Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδάκια, χθες το βράδυ διάβαζα τα μηνύματά σας, μπαίνω να δω αν υπάρχει νέα έκδοση για κατέβασμα, ψάχνει, μου λέει ότι υπάρχει, λέω "Α, οκ, άσε να την κατεβάσω αύριο, γιατί τώρα νυστάζω" και σήμερα μου λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη νέα έκδοση... Κουλό;; Ας καθίσουμε λιγάκι ακόμα με την 11.0.1.0! Σιγά! Λες και θα αλλάξει η ζωή μας με το Android 10!

Μήπως το'χεις να κάνει αναβαθμιση αυτοματα και την εγκατασταθηκε ηδη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδάκια, χθες το βράδυ διάβαζα τα μηνύματά σας, μπαίνω να δω αν υπάρχει νέα έκδοση για κατέβασμα, ψάχνει, μου λέει ότι υπάρχει, λέω "Α, οκ, άσε να την κατεβάσω αύριο, γιατί τώρα νυστάζω" και σήμερα μου λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη νέα έκδοση... Κουλό;; Ας καθίσουμε λιγάκι ακόμα με την 11.0.1.0! Σιγά! Λες και θα αλλάξει η ζωή μας με το Android 10!

 

Το ίδιο και σε μένα. Την βρήκε χθες και σήμερα πριν την κατεβάσω λέω ας κάνω ένα ρεσταρτ πρώτα και μετά δεν την ξαναβρήκε. Άντε στην αναμονή τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι,περαστε την.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Πήρα και εγώ την αναβάθμιση και είπα να κάνω ένα factory defaults να καθαρίσει το τηλέφωνο.

Προσπαθώ λοιπόν για πρώτη φορά να συνδέσω το τηλέφωνο με τα windows χωρίς επιτυχία.

Έχω ενεργοποιήσει τον εντοπισμό σφαλμάτων αλλά κάθε φορά που συνδέω το τηλέφωνο με το λαπτοπ δεν βγαινει η αντίστοιχη επιλογή στο τηλέφωνο να επιλέξω για μεταφορά αρχείων. Κάνω κάτι λάθος η αν έχετε κάτι να προτείνεται ,ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Θα επανέλθω με εμπειρία χρήσης και μπαταρία μετά το ρισετ.

 

Τελικά μετά την επαναφορά του τηλεφώνου διορθώθηκε το πρόβλημα και πλέον συνδέεται κανονικά για μεταφορά αρχείων.

Το περίεργο είναι ότι φόρτιζε κανονικά το τηλέφωνο αλλα ποτέ δεν εβγαίνε το pop up menu να επιλέξεις τι θέλεις να κάνεις. Επίσης όταν το αγόρασα και έγινε το update του Miui απο 10 σε 11 ,είχα κάνει μεταφορά αρχείων χωρίς πρόβλημα. Δεν ξέρω αν πήγε κατι στραβά στο update στη .4 αλλά problem fixed. Δοκιμάστε και κάποιος μην είναι bug του update.

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση πάντως δουλεύει το WiFi calling από τη Vodafone χωρίς την εφαρμογή. Edited by TypeRS
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό το πάνω των 25% στο σύστημα Android δε μου άρεσε. Επειδή είναι ακόμα φορτισμένο με την 9 θα το αφήσω να τελειώσει. Έχω κάνει επανεκκίνηση την συσκευή απλά μόνο, η μπαταρία δείχνει καλή προς το παρόν, αλλά χάνει κάτι μαζεμένα 2% που κ που. Αν δεν στρώσει σε 2 μέρες θα φάει επαναφορά.

Η μπαταρία μου έχασε μετά την εγκατάσταση περίπου 7 με 8% το βράδυ με προγραμματισμένη 4 ώρες εξοικονόμηση. Η σελφι φαίνεται να έστρωσε με την 10αρα. Βλέποντας...

Link to comment
Share on other sites

Συνέβη κάτι περίεργο μου ήρθε αναβάθμιση της εφαρμογής Android Auto στο playstore .

Δεν θυμάμαι να είχα εγκαταστήσει Android Auto στην συσκευή.

Την έκανα αλλά στο συρτάρι εφαρμογών δεν φαίνεται πουθενά σαν εφαρμογή.

Στο playstore φαίνεται εγκατεστημένη και δίνει την δυνατότητα απεγκαταστασης της ενημέρωσης .

Να υποθέσω ότι περιλαμβάνεται στην Νέα ρομ με βάση ανδροιντ 10;

Αλλά πώς ανοίγει η εφαρμογή; Ξέρει κανείς;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνέβη κάτι περίεργο μου ήρθε αναβάθμιση της εφαρμογής Android Auto στο playstore .

Δεν θυμάμαι να είχα εγκαταστήσει Android Auto στην συσκευή.

Την έκανα αλλά στο συρτάρι εφαρμογών δεν φαίνεται πουθενά σαν εφαρμογή.

Στο playstore φαίνεται εγκατεστημένη και δίνει την δυνατότητα απεγκαταστασης της ενημέρωσης .

Να υποθέσω ότι περιλαμβάνεται στην Νέα ρομ με βάση ανδροιντ 10;

Αλλά πώς ανοίγει η εφαρμογή; Ξέρει κανείς;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

google it.

 

η συγκεκριμενη εφαρμογη ειναι προεγκατεστημενη σε ολα τα android 10 κινητα. ΔΕΝ εμφανιζεται στα μενου, ενεργοποιειται μονο οταν συνδεσεις το κινητο σε ενα συμβατο android auto συστημα αυτοκινητου.

 

https://www.android.com/auto/

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια αυτό σημαίνει ότι άρθηκε πλέον ο περιορισμός που υπήρχε για Ελλάδα και άλλες χώρες όσον αφορά το adroid auto.

Και χαρη στην αναβάθμιση της συσκευής μας σε Android 10 δεν χρειάζεται πλέον sideload!

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω το συντομότερο δυνατόν.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια αυτό σημαίνει ότι άρθηκε πλέον ο περιορισμός που υπήρχε για Ελλάδα και άλλες χώρες όσον αφορά το adroid auto.

Και χαρη στην αναβάθμιση της συσκευής μας σε Android 10 δεν χρειάζεται πλέον sideload!

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω το συντομότερο δυνατόν.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εχεις ηχοσυστημα που εχει android auto;

 

Γτ το παραπανω που εγραψα το μονο που σημαινει ειναι οτι απλως ενσωματωθηκε το android auto στα android 10 και δεν χρειαζεται να κατεβαζεις ξεχωριστη εφαρμογη.. οχι οτι πλεον υποστηριζει και την Ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Μα μέχρι τώρα αν εγκαθιστουσες μέσω apk την εφαρμογή λειτουργούσε τοAndroid Auto.ασχετα αν δεν υποστηριζόταν στην Ελλάδα. Τώρα που είναι εγκατεστημένο δεν θα λειτουργεί;

Από Δευτέρα θα έχω μονάδα στο αυτοκίνητο που υποστηρίζει android Auto.

Οπότε θα δοκιμάσω και θα αναφέρω, αν και δεν είμαι σίγουρος ότι δεν είμαστε offtopic.

Ίσως λόγω αναβάθμισης της συσκευής του θέματος σε android 10 ενδιαφέρει και άλλους το ζήτημα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα μέχρι τώρα αν εγκαθιστουσες μέσω apk την εφαρμογή λειτουργούσε τοAndroid Auto.ασχετα αν δεν υποστηριζόταν στην Ελλάδα. Τώρα που είναι εγκατεστημένο δεν θα λειτουργεί;

Από Δευτέρα θα έχω μονάδα στο αυτοκίνητο που υποστηρίζει android Auto.

Οπότε θα δοκιμάσω και θα αναφέρω, αν και δεν είμαι σίγουρος ότι δεν είμαστε offtopic.

Ίσως λόγω αναβάθμισης της συσκευής του θέματος σε android 10 ενδιαφέρει και άλλους το ζήτημα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Aν διαβασεις πιο πανω στο λινκ που εστειλα, το android auto ενεργοποιειται ΜΟΝΟ οταν συνδεεται σε ηχοσυστημα που υποστηριζει android auto. για να το ενεργοποιησεις με αλλο τροπο, μονο με sideload το apk που ειναι για οθονες κινητων. στην ουσια δεν αλλαξε κατι σε αυτα που ισχυαν μεχρι τωρα, περα απο την πληρη ενσωματωση του android auto στον android.

Link to comment
Share on other sites

Aν διαβασεις πιο πανω στο λινκ που εστειλα, το android auto ενεργοποιειται ΜΟΝΟ οταν συνδεεται σε ηχοσυστημα που υποστηριζει android auto. για να το ενεργοποιησεις με αλλο τροπο, μονο με sideload το apk που ειναι για οθονες κινητων. στην ουσια δεν αλλαξε κατι σε αυτα που ισχυαν μεχρι τωρα, περα απο την πληρη ενσωματωση του android auto στον android.

 

Ναι στο δικο μου κουμπωνει αμεσα στο αμαξι,το εχει απο το εργοστασιο και το android και το ios.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορεί να κου πει κάποιος πόσο σύστημα android χρησιμοποιείται με το 10; Εμένα είναι στο 30 συν
Link to comment
Share on other sites

27,02 % εμένα από το πρωί που το έβγαλα από την φόρτιση

Κάπου 25% οθόνη με 1 ώρα και 55 λεπτά χρήση οθόνης είναι στο 86% μπαταρία

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

27,02 % εμένα από το πρωί που το έβγαλα από την φόρτιση

Κάπου 25% οθόνη με 1 ώρα και 55 λεπτά χρήση οθόνης είναι στο 86% μπαταρία

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ ευχαριστώ θα το δω αν είναι για καμιά φόρτιση ακόμα πριν κρίνω, έχει πέσει στο 27% με την χρήση

Link to comment
Share on other sites

2 ημερες και είναι στο 52%.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

27,02 % εμένα από το πρωί που το έβγαλα από την φόρτιση

Κάπου 25% οθόνη με 1 ώρα και 55 λεπτά χρήση οθόνης είναι στο 86% μπαταρία

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

2 ημερες και είναι στο 52%.

 

Με 1 sim είστε? Εμένα μγαζει με ζορι 2 μέρες και 5 ωρες οθόνη αλλα είμαι με 2 sim.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόλις τσίμπησε επαναφορά, τώρα που έγινα ειδικός. Αλλά αρνείται κατηγορηματικά να μου κατεβάσει ξανά το πακέτο...

Θα το δω από αύριο γιατί από το 80% που το έστεινα έφαγε πολύ εφαρμογή κατέβασμα κ πολλά update και είναι στο 67% με μια ώρα και, οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Με 1 sim είστε? Εμένα μγαζει με ζορι 2 μέρες και 5 ωρες οθόνη αλλα είμαι με 2 sim.
Ναι εγώ 1 σιμ ενεργή

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλά αρνείται κατηγορηματικά να μου κατεβάσει ξανά το πακέτο...

To update σε android 10 εννοείς, ή κάτι άλλο...;

Link to comment
Share on other sites

To update σε android 10 εννοείς, ή κάτι άλλο...;

 

Έκανα επαναφορά και ήθελα να ξανακατεβασω το πακέτο από την αρχή αλλά μου λέει να προσπαθήσω αργότερα και δεν το κατεβάζει ποτέ. Μιλάω για την 10 ναι,στο κομμάτι των ενημερώσεων. Και μετά την επαναφορά καλά φαίνεται

Εννοώ ότι το φοράω ήδη, απλά για λόγους δικού μου κολλήματος ήθελα να το κατεβάσω ξανά...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά και ήθελα να ξανακατεβασω το πακέτο από την αρχή αλλά μου λέει να προσπαθήσω αργότερα και δεν το κατεβάζει ποτέ. Μιλάω για την 10 ναι,στο κομμάτι των ενημερώσεων. Και μετά την επαναφορά καλά φαίνεται

Εννοώ ότι το φοράω ήδη, απλά για λόγους δικού μου κολλήματος ήθελα να το κατεβάσω ξανά...

 

Φιλε ειναι ηδη αποθηκευμένη στην συσκευη σου.Τι να κατεβασεις ξανα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά το καινούριο update, δείχνει ότι βελτιώθηκε πολύ το stand by

https://photos.app.goo.gl/FG8rhwnFT2b64pp17

 

Ποτε μην ξεζουμίζεται ετσι την μπαταρια σας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...