Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.skroutz.gr/c/112/hxeia-ypologisti.html?order_by=pricevat&order_dir=asc

Με κάτι τέτοια θα ακούς τόσο καλά που σε κανένα κινητό δεν έχεις τέτοιο ήχο.

Κατά την γνώμη μου είναι αμαρτία να χαλάς το κινητό σου για να βλέπεις YouTube, σε περίπτερο που έχεις ρεύμα πας σε ένα μικρό tablet και κάνεις άριστα την δουλειά σου.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

https://www.skroutz.gr/c/112/hxeia-ypologisti.html?order_by=pricevat&order_dir=asc

Με κάτι τέτοια θα ακούς τόσο καλά που σε κανένα κινητό δεν έχεις τέτοιο ήχο.

Κατά την γνώμη μου είναι αμαρτία να χαλάς το κινητό σου για να βλέπεις YouTube, σε περίπτερο που έχεις ρεύμα πας σε ένα μικρό tablet και κάνεις άριστα την δουλειά σου.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

 

Τι εννοείς να χαλάει το κινητό; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να χαλάς την μπαταρία του, γιατί στα xiaomi δεν υπάρχει αυθεντική μπαταρία και αν στους 6 μήνες π.χ θες μπαταρία τι θα κάνεις; ενώ στο ταμπλετ δεν σε νοιάζει και τόσο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να χαλάς την μπαταρία του, γιατί στα xiaomi δεν υπάρχει αυθεντική μπαταρία και αν στους 6 μήνες π.χ θες μπαταρία τι θα κάνεις; ενώ στο ταμπλετ δεν σε νοιάζει και τόσο.

 

Γιατί χαλάνε οι μπαταρίες στα χιαμι στο 6μηνο....?Από ποτέ γίνεται αυτό?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κανόνας ένα παράδειγμα έφερα, αν όλη μέρα βλέπεις YouTube και θες 2 φορές την μέρα φόρτιση, ή αν το φορτίζεις και ταυτόχρονα το δουλεύεις πόσο νομίζεις θα αντέξει η μπαταρία; Άντε ένα χρόνο μετά θα έχει σημαντική πτώση.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος να πληρώσει με το κινητό σε POS?

Δοκίμασα αλλά δεν τα κατάφερα :(

 

Δοκίμασα και εγώ πριν λίγο αλλά έφαγα άκυρο...

Έβγαλε μήνυμα δεν υποστηρίζεται η κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κανόνας ένα παράδειγμα έφερα, αν όλη μέρα βλέπεις YouTube και θες 2 φορές την μέρα φόρτιση, ή αν το φορτίζεις και ταυτόχρονα το δουλεύεις πόσο νομίζεις θα αντέξει η μπαταρία; Άντε ένα χρόνο μετά θα έχει σημαντική πτώση.

 

Ότι γράφεις είναι καθαρά υποθετικό και δεν βιάζεται κάπου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κανόνας ένα παράδειγμα έφερα, αν όλη μέρα βλέπεις YouTube και θες 2 φορές την μέρα φόρτιση, ή αν το φορτίζεις και ταυτόχρονα το δουλεύεις πόσο νομίζεις θα αντέξει η μπαταρία; Άντε ένα χρόνο μετά θα έχει σημαντική πτώση.

Ισχύει αυτό που λες, με αυτόν τον τρόπο αποτρέπεις την μπαταρία να κάνει ολοκληρωμένο κύκλο φόρτισης παραμένοντας μονίμως φορτισμένη με αποτέλεσμα μειώνετε η διάρκεια ζωής της, μεγάλο παράδειγμα είναι τα λάπτοπ που κατά κόρον χρησιμοποιούν μπαταρίες 18650 που είναι λιθίου όπως και στα κινητά μας από προσωπική έρευνα παρατήρησα οτι έχοντας μονίμως στην πρίζα καταστρέφει την μπαταρία σε σύντομο χρονικό διάστημα.

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα το ηχείο είναι πολύ πολύ δυνατό και το λέω προερχόμενος από MiMax 3 που είχε stereo!

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πως το ενεργοποιώ;

 

Το ηχείο είναι δυνατό, αλλά σε υψηλή ένταση καταλαβαίνεις ότι προκαλεί δονήσεις στο εσωτερικό του κινητού και χαλάει κάπως ο ήχος.

Δεν απογοητεύει πάντως σε καμία περίπτωση

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε το προφανες ειναι οτι εαν κατι δεν σου κανει το αλλαζεις.

Αυτο κανω εγω τουλαχιστον.

Για εμενα εκει που ειναι το nl ειναι κομματακι δυσκοίλιο,γεγονος αυτο.

Και για αυτο προτεινα εφαρμογη,την οποια προφανως την περναω σε ολες μου της συσκευες,οσες ειναι με amoled τουλαχιστον.Και φυσικα εχω δοκιμασει,δεν προτεινω κατι με προβληματικο-υποπτο ιστορικο.

Τεσπα θα το δωσεις αμεσα παντως,καθως ειναι εξαιρετικη συσκευη,και για εμενα το απολυτο vfm στην κατηγορια του.

Για το μιυι εγραψα γενικα,οτι εχει πολλα να το φερεις στα μετρα σου.

Οσο για τα χουα κτλ,καλα ηταν οσο κρατησε.

Να μιλάμε συγκεκριμένα όμως, έχει σημασία.

Επαναλαμβάνω, το φωτάκι ειδοποιήσεων σβήνει μόλις ανοίξει η οθόνη, χωρίς να κοιτάξεις τις ειδοποιήσεις...

- είναι θέμα ρυθμίσεων...δεν είναι θέμα που οδηγεί σε άμεσο αποκλεισμό, εν γένει και πολύ μάλλον αν διορθώνεται.

- ό,τι ρυθμίσεις κι αν έχει το MIUI, δεν έχω βρει να έχει ρυθμίσεις για το πότε σβήνει το ledακι ειδοποιήσεων...ρώτησα λοιπόν αν έχετε βρει να ρυθμίζεται από κάπου

 

Το κατέβασα το NoLed, ενώ το τεστ ολοκληρώνεται επιτυχώς, όταν λαμβάνω ειδοποιήσεις (ηχητικά) δεν βλέπω να προβάλλεται κάτι στην οθόνη...πρακτικά δεν μού λειτουργεί.

 

Ερώτηση:

Στις θερμοκρασίες (με ειδικό προγραμμα ή μέσω του MIUI, με πολλαπλά κλικ εκεί στις πληροφορίες τηλεφώνου) σάς βγάζει κάποια, προς το τέλος της λίστας, με αρκετά υψηλότερη τιμή;

Δεν το έχω τώρα μαζί και δεν θυμάμαι την ένδειξη, αλλά ενώ οι άλλες κυμαίνονται 37-40 βαθμούς Κελσίου, αυτή πιάνει τους 125

Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο είναι δυνατό, αλλά σε υψηλή ένταση καταλαβαίνεις ότι προκαλεί δονήσεις στο εσωτερικό του κινητού και χαλάει κάπως ο ήχος.

Δεν απογοητεύει πάντως σε καμία περίπτωση

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να μιλάμε συγκεκριμένα όμως, έχει σημασία.

Επαναλαμβάνω, το φωτάκι ειδοποιήσεων σβήνει μόλις ανοίξει η οθόνη, χωρίς να κοιτάξεις τις ειδοποιήσεις...

- είναι θέμα ρυθμίσεων...δεν είναι θέμα που οδηγεί σε άμεσο αποκλεισμό, εν γένει και πολύ μάλλον αν διορθώνεται.

- ό,τι ρυθμίσεις κι αν έχει το MIUI, δεν έχω βρει να έχει ρυθμίσεις για το πότε σβήνει το ledακι ειδοποιήσεων...ρώτησα λοιπόν αν έχετε βρει να ρυθμίζεται από κάπου

 

Το κατέβασα το NoLed, ενώ το τεστ ολοκληρώνεται επιτυχώς, όταν λαμβάνω ειδοποιήσεις (ηχητικά) δεν βλέπω να προβάλλεται κάτι στην οθόνη...πρακτικά δεν μού λειτουργεί.

 

Ερώτηση:

Στις θερμοκρασίες (με ειδικό προγραμμα ή μέσω του MIUI, με πολλαπλά κλικ εκεί στις πληροφορίες τηλεφώνου) σάς βγάζει κάποια, προς το τέλος της λίστας, με αρκετά υψηλότερη τιμή;

Δεν το έχω τώρα μαζί και δεν θυμάμαι την ένδειξη, αλλά ενώ οι άλλες κυμαίνονται 37-40 βαθμούς Κελσίου, αυτή πιάνει τους 125

 

Nα δωσεις δικαιωματα και στην μπαταρια.Λειτουργει μια χαρα απο εκει και περα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Στις θερμοκρασίες (με ειδικό προγραμμα ή μέσω του MIUI, με πολλαπλά κλικ εκεί στις πληροφορίες τηλεφώνου) σάς βγάζει κάποια, προς το τέλος της λίστας, με αρκετά υψηλότερη τιμή;

Δεν το έχω τώρα μαζί και δεν θυμάμαι την ένδειξη, αλλά ενώ οι άλλες κυμαίνονται 37-40 βαθμούς Κελσίου, αυτή πιάνει τους 125

 

Aida64 > Thermal: nvm-therm-adc, pm6150-ibat-lvl0, pm6150-ibat-lvl1, lmh-dcvs-00, lmh-dcvs-01

 

...τί θερμοκρασίες σάς δείχνουν;

 

Βρήκα κι ένα σχετικο νήμα εδώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω λίγο αν έχει κάνει κάποιος μετάβαση στο mi 9t απο pocophone f1 και πως του φάνηκε η αλλαγή απο 845 σε 730?

Έχω το poco 128gb 6 μήνες τώρα αλλά από την μέρα που είδα το mi9t το ήθελα σαν τρελός λόγω εμφάνισης οθόνης κτλ. Περίμενα να δω που θα παίξει το pro με τον 855 αλλά μου είναι ακριβό για μένα και να πω επίσης ότι δεν παίζω καθόλου παιχνίδια.

Οπότε σήμερα το παρήγγειλα χαχα

 

Εγω είχα το poco αλλά να σου πω την αλήθεια επειδή δεν παίζω παιχνίδια δεν έχω δει κάποια διαφορά. Και το mi9t πάει σφαίρα.

Η διαφορά που έχω δει είναι στην οθόνη. Εννοείτε καλύτερο το mi9t και ιδιαίτερα με γυαλιά πολωτικα που έχω με το ποκο δεν έβλεπα τίποτα τώρα στο mi9t τουλάχιστον βλέπω ποιος με παίρνει τηλέφωνο και χωρίς να βγάλω τα γυαλιά

Πάντως με τρώει να το δώσω και πάω στο mi9t Pro. Οταν έδωσα παραγγελία Πίστευα ότι θα αργήσει να βγει το pro αλλα....

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Εγω είχα το poco αλλά να σου πω την αλήθεια επειδή δεν παίζω παιχνίδια δεν έχω δει κάποια διαφορά. Και το mi9t πάει σφαίρα.

Η διαφορά που έχω δει είναι στην οθόνη. Εννοείτε καλύτερο το mi9t και ιδιαίτερα με γυαλιά πολωτικα που έχω με το ποκο δεν έβλεπα τίποτα τώρα στο mi9t τουλάχιστον βλέπω ποιος με παίρνει τηλέφωνο και χωρίς να βγάλω τα γυαλιά

Πάντως με τρώει να το δώσω και πάω στο mi9t Pro. Οταν έδωσα παραγγελία Πίστευα ότι θα αργήσει να βγει το pro αλλα....

 

Δεν αξιζει η μεταβαση απο το απλο στο προ φιλε.Ειδικα εαν δεν παιζεςι και τα πιο βαρια παιχνιδακια,που και αυτα τα παει τρενο το απλο,μην δωσεις τα παραπανω χρηματα σε καμια περιπτωση.Τα εχω και τα 2 για αυτο στα γραφω:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω λιγο τα φωτα σας

Παρελαβα χθες το κινητο το οποιο ειχα παραγγειλει για φιλο, και το περιεργαστηκα πριν το παραδωσω.

Η συσκευη μετα το αρχικο σεταρισμα βρηκε update το οποιο εκανα με μπαταρια 57% περιπου και ηταν επιτυχες.

Υπηρξε ισχυρη διαφωνια με τον κατοχο για την κινηση αυτη, (τι το'θελα κι εγω) οτι θα επρεπε να ειναι φουλ η μπαταρια η εστω 90% πριν την αναβαθμιση με την αιτιολογια οτι σε διαφορετικη περιπτωση αν ειναι πιο χαμηλα (οπως στην συγκεκριμενη περιπτωση 54-57%) δυσλειτουργούν καποια πραγματα με τον καιρο. Αν θελετε πειτε μου τι ισχυει. Και σε περιπτωση που ηταν λαθος, αν ενα factory reset προσφερει λυση. Ευχαριστω προκαταβολικα.

Edited by Ulysse
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω λιγο τα φωτα σας

Παρελαβα χθες το κινητο το οποιο ειχα παραγγειλει για φιλο, και το περιεργαστηκα πριν το παραδωσω.

Η συσκευη μετα το αρχικο σεταρισμα βρηκε update το οποιο εκανα με μπαταρια 57% περιπου και ηταν επιτυχες.

Υπηρξε ισχυρη διαφωνια με τον κατοχο για την κινηση αυτη, (τι το'θελα κι εγω) οτι θα επρεπε να ειναι φουλ η μπαταρια η εστω 90% πριν την αναβαθμιση με την αιτιολογια οτι σε διαφορετικη περιπτωση αν ειναι πιο χαμηλα (οπως στην συγκεκριμενη περιπτωση 54-57%) δυσλειτουργούν καποια πραγματα με τον καιρο. Αν θελετε πειτε μου τι ισχυει. Και σε περιπτωση που ηταν λαθος, αν ενα factory reset προσφερει λυση. Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

νομίζω λέει μπούρδες ο κάτοχος του κινητού....

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό έχει χαμηλή μπαταρία δεν σε αφήνει να κάνεις ενημέρωση.

Αφού έγινε η ενημέρωση με μπαταρία πχ 45% τι πρόβλημα να υπάρξει;

Το κινητό ξέρει καλύτερα είναι smart :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω λιγο τα φωτα σας

Παρελαβα χθες το κινητο το οποιο ειχα παραγγειλει για φιλο, και το περιεργαστηκα πριν το παραδωσω.

Η συσκευη μετα το αρχικο σεταρισμα βρηκε update το οποιο εκανα με μπαταρια 57% περιπου και ηταν επιτυχες.

Υπηρξε ισχυρη διαφωνια με τον κατοχο για την κινηση αυτη, (τι το'θελα κι εγω) οτι θα επρεπε να ειναι φουλ η μπαταρια η εστω 90% πριν την αναβαθμιση με την αιτιολογια οτι σε διαφορετικη περιπτωση αν ειναι πιο χαμηλα (οπως στην συγκεκριμενη περιπτωση 54-57%) δυσλειτουργούν καποια πραγματα με τον καιρο. Αν θελετε πειτε μου τι ισχυει. Και σε περιπτωση που ηταν λαθος, αν ενα factory reset προσφερει λυση. Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

:lol::lol::lol:

Πρώτη φορά ακούω τέτοια κοτσάνα!

Κι εγώ με 45% την εκανα, όπως λέει και πιο πάνω δεν θα σε άφηνε καν να την κάνεις η ίδια συσκευή.

btw, είναι πολύ ευαίσθητο το γυροσκόπιο του, γίνεται να ρυθμιστεί να μην είναι τόσο;

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω λιγο τα φωτα σας

Παρελαβα χθες το κινητο το οποιο ειχα παραγγειλει για φιλο, και το περιεργαστηκα πριν το παραδωσω.

Η συσκευη μετα το αρχικο σεταρισμα βρηκε update το οποιο εκανα με μπαταρια 57% περιπου και ηταν επιτυχες.

Υπηρξε ισχυρη διαφωνια με τον κατοχο για την κινηση αυτη, (τι το'θελα κι εγω) οτι θα επρεπε να ειναι φουλ η μπαταρια η εστω 90% πριν την αναβαθμιση με την αιτιολογια οτι σε διαφορετικη περιπτωση αν ειναι πιο χαμηλα (οπως στην συγκεκριμενη περιπτωση 54-57%) δυσλειτουργούν καποια πραγματα με τον καιρο. Αν θελετε πειτε μου τι ισχυει. Και σε περιπτωση που ηταν λαθος, αν ενα factory reset προσφερει λυση. Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Το κινητό θα έχει πρόβλημα με τον καιρό.πες τον φίλο σου το αγοράζω,δεν με πειράζει αν κολλάει χε χε ....:cool::cool:

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Σε τετοιες περιπτωσεις του λες .. "παρτο ρε φιλε και καντο οτι θες ... Τι με πριζεις".

 

Δεν υσχυει παντως τιποτα απο αυτο που σου ειπε ... Αν ειναι δυνατών χαχαχα

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι έκανα την αναβάθμιση αμέσως με 56% νομίζω μπαταρία και το κινητό δεν έχει κανένα θέμα
Link to comment
Share on other sites

Αφού ρε φίλε ο φίλος σου είχε τόση άποψη στα κινητά και πόση μπαταρία χρειάζεται για την αναβάθμιση τι καθήσες και έμπλεξες να το κάνεις εσύ;! Δεν τον ήξερες?!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, με το συμπαθειο, ζητησα να μαθω τι ισχυει, δεν ζητησα ουτε κραξιμο για τον φιλο μου, ουτε τιποτα αλλο. Ενας γνωστος του προγραμματιστης εφαρμογων ετσι του ειχε πει και γι' αυτο ανησυχησε.

Ας το κλεισουμε εδω, ευχαριστω οσους απαντησαν και επικεντρωθηκαν στο ερωτημα μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, με το συμπαθειο, ζητησα να μαθω τι ισχυει, δεν ζητησα ουτε κραξιμο για τον φιλο μου, ουτε τιποτα αλλο. Ενας γνωστος του προγραμματιστης εφαρμογων ετσι του ειχε πει και γι' αυτο ανησυχησε.

Ας το κλεισουμε εδω, ευχαριστω οσους απαντησαν και επικεντρωθηκαν στο ερωτημα μου.

 

Η ερωτηση ηταν trollομαγνητης.....δεν φταινε τα παιδια.:p

Τεσπα την απαντηση την ελαβες,

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...