Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δοκιμάστε αυτή τη gcam ;) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7941854#post7941854

Οσοι εχετε ηδη περασμενη GCam του Urnix μπορειτε απλα να μπειτε στις ρυθμισεις και να πατε στο Info... υπαρχει κουμπακι που σας πεταει κατευθειαν στην σελιδα για κατεβασμα...

 

Επειδη εχω ψυχωση με την καμερα και το εχω λιωσει στο testing, να σας πω οτι ο συγεκριμενος βγαζει την καλυτερη εκδοση σπασμενου GCam που πραγματικα απογειωνει την αποδοση του sensor. Ειναι εντυπωσιακη η διαφορα, οντως.

 

Στην 1.5 που κυκλοφορησε προχθες, υπαρχει υποστηριξη για Android 9, οποτε κανει για ολους πλεον (παλια ηταν για 10), λειτουργουν τελεια ολα τα toggles και τα modes της καμερας και υπαρχει μονο ενα προβλημα, σε μενα προσωπικα: Οταν εισαι σε night mode δεν κανει σωστο preview στην οθονη σε οριζοντια διαταξη... αν τραβηξεις την φωτο βεβαια την αποθηκευει κανονικα, οχι οπως φαινεται στο preview.

 

Στην παρουσα φαση νομιζω πως το GCam ειναι απαραίτητο για ληψεις πισω καμερας, ενω για selfie προτιμω την Stock γιατι, αν και εχει θεμα με το HDR και το exposure (καιει τα ασπρα και θολωνει αρκετα), σε ομορφαινει λιγο. Το GCam κοιταει την ψυχη σου, σου βαζει 4-5 χρονια... :P

 

Random συγκριση σε point and shoot... Δεν θα σας πω για πορτρετα και για night mode γιατι θα γελασουμε.. :P

Stock Camera: 1) https://i.imgur.com/tN2U3nj.jpg 2) https://i.imgur.com/Y2xCoB1.jpg

3) https://i.imgur.com/qTpNskl.jpg

 

Gcam Urnix: 1) https://i.imgur.com/RNiX9EY.jpg 2) https://i.imgur.com/Zg5SkgB.jpg

3) https://i.imgur.com/DhTDYoe.jpg

 

Αυτό που περιγράφεις το έλυσα πηγαίνοντας Ρυθμίσεις > Μπαταρία & απόδοση > Εφαρμογή εξοικονόμησης ενέργειας. Εκεί κλικάρεις την εφαρμογή που θέλεις να σου δίνει άμεσα ειδοποιήσεις και επιλέγεις "Χωρίς περιορισμούς".

 

Σε ευχαριστω πολυ, θα το δοκιμασω :)

Edited by Vag_93
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οσοι εχετε ηδη περασμενη GCam του Urnix μπορειτε απλα να μπειτε στις ρυθμισεις και να πατε στο Info... υπαρχει κουμπακι που σας πεταει κατευθειαν στην σελιδα για κατεβασμα...

 

Εγω έχω πάθει "ονείρωξη" με τις νυχτερινές αυτής της έκδοση.... σε ενα γκρουπάκι που είμαστε στο τελε, οσοι την βάλαν σε συνδιασμό με τις ρυθμίσεις που γράφω σε κινητό με ίδιο αισθητηρα (imx 582/586) έχουν πάθει πλάκα.

 

Βέβαια τα πραγματικά credits πάνε στον cstark. Αυτός εβγαλε πρωτος τα wavelet settings. Απλά του urnyx ειναι πιο universal (του cstark προσωπικά δεν μου δουλευει στο 1+7)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ισχυει... Ειδικα σε χαμηλο φωτισμο, ας πουμε εντος δωματιου, με την Stock βγαζεις φωτογραφιες που δεν βλεπονται απο τον κοκκο και το post-process...

Τι σου κανει το software ε; :P

Edited by Vag_93
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που περιγράφεις το έλυσα πηγαίνοντας Ρυθμίσεις > Μπαταρία & απόδοση > Εφαρμογή εξοικονόμησης ενέργειας. Εκεί κλικάρεις την εφαρμογή που θέλεις να σου δίνει άμεσα ειδοποιήσεις και επιλέγεις "Χωρίς περιορισμούς".

 

Από τότε που το κανα δεν έχω λάβει e-mail !!! :lol::lol:

Πάντως την έκανα τη ρύθμιση και αν ισχύει αυτό, μάταια άλλαξα 4 συσκευές τα τελευταία χρόνια !

Κάθε μέρα το πρωί λάμβανα κανονικά ειδοποίηση για mail με ήχο και στην οθόνη, αλλά μόνο το πρώτο!

Μετά το πρώτο και μέχρι το μεσημέρι λόγω δουλειάς δεν έπαιρνα ποτέ αφήνοντας το μάτι μου σχεδόν

6 ώρες επάνω στο λάπτοπ!

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμάστε αυτή τη gcam ;) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7941854#post7941854

Ευχαριστούμε γι' αυτό! Ήλπιζα να δούμε καμιά από τις προτάσεις σου και για το Mi 9t! :)

 

Μια ερώτηση μόνο... Για όσους δεν έχουμε telegram, από ρυθμίσεις υπάρχει μόνο το ένα screenshot που φαίνεται στο post σου στο νήμα του Mi A3 (το οποίο όμως προφανώς δε φαίνεται να καλύπτει το σύνολο των διαθέσιμων ρυθμίσεων), ή είναι και άλλα που -ελλείψει telegram- δεν μπορούμε να δούμε...;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε γι' αυτό! Ήλπιζα να δούμε καμιά από τις προτάσεις σου και για το Mi 9t! :)

 

Μια ερώτηση μόνο... Για όσους δεν έχουμε telegram, από ρυθμίσεις υπάρχει μόνο το ένα screenshot που φαίνεται στο post σου στο νήμα του Mi A3 (το οποίο όμως προφανώς δε φαίνεται να καλύπτει το σύνολο των διαθέσιμων ρυθμίσεων), ή είναι και άλλα που -ελλείψει telegram- δεν μπορούμε να δούμε...;

 

Να σαι καλα :) . Βέβαια είχα ήδη gcam και για σας. Το α3 εχει ιδια συμπεριφορά με τη σειρά Mi9/mi9t στη gcam. Οπότε μπορείτε να δοκιμάσετε και την άλλη που ειχα ανεβάσει για αυτό. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7931709#post7931709

 

Όσον αφορά την νέα gcam, τις υπόλοιπες ρυθμίσεις τις αφήνεις default. Αν θες βαζεις τα ίδια και στους αλλους φακούς και αναλογως αν δεις πολυ θόρυβο αυξησε το luma (το wavelet αστο οπως ειναι). Αλλα για το βασικό φακό, ότι δείγματα είδα από παιδιά στην ομάδα με mi9/mi9t/mi9t pro με τις ρυθμισεις που λεω πήγαινε εξαιρετικά!!!

 

Για να εισαι σιγουρος οτι τα υπολοιπα τα εχει default κάνε πρώτα ενα clear το data της gcam.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Thanks! Οπότε από τώρα θα έχω και ένα μάτι στραμμένο στο νήμα του Α3!

Θετικό που υπάρχει επιβεβαίωση ότι εκτός της ομοιότητας στα χαρτιά, οι κάμερες όντως συμπεριφέρονται με όμοιο τρόπο και στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Από προχθές μου παρουσιάζει ένα προβληματάκι με τα Widgets, έχω Nova launcher αλλά μέχρι τώρα ποτέ δεν μου είχε τύχει κάτι παρόμοιο. Εχω 3-4 εφαρμογές με Widgets, αλλά όταν παταω πάνω τους, δεν ανοίγει η εκάστοτε εφαρμογή. Αλλά λειτουργεί το widget, δηλαδή ανανεώνεται, πχ εφαρμογή καιρού,ημερολόγιο, σημειωματάριο. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει; όσο κοίταξα στον Nova και στις ρυθμίσεις συστήματος δεν βρήκα κάτι, και δεν είχα πειράζει τίποτα ή εγκατέστησα κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Thanks! Οπότε από τώρα θα έχω και ένα μάτι στραμμένο στο νήμα του Α3!

Θετικό που υπάρχει επιβεβαίωση ότι εκτός της ομοιότητας στα χαρτιά, οι κάμερες όντως συμπεριφέρονται με όμοιο τρόπο και στην πράξη.

 

Αν κρινω απο τα mi9 και mi a3 που ειχα στα χέρια μου, διαφέρουν λιγο στη στοκ. Ας πουμε το mi9 ανοιγε λιγο περισσοτερο τις σκιές.

 

Στη Gcam ομως έχουν όλα ίδια απόδοση. Ας πούμε το Mi9 lite που λόγω μη πληρης υποστήριξη api2 βάλαμε αναγκαστικά άλλη gcam, τελικά τους πρότεινα παρόμοιες ρυθμίσεις (με την παλιότερη gcam) και πηγαίνει πλέον εξαιρετικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Από προχθές μου παρουσιάζει ένα προβληματάκι με τα Widgets, έχω Nova launcher αλλά μέχρι τώρα ποτέ δεν μου είχε τύχει κάτι παρόμοιο. Εχω 3-4 εφαρμογές με Widgets, αλλά όταν παταω πάνω τους, δεν ανοίγει η εκάστοτε εφαρμογή. Αλλά λειτουργεί το widget, δηλαδή ανανεώνεται, πχ εφαρμογή καιρού,ημερολόγιο, σημειωματάριο. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει; όσο κοίταξα στον Nova και στις ρυθμίσεις συστήματος δεν βρήκα κάτι, και δεν είχα πειράζει τίποτα ή εγκατέστησα κάτι.
Το ιδιο ακριβως προβλημα εχω κι εγω
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ακριβως προβλημα εχω κι εγω

 

Να υποθεσω καποιο θεματακι με τον nova μετα απο καποιο update?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Από προχθές μου παρουσιάζει ένα προβληματάκι με τα Widgets, έχω Nova launcher αλλά μέχρι τώρα ποτέ δεν μου είχε τύχει κάτι παρόμοιο. Εχω 3-4 εφαρμογές με Widgets, αλλά όταν παταω πάνω τους, δεν ανοίγει η εκάστοτε εφαρμογή. Αλλά λειτουργεί το widget, δηλαδή ανανεώνεται, πχ εφαρμογή καιρού,ημερολόγιο, σημειωματάριο. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει; όσο κοίταξα στον Nova και στις ρυθμίσεις συστήματος δεν βρήκα κάτι, και δεν είχα πειράζει τίποτα ή εγκατέστησα κάτι.

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα. Ενεργοποίησε την αδεια "προβολή αναδυόμενων παραθύρων" στις εφαρμογές και θα στα νοιξει κανονικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής έχω εντοπίσει 3 ενοχλητικά bugs (έιμαι με την 11.0.1.0 PFJMIXM):

 

1. Το πρόβλημα με την αυτόματη φωτεινότητα (που έχω ξανα-αναφέρει). Σχεδόν κάθε φορά που ξεκλειδώνω τη συσκευή και δεν είμαι σε κάποιο *πολύ* φωτεινό χώρο (ή έξω στον ήλιο), η οθόνη είναι... μαύρη καταχνιά (φωτεινότητα στο ελάχιστο!) και με αναγκάζει να την ανεβάζω manually (έχει αρχίσει να γίνεται ενοχλητικό...).

 

2. Ενημερώσεις... φαντάσματα, που τις 'θυμάται' όταν (ξανα)ενεργοποιήσω κάποια λειτουργία σχετική με connectivity:

Π.χ. ανοίγω το wi fi και μου πετάει ενημέρωση "file τάδε downloaded", για αρχείο που είχα κατεβάσει (και ήδη λάβει ειδοποίηση!) την τελευταία φορά που είχα ανοιχτό το wi-fi.

To ϊδιο και με το bluetooth και με τα δεδομένα δικτύου! Χαζό - ψιλο-ενοχλητικό...

 

3. Και ένα πραγματικά ενοχλητικό/προβληματικό:

Όπως κάθε φορά όταν αλλάζω συσκευή, μετέφερα τις επαφές μου και στο Mi9t κάνοντας export σε ένα vcf αρχείο στο 'παλιό' τηλέφωνο και import στο Mi9t. Αρκετές μέρες μετά, συνειδητοποίησα ότι αρκετές από τις επαφές έλειπαν! Δοκίμασα από την αρχή τη διαδικασία export/transfer/import, αλλά το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Δοκίμασα να φορτώσω το vcf αρχείο σε μία άλλη συσκευή και οι 'χαμένες' επαφές ήταν εκεί κανονικότατα.

Τελικά κατέληξα να τις ξαναπεράσω μία-μία με το χέρι (τουλάχιστον όσες βρήκα ότι έλειπαν - μπορεί να μου κάνει... έκπληξη και με καμία που μου ξέφυγε), ενώ αυτό μου δημιούργησε πρόβλημα στη δουλειά μου, όπου ξαφνικά ανακάλυψα ότι δεν είχα τρόπο να επικοινωνήσω με συνεργάτες που είχα καταχωρημένους για χρόνια στις επαφές!

 

Μου θύμισε λίγο τις... παλιές (και όχι ακριβώς καλές) μέρες με τα πρώτα κινέζικα που παίρναμε, κάτι THL, κάτι Jiayu, κάτι Umi (πολύ πριν γίνει Umidigi), κάτι Amoi και τέτοια, που έπρεπε να... παλαίψουμε με διάφορες μικρο-παραξενιές.

Ελπίζω να τα συμμαζέψει η Xiaomi σε κάποιο από τα επόμενα updates...

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα. Ενεργοποίησε την αδεια "προβολή αναδυόμενων παραθύρων" στις εφαρμογές και θα στα νοιξει κανονικα.

 

όντως ήταν απενεργοποιημένο. ευχαριστούμε πολύ για την πληροφόρηση γιατί είχα αρχίσει να κάνω σκέψεις κακές :lol::lol:

 

τώρα όσο αφορά αυτήν την gcam... επειδή δεν ασχολούμαι και πολύ με προγράμματα και λοιπά και η ώρα πιέζει πάντα, αξίζει να μπω στον κόπο; και για πόσο κόπο μιλάμε; :cry:

 

ναι υπάρχουν και τέτοιοι χρήστες :lol::p

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής έχω εντοπίσει 3 ενοχλητικά bugs (έιμαι με την 11.0.1.0 PFJMIXM):

 

1. Το πρόβλημα με την αυτόματη φωτεινότητα (που έχω ξανα-αναφέρει). Σχεδόν κάθε φορά που ξεκλειδώνω τη συσκευή και δεν είμαι σε κάποιο *πολύ* φωτεινό χώρο (ή έξω στον ήλιο), η οθόνη είναι... μαύρη καταχνιά (φωτεινότητα στο ελάχιστο!) και με αναγκάζει να την ανεβάζω manually (έχει αρχίσει να γίνεται ενοχλητικό...).

 

2. Ενημερώσεις... φαντάσματα, που τις 'θυμάται' όταν (ξανα)ενεργοποιήσω κάποια λειτουργία σχετική με connectivity:

Π.χ. ανοίγω το wi fi και μου πετάει ενημέρωση "file τάδε downloaded", για αρχείο που είχα κατεβάσει (και ήδη λάβει ειδοποίηση!) την τελευταία φορά που είχα ανοιχτό το wi-fi.

To ϊδιο και με το bluetooth και με τα δεδομένα δικτύου! Χαζό - ψιλο-ενοχλητικό...

 

3. Και ένα πραγματικά ενοχλητικό/προβληματικό:

Όπως κάθε φορά όταν αλλάζω συσκευή, μετέφερα τις επαφές μου και στο Mi9t κάνοντας export σε ένα vcf αρχείο στο 'παλιό' τηλέφωνο και import στο Mi9t. Αρκετές μέρες μετά, συνειδητοποίησα ότι αρκετές από τις επαφές έλειπαν! Δοκίμασα από την αρχή τη διαδικασία export/transfer/import, αλλά το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Δοκίμασα να φορτώσω το vcf αρχείο σε μία άλλη συσκευή και οι 'χαμένες' επαφές ήταν εκεί κανονικότατα.

Τελικά κατέληξα να τις ξαναπεράσω μία-μία με το χέρι (τουλάχιστον όσες βρήκα ότι έλειπαν - μπορεί να μου κάνει... έκπληξη και με καμία που μου ξέφυγε), ενώ αυτό μου δημιούργησε πρόβλημα στη δουλειά μου, όπου ξαφνικά ανακάλυψα ότι δεν είχα τρόπο να επικοινωνήσω με συνεργάτες που είχα καταχωρημένους για χρόνια στις επαφές!

 

Μου θύμισε λίγο τις... παλιές (και όχι ακριβώς καλές) μέρες με τα πρώτα κινέζικα που παίρναμε, κάτι THL, κάτι Jiayu, κάτι Umi (πολύ πριν γίνει Umidigi), κάτι Amoi και τέτοια, που έπρεπε να... παλαίψουμε με διάφορες μικρο-παραξενιές.

Ελπίζω να τα συμμαζέψει η Xiaomi σε κάποιο από τα επόμενα updates...

 

Στη ρυθμιση για την επιλογη των επαφων που θα προβάλλονται, σίγουρα ειχες επιλέξει να προβάλλονται ολες;

 

Δεν χρησιμοποιείς τον λογαριασμό Google για τον συγχρονισμό των επαφών;

Πολύ βολικό οι αλάνθαστο μεχρι στιγμης στη διαδικασία καταχώρησης.

Link to comment
Share on other sites

Στη ρυθμιση για την επιλογη των επαφων που θα προβάλλονται, σίγουρα ειχες επιλέξει να προβάλλονται ολες;

 

Δεν χρησιμοποιείς τον λογαριασμό Google για τον συγχρονισμό των επαφών;

Πολύ βολικό οι αλάνθαστο μεχρι στιγμης στη διαδικασία καταχώρησης.

Thanks. Ναι, έψαξα κάμποσο τις επιλογές για την προβολή επαφών, μήπως κ ά τ ι από εκεί τριγύρω τις... τρώει, αλλά τίποτα...

 

Είμαι και λίγο... παλαιών αρχών, όχι πολύ της λογικής του cloud και των σχετικών, και η μεταφορά με αρχείο δε με είχε απογοητεύσει ποτέ - ως τώρα :)

Και βέβαια πιστεύω ότι οι επαφές ή τ α ν κάπου εκεί μέσα και απλώς δε μου τις έδειχνε (και τι να έγινε τώρα που τις ξαναπέρασα, τις έχει εις διπλούν και εγώ βλέπω μόνο τη μία -τη νεώτερη; Οι νέες εγγραφές να έκαναν overwrite τις παλιές...; Ποιός να ξέρει...)

Εν πάση περιπτώσει βέβαια, τέλος καλό (με το ξαναπέρασμα των επαφών), όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω τις εξης απορίες:

1) εχει ερθει σε κανεναν επομενη αναβάθμιση εκτος της 1ης του miui 11?

2)ποτε θα μπορουμε να βαλουμε θεματα που θα αλλάζει το look και στις ρυθμίσεις και στις επαφες και παντου, χωρις να κανεις εγκατασταση τα θεματα μεσω third party... Γιατι μετα απο λιγο στα πεταει.... Να τα κανεις εγκατάσταση απο το theme store οπως στο miui 10...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω τις εξης απορίες:

1) εχει ερθει σε κανεναν επομενη αναβάθμιση εκτος της 1ης του miui 11?

2)ποτε θα μπορουμε να βαλουμε θεματα που θα αλλάζει το look και στις ρυθμίσεις και στις επαφες και παντου, χωρις να κανεις εγκατασταση τα θεματα μεσω third party... Γιατι μετα απο λιγο στα πεταει.... Να τα κανεις εγκατάσταση απο το theme store οπως στο miui 10...

 

Γιατι δεν το κανεις τωρα εσυ το 2ο?Οταν αλλαζεις θεμα δεν σου αλλαζουν ολα?Τι εννοεις?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα. Ενεργοποίησε την αδεια "προβολή αναδυόμενων παραθύρων" στις εφαρμογές και θα στα νοιξει κανονικα.
Που είναι αυτή η ρύθμιση; έχω δώσει κάθε άδεια που μου βγάζει αυτή δεν την βρίσκω
Link to comment
Share on other sites

Η διπλοτυπες εφαρμογες δουλευουν σε εσας? γιατι σε εμενα καμμια
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν το κανεις τωρα εσυ το 2ο?Οταν αλλαζεις θεμα δεν σου αλλαζουν ολα?Τι εννοεις?

Εννοώ οτι με το miui 10 αλλαζε το look παντου στις κλεισεις στα μυνηματα στις ρυθμίσεις το volume notification panel.... Ενω τωρα αλλαζει μονο το look τι κλειδωματος... Και τα εικονίδια.... Η μονη λυση ειναι να κανεις τονθεμα εγκατάσταση μεσω third party αλλα το κανεις και μετα απο λιγη ωρα στο πετάει....

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε. Ίδια λειτουργικότητα πρέπει να έχουν τα θέματα στην 10 και στην 11. Μήπως έχει ενημέρωση το θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ οτι με το miui 10 αλλαζε το look παντου στις κλεισεις στα μυνηματα στις ρυθμίσεις το volume notification panel.... Ενω τωρα αλλαζει μονο το look τι κλειδωματος... Και τα εικονίδια.... Η μονη λυση ειναι να κανεις τονθεμα εγκατάσταση μεσω third party αλλα το κανεις και μετα απο λιγη ωρα στο πετάει....

 

Σε redmi note 5 και mi max 3 θέλει επανεκκίνηση για να μπει παντού το νέο θέμα. Δεν ξέρω γιατί. Κάνε μια προσπάθεια μήπως...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κανείς πως αφήνω μια εφαρμογή να τρέχει στο παρασκήνιο χωρίς να τερματίζει όταν κλειδώνει το τηλέφωνο?

Όταν πατάω για τις εφαρμογές που είναι ανοιχτές αν κρατησεις μια σου βγάζει μια κλειδαριά που λογικά αυτό κάνει δεν τερματίζει την εφαρμογή αλλά μόλις κλείνει η οθόνη το πρόγραμμα που αναπαράγει εναν ηχο πχ ένας απλός μετρονόμος σταματάει

Ακόμα και αν είναι κλειδωμένο

Και κάτι ακόμα όταν πατάω να τερματίσει τις εφαρμογές έχω συνδεμένο το smartwatch με Bluetooth και αποσυνδέει και εκείνο

Ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...