Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα πήγενε ρυθμίσεις. Αρχική οθόνη.ξανα αρχική οθόνη.με συρτάρι εφαρμογων

 

Thanks, έχω δει που πρέπει να είναι η επιλογή, απλά δεν υπάρχει για την ώρα. Δεν είμαι ο μόνος, είναι πολλοί που δεν την έχουν. Δες εδώ

τα screenshots που βάζουν τα παιδιά, δεν υπάρχει. Εγώ είμαι με Global stable rom.

 

Είδα πως υπάρχει τρόπος να το ενεργοποιήσεις με το Activity Launcher tool, αλλά δε θέλω να εγκαταστήσω 3rd party tools και apks. Θα έρθει το update κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Thanks, έχω δει που πρέπει να είναι η επιλογή, απλά δεν υπάρχει για την ώρα. Δεν είμαι ο μόνος, είναι πολλοί που δεν την έχουν. Δες εδώ
τα screenshots που βάζουν τα παιδιά, δεν υπάρχει. Εγώ είμαι με Global stable rom.

 

Είδα πως υπάρχει τρόπος να το ενεργοποιήσεις με το Activity Launcher tool, αλλά δε θέλω να εγκαταστήσω 3rd party tools και apks. Θα έρθει το update κάποια στιγμή.

Φιλε με την ίδια ρομ είμαι και σε εμένα υπάρχει στο αρχική οθόνη.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχεις ένα premium ύφος μήπως έχει και φωτό όταν κάποιος σου στέλνει μήνυμα στο εικονίδιο του messenger

ένα απλό παράδειγμα δίνω υπεροχής του Nova

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Δεν κατάλαβα τι ακριβώς ρωτάς. Αν εμφανίζει αριθμητική ειδοποίηση πάνω στο εικονίδιο του messenger;

 

Αν ναι, εμφανίζει.

 

Όσο για τον Nova, τον έχω αγοράσει αλλά ώρες ώρες τρώει τις φρίκες του κ έτσι σταμάτησα να τον χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια, θα ήθελα μια βοήθεια αν τυχόν γνωρίζετε κάτι. Έχω αγοράσει ένα Bluetooth ηχείο, το Sony SRS Xb41, το οποίο το χρησιμοποιώ και με το κινητό και με άλλες πηγές. Εδώ και κάποιες εβδομάδες, ίσως με την αναβάθμιση σε Android 10, μου κάνει κάποια λαγκαρίσματα όταν βάζω ραδιόφωνο με το κινητό. Έχω καταλήξει ότι κάτι φταίει στη σύνδεση μέσω Bluetooth, διότι το ηχείο δεν κάνει ποτέ λαγκαρίσματα με οποιαδήποτε άλλη πηγή, το κινητό δεν κάνει λαγκαρίσματα όταν παίζει με το ενσωματωμένο ηχείο, αλλά παραδόξως ούτε με ένα άλλο Bluetooth ηχειάκι που έχω, ενώ έχω κάνει reset στις ρυθμίσεις Wi-Fi και Bluetooth στο κινητό και reset και στο ηχείο Sony. Διάβασα σε διάφορα fora ότι κατά καιρούς έχουν αναφερθεί προβλήματα στα Bluetooth με Miui, αλλά δε βρήκα κάποια λύση. Σήμερα δοκίμασα και άλλαξα πολλές από τις ρυθμίσεις του Bluetooth στις Επιλογές για προγραμματιστές, αλλά και πάλι δε διορθώθηκε... Έχω σκεφτεί να κάνω και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό, αλλά δεν ξέρω αν θα έχει αποτέλεσμα... Αν γνωρίζει κανείς οτιδήποτε, ας πει καμία ιδέα! Σόρρυ για το μεγάλο ποστ!
Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται οταν εχουμε ειδοποιησεις στον δευτερο χωρο να αναβει το led ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια, θα ήθελα μια βοήθεια αν τυχόν γνωρίζετε κάτι. Έχω αγοράσει ένα Bluetooth ηχείο, το Sony SRS Xb41, το οποίο το χρησιμοποιώ και με το κινητό και με άλλες πηγές. Εδώ και κάποιες εβδομάδες, ίσως με την αναβάθμιση σε Android 10, μου κάνει κάποια λαγκαρίσματα όταν βάζω ραδιόφωνο με το κινητό. Έχω καταλήξει ότι κάτι φταίει στη σύνδεση μέσω Bluetooth, διότι το ηχείο δεν κάνει ποτέ λαγκαρίσματα με οποιαδήποτε άλλη πηγή, το κινητό δεν κάνει λαγκαρίσματα όταν παίζει με το ενσωματωμένο ηχείο, αλλά παραδόξως ούτε με ένα άλλο Bluetooth ηχειάκι που έχω, ενώ έχω κάνει reset στις ρυθμίσεις Wi-Fi και Bluetooth στο κινητό και reset και στο ηχείο Sony. Διάβασα σε διάφορα fora ότι κατά καιρούς έχουν αναφερθεί προβλήματα στα Bluetooth με Miui, αλλά δε βρήκα κάποια λύση. Σήμερα δοκίμασα και άλλαξα πολλές από τις ρυθμίσεις του Bluetooth στις Επιλογές για προγραμματιστές, αλλά και πάλι δε διορθώθηκε... Έχω σκεφτεί να κάνω και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό, αλλά δεν ξέρω αν θα έχει αποτέλεσμα... Αν γνωρίζει κανείς οτιδήποτε, ας πει καμία ιδέα! Σόρρυ για το μεγάλο ποστ!

Δοκίμασες να παίξεις αρχεία μουσικής από το κινητό στο bluetooth ηχείο; Κάνει και εκεί λαγκαρίσματα;

Για το ράδιο είχα διαβάσει ότι δεν έχει πολύ καλή λήψη και κάνει κάποιες αυξομοιώσεις/διακοπές στον ήχο (το έχω προσέξει και εγώ). Αν εννοείς κάτι τέτοιο ως λαγκάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να παίξεις αρχεία μουσικής από το κινητό στο bluetooth ηχείο; Κάνει και εκεί λαγκαρίσματα;

Για το ράδιο είχα διαβάσει ότι δεν έχει πολύ καλή λήψη και κάνει κάποιες αυξομοιώσεις/διακοπές στον ήχο (το έχω προσέξει και εγώ). Αν εννοείς κάτι τέτοιο ως λαγκάρισμα.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Πρώτα από όλα, να ξεκαθαρίσω ότι μιλάω για ραδιόφωνο μέσω ίντερνετ και επίσης το λαγκάρισμα που κάνει είναι το stutter. Λοιπόν, δοκίμασα να παίξω αρχείο ήχου μέσω της ενσωματωμένης εφαρμογής και δεν είχε κανένα πρόβλημα! Το πρόβλημα εντοπίζεται μονάχα στην αναπαραγωγή ραδιοφώνου μέσω ίντερνετ! Χρησιμοποιώ το Replaio Radio, αλλά κατέβασα και άλλες εφαρμογές διαδικτυακού ραδιοφώνου και αντιμετώπισα τα ίδια συμπτώματα! Και να το κάνω ακόμα πιο ενδιαφέρον;; Έπαιξα τους ίδιους ραδιοφωνικούς σταθμούς μέσω Chrome από ιστοσελίδες και εκεί δεν έκανε το παραμικρό stutter!! Κουλό;;;

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Πρώτα από όλα, να ξεκαθαρίσω ότι μιλάω για ραδιόφωνο μέσω ίντερνετ και επίσης το λαγκάρισμα που κάνει είναι το stutter. Λοιπόν, δοκίμασα να παίξω αρχείο ήχου μέσω της ενσωματωμένης εφαρμογής και δεν είχε κανένα πρόβλημα! Το πρόβλημα εντοπίζεται μονάχα στην αναπαραγωγή ραδιοφώνου μέσω ίντερνετ! Χρησιμοποιώ το Replaio Radio, αλλά κατέβασα και άλλες εφαρμογές διαδικτυακού ραδιοφώνου και αντιμετώπισα τα ίδια συμπτώματα! Και να το κάνω ακόμα πιο ενδιαφέρον;; Έπαιξα τους ίδιους ραδιοφωνικούς σταθμούς μέσω Chrome από ιστοσελίδες και εκεί δεν έκανε το παραμικρό stutter!! Κουλό;;;

 

Αρα φιλε ειναι θεμα εφαρμογης και οχι συσκευης......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Πρώτα από όλα, να ξεκαθαρίσω ότι μιλάω για ραδιόφωνο μέσω ίντερνετ και επίσης το λαγκάρισμα που κάνει είναι το stutter. Λοιπόν, δοκίμασα να παίξω αρχείο ήχου μέσω της ενσωματωμένης εφαρμογής και δεν είχε κανένα πρόβλημα! Το πρόβλημα εντοπίζεται μονάχα στην αναπαραγωγή ραδιοφώνου μέσω ίντερνετ! Χρησιμοποιώ το Replaio Radio, αλλά κατέβασα και άλλες εφαρμογές διαδικτυακού ραδιοφώνου και αντιμετώπισα τα ίδια συμπτώματα! Και να το κάνω ακόμα πιο ενδιαφέρον;; Έπαιξα τους ίδιους ραδιοφωνικούς σταθμούς μέσω Chrome από ιστοσελίδες και εκεί δεν έκανε το παραμικρό stutter!! Κουλό;;;

Το γνωστό bug που ταλανίζει το android τα τελευταία χρόνια, το πρόβλημα σου βρίσκεται στην σύνδεση του wifi σου και φταίει το κινητό δηλαδή, όταν χρησιμοποιείται και το Bluetooth και το wifi η ταχύτητα σύνδεσης του wifi σου πέφτει σχεδόν στο 0 και για να στο αποδείξω βάλε το κινητό σου σε ένα συγκεκριμένο σημείο και κάνε ένα speedtest με το Bluetooth κλειστό, κατόπιν ενεργοποίησε το Bluetooth συνδεσου σε μια συσκευή Bluetooth και ξανά κάνε το speedtest θα δεις τραγικά νούμερα στην ταχύτητα σύνδεσης του wifi ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια, θα ήθελα μια βοήθεια αν τυχόν γνωρίζετε κάτι. Έχω αγοράσει ένα Bluetooth ηχείο, το Sony SRS Xb41, το οποίο το χρησιμοποιώ και με το κινητό και με άλλες πηγές. Εδώ και κάποιες εβδομάδες, ίσως με την αναβάθμιση σε Android 10, μου κάνει κάποια λαγκαρίσματα όταν βάζω ραδιόφωνο με το κινητό. Έχω καταλήξει ότι κάτι φταίει στη σύνδεση μέσω Bluetooth, διότι το ηχείο δεν κάνει ποτέ λαγκαρίσματα με οποιαδήποτε άλλη πηγή, το κινητό δεν κάνει λαγκαρίσματα όταν παίζει με το ενσωματωμένο ηχείο, αλλά παραδόξως ούτε με ένα άλλο Bluetooth ηχειάκι που έχω, ενώ έχω κάνει reset στις ρυθμίσεις Wi-Fi και Bluetooth στο κινητό και reset και στο ηχείο Sony. Διάβασα σε διάφορα fora ότι κατά καιρούς έχουν αναφερθεί προβλήματα στα Bluetooth με Miui, αλλά δε βρήκα κάποια λύση. Σήμερα δοκίμασα και άλλαξα πολλές από τις ρυθμίσεις του Bluetooth στις Επιλογές για προγραμματιστές, αλλά και πάλι δε διορθώθηκε... Έχω σκεφτεί να κάνω και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό, αλλά δεν ξέρω αν θα έχει αποτέλεσμα... Αν γνωρίζει κανείς οτιδήποτε, ας πει καμία ιδέα! Σόρρυ για το μεγάλο ποστ!

 

Επειδή είχα παρόμοιο πρόβλημα σε Bluetooth ακουστικά στο Spotify δοκίμασε στις ρυθμίσεις για προγραμματιστές να αλλάξεις την επιλογή

Κωδικοποιητής ήχου Bluetooth από AAC σε SBC

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο με το wifi και το Bluetooth ,το ίδιο πρόβλημα έγραφαν κ κάποια άλλα άτομα σε άλλες συσκευές,τα συγκεκριμένα άτομα όμως έχουν άλλες ROM. Αν έχεις κ συ τότε ίσως προέρχεται από εκεί. Αυτό το πρόβλημα δεν είναι πρωτότυπο, έχει συμβεί κ σε άλλες συσκευές παλαιότερα γιατί κάποιες συσκευές είχαν στο ίδιο σημείο το hardware και για τους δύο δέκτες.
Link to comment
Share on other sites

Thanks, έχω δει που πρέπει να είναι η επιλογή, απλά δεν υπάρχει για την ώρα. Δεν είμαι ο μόνος, είναι πολλοί που δεν την έχουν. Δες εδώ
τα screenshots που βάζουν τα παιδιά, δεν υπάρχει. Εγώ είμαι με Global stable rom.

 

Είδα πως υπάρχει τρόπος να το ενεργοποιήσεις με το Activity Launcher tool, αλλά δε θέλω να εγκαταστήσω 3rd party tools και apks. Θα έρθει το update κάποια στιγμή.

 

Φιλε με την ίδια ρομ είμαι και σε εμένα υπάρχει στο αρχική οθόνη.....

 

Και σε μενα δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Μήπως έχεις αλλάξει την περιοχή?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Μήπως έχεις αλλάξει την περιοχή?

 

Δεν το εχεις εσυ?

sirtari.jpg

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχεις εσυ?

sirtari.jpg

 

Απαντώ και για τον άλλο φίλο, όχι, επιβεβαιωμένα δεν υπάρχει. Το έψαξα αρκετά, είδα και βίντεο και παρέθεσα και ένα από τα πολλά λίνκ που βρήκα παραπάνω.. Δεν υπάρχει ακόμα η επιλογή αυτή σε κάποιους από εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Απαντώ και για τον άλλο φίλο, όχι, επιβεβαιωμένα δεν υπάρχει. Το έψαξα αρκετά, είδα και βίντεο και παρέθεσα και ένα από τα πολλά λίνκ που βρήκα παραπάνω.. Δεν υπάρχει ακόμα η επιλογή αυτή σε κάποιους από εμάς.

 

Τι να πω,στην 11.0.4 global rom υπαρχει,προφανως απο το δικο μου ειναι το παραπανω ss.

Eιναι στο υπομενου Αρχικη οθονη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρειάζεται να γίνει αναβάθμιση της εφαρμογής Αρχικη Οθονη ή System Launcher?

b357e2e317bd7fb01e65e210a00ad648.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρειάζεται να γίνει αναβάθμιση της εφαρμογής Αρχικη Οθονη ή System Launcher?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μου ήρθε ποτέ αυτή η ενημέρωση. Τι περιοχή έχεις στο τηλέφωνο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το γνωστό bug που ταλανίζει το android τα τελευταία χρόνια, το πρόβλημα σου βρίσκεται στην σύνδεση του wifi σου και φταίει το κινητό δηλαδή, όταν χρησιμοποιείται και το Bluetooth και το wifi η ταχύτητα σύνδεσης του wifi σου πέφτει σχεδόν στο 0 και για να στο αποδείξω βάλε το κινητό σου σε ένα συγκεκριμένο σημείο και κάνε ένα speedtest με το Bluetooth κλειστό, κατόπιν ενεργοποίησε το Bluetooth συνδεσου σε μια συσκευή Bluetooth και ξανά κάνε το speedtest θα δεις τραγικά νούμερα στην ταχύτητα σύνδεσης του wifi ...

 

Σωστός!!!!! Χωρίς Bluetooth έχω ταχύτητα 25 Mbps, ενώ με Bluetooth η ταχύτητα πέφτει στα 0,7 Mbps!!! Δε θα το φανταζόμουν ποτέ! Οπότε το έψαξα λίγο και ακολούθησα τις οδηγίες από αυτή τη σελίδα: https://www.codejourney.net/2017/04/wifi-and-bluetooth-interference-diagnosing-and-fixing/ Ρύθμισα το κανάλι του WiFi στο 11 και τώρα δείχνει να πηγαίνει πολύ καλύτερα! Κάποιες φορές έχω ταχύτητα 16-17, κάποιες άλλες 11-12 και κάποιες 5-6 Mbps! Αλλά πιο κάτω δεν έχει πέσει και δεν έχει κάνει κανένα stutter από χθες!!! Δυστυχώς δεν έχω ρούτερ που να υποστηρίζει 5 Ghz...

 

Σε ευχαριστώ πολύ, φίλε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή είχα παρόμοιο πρόβλημα σε Bluetooth ακουστικά στο Spotify δοκίμασε στις ρυθμίσεις για προγραμματιστές να αλλάξεις την επιλογή

Κωδικοποιητής ήχου Bluetooth από AAC σε SBC

 

Στο SBC ήταν! Αυτές τις ρυθμίσεις τις είχα δοκιμάσει όλες μία προς μία! Δυστυχώς, όμως, ακόμα και με την παραπάνω λύση δε μπορώ να συνδέσω το ηχείο μου με LDAC σύνδεση, η οποία έχει ολυ καλύτερη ποιότητα ήχου! Προφανώς ο όγκος δεδομένων είναι πολύ μεγαλύτερος και σμπαραλιάζει την ταχύτητα του WiFi!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τον φίλο με το wifi και το Bluetooth ,το ίδιο πρόβλημα έγραφαν κ κάποια άλλα άτομα σε άλλες συσκευές,τα συγκεκριμένα άτομα όμως έχουν άλλες ROM. Αν έχεις κ συ τότε ίσως προέρχεται από εκεί. Αυτό το πρόβλημα δεν είναι πρωτότυπο, έχει συμβεί κ σε άλλες συσκευές παλαιότερα γιατί κάποιες συσκευές είχαν στο ίδιο σημείο το hardware και για τους δύο δέκτες.

 

Το συγκεκριμένο πρόβλημα είδα ότι έχει παρουσιαστεί σε πολλά μοντέλα διαφόρων εταιριών! Αλλά, όταν το έψαχνα, κανείς δεν είχε αναφέρει το μπέρδεμα μεταξύ Bluetooth και WiFi!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ήρθε ποτέ αυτή η ενημέρωση. Τι περιοχή έχεις στο τηλέφωνο?

Ινδια το εχω

 

Edit: Νέα ενημέρωση.

2e833c4c0c802bdfda66e16fea1e8c50.jpg

Edited by lagoskon
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει το κινητό παιδιά ; Το πήρε ο αδερφός μου αλλά δεν μπορεί τo miui κ μου το δίνει .επίσης θα ήθελα να ξέρω αν έχει πάρει ήδη android 10 Edited by bruno1977
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει το κινητό παιδιά ; Το πήρε ο αδερφός μου αλλά δεν μπορεί τo miui κ μου το δίνει .επίσης θα ήθελα να ξέρω αν έχει πάρει ήδη android 10

Όποιος μάθει το MIUI δεν το αφήνει..έχεις ότι επιλογές θέλεις για να διαμορφώσεις ότι θέλεις όπως το θέλεις και όταν το συνηθίσεις δεν θα το αλλάζεις..έχει πάρει android 10.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Όποιος μάθει το MIUI δεν το αφήνει..έχεις ότι επιλογές θέλεις για να διαμορφώσεις ότι θέλεις όπως το θέλεις και όταν το συνηθίσεις δεν θα το αλλάζεις..έχει πάρει android 10.

 

Από μπαταρία πως παει ; Με το 10 . φάνταζομαι δεν θα είναι όπως το mi a3 αλλά μια μιάμιση μέρα την βγάζει σωστά ;

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως παει ; Με το 10 . φάνταζομαι δεν θα είναι όπως το mi a3 αλλά μια μιάμιση μέρα την βγάζει σωστά ;

 

Ριξε μια ματια στο νημα φιλε και θα μαθεις οτι σε ενδιαφερει.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στο νημα φιλε και θα μαθεις οτι σε ενδιαφερει.:)

Εντάξει δεν μπορώ να πάω σελίδα σελίδα

Αλλά φαντάζομαι ότι θα πηγαίνει καλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για screen mirroring θα το χρησιμοποιω πιο πολύ μέσω του google chromecast

Υπάρχει κάτι που πρέπει να ξέρω ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...