Jump to content

Mi Band 4


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λίγες ημέρεςη Xiaomi επισημοποίησε την ημερομηνία παρουσίασης της συσκευής στις 11 Ιουνίου με πρόσκληση και online teasers που επιβεβαιώνουν ότι θα διαθέτει πλέον ελαφρώς μεγαλύτερη μπαταρία για βελτιωμένη αυτονομία και φυσικά έγχρωμη οθόνη μαζί με νέα μενού (watchfaces κλπ) που θα συζητηθούν.

ο Lei Jun (Xiaomi CEO) δημοσίευσε ένα νέο teaser για το Mi Band 4, με την συσκευή στα χέρια του, καθώς και τα διαφορετικά χρώματα στα οποία θα είναι διαθέσιμα τα bands (Κόκκινο, Μπλε, Μαύρο, Καφέ και Μπεζ)

Στην φωτογραφία που έδωσε στη δημοσιότητα ο Lei Jun πάντως φαίνεται καθαρά η έγχρωμη OLED οθόνη της συσκευής, με αισθητήρα καρδιακών παλμών και το βύσμα – επαφής για την φόρτιση. Θα διατεθούν 2 εκδόσεις του Mi Band 4, οι XMSH08HM και XMSH07HM με την πρώτη να διαθέτει και NFC για ανέπαφες συναλλαγές στην Κίνα

Mi-Band-4-leak-1024x706.jpg

 

Mi-Band-4-teaser-737x1024.jpg

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 330
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κύρια χαρακτηριστικά

0.95-inch (120 x 240 pixels) AMOLED 24bit color touch screen display with up to 400 nits brightness, 2.5D scratch-resistant glass

Shows time, steps, heart rate, activities, weather, notifications from apps, calls and more

Microphone for voice assistant

Photoplethysmography (PPG) / Heart rate sensor

Monitors your fitness and tracks your sleep, Sedentary reminder

Tri-axis Accelerometer + Tri-axis Gyro, Capacitive Wear Monitoring Sensor

22.1g / 22.2g (NFC) ultra light body

5ATM (50 meters) water resistant

Bluetooth 5.0 LE, NFC (Optional)

135mAh / 125mAh (NFC) Li Ion polymer battery with up to 20 days / 15 days (NFC) of usage

 

εμφανίστηκε ως προπαραγγελία και στο gearbest

https://www.gearbest.com/smart-wristband/pp_009874101197.html?wid=1433363&lkid=39908226

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Οξύμετρο και μετρητή πίεσης θα έχει για να το προτιμήσουμε από το αντίστοιχο 4άκι της huawei?;)

 

Από τα λίγα που διάβασα , δεν πρέπει να έχει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το έχει πάρει κάποιος να μας πει εντυπώσεις;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα στο banggod με κουπόνι και priority στα 29 σκάρτα € σύνολο, σήμερα το έστειλαν λογικά σε 15 μέρες περίπου θα το έχω.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα στο banggod με κουπόνι και priority στα 29 σκάρτα € σύνολο, σήμερα το έστειλαν λογικά σε 15 μέρες περίπου θα το έχω.

Θα μπορουσες να παραθεσεις το link και το κουπονι; Στο bangood τωρα εχει 45€ χωρις κουπονι. Έστω με pm αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να παραθεσεις το link και το κουπονι; Στο bangood τωρα εχει 45€ χωρις κουπονι. Έστω με pm αν θες.

Το κουπόνι ήταν το BGeu123 αλλά δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα.

 

edit

Βλέπω να υπάρχει και εδώ στα 33 ευρώ https://www.ebay.com/itm/233233163996 λέει ότι στέλνει από Γερμανία

 

sent from my 1+3T

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα κι εγώ από banggood, στα 31,79 με priority direct και insurance. Μακάρι να φτάσει πριν το τέλος του μήνα για να το έχω και στις διακοπές μαζί.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρέλαβα πριν από μερικές ημέρες την έκδοση CH η οποία έχει μόνο Κινέζικα και Αγγλικά ως γλώσσα, σε αναμονή της ανάπτυξης firmware με πλήρη υποστήριξη των Ελληνικών, μέχρι τότε κατεβάζουμε την mifit από το playstore και την mi band master που μέσω αυτού αλλάζουμε την γλώσσα από default σε αγγλικά και έτσι έχουμε αγγλικά στο band χωρίς να χρειαστεί να αλλάξουμε την γλώσσα του τηλ από Ελληνικά ( στην περίπτωση αυτή , αλλιώς αν η συσκευή είναι στην αγγλική γλώσσα, παίζει κανονικά χωρίς την βοήθεια της mi band master ).

Στα υπόλοιπα της συσκευής......+ στην φωτεινότητα και σαφώς πιο εύχρηστο σε σχέση με το 3

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Απο ελληνικούς χαρακτήρες; πως πάει;

Δηλαδή αναγνώριση κλήσης.... Μηνύματα viber Γενικά ειδοποιήσεις;;;;

Κάνα screenshot παίζει;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο ελληνικούς χαρακτήρες; πως πάει;

Δηλαδή αναγνώριση κλήσης.... Μηνύματα viber Γενικά ειδοποιήσεις;;;;

Κάνα screenshot παίζει;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

τα ελληνικά εμφανίζονται κανονικά, με εξαίρεση τους τονισμένους χαρακτήρες και τα emoji , αυτά από όσα γνωρίζω γα την ώρα, στο xiaomi-miui.gr υπάρχουν και φωτό από Ελληνες κατόχους

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Βλέπω να υπάρχει και εδώ στα 33 ευρώ https://www.ebay.com/itm/233233163996 λέει ότι στέλνει από Γερμανία

 

sent from my 1+3T

 

Παραγγελία 02 Ιουλ και παραλαβή σήμερα 22 Ιουλ χωρίς τελωνεία και λοιπές διαδικασίες.

Επιλογή EU priority

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία 02 Ιουλ και παραλαβή σήμερα 22 Ιουλ χωρίς τελωνεία και λοιπές διαδικασίες.

 

Επιλογή EU priority

Από που το παρήγγειλες;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Από που το παρήγγειλες;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το παρήγγειλα από το σύνδεσμο που έδωσε παραπάνω ο φίλος

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε και καμία πληροφορία για τη μπαταρία.

 

Επίσης μπορεί να μπει watchface το οποίο να εμφανίζει δευτερόλεπτα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε και καμία πληροφορία για τη μπαταρία.

 

Επίσης μπορεί να μπει watchface το οποίο να εμφανίζει δευτερόλεπτα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπαταρία πάνω από 12 μέρες με καθημερινή σύνδεση και αρκετή με το τηλ.

Για το 2ο δεν έχω ψάξει κάτι σαν αυτό που ζητάς

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Επειδή δεν έχω ξανά πάρει mi band πείτε μου οι εκδόσεις που υπάρχουν είναι 2;κινεζική και international? Γιατί βλέπω κάποια σκρουτζομαγαζα γράφουν για global....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 έχω και εγώ στην αντίληψη μου, την international και την κινεζική που έχει και NFC το οποίο χρησιμοποιείται μόνο εντός Κίνας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παρελαβα απο aliexpress την international version. Υπαρχει καποος να εχει φορεσει bracelet που να ταιριαζει? Δοκιμασα ενα για Mi band 3 αλλα δεν κουμπωνε με τιποτα. .
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν είναι η international version

https://gearbest.app.link/XltYtePgSY

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μπλέξεις από Κίνα. Δες εδώ:

https://www.skroutz.gr/s/18992191/Xiaomi-Mi-Smart-Band-4-Μαύρο.html

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ρε παιδιά... Τσεκάρω κι εγώ στο ebay για το συγκεκριμένο μοντέλο κι έχω μπερδευτεί... Γίνεται το ένα store να το δίνει 10 κ το άλλο 30? Κατι μάλλον δεν καταλαβαίνω... Για πείτε..
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ρε παιδιά... Τσεκάρω κι εγώ στο ebay για το συγκεκριμένο μοντέλο κι έχω μπερδευτεί... Γίνεται το ένα store να το δίνει 10 κ το άλλο 30? Κατι μάλλον δεν καταλαβαίνω... Για πείτε..

 

είναι απλό, αυτό με τα 10 είναι μουσαντένιο, δεν υπάρχει περίπτωση να είναι γνήσιο .

Πάνε πάρτο από banggood με το κουπόνι BGSLDGR πάει στα 28 € , βάζεις και priority direct mail και δεν έχεις και πρόβλημα με τελωνεία κλπ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...