Jump to content

Huawei P30 Lite


noiseramd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.amazon.co.uk/dp/B07PNF8PSD/ref=pe_3187911_185740111_TE_item

 

αυτο παρηγγειλα εγω για το Lite της μητερας μου, καθοτι το εχω και για το P30 μου και ειναι μια χαρα

 

Σήμερα ήρθαν τα τζαμάκια για το P30 Lite και είναι απογοητευτικά. Καμία σχέση με τα άψογα που είχα πάρει -της ίδιας "μάρκας"- για το P30 μου. Αυτα που μου ήρθαν για το P30 Lite δεν κολλάνε σωστά περιμετρικά (στις άκρες). Δοκίμασα τα 2 από τα 3 και είχα το ίδιο θέμα. Κρίμα.

 

IMG-20200909-213815.jpg

 

IMG-20200909-213822.jpg

 

IMG-20200909-213840.jpg

 

IMG-20200909-213845.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα.

Αν πάρω ένα p30 lite καινούργιο για την γυναίκα μου θα εχει Google services προεγκατεστημενα?

Ναι.......
Link to comment
Share on other sites

Huawei has now denied to rollout any new major upgrade and left P30 lite users with only ‘one’ major update. However, the phone will keep receiving new security updates.

 

Hey there! Thanks for showing interest in EMUI 10.1. Unfortunately, P30 Lite is not eligible for the update. However, please be assured that we are constantly working towards creating the best experience for our users. We thank you for your patience and support.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα σε ολους παιδια

Μια ερωτηση τα p30 lite εχουν ολα google services ?

To 64gb ξερω οτι ειχε , αλλα τωρα βλεπω στο skroutz και εχουν βγαλει 128 gb και 256 gb με 6 gb ram

Εχουν και αυτα ? Αν ναι να το παρω γιατι με βολευουν τα μενου τους

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?keyphrase=huawei+p30+lite&o=huawei+p30lite

 

Ευχαριστω προκταβολικα

Χρηστος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους παιδια

Μια ερωτηση τα p30 lite εχουν ολα google services ?

To 64gb ξερω οτι ειχε , αλλα τωρα βλεπω στο skroutz και εχουν βγαλει 128 gb και 256 gb με 6 gb ram

Εχουν και αυτα ? Αν ναι να το παρω γιατι με βολευουν τα μενου τους

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?keyphrase=huawei+p30+lite&o=huawei+p30lite

 

Ευχαριστω προκταβολικα

Χρηστος

 

Ναι.

Όλη η σειρά P30, ακόμα και στις νέες εκδόσεις που έβγαλε με περισσότερη RAM, έχει google services.

Αν διαβασεις τα reviews στο link που παρέθεσες (skroutz), το αναφέρουν και κάποιοι ότι επέλεξαν το P30 Lite (new edition) επειδή σε αντίθεση με το P40 lite έχει google services.

Επιβεβαίωση ακόμα και με γκουγκλάρισμα προσθέτοντας τη λέξη new edition: https://gr.gizchina.com/2020/01/14/huawei-p30-lite-new-edition/

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Όλη η σειρά P30, ακόμα και στις νέες εκδόσεις που έβγαλε με περισσότερη RAM, έχει google services.

Αν διαβασεις τα reviews στο link που παρέθεσες (skroutz), το αναφέρουν και κάποιοι ότι επέλεξαν το P30 Lite (new edition) επειδή σε αντίθεση με το P40 lite έχει google services.

Επιβεβαίωση ακόμα και με γκουγκλάρισμα προσθέτοντας τη λέξη new edition: https://gr.gizchina.com/2020/01/14/huawei-p30-lite-new-edition/

 

thanks stark :up:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα,ήθελα να ρωτήσω εάν έχει το συγκεκριμένο τηλέφωνο καλή κάμερα για βιντεοκλήσεις σε viber, πρόκειται για άτομο χωρίς μεγάλες απαιτήσεις παρά μόνο βιντεοκλήσεις και καμιά φωτογραφία.Τι γνώμη έχετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,ήθελα να ρωτήσω εάν έχει το συγκεκριμένο τηλέφωνο καλή κάμερα για βιντεοκλήσεις σε viber, πρόκειται για άτομο χωρίς μεγάλες απαιτήσεις παρά μόνο βιντεοκλήσεις και καμιά φωτογραφία.Τι γνώμη έχετε?

 

Για αυτά που αναφέρεις είναι μια χαρά.

Μη περιμένεις σούπερ selfie (video)κάμερα, αλλά είναι πολύ ΟΚ για βιντεοκλήσεις. Τουλάχιστον κατά τη δική μου άποψη.

Εγώ πήρα το P30 Lite για τους γονείς μου, αφού πούλησα άρον-άρον τα Xiaomi Redmi Note 8T που είχαν και τα οποία εκτός των πολλών άλλων προβλημάτων είχαν και απαράδεκτη μπροστινή κάμερα. Οπότε είχα και μέτρο σύγκρισης και είδα μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτά που αναφέρεις είναι μια χαρά.

Μη περιμένεις σούπερ selfie (video)κάμερα, αλλά είναι πολύ ΟΚ για βιντεοκλήσεις. Τουλάχιστον κατά τη δική μου άποψη.

Εγώ πήρα το P30 Lite για τους γονείς μου, αφού πούλησα άρον-άρον τα Xiaomi Redmi Note 8T που είχαν και τα οποία εκτός των πολλών άλλων προβλημάτων είχαν και απαράδεκτη μπροστινή κάμερα. Οπότε είχα και μέτρο σύγκρισης και είδα μεγάλη διαφορά.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου.Επειδη μου φαίνεται αρκετά τίμιο για τα λεφτά του 179€ και όπως λες οι βιντεοκλήσεις είναι μια χαρα, σκέφτομαι να το πάρω τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα τελικα το 6 gb ram 256 storage 226 € :up:

Εμενα μια χαρα μου φανηκε γενικος το τηλεφωνο , και η καμερα.

Να ρωτησω , να παω android 10 η να το αφησω στην 9 ?

 

Ευχαριστω προκταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει ότι δεν δεν δέχομαι ειδοποιήσεις από το ημερολόγιο για συμβάν που έχω βάλει για γιορτές - γενέθλια. Έχει να κάνει με το θέμα Google Huawei γιατί στο ημερολόγιο τις Google τα έχω αποθηκευμένα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει ότι δεν δεν δέχομαι ειδοποιήσεις από το ημερολόγιο για συμβάν που έχω βάλει για γιορτές - γενέθλια. Έχει να κάνει με το θέμα Google Huawei γιατί στο ημερολόγιο τις Google τα έχω αποθηκευμένα.

 

Το θέμα Google Huawei δεν έχει σχέση με τη σειρά P30x.

Δες στα settings του κινητου / εφαρμογής / ειδοποιήσεις, κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γνωριζει καποιος εαν η καινουργια έκδοση με 6/256 εχει σιγουρα nfc και εαν εχει υπερυθρες, για χρήση χειριστήριου πχ εφαρμογη για τηλεκοντρολ. Το θεωρω ιδανικο μεγεθος και αφού εχει google servis το σκεφτομαι αοβαρα για αγορα
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος εαν η καινουργια έκδοση με 6/256 εχει σιγουρα nfc και εαν εχει υπερυθρες, για χρήση χειριστήριου πχ εφαρμογη για τηλεκοντρολ. Το θεωρω ιδανικο μεγεθος και αφού εχει google servis το σκεφτομαι αοβαρα για αγορα

 

Καλησπερα Φιλε μου

Ναι nfc εχει , υπερυθρες δεν εχει.

Καναλια αλλαζω με μια εφαρμογη απο το playstore και wifi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

πως παει το p30 lite ενδιαφερομαι για αγορα του για αυτο και ρωταω;

υπαρχει καποιο προβλημα στην συσκευη ή κατι που χρειαζεται να προσεξω;

απο αυτονομια πως παει; εχει led notification ;.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου :)

 

Εγώ έχω αλλάξει σχεδόν όλα τα Huawei σαν μοντέλα γιατί με βολεύουν τα μενού τους.

Για τα χρήματα του μια χαρά τηλέφωνο είναι.

Δεν έχω εντοπίσει κάποιο πρόβλημα, απλά δες ότι σου αρέσουν τα χρώματα της οθόνης και προχώρα στην αγορά του ( αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό για αυτό και στο λέω , ας που με εγώ με Samsung δεν μπορώ καν να δουλέψω με ενοχλούν τα χρώματα τους).

Λαμπάκι έχει και δουλεύει , αλλά εκεί που το έχει δεν το βλέπεις , είναι μέσα στο ακουστικό.

Οπωσδήποτε θήκη γιατί γλυστραει.

Σε ότι κάνω, mail –internet-ελαφρύ game δεν έχω κανένα πρόβλημα , κανονικά έρχονται update και από την google και από την Huawei , και photo και video για τα δικά μου ματια είναι ΟΚ

Εγώ έχω τα 6gb ram και 256 αποθηκευτικό χώρο, και πέρα από κάνα restart από αναβάθμιση δεν έχει σβήσει ποτέ , μου έχει πέσει και καμιά 10 φορές κάτω αλλά έχω spigen θήκη και όλα μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ξέχασα το κινητό στο αυτοκίνητο . Δεν το έβλεπε απευθείας ο ήλιος , αλλά μάλλον ανέβασε αρκετή θερμοκρασία . Από εκείνη τη στιγμή και μετά κόλλησε στην οθόνη κλειδώματος (δείχνει το ρολόι με την ημερομηνία ) . Το μόνο που λειτουργεί είναι το Power Button. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα από το Recovery . Δεν λύθηκε το πρόβλημα . Φλασάρισα την Official ROM μέσω USB/OTG . Δεν λύθηκε το πρόβλημα .

Πριν λίγο καιρό είχε βραχεί , ευτυχώς μετά από δύο ημέρες άνοιξε και λειτουργούσε κανονικά .

Όποιος μπορεί να βοηθήσει παρακαλώ .

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P30 Lite
  • 10 months later...

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,θέλω λίγο σας παρακαλώ την βοήθεια σας να ρωτήσω κάτι.Έχω στην κατοχή μου το Huawei  P30 Lite και προσπαθώ να κάνω εγγραφή στο Viper μια βιντεοκλήση,όπως δλδ κάνω την βιντεοκλήση στο Viper να κάνω ταυτόχρονα και εγγραφή με τον ήχο την εικόνα όλα.Χρησιμοποιώ την ενσωματωμένη επιλογή που έχει η συσκευή "Εγγραφή οθόνης" γίνεται η εγγραφή της βιντεοκλήσης κανονικά αλλα χωρίς τον ήχο χωρίς να ακούγεται η συνομιλία παρα μονό γράφει την εικόνα και μου βγάζει ενα μνμ οτι το μικρόφωνο είναι κατειλλημένο απο άλλη εφαρμογή και συγκεκριμένα το Viper.Κατέβασα και άλλες εφαρμογές όπως πχ το AZ screen recorder,XRecorder και πάλι συμβαίνει ακριβώς το ίδιο πράγμα...Δλδ ενω ξεκινάει η εγγραφή της βιντεοκλήσης γράφει μονό την εικόνα χωρίς τον ήχο της συνομιλίας και μου βγάζει πάλι αυτο το μνμ οτι το μικρόφωνο είναι κατειλημένο απο μια άλλη εφαρμογή το Viper και δεν μπορεί να γίνει εγγραφή του ήχου ταυτόχρονα.Σας παρακαλώ πολύ αν κάποιος γνωρίζει πως γίνεται η διαδικασία να γίνει εγγραφή μιας βιντεοκλήσης στο Viper κανονικά και με εικόνα και με ήχο να με πει να με ενημερώσει για το πως γίνεται.Σας ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εκανε κανεις την τελευταια αναβαθμισει σε emui 12 (αν ναι εκανε μετα hard reset ή οχι)? πως λειτουργει το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Zaxos7 said:

Εκανε κανεις την τελευταια αναβαθμισει σε emui 12 (αν ναι εκανε μετα hard reset ή οχι)? πως λειτουργει το κινητο?

Μια χαρα , δεν ειχα καποιο προβλημα , μια χαρα τσουλαει το τηλεφωνο.

Οχι δεν εκανα hard reset , ποτε δεν εχω κανει γιατι δεν εχει χρειαστει.

Αυτο που κανω ομως ειναι το wipe cache partition

https://www.hardreset.info/devices/huawei/huawei-p30/wipe-cache/

Γενικα ποτε δεν ειχα προβλημα με huawei και αναβαθμιση

Προσοχη οχι wipe data , θα τα χασετε ολα

Edited by dankannn
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...