Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Redmi K20 είναι η έκδοση για τις αγορές εκτός Ευρώπης και δεν έχει την B20.

Θα υπέθετα ότι εκδόσεις Global ή EU αναφέρονται στο firmware που έχει πάνω η συσκευή, αλλά όχι στην υποστήριξη σε μπάντες.

Θα σου έλεγα να μην το κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

To Redmi K20 είναι η έκδοση για τις αγορές εκτός Ευρώπης και δεν έχει την B20.

Θα υπέθετα ότι εκδόσεις Global ή EU αναφέρονται στο firmware που έχει πάνω η συσκευή, αλλά όχι στην υποστήριξη σε μπάντες.

Θα σου έλεγα να μην το κάνεις...

 

Νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρος , ότι global k20 δεν υπάρχει γτ είναι μόνο για Ινδία . Οπότε μάλλον το μαγαζί τν πζει

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήταν σφραγισμένο κ γράφει mi9t κ έχει την global version fw...στο μαγαζί (το πρώΤο που τα χει διαθέσιμα σε όλα τα χρώματα )δεν ήξεραν καν τι γράφουν οπότε έλεγαν κ βλακειες...οκ αναμενόμενο κάνουν γενικές πωλήσεις κ όχι μόνο κινητών...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=483032

βασικές ελλείψεις ..δεν βρήκα email εφαρμογή .Ούτε ένα official link miui mail δεν υπάρχει?μόνο μέσω apkmirror?

Όταν πας να κάνεις paste ένα νούμερο στο dialer απλά δεν υπάρχει χώρος να κάνεις paste...(πρέπει να γράψεις ένα νούμερο πρώτο για να εμφανιστεί η μπαρα:p

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήταν σφραγισμένο κ γράφει mi9t κ έχει την global version fw...στο μαγαζί (το πρώΤο που τα χει διαθέσιμα σε όλα τα χρώματα )δεν ήξεραν καν τι γράφουν οπότε έλεγαν κ βλακειες...οκ αναμενόμενο κάνουν γενικές πωλήσεις κ όχι μόνο κινητών...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=483032

βασικές ελλείψεις ..δεν βρήκα email εφαρμογή .Ούτε ένα official link miui mail δεν υπάρχει?μόνο μέσω apkmirror?

Όταν πας να κάνεις paste ένα νούμερο στο dialer απλά δεν υπάρχει χώρος να κάνεις paste...(πρέπει να γράψεις ένα νούμερο πρώτο για να εμφανιστεί η μπαρα:p

 

δεν εχει gmail.........?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την μνήμη είναι αρκετά ύποπτο θα σου έλεγα να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ,δοκίμασε καμιά εφαρμογή benchmark ή κάποια που να λέει τα χαρακτηριστικά της συσκευής ,το λέω γιατί μπορεί να έχεις μαϊμού xiaomi MI9T και όχι αυθεντικό δυστυχώς κυκλοφορούν και τέτοια .Η global και EU έχουν όλες της εφαρμογές της google ,miui μακάρι να μην σου έτυχε
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

αυτο με την μνήμη είναι αρκετά ύποπτο θα σου έλεγα να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ,δοκίμασε καμιά εφαρμογή benchmark ή κάποια που να λέει τα χαρακτηριστικά της συσκευής ,το λέω γιατί μπορεί να έχεις μαϊμού xiaomi MI9T και όχι αυθεντικό δυστυχώς κυκλοφορούν και τέτοια .Η global και EU έχουν όλες της εφαρμογές της google ,miui μακάρι να μην σου έτυχε

 

Μπορείς να κάνεις κ ιμει authentication test στο site της,όπως έκανα κ το βγάζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την μνήμη είναι αρκετά ύποπτο θα σου έλεγα να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ,δοκίμασε καμιά εφαρμογή benchmark ή κάποια που να λέει τα χαρακτηριστικά της συσκευής ,το λέω γιατί μπορεί να έχεις μαϊμού xiaomi MI9T και όχι αυθεντικό δυστυχώς κυκλοφορούν και τέτοια .Η global και EU έχουν όλες της εφαρμογές της google ,miui μακάρι να μην σου έτυχε

 

Εχεις δει καπου μαιμου φιλε?Για δωσε λινκ να το δουμε απο περιέργεια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι η αλήθεια είναι ότι κ γω πρώτη φορά το ακούω για μαϊμού, για στείλε καμία φώτο να το δούμε.

Τσέκαρε ιμει,και βγάλε καμία φώτο να δούμε τι έκδοση λογισμικού έχεις

Link to comment
Share on other sites

βασικές ελλείψεις ..δεν βρήκα email εφαρμογή .Ούτε ένα official link miui mail δεν υπάρχει?μόνο μέσω apkmirror?

 

Άμα έρχεσαι από άλλη εταιρία,η Xiaomi δεν έχει δική της εφαρμογή για email,και γω στην αρχή το έψαχνα είχα huawei, αλλά δεν είναι κ τίποτα τρομερό, κατεβάζεις την εφαρμογή κ τελείωσες.

Όλα συνήθεια είναι

Link to comment
Share on other sites

εδω αμάν κανουμε να ξεφορτωθουμε bloatware και ψαχνουμε για εργαλεια που να κανουν απεγκατασταση προεγκατεστημενες εφαρμογες κ εσεις θελετε ενσωματωμενο email client;

 

Προσωπικα ποτε δεν χρησιμοποιησα στοκ εφαρμογες μιας και, κατα 99%, ειτε ειναι πειραγμενη εκδοση καποιας εμπορικης εφαρμογης κ παιρνει update πολυ αργοτερα απο την κανονικη, ειτε ειναι υποδεεστερη σε σχεση με τον ανταγωνισμο.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κ εγώ;σε μπλε ..φαίνεται πολύ καλή συσκευή κ αρκετά όμορφη. Θηκη σκληρή να παίξω με spigen ;

 

Τίμια λύση είναι Spigen armor και nillkin h+ τζαμι χωρίς τις καμπύλες!Η Spigen tpu armor.

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Τίμια λύση είναι Spigen armor και nillkin h+ τζαμι χωρίς τις καμπύλες!Η Spigen tpu armor.

 

Το spigen tpu τι σημαίνει; αν δεν έχει πρόβλημα με τον όγκο ας παίξει κ σε ringke Fusion x που φαίνεται κ το πίσω μέρος και το κάνει τέρας το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Το spigen tpu τι σημαίνει; αν δεν έχει πρόβλημα με τον όγκο ας παίξει κ σε ringke Fusion x που φαίνεται κ το πίσω μέρος και το κάνει τέρας το κινητό.

 

ο τύπος του υλικού! Ringke δεν εχω δοκιμάσει

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Από το λίγο που έχω ασχοληθεί με το κινητό από χτες που το πήρα είμαι παραπάνω από ικανοποιημένος. Παιχνίδια στο κινητό έτσι κ αλλιώς δεν παίζω αλλά δε νομίζω ότι θα ψε κάποιο θέμα . Έιναι πολύ άνετο το soc 730. Κ αυτόνομια είμαι ίδια με τονΑ3 .Ως τώρα μου φαίνεται πολύ vfm επιλογή αν κ είναι νωρις
Link to comment
Share on other sites

ο τύπος του υλικού! Ringke δεν εχω δοκιμάσει

 

Η ringke είναι πιο σκληρή, όχι πέτρα, στο πίσω μέρος της είναι διάφανη κ βλέπεις το χρώμα του κινητού. Περιμετρικά είναι πολύ πιο προστατευτική και και προστατεύει σίγουρα πιο πολύ. Το μόνο αρνητικό που είπα είναι το βάρος και ο όγκος που μερικοί δεν θέλουν να το προσθέσουν.

Επισης ξέχασα να αναφέρω κ την διάφανη σκληρή spigen ultra hybrid ή οποία ποιοτικά είναι πολύ καλή και προστατεύει καλά, και είναι πιο σκληρή από την carbon black

Edited by gambitzx
Link to comment
Share on other sites

Η ringke είναι πιο σκληρή, όχι πέτρα, στο πίσω μέρος της είναι διάφανη κ βλέπεις το χρώμα του κινητού. Περιμετρικά είναι πολύ πιο προστατευτική και και προστατεύει σίγουρα πιο πολύ. Το μόνο αρνητικό που είπα είναι το βάρος και ο όγκος που μερικοί δεν θέλουν να το προσθέσουν.

Επισης ξέχασα να αναφέρω κ την διάφανη σκληρή spigen ultra hybrid ή οποία ποιοτικά είναι πολύ καλή και προστατεύει καλά, και είναι πιο σκληρή από την carbon black[/QUO εγώ έβαλα την κλασική τη μαύρη την Spigen κ φαίνεται αρκετά σκληρή . Αυτή μου πρότεινε κ το μαγαζί δλδ. Πάχος κανονικο

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει διάφανη θήκη για την συσκευή, εξαιρετική με πολύ καλή προστασία και με πάχος 1,3mm,η σιλικόνη είναι εξαιρετικής ποιότητας

 

 

 

https://www.imak-hk.com/imak-ux-5-soft-case-for-xiaomi-redmi-k20-redmi-k20-pro-6-39/

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/19657561/Spigen-Armor-Back-Cover-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Xiaomi-Mi-9T.html αυτή πήρα εγώ . Έχει κ πιο σκληρή από αυτή ;;

 

Επειδή με τις spigen έχω ιδιαίτερη σχέση, τις φοράω στα κινητά μου από το 2015,έχω κ την carbon αλλά δεν είναι τόσο σκληρή,όσο η ringke που αναφέρω. Εγώ τις αλλάζω ανά καιρό ανάλογα με το τι θέλω. Ακόμα κ η ultra hybrid που ανέφερα είναι πιο σκληρή από την carbon. Με spigen σε κινητά μου φορούσα πάντα tough armor,απλά δεν βγαίνει για το δικό μας μοντέλο, και έτσι πήγα στην ringke fusion x

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με τις spigen έχω ιδιαίτερη σχέση, τις φοράω στα κινητά μου από το 2015,έχω κ την carbon αλλά δεν είναι τόσο σκληρή,όσο η ringke που αναφέρω. Εγώ τις αλλάζω ανά καιρό ανάλογα με το τι θέλω. Ακόμα κ η ultra hybrid που ανέφερα είναι πιο σκληρή από την carbon. Με spigen σε κινητά μου φορούσα πάντα tough armor,απλά δεν βγαίνει για το δικό μας μοντέλο, και έτσι πήγα στην ringke fusion x
Οι θήκες τις Spigen είναι εξαιρετικές αλλά προσθέτουν αρκετό όγκο, πήρα την liquid crystal που είναι η πιο λεπτή που βγάζει και είναι πάλι κουραστική στο χέρι για τα δικά μου γούστα, βέβαια για το καλοκαίρι στην παραλία θα είναι εξαιρετική στη προστασία

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με τις spigen έχω ιδιαίτερη σχέση, τις φοράω στα κινητά μου από το 2015,έχω κ την carbon αλλά δεν είναι τόσο σκληρή,όσο η ringke που αναφέρω. Εγώ τις αλλάζω ανά καιρό ανάλογα με το τι θέλω. Ακόμα κ η ultra hybrid που ανέφερα είναι πιο σκληρή από την carbon. Με spigen σε κινητά μου φορούσα πάντα tough armor,απλά δεν βγαίνει για το δικό μας μοντέλο, και έτσι πήγα στην ringke fusion x[/QUOT. Μια ίδια είχα κ στο poco κ μου φάνηκε αρκετά καλη . Θέλω να πω , με αυτή που πήρα τώρα θα με καλύψει για το 90% των περιπτώσεων η χρειάζεται να πάρω κι άλλη ;
Link to comment
Share on other sites

Φοράω την carbon black και στο s7 edge που έχω και είναι καλή τώρα από πτώση δεν ξέρω τι να σου πω. Η spigen καλύπτει τα πάντα γύρω από κάμερα, οθόνη όταν το αφήνεις ανάποδα, απλά το μόνο που δεν μου αρέσει είναι που πλησιάζει πολύ να ειναι σιλικόνης
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Θέλω να ποστσρω φωτό στο fb , κ μόλις πατάω το εικονίδιο της φωτό στα αριστερά κάνει pop up η κάμερα γτ θεωρεί ότι θέλω να βγάλω σελφι .Αλλάζει καπως αυτό ;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Θέλω να ποστσρω φωτό στο fb , κ μόλις πατάω το εικονίδιο της φωτό στα αριστερά κάνει pop up η κάμερα γτ θεωρεί ότι θέλω να βγάλω σελφι .Αλλάζει καπως αυτό ;
Δεν πατάς το μεσαίο κουμπί φωτογραφία;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...