Jump to content

Mi Band 4


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είπαμε ότι 2 bug θέλουν επίλυση. Κάποιες κομμένες λέξεις στη μετάφραση και δε μιλάει ελληνικά στη προπόνηση....

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 330
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα και μια γνώμη από όσους γνωρίζουν, mi band 4 vs honor band 5. Υπέρ και κατά.....

Ευχαριστώ

 

Μία βοήθεια εδώ?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη μπαταρία το πρώτο και περισσότερα watchfaces καλύτερες μετρήσεις..υπνος καθ'όλη την διάρκεια της ημέρας και όχι μόνο της νύχτας ..Καλύτερη εφαρμογή το 2ο

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το έχει ένα 30 ρι στις αλυσίδες λόγω black Friday. 25 αρχική τιμή στο σκρουτζ . Έχω κ το bip , αλλά τσίμπησα το 4 χτες . Έχει απείρως καλυτερη οθόνη το band 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Εχθές το αγόρασα από gearbest με κουπόνι τελική τιμή στα 21,60€ με τα μεταφορικά (priority).

Όσο θα περιμένω να έρθει έχει κανείς να προτείνει κάνα δοκιμασμένο λουράκι να παραγγείλω για εφεδρικό;

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά αν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήται το bluetooth η να μπαίνει σε flight mode?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά αν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήται το bluetooth η να μπαίνει σε flight mode?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι

Από περιέργεια για ποιο λογο?

Link to comment
Share on other sites

Όχι

Από περιέργεια για ποιο λογο?

Η γυναίκα μου θεωρεί ότι έχει ακτινοβολία.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η γυναίκα μου θεωρεί ότι έχει ακτινοβολία.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φαντάζομαι οτι δεν χρησιμοποιεί ασύρματο τηλέφωνο, wifi και τα συναφή. Επίσης μιλάει με hands free μονο και έχει το τηλέφωνο τουλάχιστον 10 εκατοστά απο δίπλα της.

 

Αν κανει αυτά ναι να την απασχολεί η μηδενικη ακτινοβολια του bluetooth.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Άσε που μετράει βήματα, έχει παλμογράφο, gps και ποιός ξέρει πού στέλνονται όλα αυτά τα δεδομένα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Η γυναίκα μου θεωρεί ότι έχει ακτινοβολία.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτό φανταστικά

απλά θα σου πω μια απάντηση (είναι το αντικείμενο μου)

 

το συγκεκριμένο έχει και low power profile (όπως τα περισσότερα bands) μια λάμπα απλή φωτισμού στο δωμάτιο εκπέμπει πολλαπλάσια ποσά EMR πάρα αυτό το πραγματάκι

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άσε που μετράει βήματα, έχει παλμογράφο, gps και ποιός ξέρει πού στέλνονται όλα αυτά τα δεδομένα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

οκ για τα γιατρικά δεδομένα όντος δεν μπορώ να εκφράσω γνώμη αν όντος τα στέλνει κάπου είναι σεβαστό πλήγμα στα προσωπικά δεδομένα (καθώς με τα συγκεκριμένα αρκετά μαθαίνεις για τον άνθρωπο )

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι οτι δεν χρησιμοποιεί ασύρματο τηλέφωνο, wifi και τα συναφή. Επίσης μιλάει με hands free μονο και έχει το τηλέφωνο τουλάχιστον 10 εκατοστά απο δίπλα της.

 

Αν κανει αυτά ναι να την απασχολεί η μηδενικη ακτινοβολια του bluetooth.

 

Προσωπικά δεν με απασχολεί η οποία ακτινοβολία (δεν ξέρω αν θα έπρεπε) αλλά όση κι αν είναι αυτή, λειτουργεί αθροιστικά και το αν δέχεται κάποια ακτινοβολία από αυτά που αναφέρεις δεν παίζει κανένα ρόλο στο αν θέλει κάποιος να προσθέσει κι αυτή του band. Δηλαδή το ότι πχ χρησιμοποιω ασύρματο τηλέφωνο δεν σημαίνει πως θέλω άλλες 10 συσκευές με ακτινοβολία. Επίσης η xiaomi δεν τα πάει και τόσο καλά με το sar των κινητών άρα δικαίως να υπάρχει ένας ενδοιασμός.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άσε που μετράει βήματα, έχει παλμογράφο, gps και ποιός ξέρει πού στέλνονται όλα αυτά τα δεδομένα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Πιθανώς να το γράφεις ειρωνικά αλλά η αλήθεια είναι πως όλοι συγκεντρωνουν τα δεδομένα μας. Ο μόνος τρόπος για να το αποφύγουμε είναι να μείνουμε μακριά από τεχνολογία/ίντερνετ. Μάλλον αδύνατο οπότε μπαίνουμε στο μαντρί. Βέβαια έχουμε ανέβει επίπεδο και τα βγάζουμε όλα στη φόρα μόνοι μας σε όλα τα social media.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για δώρο, και το ανοιξα για να το δω.

Ερωτηση: υπαρχει "power off" και πως? ή παραμενει συνέχεια ανοιχτό μεχρι να τελειώσει η μπαταρια?

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για δώρο, και το ανοιξα για να το δω.

Ερωτηση: υπαρχει "power off" και πως? ή παραμενει συνέχεια ανοιχτό μεχρι να τελειώσει η μπαταρια?

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Ακριβώς αυτό,δεν μπορείς να το απενεργοποιησεις

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για δώρο, και το ανοιξα για να το δω.

Ερωτηση: υπαρχει "power off" και πως? ή παραμενει συνέχεια ανοιχτό μεχρι να τελειώσει η μπαταρια?

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Κουλό μεν αλλά δεν το έχει, το αντίστοιχο της honor έχει, αν και χρισιμευει μόνο όταν θέλεις να το βγάλεις για αρκετές μέρες
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ, γιατι ειχα σπασει το κεφαλι μου, για το πως σβηνει

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το αγόρασα και εγώ και με το που το σύνδεσα στο iPhone έκανε αυτόματα δυο φορές αναβάθμιση μόνο του. Όμως στην εφαρμογή μου γράφει έκδοση υλικολογισμικου 1.0.6.24 ενώ στις προηγούμενες σελίδες διαβάζω για νεότερη έκδοση.

Πάτησα έλεγχο για ενημερώσεις δεν υπάρχουν διαθέσιμες λέει..

Ελληνικά μου εμφανιζει αλλά αν εχει κάποιο γράμμα τόνο δεν το εμφανίζει. Το κάνει και σε εσάς αυτό;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το αγόρασα και εγώ και με το που το σύνδεσα στο iPhone έκανε αυτόματα δυο φορές αναβάθμιση μόνο του. Όμως στην εφαρμογή μου γράφει έκδοση υλικολογισμικου 1.0.6.24 ενώ στις προηγούμενες σελίδες διαβάζω για νεότερη έκδοση.

Πάτησα έλεγχο για ενημερώσεις δεν υπάρχουν διαθέσιμες λέει..

Ελληνικά μου εμφανιζει αλλά αν εχει κάποιο γράμμα τόνο δεν το εμφανίζει. Το κάνει και σε εσάς αυτό;

 

για κάποιο λόγο το mifit στο ios δεν εμφανίζει την τελευταία εκδοσή οπότε δεν έχουμε την αναβάθμιση με τα ελληνικά ακόμη!!!

ελπίζω με το επόμενο update να πάρουμε και εμείς

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μήπως επίσης ξέρεις αν έχει πρόβλημα στις ενημερώσεις του Facebook Messenger? Όταν χτυπάνε οι ειδοποιήσεις στο κινητό το band δεν κάνει τίποτα. Ενώ πχ για το Twitter λαμβάνω ειδοποίηση και στο iPhone & στο band. Είναι και αυτό bug της έκδοσης mi fit?
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μήπως επίσης ξέρεις αν έχει πρόβλημα στις ενημερώσεις του Facebook Messenger? Όταν χτυπάνε οι ειδοποιήσεις στο κινητό το band δεν κάνει τίποτα. Ενώ πχ για το Twitter λαμβάνω ειδοποίηση και στο iPhone & στο band. Είναι και αυτό bug της έκδοσης mi fit?

 

σε εμένα το messeger το viber,facebook,instagram έρχονται κανονικά ειδοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω.. σταμάτησε να με ειδοποιεί και για το Twitter τώρα. Θα κάνω reboot και το iPhone & το band. Edited by stixima
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω.. σταμάτησε να με ειδοποιεί και για το Twitter τώρα. Θα κάνω reboot και το iPhone & το band.

 

τυχαία μπήκα πριν λίγο στο mi fit για να αλλάξω watchface και μου έβγαλε την αναβάθμιση!!!

για δοκίμασε και εσύ μπορεί να 'ξεκόλλησε"

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βάλουμε gif για watchface? Δεν τα έχω καταφέρει.

Υ. Γ. Εννοώ να το φτιάξουμε εμείς, όχι έτοιμο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μολις έκανα reboot το band άρχισε να κάνει update. Πλέον λειτουργούν όλες οι ειδοποιήσεις που του έβαλα και εμφανίζονται και τα Ελληνικά σωστά.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...