Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τόσο ασταθές λογισμικό δεν έχω ξαναδεί, πράγματικα. Σήμερα έφαγε επαναφορά, κατέβασα μετά την ROM και την έκανα εγκατάσταση,δεν έβαλα λογαριασμό Mi Account και ξεκίνησα να τα περνάω όλα από την αρχή

με το google μόνο για να πάρω κ της επαφές μου. Το πρόβλημα είναι ότι τώρα ίσως, λέω ίσως η μπαταρία να λύθηκε, αλλά η Pop-up camera δεν μένει έξω, μόλις την ανοίγω, κλείνει κ μου κλείνει κ την εφαρμογή που ανοίγει. Δεν ξέρω αν έχει συμβεί σε κάποιον, αλλά μιλάμε για μεγάλο πρήξιμο., λύνεις το ένα, βγαίνει άλλο,και καμιά φορά επανέρχεται το ίδιο πρόβλημα. Δεν θα ασχοληθώ και με ένα τηλέφωνο όλη μέρα,θα το σκεφτώ πολύ αν θα επανέλθω σε αυτή την εταιρεία στο μέλλον, τρέλα φάουλ. Είχα κ στο παρελθόν προβλήματα με λογισμικό, αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό

 

Φιλε μαλλον του εχεις βγαλει τα ματια που λενε στοπ χωριο μου:p.......απο οτι βλεπεις μονο σε εσενα ολα τα ακυρα.......θα ελεγα να αλλαξεις συσκευη να δωσεις πονο και σε αλλη εταιρια.:)

Εαν το πουλας στειλε μνμ να το παρω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φιλε μαλλον του εχεις βγαλει τα ματια που λενε στοπ χωριο μου:p.......απο οτι βλεπεις μονο σε εσενα ολα τα ακυρα.......θα ελεγα να αλλαξεις συσκευη να δωσεις πονο και σε αλλη εταιρια.:)

Εαν το πουλας στειλε μνμ να το παρω.

 

Στο πουλάω τώρα αν θες. Και πως ξέρεις εσύ ότι εγώ του έβγαλα τα μάτια; Με ξέρεις; Το τηλέφωνό αν το δεις είναι σαν να το έβγαλες από το κουτί. Σε επίπεδο λογισμικού και δεδομένων δεν το έχω κάνει απολύτως τίποτα. Ούτε καλά καλά φωτό δεν είχα πολλές μέσα,10-15 εφαρμογές βασικές. Πήρα αναβάθμιση 15 μέρες αφότου το αγόρασα σε MIUI 11 και όλα καλά. Ξαφνικά πριν 4 μέρες χωρίς να έχω κάνει κάτι διαφορετικό, χωρίς να έχω πειράξει κάτι, χωρίς να έχω βάλει καμιά εφαρμογή, μετά από φόρτιση στο 100% άρχισε τα drain. Εδώ καλά καλά δεν αφήνω το τηλέφωνό να κλείσει από μπαταρία,σε κανένα δικό μου δεν το έχω κάνει,και πάντα το κάνω πλήρη φόρτιση από 20% ή κ παραπάνω. Είπα λογισμικό δεν έκατσε καλά ας κάνω επαναφορά,δεν πειράζει. Έκανα μία δεν βελτιώνεται. Λέω θα κάνω σήμερα μια σωστά,θα περάσω ξανά την ενημέρωση, μήπως δεν την πήρε καλά,το κάνω κ Παπ, κόλλημα η κάμερα.

Δηλαδή εσύ πως συμπεράνες ότι εγώ του έβγαλα τα μάτια. Ούτε ποιος είμαι δε ξέρεις. Κ άλλος το έχει πάθει, απλά εγώ δεν θα κάτσω να να προγραμματίσω ένα τηλέφωνο για να δουλεύει σωστά. Σου λέω την προσωπική μου εμπειρία. Ήρθα στην εταιρεία γιατί άκουγα καλά λόγια,και το λογισμικό εν έτη 2020 θα λύνεται έλεγα. Αλλά έλεος δηλαδή. Πόσα ρεμπουτ θέλει για να στρώσει; Καθημερινά;

Γενικά είμαι άνθρωπος που προσέχει αυτά που έχει,και δεν είμαι καταστροφέας αντικειμένων.

Link to comment
Share on other sites

Στο πουλάω τώρα αν θες. Και πως ξέρεις εσύ ότι εγώ του έβγαλα τα μάτια; Με ξέρεις; Το τηλέφωνό αν το δεις είναι σαν να το έβγαλες από το κουτί. Σε επίπεδο λογισμικού και δεδομένων δεν το έχω κάνει απολύτως τίποτα. Ούτε καλά καλά φωτό δεν είχα πολλές μέσα,10-15 εφαρμογές βασικές. Πήρα αναβάθμιση 15 μέρες αφότου το αγόρασα σε MIUI 11 και όλα καλά. Ξαφνικά πριν 4 μέρες χωρίς να έχω κάνει κάτι διαφορετικό, χωρίς να έχω πειράξει κάτι, χωρίς να έχω βάλει καμιά εφαρμογή, μετά από φόρτιση στο 100% άρχισε τα drain. Εδώ καλά καλά δεν αφήνω το τηλέφωνό να κλείσει από μπαταρία,σε κανένα δικό μου δεν το έχω κάνει,και πάντα το κάνω πλήρη φόρτιση από 20% ή κ παραπάνω. Είπα λογισμικό δεν έκατσε καλά ας κάνω επαναφορά,δεν πειράζει. Έκανα μία δεν βελτιώνεται. Λέω θα κάνω σήμερα μια σωστά,θα περάσω ξανά την ενημέρωση, μήπως δεν την πήρε καλά,το κάνω κ Παπ, κόλλημα η κάμερα.

Δηλαδή εσύ πως συμπεράνες ότι εγώ του έβγαλα τα μάτια. Ούτε ποιος είμαι δε ξέρεις. Κ άλλος το έχει πάθει, απλά εγώ δεν θα κάτσω να να προγραμματίσω ένα τηλέφωνο για να δουλεύει σωστά. Σου λέω την προσωπική μου εμπειρία. Ήρθα στην εταιρεία γιατί άκουγα καλά λόγια,και το λογισμικό εν έτη 2020 θα λύνεται έλεγα. Αλλά έλεος δηλαδή. Πόσα ρεμπουτ θέλει για να στρώσει; Καθημερινά;

Γενικά είμαι άνθρωπος που προσέχει αυτά που έχει,και δεν είμαι καταστροφέας αντικειμένων.

Xαριτολογωντας εγραψα το σχολιο φιλε χαλαρωσε,και για αυτο εβαλα και της φατσουλες....δεν το εγραψα να σε προσβαλω...:rolleyes:

Ναι στειλε κντ να βρεθουμε αυριο να το αγορασω,στην τιμη θα τα βρουμε αναλογα την αγορα-καταστημα,αρκει να εχεις κουτι αποδειξη κτλ,και θα το φτιαξω εγω μετα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξε το battery drain ή το πήρε ο Κώστας?

------------------------------------------------

 

Κανείς σε αυτό έχει άποψη ?

 

Είχα ένα tempered το οποίο δεν άφηνε δαχτυλιές καθόλου! ποτέ δεν είχα δει τέτοιο αλλά στις άκρες και περιμετρικά φαίνονταν

στον αέρα να μην πατάει καλά και ήταν και μισό χιλιοστό στις πλευρές κοντύτερο. Το έβγαλα και έβαλα άλλο το οποίο είναι και

αυτό κοντύτερο αλλά δεν μένει απάτητο στις πλευρές αλλά αφήνει δαχτυλιές ( δεν με πειράζει τόσο, αναμενόμενο )

 

Ερώτηση: έχει κάποιος βρει το ΙΔΑΝΙΚΟ tempered ? Να αγκαλιάζει όλες τις πλευρές και να πατάει καλά ?

Αν Ναι ας μου δώσει ένα link παρακαλώ :)

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξε το battery drain ή το πήρε ο Κώστας?

------------------------------------------------

 

Κανείς σε αυτό έχει άποψη ?

 

Το battery drain φαίνεται να έφτιαξε αλλά υπάρχει random crash στην σελφι κάμερα.

Στο android soul επικαλείται ότι είναι φαινόμενο του 11 miui. Δεν αγχώνομαι.

Τώρα για tempered glass εγώ του φοράω ένα nillkin που κάθεται πολύ καλά, μηδέν φούσκες ή ανοίγματα,το αρνητικό είναι ότι πρέπει να συνηθίσεις το δακτυλικό, υπάρχει και πιθανότητα αστοχίας,αν το χέρι είναι κρύο

Link to comment
Share on other sites

Το battery drain φαίνεται να έφτιαξε αλλά υπάρχει random crash στην σελφι κάμερα.

Στο android soul επικαλείται ότι είναι φαινόμενο του 11 miui. Δεν αγχώνομαι.

Τώρα για tempered glass εγώ του φοράω ένα nillkin που κάθεται πολύ καλά, μηδέν φούσκες ή ανοίγματα,το αρνητικό είναι ότι πρέπει να συνηθίσεις το δακτυλικό, υπάρχει και πιθανότητα αστοχίας,αν το χέρι είναι κρύο

 

Ειχες βαλει καποια στιγμη gcam φιλε?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ειχες βαλει καποια στιγμη gcam φιλε?

 

Όχι ποτέ,δεν φαίνεται να είναι θέμα hardware, γιατί δεν θέλω να μπλέξω με σέρβις κτλ, λόγω του ότι αγοράστηκε από σκρουτζομαγαζο,και φυσικά δεν βγάζω βεβιασμένες αποφάσεις, διότι αν είναι όντως θέμα Software, τζάμπα θα ανοιχτεί. Όπως είπα κ πιο πίσω,στο android soul, αναφέρει για το πρόβλημα και ότι δεν υπάρχει ακόμα λύση. Επίσης χτες έφαγε η εφαρμογή της κάμερας εκκαθάριση όλων των δεδομένων και έπειτα επανεκκίνηση η συσκευή και προφανώς μετά λειτούργησε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ποτέ,δεν φαίνεται να είναι θέμα hardware, γιατί δεν θέλω να μπλέξω με σέρβις κτλ, λόγω του ότι αγοράστηκε από σκρουτζομαγαζο,και φυσικά δεν βγάζω βεβιασμένες αποφάσεις, διότι αν είναι όντως θέμα Software, τζάμπα θα ανοιχτεί. Όπως είπα κ πιο πίσω,στο android soul, αναφέρει για το πρόβλημα και ότι δεν υπάρχει ακόμα λύση. Επίσης χτες έφαγε η εφαρμογή της κάμερας εκκαθάριση όλων των δεδομένων και έπειτα επανεκκίνηση η συσκευή και προφανώς μετά λειτούργησε κανονικά.

Προβλημα σαν αυτο που αναφερεις εχεις σιγουρα μετα απο καποια εγκατασταση gcam.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με το Android 10 τι παίζει, ξέρει κανείς κάτι που δεν ξέρω; περιμένουμε απλά πότε θα εμφανιστεί;
Link to comment
Share on other sites

Το έχω γύρισει χώρα Ελβετία,δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, ωραία,όταν την περάσεις περιμένουμε πρώτες εντυπώσεις
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δείχνεις δεν αφορα το Mi 9T.
Για να το λες εσύ με τόση σιγουριά, κάτι θα ξέρεις περισσότερο630cde777e397740afcf8aed2f8111f6.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Για να το λες εσύ με τόση σιγουριά, κάτι θα ξέρεις περισσότερο630cde777e397740afcf8aed2f8111f6.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπαρχει στη λίστα των εκδοσεων στο miui...κυριως αλλες συσκευες αρχιζουν με Q

 

http://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1700361

 

Απο που το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει στη λίστα των εκδοσεων στο miui...κυριως αλλες συσκευες αρχιζουν με Q

 

 

 

http://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1700361

 

 

 

Απο που το πήρες;

Είχα κάνει εγγραφή στο πρόγραμμα Mi Pilot πριν ημέρες και ήρθε σήμερα.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει εγγραφή στο πρόγραμμα Mi Pilot πριν ημέρες και ήρθε σήμερα.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από πού πήρες το κινητό εννοούσα..

δεν πιστεύω να άλλαξε τον κωδικο η έκδοση του λογισμικού, οπότε μιας και το Q συνήθως χρησιμοποιείται για το Mi 9 & το Mi 9T Pro, ρωτάω πότε/από πού το πήρες...

...μπορεί να σημαίνει πως υπάρχει πράγματι νέα "έκδοση"/υπο-έκδοση ή κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Banggood.

 

PF... Android 9

QF... Android 10

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλιστα, οπότε η αναβάθμιση πράγματι άλλαξε τον κωδικό...ελπίζω να μην αργήσει να φτάσει και σ' αυτούς που δεν συμμετέχουν στο Mi Pilot

Link to comment
Share on other sites

Banggood.

 

PF... Android 9

QF... Android 10

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν την δουλέψεις και κανείς κ καμιά φόρτιση, γράψε εντυπώσεις. Ενδιαφέρον είναι η μπαταρία,αν προσέξεις κανένα bug ίσως. Επειδή είναι κ μεγάλη ενημέρωση, μάλλον θα πρέπει να γίνει πάλι επαναφορά,μιας που το συνήθισα τώρα! Τέλος πάντων,καλοφόρετη να ναι.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στις ρομ PFJMIXM (global) ήρθε android Q. Στις PFJEUXM (Ευρωπαϊκή-ΕΕΑ) τίποτα ακόμα αλλά αναμένεται ?
http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Χμμ... Έσκασε μύτη και σε μένα (global rom, region: Ελβετία)

Λέω να... κάτσω στ' αυγά μου όμως, μέχρι να δω κανένα σχόλιο από όσους πιο τολμηρούς την βαλουν(ετε)...

 

Και είναι κι αυτό που έγραψε νωρίτερα ο gambitzx, ότι καθώς πρόκειται για major update, δε θα είναι καθόλου κακή ιδέα ένα full wipe. Αλλά ποιος κάθεται να το ξαναστήνει απ' την αρχή μετά...

 

Οπότε, κύριοι... early adopters, κρεμόμαστε απ' τα χείλη σας (οκ, από τα... πληκτρολόγιά σας)! :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ενώ είχε φτάσει στο 51% κάτι στραβωσε και πρέπει να την ξανακατεβασω... Ελπίζω μέχρι να πάω σπίτι να συνεχίσει να τη βγάζει. Όσο για την επαναφορά περίμενα πως και πως να έρθει η 10 για να κάνω γτ δεν ήθελα να κάνω με την 9 και ξανά με τη 10, βαριέμαι να το ξαναστηνω
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ενώ είχε φτάσει στο 51% κάτι στραβωσε και πρέπει να την ξανακατεβασω... Ελπίζω μέχρι να πάω σπίτι να συνεχίσει να τη βγάζει. Όσο για την επαναφορά περίμενα πως και πως να έρθει η 10 για να κάνω γτ δεν ήθελα να κάνω με την 9 και ξανά με τη 10, βαριέμαι να το ξαναστηνω

 

Εμ αυτό είναι το θέμα, ότι θα θέλει επαναφορά...

Έκανα 3 φορές τον τελευταίο μήνα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...