Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 minutes ago, alex_1982 said:

Έκανες αναβάθμιση ή καθαρή εγκατάσταση;

αναβάθμιση 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

6 ώρες πριν, alex_1982 said:

Έκανες αναβάθμιση ή καθαρή εγκατάσταση;

αναβάθμιση, πρώτο πρόβλημα στο μεσιντζερ έρχεται μήνυμα και δεν εμφανίζει τις φούσκες αυτού που έστειλε ούτε στην μπάρα δείχνει κάτι ακούγεται μόνο ο ήχος, ενεργοποίησα το bubbles μέσα από τημ εφαρμογή αλλά τίποτα έκανα και εκκαθάριση της και ξανά ενεργοποίηση αλλά μπα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Άραγε την έχει δοκιμάσει κανείς με καθαρή εγκατάσταση για να μας πει αν υπάρχουν και εκεί τα ίδια προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση ρε παιδιά. Μετά την αναβάθμιση σε 12.1.1 δεν βρίσκω πουθενά από που ορίζω τον ήχο κλήσης ξεχωριστά για κάθε sim.

 

Άκυρο παιδιά το βρηκα

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, πολλά θέματα πάντως αρχικά μετα κλήση κατεβαίνει η μπάρα ενημερώσεων και πρέπει να την σηκώσεις και να έρθει στην αρχική, δεύτερον μεσιντζερ ακούς μόνο τον ήχο και δεν βλέπεις πουθενά ότι έχεις μήνυμα είναι θέμα συμβατότητας με τις τελευταίες εκδόσεις της εφαρμογής έβαλα την 303 αρκετά παλιά και λίγο γίνεται η δουλειά, πολλά λαγκ στο transition στο μενού, μετά από κλήση επίσης όταν επιστρέφει η φωτεινότητα είναι σκοτεινή και σιγά σιγά επανέρχεται, ένα ίσως θετικό είναι η λιγοοο καλύτερη αυτονομία μπαταρίας, θα περιμένω λίγο ακόμα για διορθωτικό update διαφορετικά θα κάνω ένα hard reset αν και πιστεύω πως δεν θα στρώσουν επειδή είναι θέμα έκδοσης,αν κάποιος έκανε hard reset και είδε κάτι άλλο ας ενημερώσει, μετάνιωσα που την έκανα γιατί στην τελική και δεν σου προσφέρει κάτι ιδιαίτερο σε αντίθεση με την 12.0.5 αυτά από μένα μετά από 3εις γεμάτες μέρες χρήσης 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα για αυτούς που έκαναν update (12.1.1)και έχουν θέμα στο messenger και δεν τους έρχονται ειδοποιήσεις σε φούσκες και ακούγεται μόνο ο ήχος, κάντε απεγκατάσταση της εφαρμογής κατεβάστε αυτή την παλιότερη έκδοση που έχω στο λινκ https://drive.google.com/u/0/uc?id=13_bpkc_JZ_twhP2UdpuItQv9nj7D-9jM&export=download και κάνετε εγκατάσταση, βάζουμε στο play store να μην γίνεται αυτόματη ενημέρωση του messenger και τρέχει κανονικά, αν θέλετε κάνετε και μια εκκαθάριση μετά την απεγκατάσταση....της πρώτης νεότερης έκδοσης μήπως σας δημιουργήσει κανένα θέμα, αυτά ελπίζω να βοήθησα την έχω 5 μέρες και λειτουργούν όλα κανονικά,είναι θέμα συμβατότητας της εφαρμογής με το Android 11 και το έχουν όλες σχεδόν οοσ συσκευές στα σχόλια της εφαρμογής όλοι κράζουν, μέχρι λυθεί είναι μια καλή λύση να μην σπανε τα νεύρα μας 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα ξαφνικά το κινητό μας απόκτησε δυνατότητες σύνδεσης 5g στο δίκτυο της Wind. Τι άλλο θα δούμε.. Έχω την 12.1.1

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



72eab178dac018f586f9f2039bffc227.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

25 μήνες με το κινητό, δεν βλέπω λόγο αλλαγής του.

Η μπαταρία σε άριστη κατάσταση. Αναβαθμισμένο στην τελευταία επίσημη έκδοση.

Τι λέτε;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει και με τις απαιτήσεις του καθενός (π.χ. αν κάποιος παίζει παιχνίδια και θέλει το τελευταίο και πιο ισχυρό h/w), ή απλώς θέλει να έχει την πιο φρέσκια συσκευή κάθε φορά.

Με βάση π.χ. τις δικές μου απαιτήσεις, και αν η μπαταρία παραμένει σε καλή κατάσταση (μέχρι στιγμής το κάνει, όπως και η δική σου), η συσκευή βλέπω να με καλύπτει για πολύ καιρό ακόμα.

Και αν κάποια στιγμή μου φανεί αργή ή τη βαρεθώ, θα δοκιμάσω καμιά non-MIUI ROM, με την οποία προβλέπω να πάρει νέα πνοή (θα το είχα κάνει ήδη, εδώ που τα λέμε, αλλά πού χρόνος και διάθεση...)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
38 minutes ago, ael1964 said:

25 μήνες με το κινητό, δεν βλέπω λόγο αλλαγής του.

Η μπαταρία σε άριστη κατάσταση. Αναβαθμισμένο στην τελευταία επίσημη έκδοση.

Τι λέτε;

Λέμε… μια χαρά! Η συσκευή τα έχει βγάλει τα χρήματα της και δεν είσαι από αυτούς που αλλάζουν συσκευές για να αλλάζουν συσκευές. Οπότε… μια χαρά! 😉

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εμενα δυστυχως εχει πέσει αρκετα η μπαταρια, αν και ειμαι σιγουρος οτι αν κανω ενα hard reset θα στρωσει αρκετα αλλα το αναβαλλω εδώ κ μήνες λόγω έλλειψης χρόνου.

Με ομιλια 1-1.5 ωρα καθε μερα, πολλα μειλ στην ωρα εργασιας και σκαναρίσματα με camscanner και καμια ωριτσα σοσιαλ το βραδυ εχω 20% οριακα.

Λέω να πάω σε custom μετα από χρόνια, ή να βαλω την eu μιας κ τωρα εχω 12.05 global.

Tι λετε? θα κανω την δοκιμη και αν δεν στρωσει η μπατ με βλέπω για αλλαγη, αν κ δεν μου λειπει τπτ ακομα για τις αναγκες μου...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τον τελευταίο καιρό μερικές φορές όταν μπαίνω στο YouTube από browser ( opera και brave) χαλάει η εικόνα του βίντεο και δεν βλέπεις τίποτα ενώ ο ήχος παίζει κανονικά. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο; Πολύ περίεργο μου φαίνεται και δεν το κάνει συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Δε φταίει το Mi 9T.  Μου το κάνει και στο (android) tablet μου (opera κι εδώ), αλλά και κάποιες φορές στο firefox στα (επιτραπέζια) windows.

Κάποια βλακεία έχουν κάνει πάλι με το youtube...

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ έχουν βγει αναβαθμίσεις και ακόμη συνεχίζει να το κάνει, είναι αρκετά σπαστικό

Link to comment
Share on other sites

εμένα η μπαταρία με την 12.1 είναι τραγική στην μισή από το πρωί μέχρι της 1700 που σχολαω από την δουλειά είμαι στο 15%

χωρίς καθόλου σχεδόν χρήση ζω ένα δράμα μάλλον θα πάει για hard reset και μένα 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

New post 

Έκανα hard reset τις πρώτες 2 μέρες η μπαταρία έφευγε νερό, λογικά επειδή κατέγραφε τα stats της η μπαταρία, τρώω μια φλασια και ξανά κατεβάζω το πακέτο το περνάει και τώρα έχω πάθει σοκ με χρήση όλη μέρα από τις 0900 το πρωί έχω ακόμα 45%  ώρα 1923 όταν η οθόνη είναι κλειστη δεν πέφτει ούτε 1% άλλο τηλ τι να πω έγινε η 12.1.1.0 καλή... 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Πώς το έπεισες να ξαναεγκαταστήσει την ίδια rom...; (έχω διαβάσει εδώ ότι το έχουν κάνει κι άλλοι).

Το είχα επιχειρήσει (με κάποια προηγούμενη rom) μπας και στρώσει από προβληματάκια που είχε βγάλει, αλλά είχε αρνηθεί... πεισματικά να ξαναεγκαταστήσει την έκδοση που ήδη είχε - τουλάχιστον από το δικό του μενού αναβάθμισης (δε δοκίμασα π.χ. να το φλασάρω από υπολογιστή, ή κάτι παρόμοιο).

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, w2o4ts said:

Πώς το έπεισες να ξαναεγκαταστήσει την ίδια rom...; (έχω διαβάσει εδώ ότι το έχουν κάνει κι άλλοι).

Το είχα επιχειρήσει (με κάποια προηγούμενη rom) μπας και στρώσει από προβληματάκια που είχε βγάλει, αλλά είχε αρνηθεί... πεισματικά να ξαναεγκαταστήσει την έκδοση που ήδη είχε - τουλάχιστον από το δικό του μενού αναβάθμισης (δε δοκίμασα π.χ. να το φλασάρω από υπολογιστή, ή κάτι παρόμοιο).

Πηγαίνεις ρυθμίσεις/σχετικά με το τηλ/πατάς το τετράγωνο αριστερά που γράψει 12 μπαίνεις να τσεκάρει αν έχεις καινούρια έκδοση και πατάς επάνω στο 12 πολλές φορές.... Έτσι ξεκλειδώνουν νέες επιλογές επάνω δεξιά στις 3 τελιες, πηγαίνεις και πατάς λήψη τελευταίου πακέτου και το ξαναπερναει... Δεν χάνεις τίποτα απολύτως... Δοκίμασε το, δεν ξέρω αν φατει αυτό η το hard reset αλλά εγώ σώθηκα, ξύπνησα τώρα το πρωί και είχα ακόμα 28% εδει να τα κάνει αυτά από τότε που το αγόρασα 1.5 μέρα δηλαδή μπαταρία, με όλα ανοιχτά εεεεε GPS fb mess viber insta τα πάντα ανοιχτά χωρςλις περιορισμούς και με αυτόματη έναρξη σε κάθε μία από τις εφαρμογές 

Αααα επίσης δεν έχει λαγκ στο μενού και κάποια άλλα θέματα που είχε είναι smooth πλέον το μενού 

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

SOS 🤢

 

Μόλις έκανα αναβάθμιση στο 9Τ μου και χάθηκαν οι σημειώσεις 😵

 

Σαν εικονίδιο υπάρχει κι όταν το πατάω για να ανοίξει κολλάει εκεί πέρα. Εάν το πατήσω παρατεταμένα τότε λέει ότι η εφαρμογή δεν έχει εγκατασταθεί! Είχα μια μεγάλη σημείωση που τη χρειάζομαι επειγόντως, όλο έλεγα να την αποθηκεύσω κάπου αλλού κι όλο το ξεχνούσα 😞  😞

 

Μιλάω πάντα για την εφαρμογή που είχε το κινητό μέσα, δεν είχα κατεβάσει άλλη. Τώρα τι γίνεται;;;

Link to comment
Share on other sites

SOS
 
Μόλις έκανα αναβάθμιση στο 9Τ μου και χάθηκαν οι σημειώσεις
 
Σαν εικονίδιο υπάρχει κι όταν το πατάω για να ανοίξει κολλάει εκεί πέρα. Εάν το πατήσω παρατεταμένα τότε λέει ότι η εφαρμογή δεν έχει εγκατασταθεί! Είχα μια μεγάλη σημείωση που τη χρειάζομαι επειγόντως, όλο έλεγα να την αποθηκεύσω κάπου αλλού κι όλο το ξεχνούσα  
 
Μιλάω πάντα για την εφαρμογή που είχε το κινητό μέσα, δεν είχα κατεβάσει άλλη. Τώρα τι γίνεται;;;
https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-notes/miui-notes-3-7-7-release/
Κάνε το εγκατάσταση ξανά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Trendelenburg said:

SOS 🤢

 

Μόλις έκανα αναβάθμιση στο 9Τ μου και χάθηκαν οι σημειώσεις 😵

 

Σαν εικονίδιο υπάρχει κι όταν το πατάω για να ανοίξει κολλάει εκεί πέρα. Εάν το πατήσω παρατεταμένα τότε λέει ότι η εφαρμογή δεν έχει εγκατασταθεί! Είχα μια μεγάλη σημείωση που τη χρειάζομαι επειγόντως, όλο έλεγα να την αποθηκεύσω κάπου αλλού κι όλο το ξεχνούσα 😞  😞

 

Μιλάω πάντα για την εφαρμογή που είχε το κινητό μέσα, δεν είχα κατεβάσει άλλη. Τώρα τι γίνεται;;;

Κανονικά πρέπει να υπάρχουν οι σημειώσεις σου στον λογαριασμό σου στο xiaomi cloud.... Κανε login και κοίτα, αν είχες συγχρονίσει θα είναι εκεί. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, geotzia said:

Κανονικά πρέπει να υπάρχουν οι σημειώσεις σου στον λογαριασμό σου στο xiaomi cloud.... Κανε login και κοίτα, αν είχες συγχρονίσει θα είναι εκεί. 

Μπα δεν είχα μπει στο σύννεφο καν

 

Θα κάνω αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω και θα ενημερώσω

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...