Jump to content

[OnePlus] VoLTE και VoWiFi


JoeFelix
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ενημέρωση στο ποστ (αν κ έχω 7Τ νομίζω ισχύουν τα ίδια από 7/7 pro κ μετα)

Αν έχετε την sim σας ήδη ενεργοποιημένη για volte/Vowifi μέσω άλλης συμβατής συσκευής ή απευθείας μέσω της εξυπηρέτησης πελατών (για Cosmote τουλάχιστον που έχω εγώ) μόλις βάλετε την sim και ενεργοποίησετε τους διακόπτες του volte/Vowifi μέσα απτό μενού παίζει αμέσως(καλό θα ήταν να γίνει κ μια επανεκκίνηση στο καπάκι)

... Προφανώς με τις τελευταίες αναβαθμίσεις υπάρχει συμβατότητα (αν κ ανεπίσημα προφανώς) με τα ελληνικά δίκτυα

 

Θα επιβεβαιώσω και εγώ για 7t τουλάχιστον

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα παίδες. Είμαι σε Wind έκανα χθες την διαδικασία εμφανίστηκαν οι διακόπτες στην συσκευή μου (1+ 7 Pro) ενώ δεν μου τους εμφάνιζε προηγουμένως. Μίλησα και με Wind μου είπαν ότι στην γραμμή μου είναι κανονικά ενεργοποιημένο το Volte το οποίο φυσικά δεν είναι αφού δεν μου το εμφανίζει στην status bar κι όταν κάνω κλήση πέφτει στο H+ δεν παραμένει σε 4g+ δίκτυο. Το Vowifi γνωρίζω ότι δεν το υποστηρίζει ο πάροχος μου όμως σε άλλες δύο γραμμές που έχω ( Mi 10 T & 9 Pro) λειτουργεί κανονικά. Κάποια ιδέα συμβουλή?

Να βάλω λέτε κάποια από αυτές τις SIM στο 1+ μπας και δουλέψει??

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα κάρτα σιμ που έχω κανονικά Volte στο 1+ και τίποτα πάλι, τζίφος!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus] VoLTE και VoWiFi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...