να φόραγε fhd οθόνη, όχι ότι είναι κακό αλλά μπορούσε να ήταν καλύτερο.

 

Θα ήταν πιο legit το επιχείρημά σου άν η Xiaomi ήταν μια εταιρεία που μας είχε συνηθίσει στο να τα δίνει όλα σε κάθε συσκευή , δλδ να βγάζει ολοκληρωμένες συσκευές. Ενώ πλέον την έχω συνηθίσει κ την γουστάρω φουλ ,ξέρω πολύ καλά πως ποτέ δεν βγάζει μια συσκευή που να τα έχει όλα . Πάντα κάτι λείπει

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό έχεις δίκιο ένα ολοκληρωμένο τηλέφωνο όντως δεν έχει, αλλά από όλα τα android one το Α3 είναι το καλύτερο σε σχέση με το χάλι των προηγούμενων.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, επειδή ενδιαφέρομαι :

1. Έχει gestures όπως το miui?

2. Διακόπτη widget για να κλείνει η οθόνη?

3. Όταν θέλουμε να το ανοίξουμε για να βάλουμε το αποτύπωμα πρεπει να πατάμε το home button για να ανοίξει?

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό έχεις δίκιο ένα ολοκληρωμένο τηλέφωνο όντως δεν έχει, αλλά από όλα τα android one το Α3 είναι το καλύτερο σε σχέση με το χάλι των προηγούμενων.

 

Δεν το συζητάμε αυτό .ειχα το Α2 και nokia 7 plus . Να ξεκινήσω από τον 660 που όσο να ναι το αυγουλάκι το βράζεις , και πολλά άλλα θέματα που είχαν κ τα δυο τηλέφωνα , ως ηχεία , κάμερες , κλπ . Δεν είναι μόνο καλή προσπάθεια για την Xiaomi , είναι συνολικά για τα Android one μια συμπαγής λύση ακόμα κ με την 720,p. Κ τώρα έβλεπα το 7,2 nokia πάλι με τον 660 κ το 6.2 με τον 636.. Συγνώμη αλλά παίζει σχεδόν μπάλα μόνο του το Α3

Edited by bruno1977
Link to comment
Share on other sites

ο 665 του α3 έχει τόση διαφορά με τον 660;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για μένα ναι

Κ δεν μιλάω για απόλυτα νούμερα αλλά για την νεότητα του soc. Ο 665 είναι 11 mm κ ο 660 14. Πάντα είχε τα θέματα υπερθέρμανσης ο 660 και σε πολύωρη χρήση δεν έχει σχέση με τον 665 .Είναι πολύ πιο ψυχρος ο 665

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, επειδή ενδιαφέρομαι :

1. Έχει gestures όπως το miui?

2. Διακόπτη widget για να κλείνει η οθόνη?

3. Όταν θέλουμε να το ανοίξουμε για να βάλουμε το αποτύπωμα πρεπει να πατάμε το home button για να ανοίξει?

 

έχει τα gestures του στοκ android , δες τα στο yt

όχι, από μόνο του τουλάχιστον

όχι δεν χρειάζεται, απευθείας το σημείο της οθόνης

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Ο καιρός σας δουλεύει; Εμένα από χθες το μεσημέρι έχει εξαφανιστεί και γενικά εμφανίζεται οπότε το θυμάται..

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο καιρός σας δουλεύει; Εμένα από χθες το μεσημέρι έχει εξαφανιστεί και γενικά εμφανίζεται οπότε το θυμάται..

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανονικά ..αλλά έχω κατεβάσει όπως κάνω πάντα το AccuWeather .

Link to comment
Share on other sites

Avatar του Α3 γτ δεν έχουμε ακόμα ;;

 

όντως, εγώ θυμήθηκα το παλιό μου ngage που ανέστησα πρόσφατα και με έπιασε νοσταλγία, αυτό το κινητό ήταν πραγματική καινοτομία :p , αλλά παραήταν μπροστά για την εποχή του

 

στα του α3, παρατηρώ ότι όσο περνούν οι μέρες δεν έχω αποτυχίες με το αποτύπωμα στην οθόνη (η αργότητα βέβαια σε σχέση με το α1 παραμένει). άρα είτε έμαθα να το σημαδεύω σωστά με τη μία (γιατί έχω σβήσει και το να ανάβει με την κίνηση με εκνεύριζε), είτε αυτό "μαθαίνει" με τον καιρό.. μπορεί και τα δύο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

όντως, εγώ θυμήθηκα το παλιό μου ngage που ανέστησα πρόσφατα και με έπιασε νοσταλγία, αυτό το κινητό ήταν πραγματική καινοτομία :p , αλλά παραήταν μπροστά για την εποχή του

 

στα του α3, παρατηρώ ότι όσο περνούν οι μέρες δεν έχω αποτυχίες με το αποτύπωμα στην οθόνη (η αργότητα βέβαια σε σχέση με το α1 παραμένει). άρα είτε έμαθα να το σημαδεύω σωστά με τη μία (γιατί έχω σβήσει και το να ανάβει με την κίνηση με εκνεύριζε), είτε αυτό "μαθαίνει" με τον καιρό.. μπορεί και τα δύο

 

Βάλε και το face unlock .είναι τρομερά καλό κ γρήγορο . Off topic μήπως έχεις ειχες ένα s3 ; Γτ στους 4τ ειχαμε ρίξει ομηρικές μάχες

Link to comment
Share on other sites

Βάλε και το face unlock .είναι τρομερά καλό κ γρήγορο . Off topic μήπως έχεις ειχες ένα s3 ; Γτ στους 4τ ειχαμε ρίξει ομηρικές μάχες

 

το έχω ακόμα :happy:

 

ναι το face unlock είναι αρκετά καλό το δοκίμασα, αλλά θέλω να δουλεύω με αποτύπωμα είναι προσωπικό βίτσιο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...