Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ιδια εφαρμογη ειναι παιδια,δεν ειναι καποιο εξτρα app που εγκαθιστάτε στο κινητο σας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί νωρίτερα, μετά την αναβάθμιση σε miui global 11.0.5 ότι πρόγραμμα χρησιμοποιούσα για ηχογράφηση κλήσεων, έπαψε να λειτουργεί.

Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό το πρόβλημα; Είναι ίσως το σημαντικότερο εργαλείο για μένα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Αύριο κατά πάσα πιθανότητα παραλαμβάνω και εγώ.

Μπορεί κάποιος να στείλει το Link για την καλύτερη έκδοση της gcam για το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω βιντεοκλήση στο messenger και πάω π.χ. να ανοίξω τον Firefox η κάμερα κλείνει και ο άλλος συνομιλητής δεν με βλέπει.

 

Είναι κάποια ρύθμιση;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

κοίτα τα δικαιώματα του firefox ή του mesager

αν είσαι στο mesager και κάνεις βιντεοκλίση και ανοίξεις εκείνη την ώρα τον firefox ή άλλη εφαρμογή χωρίς διαμοιρασμό οθόνης τότε η κάμερα κλείνει γιατί θεωρεί ότι τελείωσες την βιντεοκλίση αλλά θα έχεις ήχο κανονικά

Edited by sokel
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά από μια καλή φόρτιση μ έβγαλε 10 ώρες οθόνη στο 1/3 της φωτεινότητας με WiFi λίγο δίχτυα χωρίς παιχνίδια. Κατέβασα την εφαρμογή που λέει για την υγεία της μπαταρίας και μ βγάζει 92% είναι λογικό.επίσης έβαλα κατά λάθος το ραδιόφωνο και ενώ ήμουν στην ταράτσα του σπιτιού και κάποιους σταθμούς τους έπιανε πολύ καθαρά χωρίς ακουστικά.Τέλος με την Gcam 7.3 βγάζεις πλέον και νυχτερινές φώτο αρκετά καλές
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις με την εφαρμογή για τρέξιμο. Επανέρχομαι.

 

Σκάλισα την εφαρμογή και βρήκα όσα είπατε. Και η cashe να μη καθαρίζει ΠΟΤΕ(έτσι ήταν εξαρχής δεν το είχα αλλάξει ποτέ), και η εφαρμογή να μην έχει το παραμικρό restriction(νομίζω ήταν ρυθμισμένο στο MIUI restriction αλλά δεν παίρνω όρκο).

 

Περιχαρής, βγαίνω στα βουνά, στο 4ο χλμ πάλι σταμάτησε να μου μιλά η εφαρμογή, άλλη μια προπόνηση χωρίς καταγραφή...Ξεκλειδώνω το κινητό με το που τελειώνω, πάω στην εφαρμογή alert στα μούτρα: "while recording a workout the Sportactive app was stopped by the Android Energy Management of your phone. Please check your Android presetting.."

 

Από το πουθενά λοιπόν, χωρίς να έχω κάνει κανένα λάθος, χωρίς να έχω σκαλίσει τπτ, έχω ήδη χάσει τόσες προπονήσεις, έχω ήδη χάσει λεπτά και λεπτά σε google search/σκάλισμα κινητού/ποσταρίσματα σε forums.

 

Επειδή βαρέθηκα για το κάθε ανόητο αλλά τέρμα ενοχλητικό bug να χάνω τον χρόνο μου, αγαπητή xiaοmi, σάλτα και !@#$@#%#%

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις με την εφαρμογή για τρέξιμο. Επανέρχομαι.

 

Σκάλισα την εφαρμογή και βρήκα όσα είπατε. Και η cashe να μη καθαρίζει ΠΟΤΕ(έτσι ήταν εξαρχής δεν το είχα αλλάξει ποτέ), και η εφαρμογή να μην έχει το παραμικρό restriction(νομίζω ήταν ρυθμισμένο στο MIUI restriction αλλά δεν παίρνω όρκο).

 

Περιχαρής, βγαίνω στα βουνά, στο 4ο χλμ πάλι σταμάτησε να μου μιλά η εφαρμογή, άλλη μια προπόνηση χωρίς καταγραφή...Ξεκλειδώνω το κινητό με το που τελειώνω, πάω στην εφαρμογή alert στα μούτρα: "while recording a workout the Sportactive app was stopped by the Android Energy Management of your phone. Please check your Android presetting.."

 

Από το πουθενά λοιπόν, χωρίς να έχω κάνει κανένα λάθος, χωρίς να έχω σκαλίσει τπτ, έχω ήδη χάσει τόσες προπονήσεις, έχω ήδη χάσει λεπτά και λεπτά σε google search/σκάλισμα κινητού/ποσταρίσματα σε forums.

 

Επειδή βαρέθηκα για το κάθε ανόητο αλλά τέρμα ενοχλητικό bug να χάνω τον χρόνο μου, αγαπητή xiaοmi, σάλτα και !@#$@#%#%

 

Φιλε θα προτεινα να πας σε καποιο ρολογακι με gps για να εχεις την ακριβεια που θες.

Τα ιδια κανουν και συσκευες 4πλασιας τιμης....ας μην γραψω για της εν λογο εφαρμογες....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε θα προτεινα να πας σε καποιο ρολογακι με gps για να εχεις την ακριβεια που θες.

Τα ιδια κανουν και συσκευες 4πλασιας τιμης....ας μην γραψω για της εν λογο εφαρμογες....

 

Το point μου είναι - ποστάροντας ίσως με παρεξηγήσιμο χιούμορ - ότι καλώς η κακώς μου βγάζει δυσλειτουργίες που στο s7 δεν είχα. Ναι, πιτσιρικάς το μόνο που ήθελα ήταν να σκαλίζω το κινητό. Πλέον τέτοια διάθεση και χρόνο δεν έχω, ναι, καταλαβαίνω όλα τα θετικά της συσκευής και για αυτό και την αγόρασα, όμως 5 μήνες μετά θα έλεγα πως την επόμενη φορά ανάμεσα στα 300 ευρώ του "επόμενου" 9t και στη ναυαρχίδα της samsung ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ γενιάς κάτω από τα 500 ευρώ, θα το σκεφτώ δεύτερη φορά..

 

Καλή συνέχεια σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις με την εφαρμογή για τρέξιμο. Επανέρχομαι.

 

Σκάλισα την εφαρμογή και βρήκα όσα είπατε. Και η cashe να μη καθαρίζει ΠΟΤΕ(έτσι ήταν εξαρχής δεν το είχα αλλάξει ποτέ), και η εφαρμογή να μην έχει το παραμικρό restriction(νομίζω ήταν ρυθμισμένο στο MIUI restriction αλλά δεν παίρνω όρκο).

 

Περιχαρής, βγαίνω στα βουνά, στο 4ο χλμ πάλι σταμάτησε να μου μιλά η εφαρμογή, άλλη μια προπόνηση χωρίς καταγραφή...Ξεκλειδώνω το κινητό με το που τελειώνω, πάω στην εφαρμογή alert στα μούτρα: "while recording a workout the Sportactive app was stopped by the Android Energy Management of your phone. Please check your Android presetting.."

 

Από το πουθενά λοιπόν, χωρίς να έχω κάνει κανένα λάθος, χωρίς να έχω σκαλίσει τπτ, έχω ήδη χάσει τόσες προπονήσεις, έχω ήδη χάσει λεπτά και λεπτά σε google search/σκάλισμα κινητού/ποσταρίσματα σε forums.

 

Επειδή βαρέθηκα για το κάθε ανόητο αλλά τέρμα ενοχλητικό bug να χάνω τον χρόνο μου, αγαπητή xiaοmi, σάλτα και !@#$@#%#%

 

Α, το τελευταίο, που μόλις μου ήλθε στο μυαλό: Ξανά στις πρόσφατες εφαρμογές, πάτα πολλή ώρα πάνω στην εν λόγω εφαρμογή και πάτα το λουκετάκι!! Τώρα δίπλα στην ονομασία της εφαρμογής πρέπει να εμφανίστηκε ένα λουκετάκι! Για δοκίμασε ξανά! (Βασικά δοκίμασέ το πριν βγεις στα βουνά, ώστε να ξέρεις αν το έχεις φτιάξει ή όχι!)

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Το point μου είναι - ποστάροντας ίσως με παρεξηγήσιμο χιούμορ - ότι καλώς η κακώς μου βγάζει δυσλειτουργίες που στο s7 δεν είχα. Ναι, πιτσιρικάς το μόνο που ήθελα ήταν να σκαλίζω το κινητό. Πλέον τέτοια διάθεση και χρόνο δεν έχω, ναι, καταλαβαίνω όλα τα θετικά της συσκευής και για αυτό και την αγόρασα, όμως 5 μήνες μετά θα έλεγα πως την επόμενη φορά ανάμεσα στα 300 ευρώ του "επόμενου" 9t και στη ναυαρχίδα της samsung ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ γενιάς κάτω από τα 500 ευρώ, θα το σκεφτώ δεύτερη φορά..

 

Καλή συνέχεια σε όλους.

 

Και στο νοτε10 και και μηλοφωνο 11 που έχω το κάνει φίλε,για αυτό και έγραψα για ρολογακι,στο 9τ δεν ξέρω εάν το κάνει,δεν το έχω δοκιμάσειεπιλογες έχεις προφανώς.Καλη συνέχεια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αύριο κατά πάσα πιθανότητα παραλαμβάνω και εγώ.

Μπορεί κάποιος να στείλει το Link για την καλύτερη έκδοση της gcam για το κινητό?

 

Κανένας ρε παιδιά ?

Link to comment
Share on other sites

https://www.cyanogenmods.org/downloads/urnyx05-gcam-apk-7-3-018-v1-1/ εγώ αυτή έχω είναι η πιο πρόσφατη βέβαια δεν δουλεύουν όλες οι λειτουργίες αλλά τουλάχιστον το night Mode όπως και το astrophotography κομπλέ
Link to comment
Share on other sites

https://www.cyanogenmods.org/downloads/urnyx05-gcam-apk-7-3-018-v1-1/ εγώ αυτή έχω είναι η πιο πρόσφατη βέβαια δεν δουλεύουν όλες οι λειτουργίες αλλά τουλάχιστον το night Mode όπως και το astrophotography κομπλέ
Είναι παλιά αυτή η έκδοση πλέον ο urnyx έχει βγάλει την 1.4 όπου δουλεύουν τα πάντα και έχει επιλογή για xml

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε κατέβασα την 1.4 https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-PitbulL/#apk1482 που είναι η τελευταία λογικά αυτή θα λες αλλά δεν παίζει ούτε το βίντεο στην σελφι ούτε αργή κίνηση και η φώτο στο ulta wide δείχνει στιγμιαία ότι την έβγαλε αλλά μετά χάνετε και βγαίνει η εφαρμογή ευχαριστω. Edited by smartfonakias
Link to comment
Share on other sites

Φίλε κατέβασα την 1.4 https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-PitbulL/#apk1482 που είναι η τελευταία λογικά αυτή θα λες αλλά δεν παίζει ούτε το βίντεο στην σελφι ούτε αργή κίνηση και η φώτο στο ulta wide δείχνει στιγμιαία ότι την έβγαλε αλλά μετά χάνετε και βγαίνει η εφαρμογή ευχαριστω.
Καλημέρα κάνε εκκαθάριση δεδομένων από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής και θα παίξει και ο ultrawide

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι παλιά αυτή η έκδοση πλέον ο urnyx έχει βγάλει την 1.4 όπου δουλεύουν τα πάντα και έχει επιλογή για xml

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την έχει δοκιμάσει κάποιος αυτή την έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Την έχει δοκιμάσει κάποιος αυτή την έκδοση?
Ναι εγώ με το anonymous xml

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ με το anonymous xml

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Που το βρίσκεις αυτό το xml?

Link to comment
Share on other sites

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1067/

 

OnFire . Νέα . Ίσως η καλύτερη μέχρι στιγμής με διαφορά.

 

Xml https://cloud.tapatalk.com/s/5e78b3bf6bdd3/mevcetintestonfire2.zip

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1067/

 

OnFire . Νέα . Ίσως η καλύτερη μέχρι στιγμής με διαφορά.

 

Xml https://cloud.tapatalk.com/s/5e78b3bf6bdd3/mevcetintestonfire2.zip

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τουλάχιστον σε αυτή την έκδοση μου παίζει η ultra wide πάντως του Urnyx05 έχει περισσότερες ρυθμίσεις τεσπα ειδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα περιοχή "Ινδία",και στη συνέχεια από τις ρυθμίσεις μπήκα "ταπετσαρίες",πρόσεξα ότι αλλάζει όλη η εφαρμογή σε σχέση με την "ελληνική",έχει επιλογή να αλλάξεις και την γραμματοσειρά. Το δοκίμασα ,αλλά με γλώσσα ελληνικά έχει πρόβλημα,στην αγγλικη είναι τέλειο. Επίσης είδα ότι πρόσθετη και κάνα δυο τρεις εφαρμογές.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα περιοχή "Ινδία",και στη συνέχεια από τις ρυθμίσεις μπήκα "ταπετσαρίες",πρόσεξα ότι αλλάζει όλη η εφαρμογή σε σχέση με την "ελληνική",έχει επιλογή να αλλάξεις και την γραμματοσειρά. Το δοκίμασα ,αλλά με γλώσσα ελληνικά έχει πρόβλημα,στην αγγλικη είναι τέλειο. Επίσης είδα ότι πρόσθετη και κάνα δυο τρεις εφαρμογές.

Κάνε αναζήτηση για την Google Sans v3 . Πολυ καλή

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Είναι απίστευτο πόσο καλό φωτό κ βίντεο έχει το κινητό . Σε συγκριση με το πολύ καλό Α71 είναι παντού μπροστά και με διαφορα . Πρώτη φορά έχω κινητό και δεν κάνω δεύτερες σκέψεις να το αλλαξω , τουλάχιστον γρήγορα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...